• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 38736
تعداد نظرات : 5244
زمان آخرین مطلب : 2587روز قبل

اگر مایل هستید به جای پرداخت هزینه‌های سنگین سالن‌های آرایشگری و خرید محصولات گران قیمت برای ترمیم و بهبود موهای آسیب دیده خود، از روشی كارآمد و البته مقرون به صرفه‌تر استفاده كنید، به روش درمان آشپزخانه‌ای اطمینان كنید. به گزارش ایسنا، روزنامه تایمز آو ایندیا در مقاله جدیدی می‌نویسد: تخم مرغ، موز و سس مایونز 3 ماده غذایی به نسبت ارزان قیمت است كه شما را به هدفتان می‌رساند - تخم مرغ: برای كمك به تقویت و ترمیم آسیب‌های وارد شده به پیازهای مو و درخشان شدن موهایتان، ‌دو عدد تخم مرغ را در یك كاسه مخلوط كنید و به هم بزنید. سپس بعد از شستن موها با شامپو از این تركیب به عنوان حالت دهنده استفاده كنید و اجازه دهید كه مدت یك تا دو دقیقه قبل از آبكشی این تركیب جذب موها ‌شود. - موز: پتاسیم موجود در این میوه به بهبود موهای خشك و آسیب دیده كمك می‌كند. مقداری موز را كوبیده و مثل پوره‌ای نرم آن را آماده كنید و موهای خود را با این تركیب ماساژ دهید و اجازه دهید 15 دقیقه روی سرتان بماند سپس آبكشی كنید. - مایونز: این چاشنی ساندویچی به نرم شدن رشته‌های خشك و زبر مو كمك می‌كند. یك فنجان مایونز را وقتی موها خشك است روی آنها بمالید و تا پوست سرتان ماساژ دهید. پس از حدود 15 دقیقه می‌توانید موهایتان را آبكشی كنید.

چهارشنبه 16/10/1388 - 9:3

امروز می خواهیم یک نکته بسیار ساده درمورد اعتماد به نفس برایتان عنوان کنیم که نه تنها روی اعتماد به نفس درونی شما تاثیر می گذارد، بلکه باعث می شود بقیه هم شما را فردی با اعتماد به نفس بیشتر ببینند. این تغییر کوچک در رفتارتان اگر بطور مداوم مورد استفاده قرار گیرد، تاثیر شگرفی روی زندگیتان خواهد گذاشت، گرچه ساده ترین نکته ای است که بتوانید تصور کنید:

نیشخند دات کام | NishKhand.Com

 

چانه تان را بالا بگیرید.

حالا برای لحظه ای از جلوی آینه کنار بروید و ژستتان را طوری تنظیم کنید که چانه تان خیلی بالاتر از حد نرمال قرار گیرد. درواقع، چانه تان را آنقدر بالا بگیرید که باعث شود کمی ژستتان ناشیانه به نظر برسد (بعداً برایتان توضیح می دهم که چرا چنین حسی دارید). حالا بروید و جلوی آینه بایستید و خودتان را با این ژست جدید برانداز کنید.

ببینید که چقدر آن کسی که در آینه می بینید با اعتماد به نفس به نظر می رسد. مطمئناً این ژست با ژست قبلیتان تفاوت زیادی دارد، درست است؟

وقتی اعتماد به نفس نداشته باشیم ناخودآگاه چانه مان را کمی پایین تر از حد نرمال می گیریم. این کار بعد از مدتی شکل عادت به خود می گیرد و ژست طبیعی صورتمان می شود. به خاطر این عادت است که وقتی برای بار اول چانه تان را خیلی بالا نگه می دارید احساس ناشی بودن بهتان دست می دهد. اما دلیل آن فقط این است که به آن عادت ندارید، همین.

بالا نگه داشت چانه دو تاثیر خیلی قوی دارد:

1. به دیگران نشان می دهد که اعتماد به نفس بالایی دارید و برای خودتان احترام زیادی قائلید. اما چطور یک بالا نگه داشتن ساده چانه چنین تصوری در اطرافیان ایجاد می کند؟ داستان آن دراز است اما بیشتر به خاطر سمبل هایی است که ما بعنوان برخی انواع رفتار و شخصیت در ذهنمان داریم. نکته آخر این است که همه آنهایی که اعتماد به نفس بالایی دارند، چانه هایشان را بالا می گیرند. و این هیچ استثنایی ندارد.

از طرف دیگر، پایین انداختن چانه همیشه نشانه بارز پایین بودن اعتماد به نفس است. و این ژست نه تنها به دیگران نشان می دهد که اعتماد به نفس پایینی دارید، به ذهن ناخودآگاه خودتان هم این پیام را می رساند و باعث می شود که اعتماد به نفسمان حتی پایینتر هم بیاید.

2. بالا نگه داشتن چانه باعث می شود احساس اعتماد به نفس بیشتری کنید. این یک مفهوم روانشناسی از مکتب رفتارگرایی است. این یک واقعیت شناخته شده روانشناسی است که برخی رفتارهای فیزیکی تولیدات شیمیایی درون مغز را تغییر می دهند. صاف ایستادن و بالا نگه داشتن چانه دقیقاً چنین رفتاری است و با چنین ژستی از درون احساس اعتماد به نفس بالاتری خواهید کرد.

تاثیر دوگانه این ژست آنرا به یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد اعتماد به نفس درونی و بیرونی تبدیل می کند. مشخص است که این دو تاثیر از همدیگر هم تغذیه می کنند و باعث می شود اعتماد به نفس شما بالا و بالاتر رود.

مهمترین چیزی که باید درمورد این ژست به یاد داشته باشید این است که هر روز آن را انجام دهید. تداوم کلید کار است. حتی وقتی تنها هستید اینکار را تمرین کنید.

و اما یک هشدار: دفعات اولی که با این ژست (یعنی صاف ایستادن و چانه را بالا گرفتن) در مجامع عمومی ظاهر می شوید ممکن است کمی احساس ناشی گری و خامی به شما دست دهد—انگار می خواهید خودتان را طوری وانمود کنید که نیستید. این مسئله باعث می شود که احتمالاً اعتماد به نفستان از زمان عادی هم پایینتر بیاید. اما نگران نباشید: این مسئله کاملاً متداول است و برای همه ما پیش می آید.

باید به راهتان ادامه دهید و بپذیرید که زمان می برد تا با این ژست جدیدتان خو بگیرید و باید درک کنید که ممکن است اول کار کمی برایتان سخت باشد. اما بدانید که این سختی و ناراحتی خیلی زود وقتی این ژست جدید برایتان شکل عادت درآمد برطرف می شود.

نکات بیشتر در رابطه با اعتماد به نفس

اعتماد به نفس پایین یکی از مخرب ترین عادات و قالب های فکری است که کسی می تواند داشته باشد. هرچقدر خودتان و توانایی هایتان را برای رسیدن به اهداف مختلف در زندگیتان پایینتر ببینید، متقاعد کردن دیگران برای خلاف آن سخت تر خواهد بود.

یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های یک فرد برای داشتن یک زندگی خوب و شاد این است که خود را بالا ببیند و به توانایی های خود برای رسیدن به بزرگترین دستاوردها ایمان داشته باشد.

هرچقدر بیشتر بتوانید خودتان را فردی ببینید که مهارت ها و ویژگی های لازم برای رسیدن به آرزوها و اهداف زندگی خود را دارد، دیگران هم بیشتر شما را آنطور می بینند. و این می تواند فرصت های زیادی برای خودتان و آینده تان پیش رویتان قرار دهد.

در زیر به چند نکته برای کمک به بالا بردن اعتماد به نفستان اشاره می کنیم:

1. به زمان هایی در گذشته فکر کنید که به خیلی از اهدافتان رسیده بودید. احساسی که آنزمان داشتید را به یاد آورید و همان لذت و رضایت را دوباره تجربه کنید.

2. از منطقه امنتان بیرون بیایید. گاهی اوقات یک کمی که خودتان را هل بدهید باعث می شود آزادی بیشتری احساس کنید و این می تواند کمکتان کند که اعتماد به نفس بیشتری در قسمت هایی که قبلاً نداشتید به دست آورید.

3. خودتان را تحسین کنید. اکثر افراد به اندازه کافی از خودشان تعریف و تمجید نمی کنند. هرچقدر بیشتر خودتان اینکار را بکنید، دیگران هم بیشتر تحسینتان می کنند.

از این سه نکته استفاده کنید و اجازه بدهید که حس اعتماد به نفس بالاتری را تجربه کنید. بدانید که شایسته تحسین هستید، لایق آن اعتماد به نفسید و موقعیت های عالی همه جا منتظر شماست

چهارشنبه 16/10/1388 - 9:2

نیشخند دات کام | NishKhand.Com

حقیقت این است که بیشتر ما به دلخواه خود، مسیر زندگیمان را انتخاب نکرده ایم. بطور مثال، بعضی اشخاص تابع جریان زندگی هستند، مثل این که سوار بر قایقی بدون پارو در حرکتند و به هر جا که قایق آنها را می برد راضی هستند حتی اگر مقصد به میل آنها نباشد، در مورد شغلشان نیز آن راهی که دردسر کمتری دارد را انتخاب می کنند و ترجیح می دهند خیلی درگیر کارهای سخت نشوند!

مطمئنا" این که به امروز فکر کنیم و هیچ تصویری از آینده نداشته باشیم، آسان ترین راه است و با این تفکر ضعیف است که خیلی از افراد به اولین کاری که به آنها پیشنهاد می شود، تنها به صرف اینکه مشغول باشند، راضی هستند ولی حقیقت این است که ذاتا" هیچ لذتی از شغلشان نخواهند برد. اگر دقیق تر بنگریم در می یابیم که هر کدام از ما می توانیم با داشتن پارویی که همان اراده ما است به قایق زندگیمان مسیری دلخواه ببخشیم.

اساسا" ما می توانیم بهترین انتخاب را در تمامی زمینه ها داشته باشیم. شاید در مرحله اول دستیابی به آن غیرقابل باور باشد ولی به مرور زمان با کسب علوم و مهارتهای مربوطه در هر شغلی که اراده کنیم، موفق خواهیم شد و از آن شغل لذت خواهیم برد. در این جا به هفت گام جهت نزدیکی به یک زندگی ایده آل اشاره می کنیم :

1- حتی در تصمیم گیری های ساده و روزمره خود دقت و توجه لازم را به خرج دهید :

به فرض از ساده ترین مسئله مثل اینکه برای صبحانه دوست دارید چه میل کنید یا در مسائل کاری روزمره دقیقا" فکر کنید که در همان روز چه اقداماتی را می توانید جهت موفقیت بیشتر در آن روز اتخاذ کنید .اگر کاملا" توجه کنید می بینید که همین تصمیم گیری های روزمره است که رویاهای ما را به حقیقت تبدیل می کند، پس شروع خوبی است که از همین امروز به تک تک امور ریز دقت کنید.

2-به یاد داشته باشید که همواره برای انجام یک کار ، این شما هستید که راه آن را انتخاب می کنید :

هر یک از وقایع زندگی ما به تنهایی از خود هویتی ندارند. در واقع طرز برخورد ما با حوادث زندگی است که به آنها شکل می دهد. اگر بر این تصور باشیم که هیچ چیزی تحت اراده ی ما نیست، خود به خود دید ما نسبت به زندگی بسته تر می شود. گاهی اوقات در موقعیتهایی قرار می گیریم که پذیرش یک مسئله برایمان آسان نیست و مجبوریم احتمالات دیگری را در نظر بگیریم. از قدرت ذهن خود برای راهکارهای دیگری برای حل این مسائل استفاده کنید. از این به بعد سعی کنید در این مواقع سریعا" عکس العمل نشان ندهید، بلکه چند لحظه ای تأمل کنید، فکر کنید که دوست دارید چطور این قضیه به میل شما تمام شود و بعد پاسخ صحیح را بیابید و به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

3- بدانید که این انتخاب ها و طرز برخورد شما است که شخصیت شما را می سازد :

همواره به خاطر داشته باشید هر صبح که چشمهایتان را باز می کنید می توانید برای خودتان تصمیم گیری کنید. این شما هستید که می توانید خود را در حالتی دلخواه یا ناخوشایند قرار دهید. در سختی های زندگی، این شما هستید که می توانید قربانی باشید یا از این شکستها درس عبرت بگیرید. اگر کسی به شما اعتراضی کرد، یا می توانید براحتی اعتراض او را بپذیرید یا آنها را توجیه کنید.

همین تصمیم گیری های کوچک است که شخصیت و ماهیت شما را رقم می زند. همیشه با خود بگویید :" آیا واقعا" من همان کسی هستم که می خواهم ؟" و اگر نبودید ، همین حالا تصمیم بگیرید که خودتان جهت تغییر و حمایت از خودتان اقدام کنید تا همانی شود که می خواهید.

4- تشخیص دهید و روی انتخاب خود تمرکز کنید :

آیا نیمه ی پر لیوان را می بینید یا نیمه خالی را ؟ آیا همیشه در هراسید که شکست بخورید بجای اینکه تمرکز خود را روی هدفتان بدهید؟ شما مختارید که کاملا" بروی هدف دلخواهتان در زندگی تمرکز کنید. از همین حالا این تمرکز را بصورت عادت تکرار کنید، آیا الگویی برای اجرای این روند در ذهن دارید؟

5- بدانید که برای گسترش محدوده ی زندگی، این خود شما هستید که حدود خود را رقم می زنید:

شما طبق توانایی های جسمی و شرایط خود می توانید حدود خود را انتخاب و بروی آن تمرکز کنید . شما می توانید بیشتر از تصوری که در باور خود دارید موفق باشید . نحوه انتخاب و اراده شما است که پایه زندگی شما را بنا کنید . محدودیت هایی را که اختیار شما را سلب کرده و مانعی برای نیل شما به نتیجه ای دلخواه به شمار می رند را تشخیص دهید ، سپس با تدبیراتی به موقع این محدودیتها را از بین ببرید .

6- تمرین و ممارست را فراموش نکنید.

مهارتهای خود را با تمرین های متوالی تقویت کنید . با اخذ تصمیم گیری های هر چند کوچک زمینه را برای انتخاب های بزرگ فراهم آورید. فرصت ها را بشناسید تا با اراده و تصمیم های اختیاری خود به نتیجه ی مطلوب دست یابید.

7- این که بخواهید که تصمیم بگیرید خود شروعی برای اخذ هر تصمیم دیگر است.

شما این توانایی را دارید که مسیر زندگی خود را تغییر دهید. در مرحله اول برای این تغییر تصمیم بگیرید، از همان شروع بدانید که شما می توانید مسئول تمام تصمیم گیری های خود باشید. اجازه ندهید که زندگی برای شما تصمیم بگیرد. از هم اکنون اختیار تصمیم گیری های خود را برای رسیدن به اهداف زندگی خود در آینده ، در دست بگیرید . یکی از روانشناسان مشهور به نام carl Jung می گوید : "من آن چیزی نیستم که برای من اتفاق می افتد بلکه همان هستم که خود می خواهم باشم "

چهارشنبه 16/10/1388 - 9:0

ما همیشه سعی می کنیم از روش های خانگی و از مواد طبیعی برای بهداشت پوست برایتان بنویسیم. در این مطلب نیز به نقل از «Readers digest» مروری بر مواد طبیعی که برای شادابی پوست موثر است می نماییم، بخوانید.

۱ - برای درمان زبری آرنج ۳ قاشق غذاخوری وازلین را روی حرارت ذوب کنید و بگذارید خنک شود. سپس با استفاده از یک برس بدن و صابون، آن را به آرامی با حرکت های گردشی به مدت ۱۰ دقیقه روی آرنج بکشید، خوب بشویید و آن را خشک کنید.

سپس وازلین خنک شده را روی آرنج بمالید و پیراهن کتان آستین دار بپوشید. این روش باید ماهی یک بار تکرار شود، برای درمان روزانه زبری آرنج هر شب روی آرنج ها، لیموی نصف شده بکشید.

۲ - برای از بین بردن ناصافی پوست (سلولیت) دو قطره از روغن رزماری و رازیانه را با دو قاشق روغن بادام مخلوط کنید و هر روز روی قسمت های لازم ماساژ دهید.

۳ - برای پاک کردن آرایش صورت از روغن بادام که سرشار از ویتامین «E» است استفاده کنید. این روغن علاوه بر پاک کردن آرایش برای تقویت پوست نیز موثر است.

۴ - ماساژ دادن بدن با روغن های طبیعی قبل از حمام کردن، در از بین بردن استرس کمک می کند.

۵ - مالیدن برش لیمو روی لکه های تیره پوست باعث روشن شدن آن می شود اما از مصرف آن روی پوست خشک و حساس بپرهیزید.

۶ - برای تهیه محلولی تمیز کننده برای بدن، پودر گشنیز، زیره، رازیانه، شیرین بیان و آرد نخود را با هم مخلوط کنید. در صورت داشتن پوست چرب، لکه دار و یا ترکیبی این دو مخلوط به دست آمده را با ماست و یا آب لیموی رقیق شده بیامیزید. بهتر است برای پوست خشک، با شیر و یا خامه و برای پوست طبیعی با گلاب مخلوط کنید و روی پوست بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با آب ولرم و سپس آب سرد بشویید.

۷ - برای تهیه ماسک بدن نیز می توان پودر زردچوبه، چوب صندل، پوست پرتقال، بادام و آردنخود را با ماست برای پوست های چرب، حساس، طبیعی و یا ترکیبی از روغن بادام و یا گلاب برای پوست خشک استفاده کنید. ماده به دست آمده را روی صورت، گردن و قسمت های دیگر بدن به جز اطراف چشم بمالید و به مدت ۱۵ دقیقه ماساژ بدهید و سپس با آب سرد بشویید.

۸ - برای از بین بردن کک و مک صورت، آب تربچه قرمز را به صورت و گردن بمالید و بگذارید یک ساعت بماند و سپس با آب خالی بشویید.

۹ - لیمو را روی کک و مک ها بمالید و پس از ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب خالی بشویید.

۱۰ - برای کم رنگ کردن کک و مک ها و لکه ها پیاز قرمز را برش زده و روزی دو بار روی لکه ها بمالید.

تمامی مواد ذکر شده در این مطلب طبیعی است و عارضه جانبی ندارد. شایان ذکر است کلید به دست آوردن نتیجه مطلوب مصرف مرتب این مواد است.

چهارشنبه 16/10/1388 - 8:58

زنانی که با وجود عیب های صورتشان زیبا جلوه می کنند،زنانی هستند که می دانند،پاک کردن، تقویت کردن و غذا دادن،رساندن مواد مغذی به پوست،سه اصل اساسی برنامه مراقبت از پوست است.

برای این منظور به نکات زیر توجه کنید:

برای مالیدن کرم به صورت،نوک انگشتان را با ملایمت و به صورت دایره وار از پایین به بالا روی صورت حرکت دهید تا کرم جذب پوست گردد.صورت را ماساژ دهید تا کرم جذب شود. حدوداً ۲۰ دقیقه طول می کشد تا کرم کاملاً جذب پوست صورت شود.اجازه ندهید کرم بیش از ۲۰ دقیقه روی صورت شما باقی بماند،زیرا پس از این مدت باعث جذب دوده و گرد و غبار می شود و ممکن است سبب انسداد منافذ پوست شود.برای پاک کردن کرم از یک تکه پنبه یا دستمال کاغذی مرطوب استفاده کنید تا رطوبت پوست از بین نرود.حوله مخصوص صورتتان را تمیز و نرم نگه دارید. هنگام خواب کرم روی صورتتان را پاک کنید و با کرم روی صورت به رختخواب نروید.

به عبارتی اگر از کرم های شب استفاده می کنید،نیم ساعت قبل از خواب به صورتتان کرم بمالید. ۲۰ دقیقه صبر کنید تا کرم کاملاً جذب پوست شما شود.سپس به آرامی با یک تکه پنبه مرطوب صورتتان را پاک کنید.

 منبع : arayesh

چهارشنبه 16/10/1388 - 8:56
مرغ با عسل و لیمو

مواد لازم برای ۴نفر

۱ - نیم کیلو سینه مرغ

۲ - نمک و فلفل به مقدار کافی

۳ - یک قاشق غذاخوری روغن

۴ - یک قاشق غذاخوری زنجبیل رنده شده و یا یک قاشق مرباخوری پودر

۵ - یک عدد لیموترش

۶ - ۲قاشق غذاخوری عسل

۷ - یک چهارم پیمانه آب مرغ

طرز تهیه:
۱ - مرغ را با نمک و فلفل مزه دار کنید.

۲ - روغن را در تابه داغ کرده و سینه های مرغ را اضافه کنید و بپزید تا نرم و طلایی شود و بعد کنار بگذارید.

۳ - برای تهیه سس، زنجبیل را به مدت یک دقیقه در کمی روغن هم بزنید تا بوی آن بلند شود.

۴ - آب و پوست لیمو را به اضافه عسل، آب مرغ و نمک و فلفل داخل سس بریزید و بگذارید غلیظ شود، بعد روی مرغ بریزید.

چهارشنبه 16/10/1388 - 8:54

 

روغن دانه کتان، سرشار از امگا۳
روغن دانه کتان یکی از غنی ترین منابع امگا۳ است. به گزارش «ehow»،این روغن حاوی اسید چرب امگا۳، ۶، ۹، ویتامین B، پتاسیم، منیزیم، فیبر، پروتئین و روی است. بنابراین به عنوان یک مکمل مهم، که عملکردی مانند یک مولتی ویتامین دارد، شناخته شده است. این مطلب به چند خاصیت این روغن اشاره می کند.

 

* هر نوع ناراحتی پوستی مانند آکنه، اگزما، سوختگی بر اثر نور خورشید و داء الصدف را درمان می کند.

* مصرف این روغن میزان کلسترول بدن را پایین می آورد و در نتیجه خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد.

* این روغن برای افرادی که از سینه درد و فشارخون بالا رنج می برند مفید است. برای جلوگیری از واکنش های التهابی سرخرگ ها نیز کاربرد دارد.

* مصرف این روغن عملکرد ذهن افراد میانسال را بهبود می بخشد.

* در درمان بیماری MS موثر است.

* بیماران مبتلا به آسم برای التیام حمله های آسم به طور مرتب از این روغن استفاده می کنند.

* مصرف منظم این روغن درد حاد و ناگهانی ورم مفصل ها را در بیماران نقرس کاهش می دهد.

* مصرف این روغن به طور چشمگیری مفید است، جذب ید را افزایش می دهد.

* این روغن می تواند التهاب را التیام بخشد و هر نوع آسیب مجرای روده را بهبود بخشد، علاوه بر آن، این روغن مانع ایجاد سنگ صفرای دردناک و حتی سنگ های موجود را از بین می برد.

* میزان بالای فیبر در این گیاه در رفع یبوست موثر است.

* اسیدهای چرب طبیعی در آن، منبع تغذیه برای مو و ناخن است و مانع ریزش مو و شکنندگی ناخن می شود.

* مصرف این روغن به بدن قوت و نشاط می بخشد که برای انجام کارهای روزانه لازم است.

* میزان سرطان سینه و روده در افرادی که به طور مرتب از این روغن استفاده می کنند کمتر دیده می شود.

* بررسی ها نشان داده است مصرف این روغن علائم دیابت mellitus و آرتریت روماتوئید را التیام می بخشد.

* آسیب های عصبی که بی حسی و حالت سوزن سوزن را ایجاد می کند را به حداقل می رساند.

* این روغن که منبع تغذیه عصب است، برای درمان بیماری پارکینسون و MS موثر است.

* تعادل هورمونی این روغن در درمان علائم یائسگی، درد قاعدگی و ناباروری زنان مفید است.

* این روغن با مشکلات پروستات و ناباروری در مردان مقابله می کند.

* در مبارزه با چاقی مفرط موثر است.

* برای رفع شوره سر به کار برده می شود.

* مصرف موضعی آن برای نرم کردن پوست به کار برده می شود.

چهارشنبه 16/10/1388 - 8:50
مطالعات جدید نشان می‌دهد: قلیان در مقایسه با سیگار نه تنها ایمنی بیشتری ندارد بلکه کربن‌های مونوکسید کشنده‌تری را به بدن انتقال داده و اعتیاد به نیکوتین را نیز بیشتر افزایش می‌دهد. 
طبق این گزارش، این مطالعه کاهش عامل مخرب استعمال دخانیات به وسیله قلیان را رد می‌کند و نشان می‌دهد: استعمال دخانیات به وسیله قلیان می‌تواند بسیار خطرناک‌تر از استعمال سیگار باشد.
دراین رابطه محققان اعلام کردند: افرادی که بر این باورند که استعمال دخانیات به وسیله قلیان خطر کمتری در خصوص دریافت سم و مونوکسیدکربن نسبت به سیگار دارد، کاملا در اشتباه هستند.
بر این اساس، محققان 31 داوطلب بزرگسال را در دو جلسه 45 دقیقه‌ای که افراد در یک جلسه سیگار و در یک جلسه قلیان کشیدند را مورد بررسی قرار دادند.
در این بررسی محققان سطح نیکوتین خون و مونوکسید کربن را اندازه‌گیری کردند كه مشخص شد: مصرف دخانیات به وسیله قلیان 3 برابر بیشتر از سیگار در جذب مونوکسیدکربن و نیکوتین تاثیر دارد.
سه شنبه 15/10/1388 - 18:33

به گفته محققان زنان بیش از مردان از سرفه های مزمن رنج می برند . محققان ایتالیایی می گویند زنان به جای استفاده از شربت های سینه برای رفع سرفه بهتر است از مکمل های آهن برای درمان سرفه های مزمن خود استفاده نمایند.  کمبود آهن ممکن است علت سرفه در زنان غیر سیگاری باشد.
تست های انجام شده بر روی زنان مبتلا به سرفه‌های مزمن و کمبود آهن نشان داده است که یک مکمل ساده آهن می تواند باعث بهبود سرفه در آنها شود.
زنان بیش از مردان از سرفه‌های مزمن رنج می برند و کمبود آهن نیز در زنان بسیار بیشتر از مردان دیده می شود.
با مطالعه بر روی 16 زن مبتلا به سرفه که هیچگونه بیماری ریوی، آسم و یا رفلکس های معده‌یی نداشتند، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که برای درمان این زنان باید مکمل های آهن را به آنها توصیه كرد چرا که همه آنها دچار کمبود آهن در بدن خود بودند.
همه این زنان در ناحیه پشت دهان و غشاء موکوس دارای التهاب و تورم بودند و همچنین تارهای صوتی آنها بسیار حساس شده و به همین خاطر احساس سرفه و گرفتگی گلو در شرایطی مانند خنده شدید به آنها دست می داد.
پس از مصرف مکمل های آهن طی دو ماه توسط این زنان، علائم سرفه و التهاب در دهان و تارهای صوتی بهبود و یا به طور کامل خوب شد.
به دلیل اینکه آهن تنظیم کننده تولید پروتئین قسمتی از سیستم ایمنی که کنترل کننده التهاب است، می باشد در نتیجه کمبود آن باعث آسیب پذیر شدن مجاری هوایی فوقانی نسبت به التهاب شده و ایجاد سرفه های مزمن می کند.

سه شنبه 15/10/1388 - 18:29


 
مدتها پیش عقیده بر این بود که پولیپها تومورهای کوچک مخاط بینی یا سینوس هستند ،اما با مطالعات بیشتر به این نتیجه رسیدند که پولیپ بینی از تورم موضعی و مکرر مخاط سینوس یا بینی حاصل میشود که با هر بار افزایش ادم زیر مخاطی بزرگ شده و با برآمده شدن به داخل راه هوایی سبب ایجاد علائم میگردد.به هر حال علت اصلی شکل گیری پولیپ به طور دقیق ،ناشناخته است .
به نظر می رسید با توجه به شیوع بیماری (4-1درصد جمعیت عمومی )و عارضه های احتمالی آن ،شناخت عوامل اتیولوژیک ، علل رشد ،افزایش تعداد و عود مکرر آن ضروری باشد.از طرفی با توجه به درمانهای رایج که در کوتاه مدت موثرند،باید به یکسری عوامل عفونی از جمله قارچها اهمیت ویژه ای داد.چرا که امروزه با افزایش مصرف داروها از جمله آنتی بیوتیکها ،عوامل قارچی چه ساپروفیت و چه پاتوژن در بسیار از بیماریها ظهور یافته اند و حتی تهدید گر جان بشر شده اند.لذا با در نظر گرفتن آلودگیهای زندگی شهری ،نمی توان از قارچها به عنوان عوامل عفونی چشم پوشید.
در این مطالعه سعی شده تا فراوانی عفونتهای قارچی در پولیپوز بینی بررسی شده و با توجه به میزان فراوانی رو به ازدیاد،راهکاری جهت درمان آن علاوه بر درمانهای رایج پیشنهاد کرد.
این مطالعه از بیماران مبتلا به پولیپوز بینی بستری شده در بیمارستانهای امام خمینی و امیر اعلم در بخش گوش و حلق و بینی به مدت هفت ماه جمع آوری شده ،از بیماران نمونه برداری از پولیپ بینی به عمل آمد.
از مجموع پنجاه نمونه جمع آوری شده،که 34نفر مرد و 16 نفر زن بودند،آزمایش مستقیم و کشت به عمل آمد که آزمایش مستقیم با پتاس 10%و کشت در محیط سابورودکستروزآگار بود.21 نمونه در آزمایش مستقیم و 17 نمونه در کشت از نظر قارچ مثبت شدند.از کل نمونه ها 42% در آزمایش مستقیم و 34% در کشت قارچ در پولیپوز بینی تشخیص داده شد که عامل جدا شده با توجه به تعداد و درصد موارد شامل 15 مورد آسپرژیلوس فلاووس (30%) و 2 مورد آسپرژیلوس فومیگاتوس (4%) بودند.ولی در هیچ یک از لامهای پاتولوژی گرفته شده قارچ مهاجم رویت نشد.
از نظر جنس ، عوامل مستعد کننده ، شغل ، گروه سنی وسابقه جراحی پولیپ یا سینوس اختلاف معنی داری بین موارد مثبت و منفی در ابتلا به پولیپ قارچی دیده نشد.........به نقل از سایت اقای دکتر رزم
سه شنبه 15/10/1388 - 18:28
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته