• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14
تعداد نظرات : 25
زمان آخرین مطلب : 5630روز قبل
بیماری ها

هوالباقی...

یك متخصص گوش و حلق و بینی اظهار داشت: استفاده مكرر و ممتد از هدفون، خاصیت تمیز كنندگی گوش خارجی را مختل كرده و افراد زودتر دچار جرم گوش می‌شوند

دكتر محمدحسین برادران فر در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این كه سر و صدای بلند از هر نوع، روی گوش تاثیر گذار است، گفت: در قاعده حلزونی شنوایی گوش، فركانس‌های بالای ۴۰۰۰ و ۸۰۰۰ و در راس حلزونی شنوایی، فركانس‌های پایین‌تر قابل شنیدن است.
وی ادامه داد: فركانس شنوایی فركانس‌های
۵۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ است و فركانس ۲۵۰ ،۴۰۰۰ و ۸۰۰۰ چندان در مجاورات شنوایی معمولی تاثیری ندارد. ولی فردی كه در فركانس بالا كاهش شنوایی پیدا می‌كند، معمولا صدای زیر را خوب نمی‌شنود و در محیط شلوغ، شنوایی او مناسب نبوده و در محیط آرام، خیلی قابل مشخص شدن نیست.
دكتر برادران فر در ادامه توصیه كرد: افراد نباید به صداهای بسیار بلند گوش دهند. در محیط‌هایی كه صدا بالاتر از
۸۰ دسی بل است، مثل كارخانجات و مكانی كه موسیقی بلند است از گوشی محافظت كننده استفاده شود؛ چرا كه در غیر این صورت در طولانی مدت، عصب شنوایی ضعیف ‌شده و ضعیف شدن عصب شنوایی درمان دارویی و جراحی ندارد و فرد فقط می‌تواند از سمعك استفاده كند.

وی گفت: یكی دیگر از عواملی كه باعث كاهش شنوایی می‌شود، صدای ناشی از انفجارات است كه به علت صدای ناگهانی باعث كاهش سریع‌تر شنوایی می‌شود. همچنین علاوه بر كاهش شنوایی حسی و عصبی، مشكلات دیگری مثل وزوز گوش را در پی داشته كه در این موارد پیشگیری مهمتر از درمان است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی یزد یادآور شد: افرادی كه از هدفون MP۳ palyer استفاده می‌كنند باید موسیقی را با صدای آهسته گوش دهند، زیرا صدای بلند علاوه بر سردردی كه ایجاد می‌كند در دراز مدت باعث كاهش شنوایی حسی و عصبی می‌شود.
دكتر برادران فر در پایان ‌توصیه كرد: فركانس صدا باید كمتر از ۵۰ دسی بل باشد و حتی‌الامكان در محیط‌های پر سر و صدا و همهمه از گوشی محافظت كننده استفاده شود.

 

در پناه یزدان پاك... 
 
شنبه 25/8/1387 - 15:12
اخبار

 

برج میلاد بلندترین برج خاور میانه و چهارمین برج بلند جهان با 435 متر ارتفاع امروز افتتاح می شود!

 

 

از عید سعید فطر تا بحال 16 هزار نفر برای بازدید از این برج نام نویسی كردند(زمان بازدید 4 بعد از ظهر تا 8 شب)كه البته در ایام دهه ی فجر بازدید از آن از صبح تا شب برای عموم مردم امكان پذیر می باشد.

این اتفاق قشنگ وجالب را به همه ی ایرانی های عزیز تبریك میگوییم.

 موفق باشید
 
سه شنبه 16/7/1387 - 14:30
محبت و عاطفه

 

مجنون پای سگی را بوسید

خلق وی را گفتند:«این چه كاری بود؟»

گفت:«این سگ، گاه گاهی كوی لیلیرفته بود!»

چهارشنبه 27/6/1387 - 15:41
خاطرات و روز نوشت

هوالباقی...

سلام بچه ها!!

یه خبر دارم براتونااااا!

