تعداد مطالب : 588
تعداد نظرات : 663
زمان آخرین مطلب : 1388روز قبل
گفتم عاشق پت و متم !!!

گفت چرا به خاطر اینکه خیلی خنده دارن؟!😂

گفتم نه به خاطر اینکه اگه دنیارم خراب کنن
همدیگرو خراب نمیکنن!!
چهارشنبه 27/11/1395 - 13:57

تعارف که نداریم، زنان هستند و جادوی زبانشان! همه ما از قدرت زبانمان با خبریم. می‎دانیم که این عضو کوچک هم قدرت چرب زبانی و مهربانی دارد و هم قدرت کنایه‎زنی و بد زبانی!

از مهم‎ترین نکات آرامش و یا آشفتگی زندگی، نوع حرف زدنِ زن در منزل است. زنان می‎توانند با زبان نرم و شیرین، البته با چاشنی صبر و تحمل، را در دست بگیرند و یا با بد زبانی و بد قلقی آسایش را از بین ببرند.


اینکه داستان زندگی چطور رقم بخورد، دست زنِ خانه است. یک مثال ساده و متداول این است که از دست همسرتان دلخور و ناراحت هستید. راحت‎ترین کار این است که به فاصله هر قدمی که بر می‎دارید، کنایه‎ای به همسرتان بزنید و ناراحتی‎تان را خیلی راحت سر او خالی کنید! نیش و یکی از هنرهای زنان است. پس تا می‎توانید از آن استفاده کنید.


انتهای این نمایش، بگو مگویی است که این بار همسرتان هم هر چه دلخوری از شما داردکه از روی محبت چشم‎پوشی کرده را به زبان می‎آورد و در آخر تنها چیزی که باقی می‎ماند ته مانده‎ای است و کلی کدورت و اعصاب خراب!


ولی می‎توانید روند داستان را طور دیگری هدایت کنید. تصمیم بگیرید زمانی که به شدت عصبانی و ناراحت هستید، چیزی نگویید. خودتان را به کاری مشغول کنید تا کمی آرام شوید و بتوانید منصفانه‎تر قضاوت کنید. ظرف میوه‎ای آماده کنید و کنار همسرتان بنشینید.


از زبان بدنتان هم غافل نشوید. حرکات چشم، صورت و بدن شما خیلی وقت‎ها بدتر از زبان شما هستند. پس با آرامش کنار همسرتان بنشینید و ناراحتی و دلخوری به وجود آمده را بیان کنید. داشتن روحیه با نشاط و خنده مستانه، توقع بیجایی است، تنها کافی است که محترمانه و با صحبت کنید و مسئله را حل کنید. بدانید که مردان حرف‎های صادقانه و دور از کنایه را راحت‎تر قبول می‎کنند. شاید کمی سخت‎تر از گزینه اول باشد، ولی مطمئنا نتیجه دلچسب‎تری خواهد داشت.


یک مثال دیگر در استفاده از زبان در زمانی است که قصد اصلاح رفتار نادرستی از همسرتان را دارید. در این شرایط استفاده از و تحقیر شخصیت همسرتان نتیجه برعکس خواهد داشت. شما می‎توانید با مهربانی و کمی صبر و گذشت، در این زمینه موفق‌تر باشید.


این مثال‎ها در تمامی ابعاد و اتفاقات زندگی صادق است. نوع برخورد و نگاه شماست که زندگی‎تان را می‎سازد.


اشتباهی که غالبا در هنگام دلخوری و ناراحتی دیده می‎شود، انتقادهای پی در پی از همسرشان است که متاسفانه در این مواقع، زنان تمامی خوبی‎ها، لطف‌ها و نقاط مثبت طرف مقابل را زیر سوال می‎برند و منکر می‎شوند. این نوع نه تنها نتیجه مثبتی نخواهد داشت، بلکه اثر تخریبی زیادی به دنبال دارد. مطمئنا صبر و تحمل همسرتان نیز حد آستانه‎ای دارد و روزی کاسه صبرش لبریز خواهد شد. روزی که شاید برای اصلاح دیر شده باشد.


