کد: 51323

پرسش

با سلام خدمت شما مسئولین زحمتكش سایت
من دانشجوی ترم آخر هستم(لیسانس) و تا آخر تابستان فارغ التحصیل خواهم شد .
قرار است به خواستگاری دختر خانمی بروم كه از طرف یكی از اقوام معرفی شده است . نه من و نه اعضای خانواده من آنها را ندیده ایم و در واقع جلسه خواستگاری اولین برخورد دو خانواده خواهد بود .
به نظر شما اولین جلسه این خواستگاری چگونه باید باشد ؟
آیا لازم است تا من هم با آن خانم صحبت كنم یا فقط به آشنایی دو خانواده بگذرد ؟

پاسخ

سلام دوست عزیز،
معمولاً جلسه اوّل خواستگاری را بزرگترها هدایت می كنند و معمولاً آقای داماد یا باید خیلی عرق روی پیشانی اش بنشیند یا اینكه موقع تعارف چای توسّط عروس خانم , چای رو روی خودش بریزه.!! ببخشید شوخی كردم.
امّا در جلسه اوّل ، بزرگترها تا حدود زیادی یك سری مسائل را برای خانواده طرف مقابل مطرح می كنند تا شناخت متقابلی از یكدیگر پیدا كنند. و امّا در مورد اینكه شما با این دختر خانم صحبت كنید یا نه؟ بستگی به خانواده آنها دارد.
یعنی اینكه اگر براشون مهمه كه داماد سریع ارتباط بر قرار نكنه , لزومی نداره كه در جلسه اوّل صحبت كنید در چنین صورتی لازم است متانت خود را حفظ كنید و صحبتی در این زمینه ننمایید . اگر هم مایلند كه شما و دخترشان با هم صحبتهایی را داشته باشید ، خب شما هم می توانید نقطه نظرات خودتان را بگویید.
البتّه لازم به تذكّر می دانم كه خیلی شرایط رو سخت نگیرید و تنها در مورد اصول زندگی مورد نظر خودتان صحبت كنید و فرعیات آن پس از ازدواج حلّ می شود.
با تمام استرس ها و نگرانی ها و دلهره ها خیلی مراسم زیبایی است كه می تواند به عنوان بهترین و به یاد ماندنی ترین خاطرات زندگی یك شخص ثبت شود.
پس آرزو می كنم كه در تمام مراحل زندگی موفق باشید و در مورد ازدواج هم به قول بزرگترها میگم كه:
« ایشالله به پای هم پیر بشید و خوشبخت باشید ».
كارشناس بخش اجتماعی ( كد 2 )

مشاور : خانم پاكرو | پرسش : شنبه 9/12/1382 | پاسخ : سه شنبه 1/2/1383 | | | 0 سال | پای درد و دل شما | تعداد مشاهده: 12 بار

تگ ها :

UserName