کد: 1261675

پرسش

با سلام
من مشکل بزرگی که دارم اینه که از حاملگی میترسم. نسبت به تکان های نوزاد در طول حاملگی و زایمان و نگهداری آن. همین موضوع هم باعث طفره رفتن از بارداریم شده، لطفا راهنماییم کنید.
در ضمن از این که معاینه هم بشم هم خیلی میترسم دستهام سرد میشه و حالت تهوع بهم دست میده

پاسخ


باسلام
دوست گرامی توصیه می کنم در گام اول حتمابا پزشک متخصص زنان صحبت داشته باشید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید و حتی با توضیحات علمی متوجه شوید که اصلا هراس شما بیهوده است. علم ان قدر پیشرفت کرده که دیگر زنان برای بارداری و زایمان اسیب و صدمه نمی بینند لذا نگرانی شما بیهوده است.
حتما با چند زن باردار در مورد تجربیاتی که داشته اند صحبت کنید. حتما تحت نظارات پزشک معالج تان روند بارداری را بررسی نمایید و کلا در این زمینه مطالعه کافی هم داشته باشید.
مراجعه نزد یک روان شناس و بهره گیری از روشهای ریلکسیشن هم توصیه می شود.اطمینان دارم اگر اطلاعات خود در زمینه روند بارداری را افزایش دهید از اضطراب تان کاسته می شود.
با تشکر از  تماس شما
 

مشاور : خانم عطاريان | پرسش : دوشنبه 31/3/1395 | پاسخ : جمعه 4/4/1395 | | نا مشخص | 30 سال | مشاوره پس از ازدواج | تعداد مشاهده: 211 بار

تگ ها : ترس از بارداری زایمان راهکار

مشاوره های مرتبط

سلام دکتر ....
چند شب پیش پیغام دادم اگه مشکلی نیست ایمیلتون بدید که من حرفای دلمو که کلا 6 صفحه هست براتون بفرستم و اونو در کنار پیغامای دیگر کاربران به تدریج بخونید و بعد از چند روز با هم سر حرف باز کنیم ... نمیدونم ایمیلتونو میدید یا نه ؟ اما اگه به هر دلیی نمیخواید یا نمیتونید یا وقت ندارید به حرفای من گوش بدید لطفا بهم اطلاع بدید چون من وقت زیادی ندارم میخوام برم خدمت .... کمی عجله دارم .

چند سال است که ازدواج کرده ام و به تازگی صاحب فرزندی شده ایم. همسرم بسیار لجباز و شلخته است و در کارهای منزل و نگهداری از فرزندمان به من کمک نمی کند مدام درخانه یا خواب است یا تلویزیون نگاه می کند و میگوید حق با تو است اما من خسته ام کار دارم تو زیاد غر می زنی و اگر کاری انجام دهددر نهایت بی دقتی است مخصوصا در خصوص بچه که خیلی حرص میخورم و اصلا به او اعتماد ندارم. لطفا کمکم کنید.

UserName