• Nombre de visites :
  • 824
  • 17/10/2009
  • Date :

İran, bir kez daha işgal rejimi yetkililerinin yargılanmasını istedi

israil askeri

      İran İslam Cumhuriyeti, BM insan hakları komitesi özel oturumunda, işgalci siyonist rejimin, Filistin halkına karşı yürüttüğü saldırı ve tecavüzleri şiddetle kınadı.

      BM insan hakları komitesi özel oturumunda konuşan İran İslam Cumhuriyetinin temsilcisi Hamid Beidinejad, işgal rejimi İsrail'in, Kudüs ve Mescid-ul Aksa'da yaptıkları eylemler ve 22 günlük Gazze saldırılarıyla ilgili BM gerçekleri araştırma komitesi raporunu incelenmesine işaretle, işgal rejimi yetkililerinin, savaş suçlusu olarak yargılanmalarını istedi.

       Hamid Beidinejad, işgal rejim yetkililerinin, Gazze'de yürüttükleri vahşet, Mescid-ul Aksa ve Kudüs'de yaptıkları cinayetlerden dolayı, insanlığa karşı suçlar kapsamında, uluslar arası savaş suçları mahkemesinde yargılanarak, cezalandırılmaları gerektiğini söyledi.

       Gazze'de, 1,5 milyon Filistinlinin işgal rejiminin yürüttüğü muhasara sebebiyle, büyük bir dramla karşı karşıya kaldıklarını belirten, İslami İran temsilcisi Hamid Beidinejad, işgal rejimin, Gazze'ye karşı yürüttüğü muhasara sebebiyle, bölgede maddi ve manevi büyük bir zarar söz konusudur. BM gerçekleri araştırma komitesinin raporunda da bu konuya işaret edilmektedir. Muhasaranın kaldırılması için uluslar arası toplumların, İşgal rejimi, çok yönlü baskı altına alması gerekir diye konuştu.

İRNA


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)