کد: 72335

پرسش

با سلام
همسری دارم كه بدون اجازه من زنی را صیغه كرده و از او یك بچه 4 ساله دارد و 6 ماهه حامله است. در صیغه نامه او 90 ساله نوشته شده است اگر بخواهد بقیه عده او را به او ببخشد آیا باید از طریق دادگاه باشد یا در همان صیغه نامه باید بنویسد؟؟
اگر بخواهد داخل صیغه نامه بنویسد آن زن راضی به این كار نیست و من هم كه زن عقدی او هستم راضی به بودن او در زندگی نیستم .
آیا اگر شكایت كنم دادگاه به اینكه او را باید عقدی كند ممكن است رای بدهد؟؟؟
خواهشمند است مرا به صورت كاملا واضح راهنمایی نمایید كه از چه راهی میتوانم بر مشكل خود غلبه كنم و مشكلم را حل نمایم.
متشكرم

پاسخ

با سلام و عرض ادب و احترام ،
در خصوص نهاد ازدواج موقت نكات ذیل قابل تامل و بررسی می باشد :
در ازدواج موقت ، مرد می تواند هر گاه كه بخواهد با بخشیدن مدت نكاح عقد را با بذل باقی مدت به زن از بین ببرد .
بنابراین در این خصوص رضایت زنی كه به عقد موقت به همسری شوهر شما در آمده است ، هیچ تاثیری ندارد و مرد می تواند هر زمان رابطه حقوقی ازدواج موقت را منتفی ساخته و از بین ببرد .
با توجه به ماده 16 قانون حمایت خانواده مرد نمی تواند با داشتن زن اول ، ازدواج دوم نماید مگر با وجود بعضی از شرایط از جمله رضایت همسر اول .
بنابراین اگر مردی بدون رعایت این شرط ازدواج دوم نماید ، مرتكب عمل ممنوعه قانونگذار گردیده و به مجازات حبس محكوم می گردد كه البته این حبس قابل تبدیل به جزای نقدی می باشد .

مشاور : آقای قدوسي | پرسش : شنبه 27/4/1383 | پاسخ : شنبه 27/4/1383 | | | 0 سال | حقوقی | تعداد مشاهده: 61 بار

تگ ها :

UserName