کد: 1264100

پرسش

از همان اول با همسرم اختلاف داشتم ایشان 25سالش می باشد و تک فرزند میباشد ایشان دست به زن دارد و خیلی مرا کتک میزند.ار هر راهی بگویید وارد شدم ولی اثری نداشته.قهر صحبت سکوت. حتی قانون ولی به خاطر فرزند دوساله ام گذشتم کمکم کنید.

پاسخ

از انجا که سن هر دو شما بسیار کم است، تصور می کنم بی مهارتی و ضعف در مهارتهای ارتباطی احتمالا نقش جدی در این زمینه دارد.من یک سری توصیه به شما ارایه می دهم.به این نکات توجه کنید ضمن اینکه سعی کنید اول تغییرات رفتاری جدی در خودتان ایجاد کنید تا از شدت مشکلات ارتباطی تان کاسته شود:توجه داشته باشید، ممکن است خودتان با رفتارهای اشتباه، حساسیت‌های همسرتان را بیشتر کرده‌اید. شما می‌توانید با شناسایی رفتارهایی که حساسیت همسرتان را بیشتر می‌کند و باعث عصبانیت او می‌شود، تا حد امکان از انجام آن‌ها خودداری کنید. با این حال، اگر احساس می‌کنید همسرتان دچار بدبینی بیش از حد معمول است، به این نکات توجه کنید. مثلا از پنهان کاری‌های مصلحت آمیز خودداری کنید. توصیه می‌شود در همه حال با شوهرتان صادق باشید و از پنهان کاری‌های مصلحت آمیز خودداری کنید. هرچند ممکن است راستگوییتان در کوتاه مدت موجب افزایش ناآرامی بین شما شود اما سرانجام مناسبتری خواهید داشت.توجه کنید پنهانکاری و برملا شدن واقعیت پس از مدتی باعث افزایش بدبینی یا‌‌ همان تعصب‌های بی‌جای مرد خواهد شد و مشکلات بیش تری در پی خواهد داشت.لجبازی، وقت ناشناسی در بیان برخی از مسایل، بی توجهی به حساسیتهای همسر، تحریک اعصاب همسر و .. همه از راه انداز های پرخاشگری در مردان است پس به این مساله توجه خاص داشته باشید.توصیه جدی هم دارم به اتفاق همسرتان مراجعه حضوری نزد روان شناس خانواده داشته باشید اگر در این زمینه با شما همراهی نکردند حتما از مادر یا پدرشان کمک بخواهید تا فرزندشان را مجاب کنند تا برای رفع مشکلات ارتباطی مراجعه حضوری داشته باشید ولی اصلا در مورد جزییات مشکلات ارتباطی تان حرفی نزنید تا خانواده همسرتان متوجه شود فقط به بیان کلی مشکل یعنی وجود عدم تفاهم در برخی از زمینه ها اشاره کنید.

مشاور : خانم عطاريان | پرسش : يکشنبه 20/4/1395 | پاسخ : شنبه 15/8/1395 | | ديپلم | 22 سال | مشاوره پس از ازدواج | تعداد مشاهده: 257 بار

تگ ها : مشکلات ارتباطی کتک زدن راهکار

مشاوره های مرتبط

سلام دکتر ....
چند شب پیش پیغام دادم اگه مشکلی نیست ایمیلتون بدید که من حرفای دلمو که کلا 6 صفحه هست براتون بفرستم و اونو در کنار پیغامای دیگر کاربران به تدریج بخونید و بعد از چند روز با هم سر حرف باز کنیم ... نمیدونم ایمیلتونو میدید یا نه ؟ اما اگه به هر دلیی نمیخواید یا نمیتونید یا وقت ندارید به حرفای من گوش بدید لطفا بهم اطلاع بدید چون من وقت زیادی ندارم میخوام برم خدمت .... کمی عجله دارم .

چند سال است که ازدواج کرده ام و به تازگی صاحب فرزندی شده ایم. همسرم بسیار لجباز و شلخته است و در کارهای منزل و نگهداری از فرزندمان به من کمک نمی کند مدام درخانه یا خواب است یا تلویزیون نگاه می کند و میگوید حق با تو است اما من خسته ام کار دارم تو زیاد غر می زنی و اگر کاری انجام دهددر نهایت بی دقتی است مخصوصا در خصوص بچه که خیلی حرص میخورم و اصلا به او اعتماد ندارم. لطفا کمکم کنید.

UserName