می دونستید آقای رج ادیت به مناسبت برنده شدن در ثبت مطالب مرداد ماه، بروی صندلی داغ انجمن صندلی داغ نشستند؟؟؟؟!! اگه می دونستید كه چه خوب ولی اگه نه... می تونید به ابن آدرس برید:

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=56594&forumID=466

اونجا حسااااااااااابی این دوست گرامی رو بسوزونید با سوالات داغتون!... هر سوالی دوست دارید بپرسید كه آقای رج ادیت مجبور به جواب دادن اونا بشه...ینی باید بشه!  ...تواین صندلی داغ خیلی از ابهامات رفع میشه...از دستش ندینااااا!

پس تو صندلی داغ ایشون می بینمتون! حتماً بیاین...اگه هم نمی تونین برین اونجا سوالاتونو به من بگید كه من برم اونجا و از ایشون بپرسم!

در پناه یزدان پاك...
دوشنبه 25/6/1387 - 14:40
ورزش و تحرک

یك كارشناس تغذیه: افراد چاق قبل از افطار پیاده روی كنند

دكتر گودرزی در گفت وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران با بیان این مطلب اظهار كرد: روزه علاوه بر فضائل معنوی كه سبب تقویت روح و روان آدمی می شود فوائد و محاسن فراوانی در جهت بهبود وضعیت سلامت انسان دارد كه از آن جمله می توان به كاهش استرس، فشارهای روحی و روانی اشاره كرد. وی افزود: از دیگر فواید روزه القاء انرژی مثبت است همچنین نقش اساسی در درمان چربی و قند خون، تنظیم تناسب بدن و رفع سموم و مواد زاید و غیره دارد. وی تصریح كرد: روزه یك خانه تكانی كلی و اساسی از نظر روحی است. انسان روزه دار زمانی می تواند حداكثر بهره برداری را از آن ببرد كه یك برنامه منظم و اصولی تغذیه در این ماه داشته باشد و با این برنامه علاوه بر جلوگیری از ورود مواد غذایی زائد نیازهای اساسی بدن به انواع ویتامین ها كاملا تامین شود. این كارشناس تغذیه تصریح كرد: روزه داران باید سعی كنند افطار را با مواد غذایی شیرین و مایعات مانند یك استكان آب جوش و 2 یا 3 عدد خرما شروع نمایند و با آن یك لیوان شیر كم چرب به صورت گرم همراه با یك قاشق عسل میل نمایند سپس چند لقمه نان و پنیر و گردو صرف كنند. گودرزی ادامه داد: باید حداقل بین افطار و شام دو ساعت فاصله وجود داشته باشد و در این مدت حداقل 10 تا 15 دقیقه قدم زده شود و از مایعاتی مانند چای و انواع نوشیدنی ها استفاده كرد؛ همچنین بین شام و خواب 5/1 تا دو ساعت فاصله باشد و در این فاصله از میوه و شیرینی استفاده شود. این كارشناس تغذیه ادامه داد: روزه داران باید سعی كنند قبل از خواب یك لیوان شیر پاستوریزه و یك لیوان بزرگ نوشیدنی دیگر میل كنند و هنگام سحر حداقل یك ساعت قبل از اذان بیدار شوند و پس از مسواك یك لیوان شیر با 2 تا 3 عدد خرما مصرف كنند. وی با بیان این كه پس از مصرف غذای سحر روزه داران سعی كنند نخوابند و قدم بزنند اظهار كرد: زنان بین سنین 14 تا 15 سال باید در 24 ساعت یك وعده غذایی گوشت قرمز و در هفته یك تا دو وعده ماهی و میوه و سبزیجات در وعده های غذایی خود صرف نمایند. گودرزی در پایان گفت: افرادی كه از چاقی و سنگینی وزن رنج می برند توصیه می شود نزدیك به افطار پیاده روی كنند.   

جمعه 22/6/1387 - 16:27
شعر و قطعات ادبی

*موطن آدمی را بر هیچ نقشه ای نشانی نیست!

موطن آدمی تنهادر قلب كسانی ست

كه دوستش می دارند...

-:- مارگوت بیگل -:-
جمعه 15/6/1387 - 16:0
شعر و قطعات ادبی

ماه

رنگ تفسیر مس بود

مثل اندوه تفهیم بالا می آمد

سرو

شیهه بارز خاك بود

كاج نزدیك

مثل انبوه فهم

صفحه ساده فصل را سیاه می زد

كوفی خشك تیغال ها خوانده می شد

از زمین های تاریك

بوی تشكیل ادراك می آمد

دوست

توری هوش را روی اشیا

لمس می كرد

جمله جاری جوی را می شنید

با خود انگار می گفت

هیچ حرفی به این روشنی نیست

من كنار زهاب

فكر می كردم

امشب

راه معراج اشیا چه صاف است

**سهراب سپهری**
سه شنبه 12/6/1387 - 17:42
شعر و قطعات ادبی

فکر می‌کنن من نمی‌فهمم:

به من می‌گن

این عروسکو داداش کوچولوم

از تو شکم مامانم

برا من هدیه آورده

اون حتی نمی‌تونه شیشه‌ی شیرشو تو دستش بگیره

چه جوری تونسته عروسک به اون گندگی رو

تو دستاش بگیره و

از تو شکم مامانم برا من به این دنیا بیاره؟

مینا خانلرزاده

دوشنبه 11/6/1387 - 17:17
دعا و زیارت

هوالباقی...

*خواستم بگویم :

فاطمه دختر خدیجه ی بزرگ است.

دیدم كه فاطمه نیست!

*خواستم بگویم كه :

فاطمه دختر محمد(ص) است.

دیدم كه فاطمه نیست

*خواستم بگویم كه:

فاطمه همسر علی است.

دیدم كه فاطمه نیست

*خواستم بگویم كه:

فاطمه مادر حسنین است.

دیدم كه فاطمه نیست

*خواستم بگویم كه:

فاطمه مادر زینب است.

 بازدیدم كه فاطمه نیست

نه، اینها همه هست واین همه فاطمه نیست.

 فاطمه،فاطمه،است!

-:-دكتر علی شریعتی-:-

 
در پناه یزدان پاك...
شنبه 9/6/1387 - 15:31
دعا و زیارت
روایت شده است كه پس از ولادت حضرت زینب (س )، حسین (ع ) كه در آن هنگام كودك سه چهار ساله بود، به محضر رسول خدا (ص ) آمد و عرض كرد: ((خداوند به من خواهرى عطا كرده است )). پیامبر(ص ) با شنیدن این سخن ، منقلب و اندوهگین شد و اشك از دیده فرو ریخت . حسین (ع ) پرسید: ((براى چه اندوهگین و گریان شدى ؟)). پیامبر(ص ) فرمود: ((اى نور چشمم ، راز آن به زودى برایت آشكار شود.))

تا اینكه روزى جبرئیل نزد رسول خدا (ص ) آمد، در حالى كه گریه مى كرد، رسول خدا (ص ) از علت گریه او پرسید، جبرئیل عرض ‍ كرد: ((این دختر (زینب ) از آغاز زندگى تا پایان عمر همواره با بلا و رنج و اندوه دست به گریبان خواهد بود؛ گاهى به درد مصیبت فراق تو مبتلا شود، زمانى دستخوش ماتم مادرش و سپس ماتم مصیبت جانسوز برادرش امام حسن (ع ) گردد و از این مصایب دردناك تر و افزون تر اینكه به مصایب جانسوز كربلا گرفتار شود، به طورى كه قامتش خمیده شود و موى سرش سفید گردد.))

پیامبر (ص ) گریان شد و صورت پر اشكش را بر صورت زینب (س ) نهاد و گریه سختى كرد، زهرا (س ) از علت آن پرسید. پیامبر (ص ) بخشى از بلاها و مصایبى را كه بر زینب (س ) وارد مى شود، براى زهرا(س ) بیان كرد.

حضرت زهرا (س ) پرسید: ((اى پدر! پاداش كسى كه بر مصایب دخترم زینب (س ) گریه كند كیست ؟ پیامبر اكرم (ص ) فرمود: ((پاداش او همچون پاداش كسى است كه براى مصایب حسن و حسین (ع ) گریه مى كند))(3)

كتابخانه ی تبیان

 

چهارشنبه 6/6/1387 - 17:27
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته