عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شـشم - صفحه 62 -  جنايات جبران ناپذير شاه
حضار: علماي خوزستان و جمعي از مردم
سخنراني
زمان : 16 بهمن 1357 / 7 ربيع الاول 1399
مكان : تهران ، مدرسه علوي
موضوع : وحدت كلمه ، رمز پيروزي
صفحه : 62
جنايات جبران ناپذير شاه
و مع الاسف كه فرار كرد و نتوانست ملت او را گير بياورد و كارهايي را كه كرده بود- لااقل يك مقداريش را - بتواند جبران بكند؛ براي اينكه او اينقدر جنايات كرده است كه هيچ بشر نمي تواند جبران آنها را بكند، جزاي آنها را بدهد. او هزاران شخص رابي خانمان كرده است ، هزاران شخص را دربه در كرده است ، هزاران جنايات كرده است .آنقدري كه از براي يك آدم است ، مقابل يك آدم مي شود كشتش ، مقابل صدها هزار
بسم الله الرحمن الرحيم
حفظ وحدت كلمه وظيفه همگاني
من به وسيله حضرات علماي اعلام و حجج اسلام به همه اهالي آن طرف ، اهواز وخرمشهر و آبادان و ساير جاها، سلام مي فرستم و از همه آنها مي خواهم كه به تبع علماي اعلامشان ، در اين مسائل - در اين نهضت شركت كنند و پافشاري كنند و تاييد كنند از اين كارهايي كه در مركز مي شود براي به اتمام رساندن اين نهضت . من از همه آنها خواهانم كه دست از اين نهضت برندارند؛ وحدت كلمه را حفظ كنند. رمز موفقيت شما تا اين حدكه يك سلطنت دو هزار و پانصد ساله قلدري را شكستيد و منهدم كرديد، رمز اين پيروزي ، وحدت كلمه ملت ايران بود؛ يعني اين وحدت كلمه باعث شد كه نه شاه با تمام قوايي كه داشت ، و نه آنهايي كه پشتيباني از او مي كردند مثل قدرت امريكا، مثل شوروي ، چين ، انگلستان - همه اينها پشتيباني مي كردند - لكن به واسطه همين قدرت ملت همه آنها هم پشتيباني شان را از او برداشتند؛ خودش هم فرار كرد.
صفحه : 63
آدم كه نمي شود. او جزايش بايد در آن عالم باشد كه ابدي است و عالم جزاست . وان شاءالله به جزاي خودش خواهد رسيد و ما تكليفمان الان اين است كه دنباله اين نهضت را بگيريم و همه با هم در صف واحد، بدون اينكه اصلا امتيازي در كار باشد الافي مقام الهدايه ، و اين راه را طي بكنيم و به آخر برسانيم ، كه اين سعادت اين ملت را، سعادت اين ملت كه اجراي احكام اسلام و اجراي عدل اسلامي است ، بلكه ان شاءالله تهيه بكنيم .
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته