تعداد مطالب : 14
تعداد نظرات : 25
زمان آخرین مطلب : 3153روز قبل

جنگل آینه‌ها به هم درشكست

و رسولانی خسته بر گستره‌ی تاریك فرود آمدند

كه فریاد درد ایشان به هنگامی كه شكنجه بر قالبشان پوست می‌درید، چنین بود:

كتاب رسالت ما محبت است و زیبایی است

تا بلبل‌های بوسه بر شاخ ارغوان بسرایند...

كتاب رسالت ما محبت است و زیبایی است »


 

**احمد شاملو**

چهارشنبه 6/6/1387 - 17:21
هوالباقی...آیـا واقعاً شاد هستید؟آیا می دانید معنی واقعی شادی چیست وبرای رسیدن به آن چه راه هایی را باید پیمود؟ این پرسش هـا تـوسـط کـسـانــی پرسـیـده می شونـد کـه بـراستی دنبال شادی و خـوشبـخـتـی بـاشند. مـن خودم همیشه سعی کرده ام

طـوری زنــــدگی کنم که با حفظ شادی و خـوشبـخـتـی خـودم، بــاعـث بدبختی و ناراحتی کـسان دیگر نشوم. اگر می خواهید شاد باشید، بـاید باور کنید که می توانید و توانایی رسیدن به
آن را دارید. برخی افراد اشتباه می کنند چون تصور میکنند که شایسته شادی و خوشبختی نیستند و بدبختی و ناراحتی خود را به عنوان سرنوشت خود قلمداد میکنند. حقیقت مطلب این است که خوشبختی نیز مثل سایر چیزها در زندگی باید به دست آورده شود. ایجاد شادی در زندگیتان کمک خواهد کرد.

 
1- ببینید چه چیز باعث شادی و خوشحالی شما می شود. هرکس برای شاد بودن و شاد زیستن به چیزهایی خاص نیازمند است و آنچه باعث شادی یک نفر می شود ممکن است برای دیگری متفاوت باشد. شخصیت خودتان را کشف کنید. و نگران نباشید که مبادا نیازهای شما برای رسیدن به شادی با اطرافیانتان متفاوت باشد.
 
2- برای رسیدن به اهدافی که تصور میکنید باعث شادی شما می شود، نقشه بکشید. وقتی به دنبال دستیابی به اهدافتان باشید، وضعیت روحیتان نیز بهبود می بخشد، چون آنوقت در مورد خودتان احساس بهتری پیدا میکنید.
 
3- اطراف خود را با آدم های شاد و سر زنده پر کنید. وقتی اطرافیانتان افرادی بدبین و ناراحت باشند، شما نیز خواه ناخواه به این وضعیت مبتلا خواهید شد. برعکس اگر اطرافتان پر از آدم های سر زنده و خوشحال باشد، روحیه ی شاد آنها در شما نیز تاثیر خواهد کرد. 
 
   4- وقتی اتفاق بدی برایتان می افتد، به جای متاسف شدن، به دنبال راه چاره ای برای آن باشید. افرادی که واقعاً شاد هستند، اجازه نمی دهند تا اتفاقات بد در روحیه ی آنها تاثیر کند، چون می دانند که با کمی فکر و تلاش خواهند توانست موقعیت را دوباره موافق حالشان شود. 
 
 5- چند دقیقه در روز درمورد چیزهایی که باعث خوشحالیتان می شود فکر کنید. این چند دقیقه به شما فرصت می دهد تا به چیزهای مثبت در زندگیتان متمرکز شوید و باعث شادیتان خواهد شد.
 
6- هر روز سعی کنید کار خوبی برای خود انجام دهید. چه خودتان را به ناهار دعوت کنید، حمامی طولانی و آرامش دهنده بکنید و یا چند دقیقه بیشتر روی آرایش ظاهرتان کار کنید، همه مفید و موثر خواهند بود.
 
7- در همه ی موقعیت ها در پی شوخی و خنده باشید. درست است که در مواقعی خاص باید جدیت خود را حفظ کنید، اما در موقعیت هایی که فکر میکنید ممکن است باعث ناراحتیتان شود، شوخ طبعی چاره ی کار است.
  
8- حفظ سلامتیتان یکی دیگر از راه های رسیدن به شادی است. داشتن اضافه وزن یا نخوردن غذاهای مغذی تاثیری منفی بر روحیه ی شما خواهد داشت. همچنین ورزش باعث آزاد شدن اندورفین می شود که میگویند باعث شادی می شود.
 
9- در آخر، باید بفمید که شما شایسته ی شادی هستید. آندسته از افرادی که تصور می کنند لیاقت رسیدن به خوشبختی و خوشحالی را ندارند، ناخودآگاه تلاش برای رسیدن به شادی و خوشبختی خود را خراب می کنند. هر روز به خودتان بگویید که شما شایسته ی خوشبختی هستید و با خود قدم هایی را که باید برای رسیدن به خوشبختی بردارید را یادآور شوید.
10-تعریف خوشبختی دشوار است، اما افراد معمولاً می توانند بفهمند که شاد و خوشبخت هستند یا خیر. افراد زیادی تصور می کنند که خوشبختی نوعی شانس است و سرنوشت این بوده که بعضی مردم خوشبخت شوند و بعضی دیگر بدبخت. من خودم سعی میکنم نکاتی که در این مقاله برای شما عنوان کردم را در زندگی خود به کار ببندم، و موفق شده ام تا حد زیادی به خوشبختی دست یابم. این نکات ممکن است که کوچک به نظر برسند، اما برای رسیدن به موفقیت، قدم هایی اساسی هستند.منبع: روزانه هفتگی (گروه مارشال) 

 

 

چهارشنبه 6/6/1387 - 16:56

  هوالباقی...

       

روزی شیطان نزدحضرت یحیی بن زكریا ظاهر شد حضرت یحیی پرسید:«هیچ وقت برمن مسلط شده ای حتی اگربه یك كلمه حرف باشدكه بیجاگفته باشم؟یا با گوشه چشمی به نامحرم نگاهی كرده باشم؟یا مثلا در دل خیال معصیتی كرده باشم؟»

 

        

-نه تو از افرادی نیستی كه من بتوانم برتو مسلط باشم چنانچه كه خداوند در قرآن كریم می فرمایند:«ای شیطان تو بر بندگان خالص من تسلط نداری.»

-راستش رابگو!

-فقط یك وقت است كه من از تو خیلی خوشم می آید!

-چه وقت؟

 

-تو گاهی زیادغذا می خوری و همین تورا از بعضی عبادات باز می دارد!

-از این پس با خدای خود عهد می بندم كه دیگر تا آخر عمر غذای سیر نخورم!

-من هم عهد می كنم كه دیگر به مؤمنی راست نگویم!

آنگاه شیطان از نزد یحی (ع)دور شد...

برگرفته از :مجله ی بشارت

درپناه یزدان پاك...

Panah60 
جمعه 18/5/1387 - 18:54

همیشه قشنگ ترین عكس هااز اتاق های تاریك بیرون میان اگه زندگیت تاریك بود بدون خداداره ازت یه عكس خوشگل می سازه

دوشنبه 24/4/1387 - 15:55
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته