• Nombre de visites :
  • 578
  • 13/3/2010
  • Date :

ABD, İran ve İslam aleyhine stratejik planlar peşinde

firuzabadi

  Tahran, 13 Mart 2010 – İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanı, ABD’nin, İran ve İslam aleyhine stratejik planlar peşinde olduğunu ifade ederek, Afgfanistan, Pakistan, Hindistan ve Orta Asya ülkelerini şiddet ve cinayet merkezlerine dönüşmek istediğine dikkat çekti.

  İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanlığı Özel Bürosu’na dayandırdığı habere göre, Ulusal Savnma Yüksek Üniversitesi’nin doktora öğrencilerinin mezuniyet töreninde konuşma yapan Tümgeneral Hüseyin Firuzabadi, İslam inkılabı yıldönümnde düzenlenen destansi 11 Şubat yürüyüşlerine işaretle, bu yürüşlerde İran milleti İslam inkılabı rehberi ile bağlarını pekiştirdiğini söyledi.

  Cundullah terörist örgütün ele başı Abdulrahman Rigi’nin tutuklanmasına da işaret eden Tümgeneral Firuzabadi, dünya emperyalisleri Rigi’ye stratejik bir plan olarak desteklediğini, şom amaçlarına ulaşması için ona yardımda bulunduklarını ifade etti.

  İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanı, ABD’nin, İran ve İslam aleyhine stratejik planlar peşinde olduğunu ifade ederek, Afgfanistan, Pakistan, Hindistan ve Orta Asya ülkelerini şiddet ve cinayet merkezlerine dönüşmek istediğine dikkat çekti.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)