کد: 73245

پرسش

با سلام
در مورد میگو وسس ان اموزش دهید

پاسخ

با سلام، دوست محترم طرز تهیه 2 نوع غذا با میگو در بخش( اجتماعی/ تغذیه/ آشپزی اینترنتی/ غذاهای ایرانی) با عناوین "ماكارونی قارچ و میگو" و " پیتزای دریایی" و یك سالاد در بخش (اجتماعی/ تغذیه/ آشپزی اینترنتی/ سالادها و دسرها) با عنوان " سالاد میگو با جوانه " در همین سایت وجود دارد كه می توانید از آنها استفاده كنید.
در ضمن من یك سایت به شما معرفی می كنم كه آدرس آن Persiashrimp.com است و در مورد میگو و انواع غذاهایی كه می توان با آن تهیه كرد، دارای مطلب است.
طرز تهیه سس میگو را برای شما بیان می كنم.
مواد لازم برای سس میگو: سركه یك سوم فنجان – روغن زیتون یك سوم فنجان – پیاز كاملاً خرد شده نصف فنجان – زغفران سائیده نصف قاشق چایخوری – نمك و فلفل به میزان لازم.
طرزتهیه: سركه، روغن زیتون و زعفران حل شده را مخلوط كرده و پیاز و نمك و فلفل را هم به آن اضافه می كنیم. سپس نیم كیلو میگوی پاك شده را در این سس قرار می دهیم و خوب مخلوط می كنیم و می گذاریم شب تا صبح به همین صورت بماند تا سس را كاملاً جذب كند. این سس برای تهیه كباب میگو بسیار مناسب است.
در مورد خواص تغذیه ای میگو باید بگویم، میگو یكی از لذیذترین غذاهای دریایی است. 100 گرم میگو حاوی 77 میلی گرم آب ، 99 كالری انرژی ، 1/18 گرم پروتئین، 8/0 گرم چربی، 163 میلی گرم كلسترول و 91 میلی گرم قند است. از نظر مقایسه ای نسبت به سایر غذاهایی كه پروتئین زیادی دارند، نظیر گوشت ماهی و گروه ماكیان ، میگو كالری كمتری دارد. پروتئین موجوددر میگو كیفیت بالایی داشته و حاوی تمام اسیدآمینه های لازم جهت رشد می باشد. پروتئین میگو همانند سایر جانوران دریایی به دلیل نداشتن بافت همبند به راحتی هضم می شود. برای گروههایی از مردم نظیر افراد مسن كه در جویدن و هضم غذا مشكل دارند، غذای حاوی میگو گزینه مناسبی برای تأمین پروتئین روزانه آنها است. میگوها در كل دارای چربی كمی می باشند. اسیدهای چرب امگا-3 كه از دسته اسیدهای چرب غیر اشباع بوده و برای سلامتی مفید هستند، در میگوها به وفور یافت می شوند. این دسته از اسیدهای چرب می توانند در كاهش خطر بیماریهای قلبی مؤثر واقع شوند.اسیدهای چرب امگا-3 همچنین اجزای ضروری برای غشای سلول مغز و بافت چشم است. میگو منبع غنی از ویتامین های E,D,C,B12,B6,A و املاحی چون كلسیم، آهن، منیزیم،فسفر، پتاسیم، سدیم،روی، مس، منگنز و سلنیم است.علاوه بر این كلسیم، روی، آهن، منیزیم و فسفر میگو نسبت به سایر آبزیان بیشتر است.
كارشناس تغذیه تبیان

مشاور : خانم ولدخاني | پرسش : جمعه 2/5/1383 | پاسخ : چهارشنبه 7/5/1383 | | | 0 سال | تغذيه | تعداد مشاهده: 22 بار

تگ ها :

UserName