• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 38736
تعداد نظرات : 5244
زمان آخرین مطلب : 2470روز قبلدر ابتدا نگاهی می اندازیم به جفت گیری حیوانات:
به طور کلی حیوانات نر قوی تر در یک گروه با بیش از یک ماده جفتگیری نموده تا نسل ایجاد شده از این جفتگیری از نظر محتویات ژنتیکی قدرتمند تر و صاحب صفات برتر باشد.
نر قوی تر پس از نزاع با دیگر نر های گروه و از پای در آوردن آنها اقدام به جفتگیری با حیوانات ماده می نماید.
هدف نزاع پیش از جفتگیری اینست که مسلما حیوان نر پیروز که در مقایسه با نرهای بازنده صفات ژنتیکی برتری داشته قادر به انتقال این صفات به نسل آینده از طریق جفتگیری با ماده ها گردد .
لازم به ذکر است که در حیوانات نیز همانند انسان ها تعداد نر ها بیش از تعداد ماده ها می باشد. این اختلاف جمعیت در برخی حیوانات مشهود تر از سایر حیوانات است، از جمله در زنبور ها و مورچه ها که تعداد کثیری نر تحت عنوان سرباز و تنها یک ماده یا همان ملکه وجود داشته که در انتها نیز تنها یکی از نر ها با ماده جفتگیری می کند و آن نری است که قوی تر و دارنده صفات ژنتیکی مرغوب تری نسبت به سایر نر ها باشد.
در حیوانات از آنجا که قدرت فیزیکی یک معیار اصلی است و توانایی تنازع بقا ارتباط مستقیم با قدرت فیزیکی دارد این گونه جفتگیری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .

زیرا که فرزندان نر های قوی تر به سبب وراثت ژن های مرغوب همواره از قدرت فیزیکی بالاتری در مقایسه با فرزندان نر های ضعیف تر برخوردار خواهند بود.
شهر نشینی، انسانیت و بدین جهت کاهش اهمیت قدرت فیزیکی در جوامع بشری به طور کلی نیاز به چنین روش جفتگیری را از میان می برد.
در مورد انسان ها مسلما انسانیت، شرافت، اصالت، قدرت ذهنی و معنوی، و دیگر معیار های انسانی ارزشی بس والاتر از قدرت فیزیکی دارد .
درجه هوشی پایین تر ، وفاداری کمتر و تمایل به برقراری روابط جنسی بیشتر
محققین دانشگاه هاروارد طی تحقیقاتی بر روی درصد موفقیت ازدواج ها نشان داده اند که زوجهایی که دارای درجه هوشی بالاتری هستند در روابط زناشویی خود به مراتب موفق تر از دیگر زوج ها می باشند .
دانشمندان ثابت کرده اند که بی وفایی همسران نسبت به یکدیگر، روابط خارج از رابطه زناشویی و ابراز علاقه به شخص سوم چه از طرف زن و چه از جانب مرد، در میان زوج های با ضریب هوشی بالا به مراتب کمتر از زوج های با ضریب هوشی متوسط و زوج های با ضریب هوشی پایین مشاهده می شود.
دانشمندان نشان داده اند که میزان وفاداری زوجین به یکدیگر رابطه مستقیم و معنی داری با درجه هوشی زوجین داشته به طوری که زوجین با ضریب هوشی بالاتر به طور چشمگیری بیش از زوجین با ضریب هوشی پایین تر به یکدیگر وفادار می باشند .
ضریب هوشی پایین تر، و عشق و علاقه سطحی تر
عشق و علاقه ای که زوجین به یکدیگر نثار می کنند ارتباط مستقیم و معنی داری با ضریب هوشی آنها دارد به طوری که زوجین با ضریب هوشی بالاتر ابراز علاقه بیشتری به همسران خود مبذول داشته و قویا نسبت به روابط خارج از زندگی زناشویی ابراز مخالفت نمودند .
دانشمندان در بررسی های خود نشان داده اند که چنین افرادی همواره کششی به سوی افراد با ضریب هوشی بالا نشان می دهند .

ضریب هوشی پایین تر و روابط جنسی بیشتر و زود هنگام تر
در خصوص میزان هوش و روابط جنسی قبل از ازدواج مطلعات فراوانی انجام گرفته است. دانشمندان با ثبت ضریب هوشی افراد و اینکه آیا قبل از ازدواج روابط جنسی را تجربه کرده اند یا خیر، به نتایج بسیار جالب توجهی دست یافته اند.
بررسی ها نشان داده اند که درصد افراد با ضریب هوشی پایین تر که پیش از ازدواج روابط جنسی را تجربه کرده اند به طور قابل توجهی بیش از درصد افراد با ضریب هوشی بالایی است که این تجربه را داشته اند .
در یک بررسی که بر روی دختران دانشگاه برکلی، یکی از دانشگاه های بسیار معتبر در آمریکا، انجام گرفته است، نشان داده شده که تنها 20 درصد از این دختران روابط جنسی را تجربه کرده اند، حال آنکه این رقم در چندین دانشگاه دیگر که دانشجویان آن از نظر تحصیلی و ضریب هوشی در جایگاه پایینتری قرار داشتند بیش از 70 درصد و در برخی دیگر از دانشگاه ها به بیش از 90 درصد نیز می رسید.
چنین اختلاف فاحشی به واقع نشان دهنده اینست که افراد با ضریب هوشی بالاتر تمایل کمتری به برقراری روابط جنسی بیهوده با دیگر افراد نشان می دهند و اهمیت بیشتری برای ارزشهای معنوی قایلند تا ارزشهای جسمانی.
روند کلی چنین است که افراد با ضریب هوشی پایین تر همواره تمایل بیشتری به برقراری روابط جنسی صرف و به دور از عشق و وفاداری از خود نشان می دهند و بدین جهت راحت تر از افراد با ضریب هوشی بالاتر تن به اینگونه روابط می دهند.
همچنین در یک بررسی دیگر دانشمندان رابطه میان رشته تحصیلی و میزان باکرگی دانشجویان دختر را مورد بررسی قرار دادند. بر این اساس میزان باکرگی در دانشجویانی که در رشته هایی که نیازمند به ضریب هوشی بالاتری هستند مشغول به تحصیل اند بیش از سایر دانشجویان می باشد.
بر اساس این بررسی ها دانشجویان رشته پزشکی، بیوشیمی، و برخی از گرایش های مهندسی دارای بالاترین میزان باکرگی برابر با 83 درصد بودند.

درجه هوشی پایین تر در فرزندان حاصل از ازدواج زن و یا مرد مطلقه با یکدیگر
بررسی ها نشان داده اند که کودکانی که حاصل ار ازدواج زنان و یا مردان مطلقه با یکدیگر اند نسبت به کودکانی که والدین آنها از ابتدا با یکدیگر در پیوند زناشویی بوده اند ضریب هوشی پایین تری دارند. این بررسی ها نشان داده اند که در صورتی که فرزندی حاصل از ازدواج زن و مردی باشد که هر دو شان یک طلاق را تجربه کرده اند ضریب هوشی اش به مراتب کمتر از فرزندی خواهد بود که حاصل از ازدواجی است که در آن تنها یکی از والدین سابقا طلاق را تجربه کرده اند. از آنجا که طلاق نشاندهنده حداقل میزان وفاداری زن و مرد به یکدیگر است، چنین نتایجی کاملا قابل انتظار و از نقطه نظر علم ژنتیک قابل اثبات اند.
حال که ارتباط میان ضریب هوشی و تمایل به وفاداری بین زوجین از نقطه نظر علم ژنتیک مورد بررسی قرار گرفته، مشهود است که اکثریت کسانی که تمایل به برقراری روابط جنسی با افراد خارج از پیوند زناشویی را دارند مسلما از نظر ارزشهای معنوی در جایگاه پایین تری نسبت به سایرین قرار داشته و دید آنها بر روی همسرانشان صرفاً دیدی جنسی خواهد بود.سه شنبه 15/10/1388 - 11:59


همانطور که می دانید خوردن چیپس دارای مضراتی نیز می باشد،آیا استفاده چیپس با ماست بهتر است ؟

مصرف چیپس با ماست ویژگی‌ها و ارزش غذایی ماست را كاهش می‌دهد و به‌خصوص برای افرادی كه اضافه وزن و چاقی دارند، مشكل ساز است.[/font">
ترشی یا شیرینی ماست یكی از خواص ماهیتی آن است كه بر اثر فعالیت‌های لاكتیكی ماست و تبدیل قند لاكتوز شیر به اسیدلاكتیك به وجود می‌آید.
وی گفت: ماست با توجه به تركیبات آن فرآیند اعمال شده، شرایط نگهداری و مایه ماست استفاده شده در آن می‌تواند از درجه ترشی یا شیرینی متفاوتی برخوردار باشد و خواص آنها تفاوت چندانی با یكدیگر ندارد .وی گفت: همچنین بررسی‌ها نشان داده است كه ماست در كمك به درمان اسهال كودكان مفید است، اسید لاكتیك موجود در ماست باعث سهولت هضم و جذب تركیبات مغذی موجود در غذا می‌شود، به‌ویژه برای كودكان مبتلا به كندی رشد یا بیماری سوءجذب هستند، مفید است.
این متخصص تغذیه اضافه كرد: ماست به تنهایی یك ماده غذایی كامل و سالم به حساب می‌آید و خوردن چیپس همراه آن تا حدودی از این ویژگی‌های غذایی ماست می‌كاهد. خوردن چیپس همراه ماست به‌خصوص برای افرادی كه مشكل اضافه وزن و چاقی دارند تا حدودی مشكل ایجاد می‌كند اما در صورتی كه از ماست كم‌چرب استفاده شود، ممكن است از بروز چاقی جلوگیری كند. در یك برنامه‌غذایی سالم، متنوع و متعادل می‌توان از مصرف ماست و چیپس نیز لذت برد.
سه شنبه 15/10/1388 - 11:54
سه شنبه 15/10/1388 - 11:53
پرچم: سازمان ملی جوانان با ساخت یک تیزر تبلیغاتی ، ‌اقدام به تبلیغ و ترویج دوستیهای خیابانی و پارکی میان دختران و پسران در صداوسیما می‌کند.

پس از آن‌که نمایشگاه ازدواج آسان سازمان ملی جوانان به علت ترویج زندگی‌های اشرافی و ازدواج‌های ده‌ها میلیونی و به‌ویژه دادن غرفه‌ به سایت‌های اینترنتی همسریابی مورد انتقاد قرار گرفت، اخیراً این سازمان با پرداخت پول، ‌اقدام به سفارش یک تیزر تلویزیونی کرده است که در آن دوستی دختران و پسران در پارک تبلیغ می‌شود و تأکید می‌کند که این دوستی‌ها به ازدواج منجر می‌شود.

در این آگهی تلویزیونی که در روزهای اخیر در ساعات پربیننده از شبکه‌های سراسری سیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شود، یک دختر و پسر بر روی نیمکتی نشسته‌اند و به زانتیای سفیدی که به عنوان ماشین عروس استفاده می‌شود و یک زوج خوشبخت را نمایش می‌دهد، با حسرت نگاه می‌کنند.

پس از عبور این ماشین عروس، دختر و پسر مذکور که ظاهراً همدیگر را نمی‌شناسند، از هم فاصله می‌گیرند اما کارگردان با نمایش فلاش‌بکی از گذشته تأکید می‌کند که زوج خوشبخت ماشین عروس فعلی، فقط سه هفته قبل در همان پارک با هم آشنا شده‌اند و این آگهی تلویزیونی با پخش شعار «آینده در کنار شماست» به وعده یک ازدواج موفق و خوشبختی را به روابط ایجاد شده میان دختر و پسر در پارک تأیید می‌کند
سه شنبه 15/10/1388 - 11:52
در سفر اخیر "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، یک تاجر جوان کنیایی، در ملأ عام از "چلسی" دختر کلینتون خواستگاری کرد.

این تاجر کنیایی که می‌خواهد دختر کلینتون را به عنوان همسر دوم خود انتخاب کند، به وزیر امور خارجه آمریکا گفت: حاضرم 40 بز و 20 گاو مهر دخترت کنم. آن را به یکباره پرداخت خواهم کرد.
گفتنی است این تاجر کنیایی که "گودوین کمبوکی چیکروگر" نام دارد، نه سال پیش هم این پیشنهاد را به "بیل کلینتون" رئیس جمهور وقت آمریکا داده بود. "بیل" در آن زمان کنیا را به عنوان یکی از آخرین سفرهای خارجی دوران ریاست خود انتخاب کرد.