اگر بتوانید و یاد بگیرید که چطور با طرز بیان و می‎توانید مهار زندگی را در دست بگیرید، ریشه بسیاری از مشکلات برطرف می‎شود.


این درست است که همسر شما باید نازتان را بکشد و شما را غرق در محبت کند، ولی شما نیز در مقابل همسر چنین وظیفه‎ای را دارید. شاید به نظر بیاید که مردان نیازی به محبت کردن ما زنان ندارند، ولی این تصور اشتباه است.


هر مردی نیاز دارد که از جانب همسرش تایید شود، مورد محبت و لطف قرار بگیرد، زحماتش دیده شود و قدردانی شود. البته محبت به مردان باید با چاشنی احترام همراه باشد، طوری که غرور مردانه آنها حفظ شود. اگر این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید، مطمئنا از جانب همسرتان نیز رفتار متقابلی می‎بینید. یعنی شما به عنوان زن ِ خانه باید زحمت بکشید قدم اول را بردارید. منتظر بودن، بدون اقدامی از طرف زن، معمولا یا بدون جواب می‎ماند و یا مدت زمان کوتاهی ادامه خواهد داشت.


در شرایط سخت و ناراحتی، کار مشکلی است و احتیاج به تمرین و تکرار دارد. ولی نتایج فوق العاده‎ای بر زندگی مشترک می‎گذارد. وقت گذاشتن برای این مسئله مطمئنا ارزش زیادی خواهد داشت.

شنبه 16/12/1393 - 12:15

تفاوت عاشق بودن و دوست داشتن

 

* به هنگام دیدار با کسی که عاشقش هستی، خجالت می‌کشی ولی به هنگام دیدار با کسی که دوستش داری، شاد می‌شوی.
* هنگامی که عاشق هستی، زمستان در منظر نگاهت بهار است ولی به هنگامی که او را دوست داری، زمستان فصلی زیبا و خاطره‌انگیز است.
* هرگز نمی‌توانی به چشمای کسی که عاشقش هستی، به طور طولانی و مستقیم نگاه کنی، اما می‌تونی دقایقی به چشمان کسی که دوستش داری نگاه کنی و لبخند بزنی.
* هنگامی که عشق شما گریه می‌کنه، شما هم گریه می‌کنی اما هنگامی که کسی را که دوست داری گریه می‌کنه، شما او را آرام می‌کنی.
* هنگامی که در کنار عشقت هستی، نمی‌تونی هر آن‌چه را که در دل داری بیان کنی، اما هنگامی که در کنار کسی هستی که دوستش داری، می‌تونی هر آن چه در دل و ذهن خود داری، بیان کنی.

شنبه 2/12/1393 - 8:1

بنگ‌، بنگ!

 

مادری، سه پسربچه شیطان و بازیگوش داشت. شبی بچه‌ها با مادر مشغول بازی «دزد و پلیس» شدند. یکی از پسرها گلوله‌ای به سمت مادرش شلیک کرد و فریاد زد:
«بنگ بنگ، تو مُردی!»
مادر به زمین افتاد و چند دقیقه‌ای به همان حالت ماند و بلند نشد. پدر که شاهد بازی بود، وقتی دید که مادر تکان نمی‌خورد، نگران شد که مبادا وی هنگام افتادن آسیب دیده باشد و به همین جهت به سمت او دوید.
وقتی پدر خم شد تا مادر را از نزدیک نگاه کند، مادر لای یک چشمش را باز کرد و آهسته گفت:
هیس! هیس! تکانم نده، این تنها فرصتی است که می‌توانم کمی استراحت کنم!!

منبع: کلبه سرگرمی

شنبه 2/12/1393 - 7:59
این تصاویر لحظه سواری گرفتن یک قورباغه سبز کوچک از یک سوسک بی نوا را نشان می دهد. عکاس این تصاویر را در نزدیکی خانه خود در شهر سامباس اندونزی گرفته است.
دوشنبه 27/11/1393 - 7:47

10 کاربرد عجیب و غریب «پودر بچه»


سعی کنید از این پودر برای حل مشکلات روزانه خود استفاده کنید

پودر که برای بچه تان استفاده می کنید، از آنچه که فکر می کنید، مفید تر است!

 

اگر شما فکر می کنید پودر بچه فقط برای صاف و تازه نگه داشتن پوست است، شما واقعا قدرت آن را دست کم گرفته اید. سعی کنید از این پودر برای حل مشکلات روزانه خود استفاده کنید، تا از پتانسیل بالای آن آگاه شوید.

 

۱. گردنبند گره خورده

هرگززمان زیادی را برای از هم باز کردن گردنبند در هم پیچیده شده، هدر ندهید. گره را با پودر بچه کمی شل کنید و از یک پین برای باز کردن آن استفاده کنید.

 

۲. وسایل خانه که بوی بد گرفته اند

میتوان کشوها، مبلمان ها و سایر وسایل خانه را که بوی بد و کهنگی گرفته یا کپک زده اند، با ریختن مقداری از پودر بچه تازه نگه داشت و خوشبو کرد.

 

۳. مو های چرب

اکثرشامپو های خشک بر پایه نشاسته هستند؛ بنابراین پودر بچه، یک اثر مشابه در مواقع تنگنا (نداشتن شامپو) دارد. در این مواقع، مقداری از پودر را در دست تان بریزید و آن را بر روی  پوست سر خود ماساژ دهید تا روغن های اضافی خیس خورده و با آب شسته شوند.

 

۴. یک شب سوزان تابستانی

خزیدنبه یک تخت گرم و گیرا تعریف کاملی از آرامش شب نیست. گرد و غبار پودر را بین ملافه های خود بریزید تا به جذب عرق و خنک نگه داشتن آن ها کمک کند.

 

۵. مورچه های مزاحم

این مزاحمان را با مسدود کردن مسیر آن ها با پودر (آنها طرفداران عطر و بوی آن نیستند)، از آشپزخانه خود دور نگه دارید.

 

۶. لکه های چربی

ازریخته شدن سس سالاد بر روی لباس خود نگرانی نداشته باشید، قصد ما تبلیغ یکپودر لباس شویی گران قیمت نیست! قبل از شستشوی معمولی لباس، روی هر لکه چربی، پودر بچه را ریخته و به لباس ضربه بزنید تا چربی جذب پودر شده و به راحتی شسته شود.

 

۷. رفع اصطکاک دستکش شستشوی ظروف

یکخانم خانه دار می گوید: "پس از شستشوی ظروف، من مقدار کمی از پودر را دروندستکش لاستیکی خودم می ریزم. این کار به این که آنها را تازه نگه دارم تا در مرتبه بعد دستکش به راحتی وارد دست من شود، کمک می کند."

 

۸. چوب جنگلی کفِ جیر جیر کننده

پودربچه را بر روی سطح کفِ چوبی خانه تان بریزید و آن را آرام به ترک ها واردکنید تا جلوی ایجاد صدای جیر جیر آن ها را بگیرد. مقدار اضافه آن را پاک کنید و از صدای سکوت لذت ببرید.

 

۹. پای شنی

یکبطری مناسب را از پودر بچه پر کنید و در کیف ساحلی خود قرار دهید. در پایان روز، آن را بر روی پوست خود مالش دهید تا شن و ماسه دریا براحتی از پوست تان جدا شود.

 

۱۰. عرق پا

برایجلوگیری از ایجاد بوی عرق پا، پودر را در کفش خود بپاشید. جوراب را فراموشکنید، پودر، پای شما را خشک نگه داشته و می توانید بدون نگرانی، پابرهنه در آپارتمان راه بروید

يکشنبه 21/10/1393 - 13:40

دوبلور پیشکسوت درگذشت

 

۱

۱۳۹۳۱۰۱۹۱۱۲۵۲۵۱۴۳۴۴۶۸۹۸۳احمد رسول‌زاده، دوبلور پیشکسوت که از مدت‌ها پیش گرفتار بیماری پارکینسون بود، امروز ۱۹ دی‌ماه در سن ۸۴ سالگی درگذشت.

