• Nombre de visites :
  • 657
  • 3/5/2010
  • Date :

İran ve Rusya’nın işbirliğiyle uzaya uydu gönderilecektir

uydu

  Tahran, 03 Mayıs 2010 – İran ve Rusya’nın işbirliğiyle iki telekom ve araştırma uydusunun uzaya gönderileceği bildirildi.

  İran İslam Cumhuriyeti İletişim ve Teknoloji Bakanı geçen hafta Rusya’ya gerçekleştirdiği ziyaret esnasında Rus meslektaşıyla yaptığı görüşmede, iki telekom ve araştırma uydusunun uzaya gönderilmesi üzerinde işbirliği yapmak için anlaşmaya vardıkları bildirildi.

  İletişim ve Teknoloji Bakan Danışmanı Muhammed Hüseyinpur, İran ve Rusya bakanları arasında bu bağlamda yapılan anlaşma doğrultusunda, bulunduğumuz bu yılda iki araştırma ve telekom uydusunun uzaya gönderilmesi konusu bakanlığın gündemine alındığını söyledi.

  İran İslam Cumhuriyeti İletişim ve taknoloji Bakanı’nın Rusya’ya gerçekleştirdiği ziyaretin getirileri hakkında da bigi veren Hüseyinpur, Hazar Denizi kıyılarında iletişim ve telekom işbirliği yapmak ve Hazar Denizi bölgesinde fiberoptik güzergahını geliştirmek konuları üzerinde düşünce teatisinde bulunulduğunun bilgisini verdi.

  İran İslam Cumhuriyeti İletişim ve Teknoloji Bakanı Rıza Takipur, Rusya Telekom Bakanı İgor Shogolov Elgovich’in davetlisi olarak  geçen hafta bu ülkeyi ziyaret etmişti.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)