تعداد مطالب : 30
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 3226روز قبل

آیا جورج دبلیو بوش همان دجال است؟

تلخیص و ترجمه: سید احمد یكانى فرداشاره: موجى كه در آستانه سال 2000 میلادى در زمینه آخرالزمان‏شناسى و گرایش به طرح موضوعات مرتبط با آخرالزمان در غرب برخاست، نه تنها فروكش نكرده بلكه روزبه‏روز بر دامنه آن افزوده مى‏شود. امروزه پایگاه‏هاى متعددى در اینترنت، به موضوع آخرالزمان، نشانه‏هاى آن و تطبیق آنها با رویدادهاى اجتماعى، سیاسى، نظامى و زیست محیطى جهان پرداخته‏اند و تلاش مى‏كنند به صورت روزآمد آخرین تحولات مرتبط با این موضوع را منعكس كنند.
به منظور آشنایى خوانندگان عزیز موعود با فضاى حاكم بر مقالات و مطالبى كه با موضوع آخرالزمان در اینترنت منتشر مى‏شوند، از این شماره برخى از این مقالات را ترجمه و در مجله عرضه مى‏كنیم .
گفتنى است كه نقل این مقالات به معناى تأیید محتوا و مستندات آنها نیست.
مقدمه مترجم: اخیراً در یكى از سایت‏هاى اینترنتى خبرى با این مضمون به چاپ رسیده است كه: جورج بوش دجال است!. در این مقاله اینترنتى تلاش شده كه با استناد به علم اعداد (Numerology)، پیشگویى‏هاى نوستراداموس، طرفدارى فرقه شیطان پرستان و ساحران از بوش (در جریان انتخابات) و پیشگویى‏هاى كتاب مقدس به نوعى این نكته القا شود كه جورج بوش همان دجال و یا آنتى كریست ذكر شده در كتاب مقدس است. در این مقال در حد حوصله خوانندگان محترم نكات مهم و حائز اهمیت و جالب توجه این مقاله و اسناد آن را یك به یك عنوان مى‏كنیم. امّا قبل از پرداختن به اسناد، بیوگرافى خاصى را كه از (George w.Bush) در ابتداى این مقاله ارایه شده ذكر مى‏كنیم، سپس به مستندات مى‏پردازیم.

او كسى است كه كوكائین مصرف مى‏كرده و دوستانش او را به عنوان یك الكلى عیاش بدخلق مى‏شناسند. او شكست‏هاى تجارى متعددى داشته كه به كمك دوستان ثروتمندش از آنها خلاصى یافته است. وى فرماندار ایالت تگزاس بوده و در طول فرماندارى او در تگزاس بدترین اخبار از این ایالت گزارش شده است كه به چند مورد آن اشاره مى‏كنیم: تگزاس داراى بالاترین آمار كودكان فقیر (26/2%) در بین ایالات متحده است و 24/5 % از مردم این ایالت از بیمه درمانى برخوردار نیستند. مطالعات اخیر وزارت كشاورزى در مورد ایالت تگزاس نشان مى‏دهد كه 5 % از خانوارهاى تگزاس اكثر اوقات چیزى براى خوردن پیدا نمى‏كنند. این ایالت كمترین هزینه سرانه خدمات اجتماعى را نسبت به دیگر ایالت‏ها داراست. در پنج سال اخیر وى كلیدهاى رهایى مردم تگزاس از فقر و تنگدستى را در دست داشت امّا با غرورى كاذب سهم طبقات ثروتمند تگزاس در پرداخت مالیات را كاهش داد و از این راه آنها را مبلغان انتخاباتى خود كرد. تگزاس بیشترین درصد بازداشت‏ها و زندانى‏ها را داراست. در تگزاس براى یك سیاه امریكایى 6 برابر یك سفید پوست احتمال دریافت حكم اعدام وجود دارد، تا یك سفید پوست براى كشتن یك سیاه پوست. در تگزاس براى اولین بار پس از جنگ‏هاى داخلى یك خانم(Karla faye Tucher) به مجازات اعدام محكوم شد.
و امّا اسناد مورد بحث :

سند اول : تشخیص دجال از طریق علم اعداد
در انجیل براى اینكه آیا شخصى دجال است و یا خیر، راهى از طریق علم اعداد نشان داده شده است. انجیل مى‏گوید این عدد P}666 و مربوط به یك مرد است. روش كار به این شكل است كه به هر یك از حروف لاتین از A تا Z از 1 تا 26 را اختصاص مى‏دهند كه اگر این اعداد را براى نام جورج دبلیو بوش محاسبه كنیم چنین مى‏شود:
7 + 5 + 15 + 18 + 7 + 5 براى جورج، 18+5+11+12+1+23 براى براى‏دبلیو(Walker) و 8+19+21+2 براى بوش كه جمع همه آنها مى‏شود [6]=177=7+7+1=15=5+1 كه این اولین شش ماست .
دومین شش را مى‏توان از روى تاریخ تولد وى یعنى 6 جولاى 1946 به دست آورد. به این ترتیب كه اگر ارقام جولاى را كه هفتمین ماه میلادى است به بقیه اعداد به این شكل جمع كنیم
7+6+1+9+4+6=33 مى‏شود [6]=33=3+3 كه دومین شش را به دست مى‏آوریم.
سومین شش را مى‏توان با توجه به این مطلب كه هدف ابتدایى دجال غلبه بر كل جهان و تقدیم آن به شیطان است و اولین قدم در این راه فرماندارى تگزاس بوده است پیدا كرد. بوش براى اولین بار در هشتم نوامبر 1994 به فرماندارى تگزاس انتخاب شد كه باز هم اگر ارقام این تاریخ را با هم جمع كنیم خواهیم داشت:
1+1+8+1+9+9+4=33
[6]=33=3+3 كه مجدداً سومین 6 را به ما مى‏دهد.
حال اگر تاریخ ریاست جمهورى رسیدن وى را نیز درنظر بگیریم كه 20 ژانویه 2001 بوده است مجدداً به عدد 6 مى‏رسیم كه مى‏توانیم آن را جایگزین سومین عدد شش مربوط به دوران فرماندارى او كنیم.
[6]=1+1+0+2+0+0+1
شاید برایتان حیرت‏انگیز باشد كه چرا پدر وى به هنگام نامگذارى او نام هربرت را قبل از كلمه Walker از نام وى حذف كرد؟ آیا آن راهى براى پیشكش پسرش به شیطان نبوده است؟
George= 6 حرف، Walker= 6 حرف، BUSHJRیا ریشه آلمانى آن Busche نیز داراى شش حرف است كه دو باره سه شش را تشكیل مى‏دهد.
اگر هنوز متقاعد نشده‏اید باید بدانید كه شانس رخداد چیزى شبیه به حالت فوق به طور اتفاقى و تصادفى 1 در 000/000/000/100 است كه بیش از 16 برابر كل جمعیت بشر است . حال اگر باز هم تصور مى‏كنید كه این یك تصادف است بد نیست به این ضرب‏المثل و به تبع آن دومین سند دقت كنید كه مى‏گوید: شخص را از طرفدارانش بشناس .

سند دوم: حمایت گروه‏هاى شیطان‏پرست
وى در طول دوران مبارزات اولیه‏اش در گروه‏هاى شیطان پرست نیوهامپشایر (New Hampshire)حضور یافت و این واقعه‏اى بود كه به طور گسترده در رسانه‏هاى خبرى پوشش داده شد و این در حالى بود كه یك تجمع نفرت آور از ساحره‏ها و جادوگران از سراسر نیواینگلند گردهم آمدند تا صعود وى به مقام ریاست جمهورى را پیش بینى كرده و جشن بگیرند.

سند سوم: پیشگویى‏هاى نوستراداموس
میشل نوستراداموس (1566 - 1503م) یك پزشك و منجم فرانسوى بود كه كتابى با بیش از 900 پیشگویى در باره حوادث فرانسه و كل جهان نگاشته است. وى پیشگویى‏هاى خود را به صورت مصراع‏هاى آهنگین نگاشته كه به دلیل برخوردارى از دقت زیاد بسیار مورد توجه بوده‏اند. یكى از پیشگویى‏ها كه اخیراً در اینترنت نیز وارد شده این است كه:
هزاره مى‏آید، ماه دوازدهم، در خانه نیرومندترین قدرت و آدم سبك مغز روستایى مى‏آید تا ادعاى رهبرى كند. وى سپس ادامه مى‏دهد:
یك فرد مشكوك از سلطنت دور مى‏شود با اینكه عده زیادى از آن حمایت مى‏كنند و او راى عمومى را به دست مى‏آورد امّا گروهى اجازه نمى‏دهند كه او حكمفرما شود.
این مطلب به نظر مى‏رسد كه تماماً در مورد ال گور رقیب بوش باشد وى اضافه مى‏كند به حكومت رسیدن بوش مصادف با آمدن ستاره دنباله‏دارى است به نام Hale Bop. سال‏هاى 95 تا 97؛ یعنى زمان شروع و آغاز مقدمات مبارزات انتخاباتى بوش و سال 97؛ یعنى زمانى كه از وى به عنوان نامزد ریاست جمهورى سخن به میان آمد، آخرین حد روشنایى این ستاره دنباله‏دار بود. او در ادامه مى‏گوید:
پس از روى كار آمدن وى قتل عام شدیدى صورت مى‏گیرد و صدها تن به انتقام بر مى‏خیزند و سپس كسى مى‏آید [ از طرفداران بوش ] كه مانند هانى‏بال است.
هانى بال ژنرال سیاهى بود كه با فیل‏هایش براى تسخیر روم حركت كرد امّا در نهایت شكست خورد، در اینجا كولین پاول سیاه پوست كه به طرف عراق (بابل) حركت مى‏كند موردنظر است. قابل ذكر است كه این پیش‏گویى‏ها با تفصیلات بسیارى ادامه مى‏یابد كه مجال پرداختن به همه آنها و توضیح دقیق و با جزئیات آنها نیست و در صورت علاقه خوانندگان متن اصلى آن قابل ارایه است .

سند چهارم: پیشگویى‏هاى انجیل
این پیش‏گویى‏ها بر اساس مكاشفه عجیب دانیال نبى است كه تعبیر آن این چنین است:
وى (دانیال نبى) مى‏گوید: در ایلام [ Susa ،سمت مشرق بابل در عراق ] در پیش روى خود قوچى دو شاخ را دیدم [ اشاره به صدام حسین ] و شاخ‏هاى وى بلند بودند [ اشاره به اینكه او چهارمین ارتش قدرتمند جهان را داشت ]. یكى از شاخ‏ها بلندتر از دیگرى بود و بعداً بلندتر شد [اشاره به نیروهاى نظامى عادى و گارد جمهورى عراق دارد كه بعداً شكل گرفت و به هفت لشكر تقسیم شد] این قوچ را مى‏دیدم كه به سمت شمال [ كردها و ایران ] و جنوب [كویت ] حمله مى‏كند. و هیچ نیرویى نمى‏توانست او را از این اعمالش بازدارد. او به بزرگترین قدرت در منطقه تبدیل شد. در حالى كه به این قوچ مى‏اندیشیدم. ناگهان بزى با یك شاخ از غرب آمد در حالى كه تمام كره را مى‏پیمود بدون اینكه زمین را لمس كند [ اشاره به جورج دبلیو بوش و نیروى هوایى وى دارد ] او به طرف قوچ دو شاخ آمد و به او با خشم زیاد حمله كرد و قوچ توانایى ایستادگى در برابر آن را نداشت. و بز پشت او را به زمین زد.بز خیلى بزرگ و برتر شد امّا با وجود قدرتش شاخش شكسته بود [ جورج بوش پدر به خاطر تصویب حمله هوایى آمریكا به عراق یكسال بعد ریاست جمهورى را از دست داد]. به جاى شاخ قبلى وى چهار شاخ رشدكرد [ وى سه پسر و یك دختر داشت كه به دلیل لوسمى فوت كردند ] و به جاى آنها شاخ دیگرى رشد كرد{P [ اشاره به جورج دبلیو بوش ] كه ثروتمند بود و به طرف غرب و جنوب رفت [ وى بیشتر دوران جوانى خود را در قمار بازى و شراب خوارى گذراند و بعدها به فرماندارى تگزاس رضایت داد و سپس به رئیس جمهورى رسید] و به طرف سرزمین زیبا [یعنى خاورمیانه] لشكركشى كرد. او خود را برتر از همه و به عنوان رهبر گروه خود معرفى كرد [رهبر ائتلاف عدالت بى‏پایان ] و بعد من شنیدم كه فرد مقدسى به فرد مقدس دیگر مى‏گفت: چقدر طول مى‏كشد تا رویاى دانیال تحقق یابد. او جواب داد 2300 روز و شب و این جنگ [جنگ خاورمیانه] شش ونیم سال به‏طول خواهد انجامید كه باعث مرگ‏ومیر و خرابى‏هاى ناباورانه مى‏گردد. زمانى كه من در حال دیدن این رؤیا بودم و مى‏كوشیدم آن را بفهمم پشت من كسى ایستاد كه مردى بود [درانجیل پسر خدا] عیسى (ع) و به جبرئیل گفت كه جبرئیل به او بگو كه اى پسر! بدان كه این رویا به آخرالزمان مربوط مى‏شود و این در حالى بود كه او در نزدیكى جایى كه بودم آمد و من هم از ترس به سجده افتادم .
این بود چكیده مقاله‏اى 9 صفحه‏اى كه با توجه به حوادث اخیر مركز تجارت جهانى نیویورك و واشنگتن حاوى نكات بسیار جالب و مهمى است كه امید است مورد توجه خوانندگان عزیز قرار گیرد و آنان را هر چه بیشتر به حساسیت اوضاع جارى و نتایج و پیامدهاى دنیوى و اخروى آن و اتصال آن به ظهور حضرت حجت (ع) و برقرارى، صلح جهانى واقف نماید.

يکشنبه 5/12/1386 - 16:18

ب - حوادث پیش از ظهور

2 و 3 ((خروج سفیانى)) و ((فرو رفتن سپاه سفیانى به زمین)):

از علاماتى كه پیشوایان معصوم ما بر آن بسیار تاكید كرده و صریح و روشن بیان فرموده‏اند خروج سفیانى است ((سفیانى)) طبق پاره‏اى از روایات مردى اموى و از نسل یزید بن معاویة بنى ابى سفیان و از پلیدترین مردم است نامش ((عثمان بن عنبسه)) است و با خاندان نبوت و امامت و شیعیان دشمنى ویژه‏اى دارد سرخ چهره و كبود چشم و آبله رو و بدمنظر و ستمگر و خیانتكار است در شام (سابق كه مشتمل بر دمشق و فلسطین و اردن و حمص و قنسرین است) قیام و به سرعت پنچ شهر را تصرف مى‏كند و با سپاهى بزرگ به سوى كوفه در عراق مى‏آید و در شهرهاى عراق و یویژه نجف و كوفه جنایات بزرگى مرتكب مى‏شود و سپاهى دیگر به مدینه در عربستان مى‏فرستد سپاه سفیانى در مدینه به قتل و غارت مى‏پردازند و از آنجا به سوى مكه مى‏روند و سپاه سفیانى در بیابانى میان مدینه و مكه به فرمان خداى متعال به زمین فرو مى‏روند آنگاه امام قائم (علیه السلام) پس از جریاناتى از مكه به مدینه و از مدینه به سوى عراق و كوفه مى‏آید و سفیانى از عراق به شام و دمشق فرار مى‏كند و امام سپاهى را به تعقیب او روانه مى‏فرماید كه سرانجام او را در بیت المقدس هلاك كرده و سرش را جدا مى سازد. (1)

4 - ((خروج سید حسنى))

بنابر روایات ائمه علیهم السلام سید حسنى مردى از بزرگان شیعیان است كه در ایران و از ناحیه ((دیلم و قزوین)) (كوهستانهاى شمالى قزوین كه یك قسمت آن دیلمان نام دارد) خروج و قیام مى‏كند. مردى خداجو و بزرگوار است كه ادعاى امامت و مهدویت نمى‏كند و فقط مردم را به اسلام و روش ائمه معومین (علیه السلام) دعوت مى‏نماید و كارش بالا مى‏گیرد و پیروان بسیار پیدا مى كند و از محل خود تا كوفه را از ظلم و جور و فسق و فجور پاك مى‏سازد و مطاع و رئیس است و مانند سلطان عادلى حكومت مى‏كند و هنگامى كه با سپاهیان و یاران خود در كوفه است‏به او خبر مى‏دهند كه امام قائم (علیه السلام) با یاران و پیروان خود به نواحى كوفه آمده است‏سید حسنى با لشكریان خود با امام علیه السلام ملاقات مى‏كند امام صادق علیه السلام فرموده‏اند: كه سید حسنى امام را مى‏شناسد اما براى انكه به یاران و پیروان خود امامت و فضایل امام را ثابت كند آشنائى خود را آشكار نمى‏سازد و از امام مى‏خواهد كه دلائل امامت و مواریثى كه از پیامبران نزد اوست ارائه دهد و امام علیه السلام ارائه مى‏فرماید و معجزاتى آشكار مى‏فرماید و سید حسنى با امام بیعت مى‏كند و پیروان او نیز با امام بیعت مى‏كنند بجز گروهى حدود چهار هزار نفر كه نمى‏پذیرند و به امام (ع) نسبت‏سحر و جادوگرى مى‏دهند و امام (علیه السلام) پس از سه روز موعظه و نصیحت چون نمى‏پذیرند و ایمان نمى‏آورند دستور قتل آنان را صادر مى‏فرماید و همه آنان به فرمان امام كشته مى‏شوند. (2)

5 - نداى آسمانى

یكى دیگر از علامات مشهور، نداى آسمانى است و آن چنان است كه پس از ظهور امام غائب در مكه بانگى بسیار مهیب و رسا از آسمان شنیده مى‏شود كه امام را با اسم و رسم و نسب به همگان معرفى مى‏كند و این ندا از آیات الهى است در این ندا به مردم توصیه مى‏شود كه با امام بیعت كنید تا دایت‏یابید و مخالفت‏حكم او را ننمایید كه گمراه مى‏شوید (3) .

و نداى دیگرى قبل از ظهور صورت مى‏گیرد كه براى تثبیت‏حقانیت‏حضرت على (علیه السلام) و شیعیان او خواهد بود. (4) .

6 - ((نزول عیسى مسیح (ع) و اقتداى او به حضرت مهدى (علیه السلام))):

در پاره‏اى از روایات نزول عیسى مسیح (علیه السلام) از آسمان و اقتداى او در نماز به حضرت مهدى علیه السلام جزو امورى كه همراه ظهور آن حضرت صورت مى‏گیرد ذكر شده است رسول گرامى اسلام صلى الله علیه و آله به دختر خویش فاطمه زهرا سلام الله علیها فرمودند: (و منا و الله الذى لا اله الا هو مهدى هذه الامة الذى یصلى خلفه عیسى بن مریم)) (5) (و به خدائى كه پروردگارى جز او نیست‏سوگند كه مهدى این امت از ما است همان كه عیسى بن مریم پست‏سر او نماز مى‏خواند).

علائم و نشانه‏هاى دیگرى نیز در كتابها جمع‏آورى شده‏است اما آیا این علائم همه واقع مى‏شوند یا ممكن است در آنها تغییراتى بوجود آید موضوعى است كه در جاى خود بررسى و مقرر شده و فرموده‏اند علائم بر دو قسم است‏حتمى و غیر حتمى و آنچه حتمى است واقع مى‏شود.

در پاره‏اى روایات فرموده‏اند حتى حتمیات هم ممكن است تغییر یابد و آنچه تغییر پذیر نیست چیزهایى است كه خداى متعال وعده فرموده و خداوند خلف وعده نمى‏فرماید ((ان الله لا یخلف المیعاد)) (6)

بدیهى است روایاتى كه محتومات را نیز قابل تغییر مى‏داند حالت انتظار را در جامعه شیعه قوى‏تر مى‏سازد تا همیشه منتظر باشند و خود را آماده سازند زیرا ممكن است علائم واقع نشده باشد و در عین حال آنحضرت ظهور نماید.

 

يکشنبه 5/12/1386 - 16:9

 روایاتى كه جو قبل از ظهور را مشخص مى‏سازد.

1 - شیوع ظلم و جور و فسق و گناه و بى دینى در سراسر جهان و در جوامع اسلامى: در بسیارى از روایات كه پیشوایان قیام مبارك امام زمان (علیه السلام) را نویئد داده‏اند به این كه قیام آن گرامى در وقتى است كه ظلم و جور جهان را فرا گرفته باشد نیز تصریح فرموده‏اند و در پاره‏اى از روایات هم یاد آورى كرده‏اند كه پیش از ظهور امام قائم علیه السلام و بویژه نزدیك به ظهور او حتى در جوامع اسلامى فسق و فجور و انواع گناهان و زشتیها رواج كامل خواهد یافت و از آن جمله به این فجایع اشاره فرموده‏اند:

شراب خورى و خرید و فروش مسكرات آشكارا انجام مى‏شد ربا خوارى رواج مى‏یابد زنا و اعمال شنیع دیگر متداول و شایع و آشكار مى‏گردد قساوت تقلب نفاق رشوه خوارى ریا كارى بدعت غیبت و سخن‏چینى بسیار است‏بى‏عفتى و بى‏حیایى و ظلم و ستم عمومى خواهد بود و زنان بى‏حجاب و با لباسهاى زننده در اجتماع آشكار مى‏شوند مردان به زنان و زنان به مردان در لباس و آرایش شبیه مى‏شوند امر به معروف و نهى ازمنكر ترك مى‏گردد و مؤمنان خوار و بى‏مقدار و محزون بوده و توانایى جلوگیرى از گناهان و زشتیها را نخواهند داشت كفر و الحاد و بى دینى رواج یافته ن به اسلام و قرآن عمل نمى‏شود فرزندان نسبت‏به پدران و مادران آزار و بى‏حرمتى روا داشته و كوچكتر احترام بزرگتر را رعایت نمى‏كند و بزرگتر به كوچكتر ترحم نمى‏نماید و صله رحم مراعات نمى‏شود خمس و زكات پرداخت نمى‏شود و یا به مصرف صحیح خود نمى سرد بیگانگان و كافران و اهل باطل بر مسلمان چیره مى‏شوند و مسلمانان با خود باختگى در همه امور و در لباس و گفتار و كردار از آنان تقلید و پیروى مى‏كنند و حدود الهى تعلطیل مى‏شود و ...

و بسیارى فجایع دیگر كه با عبارات گوناگون در روایات پیشوایان ما ذكر شده است و همه مردم اوج این فجایع را در قرن اخیر و بویژه در رژیم طاغوت شاهد بوده‏اند و انقلاب اسلامى ملت مسلمان ایران كه امید است مقدمه قیام مبارك امام زمان علیه السلام باشد در واقع قیام علیه همین فجایع بود و براى نجات ملت از فسق و گناه و بى دینى كه به دست‏بى دینان سرسپرده داخلى و به پشتیبانى استعمار خارجى همه‏گیر و روز افزون شده بود و اثرات شوم آن در همه شئون مسلمانان دیدیده مى‏شد صورت گرفت و سپاس خداى را كه به بسیارى از این نارواها در كشور اسلامى ایران پایان داده شد اما همه مى‏دانیم كه در جهان و در سایر كشورهاى اسلامى این جنایات و زشتیها هنوز ادامه دارد.

يکشنبه 5/12/1386 - 16:3

گفتم آخر عشق را معنا کنیم....

بلکه جای خویش را پیدا کنیم....

آمدم دیدم که جای لاف نیست...

عشق غیر از عین و شین و قاف نیست.....

آمدم گفتم به آوای جلی....

عین یعنی عدل مولایم علی....

شین یعنی شور الله الصمد....

قاف یعنی قل هو الله و احد.....

يکشنبه 5/12/1386 - 15:8

کربلا  یعنی  تولی  داشتن                                         

                   مهر حیدر عشق زهرا داشتن                         

کربلا یعنی تبرای شدید

                              از پلیدی های دوران و یزید

کربلا یعنی اطاعت از امام

                 گه به حکم او نشستن گه قیام

کربلا یعنی که یار رهبری

              از حسین عصر خود فرمانبری

 کربلا یعنی به حق واصل شدن

               یار حق و دشمن باطل شدن

کربلا یعنی بیا جانانه شو

              گرد شمع عشق حق پروانه شو

کربلا یعنی همیشه مکتبی

                تو حسینی خواهر تو زینبی

کربلا یعنی سرا پا جان شدن

             در منای عاشقی قربان شدن.

.................................................................................

چهارشنبه 1/12/1386 - 22:13

عشق یعنی استخوان و یک پلاک

                                                                  سالهای سال تنها زیر خاک

چهارشنبه 1/12/1386 - 21:52

ایشان می فرمایند:

به هنگام فتنه ها چونان شتر دو ساله باش...نه پشتی دارد تا سواری دهد ونه پستانی تا او را بدوشند.....

چهارشنبه 1/12/1386 - 17:43

امام علی (ع):

چون خبری را شنیدید آن را درک کرده و عمل کنید

نه بشنوید و نقل کنید....زیرا راویان علم فراوانند و

عمل کنندگان به علم اندک.........

چهارشنبه 1/12/1386 - 17:7

امام علی (ع):

دنیای حرام وآخرت دو دشمن متفاوت و دو راه جدای از یکدیگرند..پس کسی که دنیا پرست باشد و به آن عشق ورزد یعنی به آخرت کینه ورزد و با آن دشمنی خواهد کرد..وآن دو همانند شرق و غرب از هم دورند و رونده به سوی آن دو هرگاه به یکی نزدیک شود از دیگری دور میگردد.. و آن دو همواره به یکدیگر زیان رسانند.....   

سه شنبه 30/11/1386 - 23:20

مرده ام در کوچه های بی کسی   سنگ قبرم را نمی سازد کسی

سوختم خاکسترم را  باد   برد      بهترین  یارم مرا از  یاد  برد

سه شنبه 30/11/1386 - 22:59
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته