• Nombre de visites :
  • 381
  • 24/4/2010
  • Date :

Ahmedinejad: Atom bombalarınızı imha edin!

ahmedinejad

  Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad "İran ve Uganda, dünyanın atom silahlarından arındırılmasını istiyor. Bu tür silahların imha edilmesinde ilk adımı, depolarında binlerce atom başlığını saklayan ülkeler atmalı!" dedi.Afrika ülkelerinden Uganda'ya bir ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Dr Mahmud Ahmedinejad dün akşam Ugandalı meslektaşının kendisinin onuruna verdiği akşam ziyafetinde yaptığı konuşmada Uganda'da bulunduğundan dolayı duyduğu memnuniyetini ifade ederek "İran ve Uganda, ortak hedefleri olduğundan bugün yan yana durmaktalar ve tek bir saf halinde kendi ve diğer halkların menfaatlerini savunmaktalar" dedi.

  Cumhurbaşkanı Ahmedinejad daha sonra Uganda'nın İslami İran'ın barışçı nükleer programına yönelik destekleyici kesin tavrından dolayı takdir ve teşekkürlerini belirterek "Kimileri nükleer enerjiyi nükleer bomba gibi göstermeye çalışıyorlar. Bu girişimleriyle de aslında, bağımsız halkların ucuz enerjiden yararlanmalarını engelliyorlar. Onlar böylece, atom bambasının yanında nükleer enerjiyi de kendi kontrolleri altına almak istiyorlar" dedi.

  Konuşmasının devamında hegemonyacı süper güçlerin bu yöneki girişimlerini "insanlığın tümüne karşı büyük bir ihanet olarak tanımlayan Dr Ahmedinejad daha sonra "İran ve Uganda, dünyanın atom silahlarından arındırılmasını istiyorlar. Bu tür silahların imha edilmesinde kuşkusuz, depolarında binlerce atom başlığını saklayan ülkeler başta gelirler" dedi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)