زنده‌یاد رسول‌زاده از گوینگان پیشکسوت ایران است که از صداهای ماندگار او می‌توان به دوبله شخصیت «عمر مختار» با بازی آنتونی کوئین و نقش حمزه -عموی پیامبر اسلام(ص)- در فیلم محمد رسول الله (ص)اشاره کرد. او علاوه بر فیلم‌های مختلف، گویندگی برنامه‌های مستند بسیاری همچون سلسله برنامه مستند «حیات وحش ایران» را نیز در کارنامه دارد.

وی که در سال ۱۳۰۹ در تبریز متولد شده از سال ۱۳۳۲ به طور حرفه‌ای به کار دوبله مشغول بوده است. این پیشکسوت دوبله، مدیریت دوبلاژ فیلم‌های مطرحی چون «پدرخوانده»،«بن هور»، «تابستان گرم و طولانی» ،«جدال در آفتاب» ،«وداع با اسلحه» و«فراربزرگ » را برعهده داشته است.

شنبه 20/10/1393 - 10:25


متولدین چه سالهایی چاق ترند؟

یک مطالعه جدید نشان مید هد کسانی که سال های قبل از ۱۹۴۲ متولد شده اند کمتر حامل انواع ژن های چاقی هستند. وآنهایی که بعد از این سال بدنیا آمده اند این تاثیر ژنتیکی در آنها قوی تر است.

یافته ها تغییرات محیطی زیادی را در بالا بردن این احتمال موثر میداند.به گفته جیمز نیلس روزنکوئیس از بیمارستان ماساچوست :
" ما در یافتیم که ارتباط میان انواع ژن مرتبط به چاقی و شاخص توده بدنی ,بطرز چشمگیری با بالا رفتن سال تولد افراد افزایش می یابد. " محققان اطلاعاتی از سال های بین ۱۹۷۱ و ۲۰۰۸ جمع آوری کردند که سن شرکت کننده ها از ۲۶ تا ۶۳ سال بود.در طول مدت این تحقیق شاخص توده بدنی این افراد ۸ بار اندازه گیری شده و انواع ژن چاقی که این افراد به ارث برده بودند بررسی گردید و ارتباطی که میان این دو مورد دیده شد تنها مربوط به متولدین سالهایبعد از ۱۹۴۲ و دوبرابر قوی تر از متولدین سالهای قبل از ۱۹۴۲ بود. به گفتهمحققان عواملی که مربوط به بعد از جنگ جهانی دوم میشود مانند وابستگی زیادبه تکنولوژی بجای کار بدنی و در دسترس بودن غذاهای فرآوری شده پر کالری , منجر به تاثیرات محیطی روی چاقی شدند.

يکشنبه 14/10/1393 - 9:26
یک متخصص طب سنتی تشریح کرد:

خوابیدن بعد از غذا مهم‌ترین عامل بوی بد دهان

خبرگزاری تسنیم: یک متخصص طب سنتی گفت: مهم ترین علت بوی بد دهان مربوط به مشکلات لثه، دهان، دندان و بیماری‌های معده، ریفلاکس‌ها، سیگار کشیدن و خوابیدن بعد از غذا است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، غلامرضا کردافشاری استاد دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: 17 درصد از مردم در حالت عادی گرفتار بوی بد دهان هستند و این درصد خیلی بالایی است، البته این آمار در ماه رمضان شدت پیدا می‌کند که عامل بسیار مشکل سازی است و علت‌های مختلفی دارد.

به گفته وی بوی بد دهان به نوع تغذیه، مشکلات گوارشی، پوسیدگی‌های دهان و دندان، به مشکلات ریوی و عفونت‌ها، به سینوزیت و فساد مواد در مغز، سینوس‌ها و حلق، مشکلات ریه‌، مشکلات کبدی و معده بر می‌گردد و همه این موارد می‌توانند منجر به بوی بد دهان شوند و مهم ترین علت بوی بد دهان مربوط به مشکلات لثه، دهان، دندان و بیماری‌های معده، ریفلاکس‌ها، سیگار کشیدن و خوابیدن بعد از غذا است.

این استاد دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: علت بوی بد دهان می‌تواند بلغم عفن یا متعفن در معده یا صفرای عفن باشد. هرکدام از این‌ها یک علامتی دارد به عنوان مثال کسانی که صفرای عفن در معده دارند دارای علائمی مانند تلخی دهان، حالت تهوع و بی اشتها هستند.

کردافشاری ادامه داد: کسانی که علامت صفرای متعفن دارند، شربت زرشک، سکنجبین، تخم اسفرزه مفید است می‌توانند تخم اسفرزه را می‌توانند تخم اسفرزه را در آب بخیسانند و روزانه یک قاشق روزی از لعاب آن را مصرف کنند البته انار نیز برای رفع صفرای متعفن معده بسیار مفید است.

وی بیان کرد: بلغم متعفن در معده نیز دارای علائمی مانند سنگینی سر معده، غثیان و حالت تهوع دارد و عدم تشنگی در کسانی که بلغم متعفن دارند، دیده می شود, بوی بد دهان کسانی که بلغم ljعفن دارند با خوردن غذا از بین نمی‌رود حتی اگر دهانشان را بشویند، دهانشویه هم استفاده کنند از بین نمی‌رود ولی کسانی که صفرای متعفن در معده دارند با غذا خوردن بوی بد دهانشان از بین می‌رود.

این استاد دانشکده طب سنتی خاطرنشان کرد: کسانی که بلغم متعفن در معده دارند از مصرف ماءالعسل (آب و عسل) و مربای زنجبیل سود خواهند برد. ماءالعسل معده را قوت بخشیده، اشتها را تنظیم کرده و به عملکرد دستگاه گوارشی یاری می‌رساند و رطوبت‌های معده را می‌زداید. به‌علاوه این نوشیدنی، اخلاط نامناسب اطراف کلیه‌ها و رطوبات شش‌ها را نیز به آسانی برطرف خواهد کرد.

چهارشنبه 10/10/1393 - 9:54

قبل از خواستگاری چه بخوریم؟

تغذیه > توصیه‌ها و آداب - همشهری آنلاین:

هرفردی در طول زندگی خود با رویدادهایی مواجه می‌شود که زندگی او را تغییر خواهد داد و فرصت موفقیت یا شکست را پیش روی او قرار می‌دهد.

خوردن برخی مواد غذایی در این لحظات، در دستیابی به موفقیت بی‌اثر نیست و به شما در موقعیت‌هایی چون مصاحبه شغلی، امتحانات درسی، خواستگاری، ازدواج، بارداری و ... کمک شایانی خواهد کرد.

ایسنا نوشت: این غذاها، خُلق و خوی شما را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد، بدن شما را آماده خواهد کرد و به ذهن شما جهت‌گیری مناسبی خواهد داد. همچنین در دستیابی شما به موفقیت، می‌توانند نقش پررنگی را بازی کنند. در ادامه، هفت رویداد مهم و غذاهای مناسب برای مواجهه با این رویدادها را می‌خوانید:

مصاحبه شغلی

اگر مصاحبه بزرگ و مهمی را پیش رو دارید، بهتر است با اعصاب آرام به محلمصاحبه بروید. محققان دانشگاه مک گیل در شهر مونترال کشور کانادا، دریافتند غذاهایی که حاوی تریپتوفان (یک اسیدآمینه ضروری) است، موجب افزایشاعتماد به نفس درونتان می‌شود و به شما کمک خواهد کرد تا همه چیز به خوبی ودر جهت مثبت حرکت کند و پیش برود.

منابع غذایی زیادی وجود دارد که حاوی تریپتوفان است، مانند گوشت مرغ و ماهی قزل‌آلا اما سویای برشته‌شده سرشار از تریپتوفان است و می‌توان آن را به عنوان یک میان‌وعده خوشمزه و مغذی، درست پیش از انجام مصاحبه مصرف کرد.

امتحان

هنگام آماده شدن برای امتحان، سعی کنید از غلات کامل استفاده کنید تا ذهن شما تقویت شود. غلات صبحانه، نه‌تنها منبع فوق‌العاده‌ای از انرژی است وبه تمرکز و هوشیاری شما در جلسه امتحان کمک شایان توجهی می‌کند، بلکه منبعی غنی از فولات نیز هست که سرعت شما در پردازش اطلاعات و یادآوری آنها را افزایش می‌دهد.

هرچند از لحاظ تکنیکی نمی‌توان آدامس را جزء غذاها محسوب کرد اما تحقیقات صورت‌گرفته نشان داده است که جویدن آدامس پیش از آغاز امتحان، نمرات فرد را افزایش داده و حافظه را حدود 35 درصد بهبود می‌بخشد.

اولین جلسه با خواستگار

طبیعی است که در اولین دیدار با خواستگار، کمی عصبی باشید و استرس داشتهباشید. حال این نگرانی می‌تواند منفی یا حتی مثبت باشد. با این وجود نیازینیست تا ژست شجاع بودن و بی‌خیالی بگیرید. به جای آن، پیش از دیدار، یک فنجان چای بابونه بنوشید.

براساس تحقیقات صورت‌گرفته، اثرات آرام‌بخش گل بابونه، آنقدر قدرتمند است که می‌تواند علائم خفیف تا متوسط اختلال اضطرابی را کاهش دهد. در واقع به شما کمک می‌کند تا جلسه را به آرامی به پایان برسانید.

شرکت در جلسه خانوادگی برای حل مشکل

در حالی‌ که بسیاری از اختلافات را می‌توان با حرف زدن حل و فصل کرد امابحث‌های جدی و مداوم، می‌تواند به روابط، آسیب زده و شادی شما را تحت تاثیر قرار دهد. به جای آنکه از کلمات و جملات پشیمان‌کننده در طول یک بحث داغ و آزاردهنده استفاده کنید، بهتر است با کنترل خشم و عصبانیت خود، بحث را در جهت درست هدایت کنید.

تحقیقات نشان داده است که کمبود امگا-3 می‌تواند به رفتار پرخاشگرانه دامن بزند. این در حالی است که مطالعات ژاپنی‌ها نشان می‌دهد که زنان با مصرف روی، می‌توانند خشم و عصبانیت خود را تحت کنترل خود قرار دهند.

برای آنکه بتوانید هر دو ماده مغذی را با هم مصرف کنید، هنگامی که احساسکردید خونتان دارد به جوش می‌آید، سراغ گردو بروید. گردو پیش از آغاز بحث در رابطه با یک مشکل، به آرامش شما کمک خواهد کرد.

بعد از شکست در رابطه

یک رابطه شکست‌خورده می تواند به طور طبیعی، به افسردگی و احساس منفی منجر شود؛ رویه‌ای که فرد را به آرامی نابود کند. در حالی که این احساسات غیرقابل اجتناب است و کنار آمدن با آن به گذشت زمان نیاز دارد، بهتر است برای سپری کردن این دوران سخت، به سراغ ماهی‌های چرب، چون قزل‌آلای وحشی و ماهی تن بروید.

این ماهی‌ها منبع غنی اسیدهای چرب امگا-3 و ویتامین‌های B12 است؛ هر دوی آنها به بهبود خلق و خوی شما و کاهش افسردگی کمک می‌کند.

شرکت در مراسم سوگواری

شرکت در مراسم سوگواری و برخورد با همراهان داغ‌دیده کار سختی است و معمولا افراد در این‌گونه مواقع دچار ناراحتی‌هایی چون افزایش فشار خون و تپش قلب می‌شوند. در این‌گونه مواقع خوردن یک فنجان گل گاوزبان دم‌کرده همراه با نبات و چند قطره آبلیمو به آرامش شما کمک زیادی می‌کند.

تصمیم‌گیری‌های بزرگ

اگر می‌خواهید تصمیم بزرگی در زندگی‌تان بگیرید، حال چه در رابطه با شغل، روابط یا امور مالی‌تان باشد، مهم است که وضوح ذهنی و تمرکز خود را افزایش دهید تا بتوانید درست و منطقی تصمیم بگیرید. برای این کار، می‌توانید ماست بخورید که سرشار از ید و روی است و می‌تواند عملکرد ذهنی شما را بهبود بخشد.

محققان دانشگاه تورنتو، همچنین دریافته‌اند که باکتری پروبیوتیک یافت‌شده در برخی از انواع ماست، می‌تواند اضطراب را کاهش دهد و به فرد در گرفتن تصمیم درست، کمک کند.

سه شنبه 9/10/1393 - 9:23