کد: 65614

پرسش

باسلام
شوهرم ادم اجتماعی نیست وازرفت وامد خوشش نمی اید درثانی باخانوادهام زیاد خودمانی نیست وباتوجه به گذشت 2سال هنوز مثل غریبه هارفتارمی كند باتوجه به اینكه هنوز عقد هستم اهمیت زیادی برای من قائل نیست وفقط دوست دارد من به خانوادهاش خدمت كند دراین صورت ازمن تقدیرمیكندودوست داردپدرم تمام زندكیش رابه پایاوبریزد باتوجه به اینكه پدرش كمترین كمكی تابه حا ل به اونكرده ومعتقد است زن باید بیشتربااقوام مرد ارتباط برقراركندواگركارمی كند خرج ومخارج خود رابدهد من هم بعد از 2سال واقعا تحت فشارقرارگرفتم بطوری كه دچاراسترس های بیش ازحد شدم نمی دانم واقعا چه بكنم لطفا مراراهنمایی بفرمایید قبلا از همكاری شما سپاسگزارم

پاسخ

با سلام ،
خانم عزیز خوشحالم كه با ما تماس گرفتی . عزیزم شما راه حل خوبی برای رفع مشكلت داری و آن هم همان كاری است كه می بایست قبل از عقد انجام می دادی ، ولی به هر دلیل این كار را نكرده ای و حالا هم خیلی دیر نشده است .
شما بعد از این كه به توافق ازدواج رسیدید بهتر است یك فرصتی را برای شناخت بیشتر همدیگر قرار دهید و در این فرصت یك كار اساسی دیگر همان رفتن به یك مشاوره پیش از ازدواج است تا انشاءالله در آنجا خیلی مسائل ارتباطی و اختلاف فرهنگی و ... را بین شما حل كنند و همچنین اگر یكی از زوجین به هر دلیل مشكلات فردی دارد در این مشاوره به نتایج خوبی می رسد و در این مشاوره اگر دیدید به این صورت نمی توانید با هم زندگی كنید، این وضعیت را ادامه نداده و از همانجا آن را قطع می كنید و ادامه نمی دهید .
به هر حال وضعیت شما ،به نظر می رسد اختلاف فرهنگی است كه می تواند به راحتی به این صورت قابل حل باشد: یعنی شما هر دو با هم به یك مركز مشاوره خانواده و یا مشاوره ازدواج حضوری بروید و انشاءالله آنها مشكل را از طریق هر دو حل می كنند و تا دیر نشده حتمآً این كار را بكنید و بیش از این به تعویق نیاندازید تا انشاءالله زودتر بتوانید نتیجه بهتری بگیرید و با این حالت ناراحتی و استرسی كه شما دارید زندگی را شروع نكنید تا خدای ناكرده عواقب ناگواری در انتظار شما نباشد .
در ضمن خوب است بدانید كه حل مسائل خانوادگی ،حضور هر دو را می طلبد و به تنهائی به نتایج پر باری نمی رسید .
به امید موفقیت شما در حل این مسائل ( كارشناس بخش اجتماعی- كد 1 )

مشاور : خانم پاكرو | پرسش : پنج شنبه 7/3/1383 | پاسخ : يکشنبه 7/4/1383 | | | 0 سال | پای درد و دل شما | تعداد مشاهده: 211 بار

تگ ها :

UserName