عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شـشم - صفحه 169 -  پيام تشكر از اعتصاب كنندگان و تاكيد بر اجتناب از گرانفروشي
پيام
زمان : 28 بهمن 1357 / 19 ربيع الاول 1399
مكان : تهران ، مدرسه علوي
موضوع : لزوم اجتناب از اجحاف و گرانفروشي
مخاطب : اعتصاب كنندگان "دانشگاهيان ، كارگران ، كارمندان ، كسبه ، كشاورزان و. . . "
صفحه : 169
1- تجار و كسبه و توليد كنندگان بايد از اجحاف و گرانفروشي و هر نوع سوءاستفاده ازشرايط موجود خودداري نمايند و سعي كنند قيمتها كاملا عادلانه و بر وفق موازين شرعي باشد؛
2- لازم است مساوات و برابري اسلامي را كاملا در نظر گرفته نسبت به طلبهايي كه به صورت چك و يا سفته و يا هر نوع ديگر دارند، مراعات لازم را بنمايند و به بدهكاران
بسم الله الرحمن الرحيم
اينك كه به خواست خداوند متعال و همت و پيوستگي ملت شجاع و قهرمان ايران انقلاب اسلامي موفقيتهاي چشمگيري به دست آورد، لازم دانستم از كليه اعتصابيون محترم از روحاني ، دانشگاهي ، فرهنگي ، كارگر، كارمندان بخشهاي مختلف دولتي وخصوصي ، دهقانان ، مطبوعات ، تجار و اصناف بازار تهران و شهرستانها و عموم بازرگانان ، پيشه وران و صاحبان مشاغل - ايدهم الله تعالي - تشكر كنم .
زحمات فراوان و مشكلات زيادي كه در طول اين مدت تحمل كرديد، موردقدرداني اينجانب است . اعتصابات طولاني و سراسري و همبستگي بي نظير شما به دنياثابت نمود كه حاضر نيستيد زير بار ديكتاتوري و ستم برويد و حاضر نيستيد اجانب دركشور شما دخالت نمايند، و براي رسيدن به آرمانهاي اسلامي از هيچ گونه فداكاري مضايقه نداريد.
اكنون كه به ياري خداوند آماده شروع به كار و شكستن اعتصابات هستيد، بايد به تذكرات ذيل توجه نماييد:
صفحه : 170
مهلت كافي بدهند؛ و از فشار آوردن به كسبه اي كه به خاطر اعتصابات طولاني متضررشده اند خودداري كنند، و به آنان مهلت داده شود كه بتوانند به طوري كه فشار بر آنهاوارد نشود بدهكاريهاي خود را بدهند. من از تجار و بازرگانان انتظار دارم اين امر انساني و اسلامي را توجه نموده و عمل نمايند.
روح الله الموسوي الخميني