این تاجر جسور کنیایی در ادامه به "هیلاری کلینتون" گفت: من این پیشنهاد را قبلا هم به خانواده شما داده بودم. هنوز هم پای حرفم هستم و دوست دارم با دختر شما ازدواج کنم.

"گودوین" که یک فروشگاه لوازم برقی در شمال کنیا دارد، طی گفتگویی با شبکه خبری CNN در این باره گفت: "چلسی کلینتون" دختری زیبا و نیک دل است. من تا بحال او را از نزدیک ندیده‌ام اما او و خانواده‌اش را دوست دارم و این خانواده را خانواده‌ای خوشبخت می‌دانم. سال‌های بسیار زیادی انتظار کشیده‌ام تا با "چلسی" دیدار کنم و به او بگویم که دوستش دارم.

این تاجر کنیایی سه سال پیش با همسر اول خود که از هموطنانش است، ازدواج کرد. او می‌گوید: همسرم با ازدواج مجدد من به هیچ وجه مخالف نیست، مخصوصا با دختر "کلینتون".

در واکنش به این پیشنهاد تاجر کنیایی، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: من تصمیم گیرنده نیستم. "چلسی" دختر بزرگ و مستقلی است. پیشنهاد شما را به او خواهم گفت. تصمیم با خود اوست.
در همین حال "فرید زکریا" مجری هندی تبار شبکه CNN در مورد مهر پیشنهادی این تاجر کنیایی گفت: 40 بز و 20 گاو، پیشنهاد کمی نیست به ویژه اینکه ما در بحران اقتصادی به سر می‌بریم.
سه شنبه 15/10/1388 - 11:50

 

 

Image


در تحقیقی که در دانشگاه کلـورادو انـجام گـرفت، مشخص شـد که افراد میتوانند توانایی سرکوب خاطرات احسـاسی را در خـود ایجاد کنند. ایـن تحقـی
ق فـعالیـت مـغز را در افراد تحـت آزمـایش کـه برای سرکوب خاطرات مربوط بـه تصـاویر منـفی تعلیم دیده بودند، مـی سنجـید و دو مکـانیـزم را در قسـمت جلـو مـغز نشـان داد. ایـن تحقـیـق مـی تـوانـد بـه متخصصین بـالینـی کـمک کنـد روش هـای درمانی جدیدی برای آنها که قادر به سرکوب

 خاطرات ناراحت کننده خود نیستند و با بیماری های اختلالات استرس، ترس مفرط، افسردگی، اضطراب، و سندرم وسواس در ارتباط است، ابداع کنند.
 
محقق این تحقیق می گوید، "ما در این تحقیق نشان می دهیم که افراد می توانند با  تمرین برخی خاطرات خود را در یک زمان خاص سرکوب کنند. ما تصور می کنیم به مکانیزم  های عصبی آن دست یافته ایم و امیدواریم که این یافته های جدید و تحقیقات آتی، به  رویکردهای درمانی-دارویی جدیدی در درمان انواع مختلفی از اختلالات احساسی ختم  شود."

"طی مرحله تمرینی این تحقیق، از شرکت کننده ها خواسته شد 40 جفت مختلف تصویر  را به ذهن بسپارند که هر جفت از یک صورت انسانی و یک تصویر اخلال گر مثل یک تصادف اتومبیل، یک سرباز زخمی، یک صحنه قتل وحشیانه، یا صندلی الکتریکی ساخته شده بود."

بعد از به خاطر سپاری هر جفت، از شرکت کننده ها خواسته می شد به طریقی خاص به عکسها نگاه کنند و از آنها MRI گرفته می شد. او می گوید، "فقط تصاویر صورت های انسانی به آنها نشان داده می شد و این خودشان بودند که می توانستند تصمیم بگیرند به تصویر اخلال گر فکر کنند یا نکنند."

"اسکن های مغزی گرفته شده طی این تحقیق نشان دهنده هماهنگی سرکوب حافظه ای بود که در قشر جلویی مغز ایجاد می شود. تیم تحقیق کشف کرده است که دو قسمت خاص از قشر جلویی مغز، هیپوکامپ و آمیگدالا، که در یادآوری های تصویری رمزگذازی حافظه و بازیابی، و بازده احساسی دخیل هستند، در کنار هم برای سرکوبی خاطرات کار می کنند. این نتایج نشان میدهد که سرکوبی خاطرات، حداقل در افراد غیر-روانپزشکی، تحت کنترل بخش جلویی مغز، اتفاق می افتد." این تحقیق نشان داده است که شرکت کننده ها روی خاطرات احساسی خود خوب تسلط داشته اند. و با بستن یک قسمت خاص از آن خاطرات، کاملاً می توانستند پروسه بازیابی برخی خاطرات خاص را متوقف کنند. محققان تصور می کنند که سرکوب کردن خاطرات می تواند یک ویژگی کاملاً مثبت باشد.

خاطرنشان می کنند که، "مشخص نیست که یک خاطره احساسی بسیار آسیب زا مثل یک تصاوف شدید، تا چه حد خود را در مغز انسان نشان می دهد. مواردی هم وجود دارد که ممکن است فرد برای سرکوب کردن یک خاطره خاص، نیاز به هزاران بار تمرین دارد."

"بحث خاطرات سرکوفته که روانشناس معروف دکتر سیگموند فروید نیز روی آن کار کرده است، بحثی بسیار جدال انگیز است. امروزه بحث زیادی در این مورد وجود دارد که آیا می توان خاطرات سرکوفته را برای خاطرات خنثی شده استفاده کنیم یا نه."

"تصور می کنم که مهمترین مسئله دراین زمینه این است که افراد مکانیزم های عصبی مشخصی دارند که به دانشمندان این امکان را می دهد رویکردهای درمانی-دارویی جدیدی برای آندسته از افرادیکه از احتلالات احساسی رنج می برند، کشف کنند."
 

سه شنبه 15/10/1388 - 8:35
 یك فوق تخصص پوست و مو استفاده از مواد شوینده خاص و صابون‌های قلیایی برای پاكیزگی پوست و مو را غیر علمی دانست.

دكتر پروین منصوری، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌كه مواد شوینده دارای مواد اسیدی و تتروژنها هستند، اظهار كرد: این مواد برای پاكیزگی چربی‌های لباس و ظروف مورد استفاده قرار می‌گیرند و چربی موی سر را نباید با چربی‌ها و كثیفی لباس و ظروف یكسان دانست.

وی حساسیت و شكنندگی ، خارش ، خشكی و ریزش مو را از عوارض شایع این مصرف نادرست دانست و گفت: شامپوها تنها مواد مناسب برای شست‌وشوی موی سر است.

وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به صابون‌های شستشوی موی سر گفت: استفاده مكرر از صابون بخصوص صابون‌های قلیایی توصیه نمی‌شود چرا كه سبب تیرگی و خشكی موی سر می‌شوند.

دكتر منصوری با ابراز تعجب به یكی دیگر از باورهای غلط مردم در خصوص استفاده از مواد سفیدكننده برای از بین بردن لك‌های دست و سفتی ناخن ، گفت: مواد سفید كننده حاوی مقدار زیادی از مواد ضد عفونی و كلر هستند كه این مواد به پوست بدن صدمات زیادی می‌زند.

وی خشكی شدید، خارش و تحریكات پوستی را از عوارض استفاده موردی از مواد سفید كننده برای تمیزی پوست دانست و گفت: خشكی پوست ناشی از استفاده از مواد سفید‌كننده بسیار قوی است و فرد تا مدت‌ها باید از مواد چرب كننده قوی برای رفع این مشكل استفاده كند.

عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران؛ در خصوص ناخن‌ها نیز بیان كرد: برخلاف تصور عموم مواد سفیدكننده نه تنها سبب سفتی ناخن نمی‌شود بلكه بعد از مدتی سبب شكنندگی و لایه لایه شدن ناخن‌ها می‌شود.

دكتر منصوری با هشدار به مصرف‌كنندگان این شوینده‌ها گفت: استفاده مكرر از مواد سفیدكننده و شوینده به هر علتی برای مو و پوست مناسب نبوده و غیرعلمی است كه علاوه بر عوارض پوستی مشكلات ریوی را نیز در پی دارد.

سه شنبه 15/10/1388 - 8:34
 
جام جم آنلاین: بارش برف سنگین در بسیاری از كشورهای واقع در نیمكره شمالی با اینكه مشكلاتی را به وجود آورده اما در مجموع باعث شادی مردم در ایام تعطیلات شده است. ده تصویر تماشایی از بارش برف سنگین در كشورهای جهان را انتخاب كرده تا موجب انبساط خاطر بیننده شود. 14 دی 88 . منبع: گتی ایمیجز، آسوشیتدپرس، رویترز. گزارش: بهرام افتخاری.
تصویر دیدنی یك گله شیر كه در میان زمین پوشیده از برف در بلردرامون سافاری پارك در نزدیكی شهر استرلینگ اسكاتلند در صفی منظم به پیش می‌روند.
حتی بارش سنگین برف در استادیوم رالف ویلسون در اورچارد پارك نیویورك مانع بازی دو تیم ایندیانا پولیس كولتز و بوفالو بیلز نشده است. تیم بوفالو در این دیدار با امتیاز 30 در مقابل 7 پیروز شد.
تصویر هواپیمای شركت آلمانی ایربرلین كه هنگام فرود در فرودگاه شهر دورتموند در غرب آلمان به دلیل بارش برف و لغزنده بودن از باند خارج شده است. خوشبختانه هیچ یك از 165 مسافر و 6 خدمه پرواز در این حادثه آسیبی ندیدند.
تصویر دیدنی یك گاو گونه هایلند در مزرعه‌ای در نزدیكی پیكرینگ در نورث یوركشایر در شمال انگلستان كه برف سنگینی زمین را پوشانده است.
تصویر رانندگان سه چرخه‌های مسافركش یا همان ریكشا در شهر پكن پایتخت چین كه به دلیل بارش برف سنگین از كار بازمانده‌اند.
یك مرد كره جنوبی با پای پیاده و چتری بسیار بزرگ قصد دارد از عرض خیابانی در شهر سئول پایتخت كره جنوبی كه شاهد بارش سنگین‌ترین برف هفتاد سال اخیر بوده است، عبور كند.
بارش برف علی‌رغم مشكلاتی كه به بار آورده دست‌كم برای این اسب موجب شعف شده كه این چنین در نزدیكی شهر هلپرباگ در شمال انگلستان روی زمین پوشیده از برف غلت می‌زند.
ماموران پلیس كره جنوبی وظیفه عادی خود را كنار گذاشته و مشغول پارو كردن خیابان‌های پوشیده از برف شهر سئول پایتخت كشورشان هستند.
صحنه جدال ولادیمیر وایس از تیم فوتبال منچسترسیتی با جاستین هویت بازیكن تیم میدلزبورو در زیر بارش برف سنگین در شهر میدلزبورو در شهر انگلستان.
یك مامور پلیس چین به تنهایی در یك استادیوم ورزشی بسكتبال در شهر پكن مشغول پارو كردن برف و گشودن راهی برای عبور است.
سه شنبه 15/10/1388 - 8:31

یک باند قاچاق چربی در کشور پرو ، با کشتار انسانها چربی بدنشان را به اروپا قاچاق می کردند

565411121111

مقامات پرویی می گویند که ۵ نفر از اعضای باند قاچاق چربی انسان که متخصص در فروش چربی  به آزمایشگاههای تولید لوازم آرایشی اروپا بوده اند را دستگیر کرده است .مقامات دولتی می گویند طی تحقیق معلوم شده است که حداقل ۶۰ نفر توسط اعضای این باند در دو ایالت کوهستانی در مرکز پرو کشته شده اند .

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  به نقل از  سی ان ان ، شبکه کشتار انسان‌ها به منظور تولید چربى آنها براى ساخت مواد آرایشى درکشور  پرو کشف و منهدم شد.  پلیس پرو پنج نفر را بازداشت کرد که به کشتار ده‌ها نفر متهم هستند.

مسئولین اداره پلیس اعلام کردند که این افراد هر لیتر چربی را به قیمت ۱۵ هزار دلار می فروختند .

این افراد پس از کشتار افراد مذکور، چربى بدنى آنها را به منظور قاچاق کردن استخراج مى‌کردند. این افراد قربانیان خود را در جنگل‌هاى دورافتاده پرو مى‌کشتند و سپس چربى را از اجساد آنها جدا مى‌کردند تا در بازار سیاه براى ساخت لوازم آرایشى عرضه کنند. این شبکه قاچاق چربى انسان زمانى کشف و شناسایى شد که پلیس پرو مطلع شد یک دستگاه اتوبوس حامل چربى‌هاى مذکور از کوه‌هاى این کشور آمریکاى لاتین به لیما، پایتخت، وارد شده است.

 

پلیس در تحقیقات خود گورهایى را کشف کرد که در آن اجساد انسانى سوزانده شده بودند. مى‌توان از چربى بدن انسان براى ساخت مواد آرایشى بهره گرفت. به گفته کارشناسان مى‌توان از چربى انسان در درمان چین و چروک صورت و امثال آن استفاده کرد، اما معمولا براى این کار از چربى زیر شکم یا ران خود افرادى استفاده مى‌شود که به مراکز زیبایى مراجعه مى‌کنند.

32543543543543

افراد دستگیر شده در این شبکه به کشتن دست کم پنج نفر براى استخراج چربى بدن آنها اعتراف کرده‌اند. هر لیتر چربى ذوب شده بدن انسان حدود پانزده هزار دلار قیمت دارد. گفته مى‌شود این شبکه مخوف، چربى‌هاى انسانى اش را به شرکت‌هاى سازنده مواد آرایشى در اروپا مى‌فروخته است.

استفاده از چربی انسانی به عنوان جزئی از مواد آرایشی مرسوم نیست اما می تواند بر کیفیت لوازم آرایشی تاثیر گذار باشد همچنین چربی انسانی  می تواند  در جراحی ترمیمی و یا لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شود .

همچنین مقامات دو مظنون ایتالیایی که خریدار این چربیها بوده اند را از طریق پلیس اینترپل در ۱۸۸ کشور تحت تعقیب قرار خواهند داد .

یکی از متهمین اعتراف کرد که آنها به مدت ۵ سال در حال کشتار و قاچاق چربی انسانها بوده اند .

متاسفانه هدف نهایی این چربیهای انسانی کارخانه های معروف تولید لوازم آرایشی و بهداشتی اروپایی می باشند . استفاده از چربی بشر در لوازم آرایشی و بهداشتی کرم ها یا لوسیون از مدتها قبل مورد بررسی و توجه قرار گرفته بود .

برخی از پزشکان می گویند چربی بشر در برخی از روش های پزشکی مورد استفاده است ، اما این چربی ها بی سرو صدا در بازار سیاه مورد معامله قرار می گیرند

سه شنبه 15/10/1388 - 8:27
پزشکان ایتالیایی با کمال شگفتی کودک دو ساله ای را کشف کردند که تنها از یک نیمکره مغز برخوردار است و با وجود این تقریبا یک زندگی عادی دارد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از آنسا ،  پزشکان دانشگاه باری و مرکز پزشکی Irccs E. Medea در معاینات بالینی خود دختر بچه دوساله ای را شناسایی کردند که در نیمکره چپ مغز وی یک کیست بزرگ پروانسوفالیک وجود دارد و این کیست تا لُب های پیشانی، گیجگاهی و پس سری امتداد یافته است.

به همین دلیل این کودک در استفاده از یک دست و راه رفتن دچار مشکل است. از طریق یکسری از ارزیابیهای پزشکی این مختصصان تاخیر در عملکردهای احساسی، رفتاری، اجتماعی و همچنین دشواری در استفاده از زبان را در این کودک مشاهده کردند.

نتایج این بررسیها نشان داد که در توسعه مغزی این کودک اختلالاتی وجود دارد. تصاویر تهیه شده با کمک دستگاه رزونانس مغناطیسی نشان داد که این کودک در نهایت شگفتی تنها دارای یک نیمکره مغز است.

این تصاویر نشان داد که یک کیست بزرگ پروانسوفالیک تمام نیمکره چپ مغز را پوشانده است و تنها نوار کورتیکال در منطقه جلو- ساقه ای، گیجگاهی پیشین و گیجگاهی میانی، تالاموس و هسته های ساقه باقی مانده اند. باوجود این، این کودک از یک زندگی تقریبا عادی برخوردار است.

این پزشکان نتایج یافته های خود را به عنوان یک مورد بالینی استثنائی در مجله علمی بین المللی The New England Journal of Medicine منتشر کردند.

سه شنبه 15/10/1388 - 8:26
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته