• Nombre de visites :
  • 532
  • 19/4/2010
  • Date :

Rusya’nın İran’la ilgili tavrı değişmedi!

riabkov

  Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Riabkov, İran’a yaptırımın bir faydası olmayacağını vurgulayarak, ülkesinin İran’a karşı tavrının değişmediği ve hala İran konusunun diplomatik yolla çözümlenmesi gerektiğine inandığını söyledi.Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Sergei Riabkov yaptığı bir açıklamada ülkesinin İran’a yönelik tavrının değişmediğini ve Moskova’nın bu konuda eski görüşünü taşıdığını vurguladı.

  “Novosti” haber ajansının bildirdiğine göre, Riabkov yaptığı açıklamada BM Güvelik Konseyi’nin aldığı kararın uygulanmaması halinde ve bu arada İran’ın yüzde 19.75 zenginleştirilmiş uranyum üretimine başlaması ve ayrıva “Fodu” tesislerini de faaliyete geçirmesi dikkate alınarak, bütün bunların İran’a yaptırımı kaçınılmaz kıldığını hatırlatarak “Fakat biz hala İran’a karşı yaptırım siyasetinin etkili olmadığına inanıyoruz” dedi.

  Rıabkov daha sonra “Biz son yıllarada İran’ın uranyumu zenginleştirme alanında bir hayli ilerlediğine şahid olduk. Tabi bu, İran’ın böyle bir hakkı olmadığı anlamına taşımıyor. İran Uluslararası Atom Enerji Ajansı’nın (UAEA) tam üyesi durumundadır” diyerek “Biz İran’ın BM Güvenlik Konseyi’nin kararlarına uymakla hedeflerinin barışçı olduğu konusunda güven kazanabileceğine inanıyoruz” diye ekledi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)