تعداد مطالب : 390
تعداد نظرات : 403
زمان آخرین مطلب : 3035روز قبل
دانشمندان با پیوند دادن شیر نر با ببر ماده حیوان جدیدی تولید کرده اند و آن را لایگر نامگذاری کرده اند که از همه نظر نسبت به شیر و ببر برتری دارد! چنین موجودی تا به حال در طبیعت وجود نداشته است، چراکه شیر و ببر نه تنها ذاتا با هم میانه ی خوبی ندارند بلکه دشمنی هم دارند.
این هیولا (لایگر) که حدود 900 تا 1000 پوند وزن دارد (454 کیلوگرم) قد بلندتر، قدرت بدنی بیشتر، توان پرش بالاتر و.... را نسبت به پدر و مادر خود دارد! جالب اینکه با وجود تنفر شیر از شنا کردن در آب، لایگر به شنا کردن علاقه دارد. در حال حاضر چندین نمونه از این حیوان تولید شده که در سیرکها و برخی باغ وحشها به نمایش گذاشته شده اند..
فقط جنس ماده ی این حیوان قادر به تولید مثل با ببر یا شیر نر می باشد که خود موجب بوجود آمدن دو گونه ی جدید دیگر شده است! همچنین حیوان دیگری به نام تایگن هم تولید شده که محصول ببر نر و شیر ماده است، البته به ببر شباهت بیشتری دارد و به بزرگی و عظمت لایگر هم نیست...
پناه بر خدا از دست این موجود دوپا كه چه دخالتها در كار خدواند نمی‌كند.
فكر كنم همین روزها كه پیوند انسان به حیوان برای مقاصد خودشان نیز عادی شود.

نویسنده این مطلب : سایت میعادگاه

چهارشنبه 9/11/1387 - 10:0

با عرض سلام خدمت تبیانیان محترم.

آدرس زیر متعلق به سایتی است كه تصاویری را به صورت زنده از حرم حضرت سیدالشهداء برای شما پخش مینماید.

(البته گاهی اوقات هم ممكن است با تاخیر خدمتتان برسد كه قصد زیارت است)

خواهشمندم هرگاه دیدید و دلتان پركشید و اشكتان جاری شد مرا هم از دعای خیرتان فراموش نفرمایید.

و نیز بویژه مریضان اسلام و مخصوصاً مریضهای مخصوص و ملتمس دعای خیر شما عزیزان.

موفق و موید باشید.

انشاءالله.

http://www.miadgah.ir/moharam/karbala.htm

 

 

سه شنبه 1/11/1387 - 18:27
با عرض سلام خدمت همه تبیانیهای محترم

اینجانب انتقادی شدید به این مطلب دو طفلان مسلمتان داشتم كه نویسنده بسیار مغرضانه برخورد كرده و هر مطلبی را كه نشان میداد كه دو طفلانی وجود نداشته نقل كرده بود و هیچگونه اشاره به منابعی كه به این واقعه اشاره كرده‌بودند نكرده بود بلكه فقط سندیت آنها را زیر سوال برده بود.
 آیا فقط به صرف انتقاد چنین نویسنده مغرضی، میتوان شیخ صدوق را كه به خاطر بسیار صادق بودنش لقب «صدوق» گرفته و نیز علامه بحر العلوم طباطبائی او را چنین معرفی می كند نادان به این مسئله دانست. كه علامه فرمودند : « شیخ صدوق بزرگ بزرگان و استاد راویان و ستونی از ستونهای شریعت اسلام و پیشوای محدثان است. او به دعای حضرت صاحب الامر عجل الله بدنیا آمد و همین فضیلت و افتخار بزرگ او را بس.»

و مدرس تبریزی نیز درباره او چنین میگوید كه: « طبق فرموده شیخ حر عاملی و بعضی دیگر از اكابر اهل فن نظیر شیخ صدوق در كثرت علم و حفظ و ضبط اخبار اسلامیه دیده نشده است. بلكه اگر وجود مسعودش نبود آثار اهل بیت رسالت (صلی الله علیه و اله و سلم) بكلی محو و نابود می شد.»

من واقعا نمیدانم چرا تبیان چنین متن مغرضانه‌ای را حتی برای چندین روز در سایت قرار داد.
به نظر من اگر به چنین نویسندگانی بها داده شود در آینده باید منتظر باشیم كه صحنه به صحنه وقایع عاشورا را نقد و بررسی كنند و به جای گریه بر مصیبت آن حضرت حتی بر امام حسین علیه السلام نیز انتقاد كنند.

پناه بر خداوند از شر شیطان لعین رجیم. امیدواریم دیگر شاهد چنین مطالبی در این سایت موفق نباشیم.  
 در پایان بقول حضرت حافظ:
       بلبل از فیض گل آموخت سخن ورنه نبود        
 این همه قول و غزل تعبیه در منقارش
سه شنبه 1/11/1387 - 2:39

بیابید همشهریان تهرانی دعای باران بخوانیم.

آسمان با شهر پر گناه تهران قهر كرده است . چه میتوان گفت من هم گنهكاری از زمره دیگر گنهكاران و شاید تو هم.خود را بهتر است مبری از این اتهام نكنیم كه كوچكترین گناهمان، گناه بزرگ ناشكری است.ترا به خدا بیایید همگی دعای باران و نماز باران بخوانیم كه همه شهرهای ایران شاهد نزول بركات آسمانی بوده اند الا این كلان شهر.و چه كسی كه صبح از در خانه بیرون میرود به این نكته دقت میكند كه سال گذشته پایش را روی چه برفی میگذاشت امسال روی چه افتابی.واقعا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

كدام گناهان اینقدر بركت را به تاخیر انداخته است؟البته سال گذشته هم به نوعی دیگر بركت گرفته شد و امسال به نوعی دیگر؟این سرزمین را چه میشود؟

 

                  شما بگویید.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 

 

 

 

 

سه شنبه 1/11/1387 - 2:34

و این هم تقدیم به  Shohada115 و همه دوستان عاشق كربلا كه از بنده تصاویر خیمه‌سوزی در كربلا را خواسته بودند.

این مراسم در روز عاشورا انجام می‌شود.در نزدیكی محل خیمه‌گاه.

چون خیمه‌گاه الان بصورت ساختمان بازسازی شده است، خارج از محل خیمه‌گاه.

عاشورای حسینی در كربلا

 

 

عاشورای حسینی در كربلا

 عاشورای حسینی در كربلا

عاشورای حسینی در كربلا 

 

عاشورای حسینی در كربلا

 عاشورای حسینی در كربلا

عاشورای حسینی در كربلا 

 

تصاویر زیر از مراسم حربله كنان بزرگترین هیئت كربلائیان در روز عاشوراست.

رسم بر این است كه در روز عاشورا بعد از خواندن نماز ظهر عاشورا از حرم حضرت عباس به یاد دویدن امام حسین بر سر نعش حضرت عباس علیه السلام شروع میكنند از جلوی حرم امام حسین به صورت به سرزنان با پایه برهنه و حالت سرازیمه و دوان دوان به سوی حرم حضرت عباس میشوند از در سمت بین الحرمین وارد میشوند و از درب سمت خیابان به طرف تل زینبیه به راه میافتند و همین حالت خود را در تمام طول مسیر حفظ میكنند به سر زنان شعارهایی مثل «یا حسین» یا «هیهات من الذلة» یا «والله ان قطعئموا یمینی انی اهامی ابدا اندیمی» و ... میخوانند تا به تل زینبیه برسند و دوباره از تل زینبیه به یاد حالت هراسان حضرت زینب سلام الله علیها كه به داخل قتلگاه میرفت و دوباره به سمت تل برمیگشت و به سمت خیمه نظر میانداخت از سمت تل زینبیه به طرف قتلگاه امام حسین میدوند و این حركت دورانی را حدود  2 ساعت ادامه میدهند

مردم كربلا بر این عقیده اند كه از این دویدنها حاجاتشان روا میشوند.

و علمای ما و انها نیز دراین دویدن امام زمان را نیز دیده‌اند كه در میان این جمع به سوی حرم عمویش حضرت عباس می‌دود.

(الله اعلم بعید نیست چون امام زمان میگوید هر جا اسم عمویم بیاید من هم انجایم چه رسد كه اینجا قبر عمویش ابوالفضل العباس است)

 

برای همه شما آرزو میكنم كه در چنین روز و ساعاتی در این مكان مقدس باشید چون خیلی چیزها به زبان نمیتوان گفت و فقط باید با حضور آنها را درك كرد.

انشاءالله خداوند قسمت همه عاشقان بنماید.

 

 عاشورای حسینی در كربلا

 

عاشورای حسینی در كربلا

 عاشورای حسینی در كربلا

 

عاشورای حسینی در كربلا

این هم تصویری دیگر از همین مراسم در داخل صحن حرم امام حسین كه عزاداران از سمت تل زینبیه آمده اند و از جلوی قتله‌گاه عبور كرده و اكنون در جلوی ایوان طلای امام حسین یا باب قبله در حال عبور هستند.

انشاءالله حاجت همه حاجت‌مندان روا.

عاشورای حسینی در كربلا

عاشورای حسینی در كربلا 

 

 

شنبه 28/10/1387 - 3:9

السلام علیک یا باب الحوائج ، یا اباالفضل العباس (ع)


 

آید به جهان اگر حسین دگری         هیهات برادری چو عباس آید


 

حتما شنیده اید که قبر مطهر حضرت عباس علیه السلام با آب احاطه شده است.


 

قبر حضرت عباس داخل ضریح نیست بلکه طبقه پایین محل اصلی دفن حضرت است که به آن سرداب میگویند.

راههای ورود به سرداب یكی از راه حیاط حرم و دیگری از داخل صحن نزدیک ضریح است که برای عدم هجوم زائرین بسته است.

این آب جاری سالهاست که در زیر حرم ساقی دشت کربلا جریان دارد و هیچ کس به درستی نمیداند که سرچشمه این آب از کجاست؟و هر ساله با پمپهای قوی آب این سرداب خالی میشود ولی باز هم زمانی نمیگذرد که مجددا لبالب از آب می شود. 

آب شرمنده عباس است

آسمان تکیه به دستان تو دارد

شنبه 28/10/1387 - 2:7

راستی آیا میدانید كه دعا كردن زیر قبه امام حسین علیه‌السلام مستجاب است.(انشاءالله)

این هم تصویری از زیر قبه امام حسین علیه‌السلام در ماه محرم و صفر.

انشاءالله خداوند قسمت همه شما بفرماید.

 

شنبه 28/10/1387 - 1:58

حسین(ع) زیباترین واژه هستی
حسین(ع) خون خدا و پسر خون خدا
حسین(ع) یعنی عشق، عشق به همه خوبی ها
حسین(ع) شخصیتی است که خداوند در روز عرفه نخست به زائران سیدالشهداء نظر می کند بعد به زائران خانه خودش
حسین(ع) شخصیتی است که خداوند ثواب زیارت قبر شش گوشه او را از زیارت خانه خودش بیشتر و افزونتر قرار داده است.


حضرت امام صادق(ع) فرموده: هرکس بوسیله خواندن زیارت عاشورا، جدم حسین(ع) را زیارت کند " چه از راه دور یا نزدیک" به خدا قسم خداوند هر حاجت مادی و معنوی داشته باشد به او می دهد.

چند نکته در رابطه با این حدیث قابل ذکر می باشد:

اول اینکه گوینده مطلب یک امام معصوم است، بنابراین خیلی قابل اهمیت می باشد.


دوم اینکه امام معصوم قسم می خورد که این تأکیدی براینکه حتماٌ حاجت این شخص را خداوند خواهد داد.


 

سوم اینکه می توان در صورتی که امکان نداشته باشد از نزدیک امام حسین(ع) را بوسیله خواندن زیارت عاشورا زیارت کند، از راه دور این کار را انجام دهد.

چهارم اینکه حاجات مادی و معنوی بوسیله این زیارت توسط خداوند برآورده می گردد.

برای رسیدن به مقام قرب الهی نیز وسائل گوناگون وجود دارد ولی وسیله مطمئن، راحت، سریع و ... برای رسیدن به خداوند عشق به امام حسین(ع) می باشد.

با عشق و ارادت به سالار شهیدان کربلا می توان سریعتر و مطمئن به هدف رسید.

برای رسیدن به محبت و عشق و علاقه امام حسین(ع) نیز راههای گوناگون وجود دارد ولی راهی که سریعتر انسان می تواند بوسیله آن به بارگاه امام حسین(ع) راه یابد، و جزو شیفتگان و عشاق سیدالشهداء گردد، از طریق خواندن زیارت عاشورا و خصوصاٌ مداومت به خواندن این زیارت شریف می باشد.


دلایل مختلفی برای اثبات این ادعا وجود دارد که عبارتند از :

1. زیارت عاشورا از احادیث قدسی می باشد. روایت صفوان در مورد زیارت عاشورا بیان کننده این امر است که جبرئیل امین این زیارت را از طریق خداوند متعال برای پیامبر(ص) قرائت نمود و این زیارت از طریق معصومین به امام باقر(ع) رسید و از طریق این امام معصوم به دست شیعیان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) رسیده است.

2. ائمه ما شیعیان خصوصاٌ امام زمان(ع) تأکید به خواندن و مداومت به خواندن این زیارت شریف داشته اند، چنانچه در ملاقاتی که سید رشتی با امام زمان(ع) داشته اند، امام زمان به سید رشتی می فرمایند: که چرا عاشورا نمی خوانید و بعد سه بار می فرمایند عاشورا، عاشورا، عاشورا.(مفاتیح الجنان- شیخ عباس قمی)

3. علماء وبزرگان ما نیز برخواندن عاشورا و مداومت به آن تأکیدفراوان داشته اند و خود نیز این کار را انجام می داده اند و یکی از علل موفقیت اکثر بزرگان و علماء خواندن زیارت عاشورا بوده است.

چه بسیار زیبا است که انسان در هر زوز صبح 5 دقیقه از وقت خود را برای سالار شهیدان و زیارت عاشورا قرار دهد. چه صبح و روز زیبائی خواهد بود روزی که با نام و یاد عزیز زهرا(س) شروع شود.

مطوئن باشید که امام حسین(ع) جواب سلام شما را می دهد. فقط باید دلت را پاک کنی تا جواب سلام امام را بشنوی و یقین داشته باشید که جواب سلام را امام حسین(ع) می دهد، چون جواب سلام واجب است و امام معصوم محال است ترک واجب نماید. فقط باید گوش ما شنوا و لایق شنیدن جواب سلام ایشان باشد.

ائمه و زیارت عاشورا :

" امام محمد باقر(ع) به علقمه فرمود: پس از آنکه به آن حضرت با سلامی اشاره کردی، دو رکعت نماز بخوان و سپس زیارت عاشورا را بخوان. هنگامی که این زیارت را خواندی در حقیقت او را به چیزی خواندی که هر کس از ملائکه که بخواهند او را زیارت کنند، به آن می خوانند و خداوند برای تو هزار هزار حسنه می نویسد و از تو هزار هزار سیئه محو می نماید و تو را هزار هزار مرتبه بالا می برد و همانند کسانی می باشی که در رکاب آن حضرت به شهادت رسیدند. حتی در درجات آنها هم شریک می شوی. " (کامل الزیارات- ص 74)


" امام صادق(ع) به صفوان می فرماید: زیارت عاشورا را بخوان و از آن مواظبت کن، به درستی که من چند خیر را برای خواننده آن تضمین می کنم، اول زیارتش قبول شود. دوم سعی و کوشش او شکور باشد. سوم حاجات او هرچه باشد از طرف خداوند بزرگ برآورده شود و نا امید از درگاه او برنگردد زیرا خداوند وعده خود را خلاف نخواهد کرد." (بحارالانوار-جلد 98-ص 300(


" در روایت دیگر می خوانیم: اگر مردم می دانستند زیارت امام حسین(ع) چه ارزشی دارد، از شدت شوق و علاقه می مردند و حسرت رسیدن به آن پاداش ها، جسم و روح آنها را پاره پاره می کرد." (بحارالانوار-جلد 101 –ص 18(

 در احادیث دیگرز از معصومین تأکید بر زیارت امام حسین(ع) کرده اند که نمونه ای ازآنها ذکر می گردد:

- زیارت امام حسین(ع) مثل زیارت خدا در عرش اوست.

- زیارت امام حسین(ع) بر هر مؤمنی که اقرار به امامت ایشان داشته باشد، واجب است.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 69(

- کسی که امام حسین(ع) را تنها برای رضا و خوشنودی پروردگار، و نه برای کسب شهرت زیارت کند، خداوند تمامی گناهان او را پاک می کند.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 4(

- اگرکسی بدون عذر موجه امام حسین(ع) را زیارت نکند، از اهل آتش خواهد بود.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 4(

- کسی که امام حسین(ع) را زیارت نکند شیعه اهل بیت نیست.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 4(

 

جمعه 27/10/1387 - 13:32

الیکا ماشینی که رویا ها را به واقعیت اورده است. حداکثر سرعت این ماشین۴۰۲ کیلومتر در ساعت هست و شتاب یک تا صد این ماشین تنها چهار ثانیه است.این ماشین ساخت کشور ژاپن است و توسطی تیمی از دانشگاه کیو ژاپن طراحی و ساخته شده است.اما ما همچنان میگوییم زنده باد مینیاتور. نه؟نه

جمعه 27/10/1387 - 13:12

:: هر کس خدا را بپرستد و خق بندگی او را بجای آورد , خداوند به او بیش از آنچه می خواهد می رساند .
:: اگر سه چیز نبود , هرگز فرزند آدم سر تسلیم فرو نمی آورد : فقر و نیازمندی , بیماری و مرگ .
:: اسقاط تدریجی خدا بر بنده خود , این است که تمام نعمتها را بر او می بخشد و شکر و سپاس را از او می گیرد.
:: بخیل کسی است که در سلام کردن بخل ورزد. نیز می فرمایند : به کسی که سلام نداده اجازه صحبت ندهید.
:: کسی از نظر مقام و منزلت بزرگوارتر است که به زرق و برق دنیا در دست هر که باشد ارزش قائل نشود.
:: هر کس از کار فرو ماند و راه تدبیر بر او بسته شود , کلیدش مداراست.
:: بپرهیز از کاری که برای آن ناچار به عذرخواهی شوی . زیرا مومن نه بدی کند و نه پوزش طلبد ولی منافق هر روز بدی می کند و عذر می خواهد .
:: خداوندا مرا با احسان خود , فزون طلب منما و با بلا و گرفتاری ادب مکن

جمعه 27/10/1387 - 12:51