کد: 47743

پرسش

سلام
امروز وقتی از مدرسه بر می گشتم خیلی ناراحت شدم تو راه یه پیرمرد مدام برای ماشین ها دست تكون می داد تا شاید اون رو به مسجد (یا جای دیگه اما من اینطوری شنیدم) ببرند اما هیچ كس این كار تا اونجایی كه من میدونم نكرد.
اونوقت ما مثلا به خودمون می گیم مسلمون ، اگه مسلمونی اینطوریه من اصلا دیگه حتی نمیخوام اسم اسلام رو بشنوم چه برسه به اینكه بخوام نماز و روزه هم به جا بیارم.
بعدش هم كه از چند تا دوست و آشنا كه می پرسی چرا وقتی كسی از شما كمك می خواد سرتون رو مثل كبك می كنید زیر برف و خودتون رو بی خیال میگیرید می گن ممكنه طرف تو ماشین بمیره بعد حالا بیا او درستش كن .
آخه اگر یه نفر تو ماشین آدم بمیره اول میان ببینن انگیزه طرف برای قتل چی بوده مثلا شما چه انگیزه ای برای قتل دارید؟
پول تو جیب طرف بوده واسه اون كشتیدش؟ آخه اگه واسه پول كسی رو بكشن پس چرا دیگه بیان جنازش رو تحویل بدن؟؟؟
الآن تو جامعه ما همه از پیر گرفته تا جوون و بچه ، از نونوا گرفته تا راننده تاكسی و وزیر و وكیل همه دارن به هم دیگه ظلم می كنند.
الآن كه فكر میكنم میبینم زلزله بم هم شاید به دلیل همین كارهای بد مردم اونجا اتفاق افتاد.
چه روزهایی بود كه تو ماه رمضون رفتیم خرما گرفتیم روی جعبه ش نوشته بود رطب صادراتی بم توش رو هم كه نگاه می كردی ظاهرا خوب بود اما وقتی ردیف اولش تموم می شد تازه دونه های ریز اون بسته خرمای صادراتی رو می شد!!!
هرچی بگم كم گفتم!
خوب معلومه دیگه برای چی مملكت ما كه قدمت تاریخی داره اینقدر پیشرفتش كمه!!
اون وقت یه كشوری مثل آمریكا كه قدمتش به زحمت به 300 سال ممكنه برسه(دقیق نمی دونم شاید همین حدودا) اینقدر پیشرفت كرده.
وقتی یه كشور بشه مثل این ایران ما دیگه خدا هیچ لطفی به مردم اون نمیكنه مگه تا وقتی كه خود مردم بخوان خودشون رو عوض كنن.
ببخشید كه سرتون رو درد اووردم آخه هیچ كس حاضر نیست به حرف های من گوش بده وقتی با هركی دو كلمه حرف میزنم میگه برو بابا دلت خوشه چه حالی داری تو.
امیدوارم كه منو ببخشید.
با تشكر
خداحافظ

پاسخ

عزیزم این مسائل در زندگی گاهی پیش میآید .
البته از این نكته سنجی شما و این كه به فكر جامعه محیطت هستی بسیار خوشحالم. امیدوارم در آینده از آن تیپ اشخاصی كه می بینی نباشی و حتی اگر مشكلات به صورتی بود كه نمی توانستی كاری كنی لااقل در مورد آنها فكر كنی و به دنبال راه حلی برای بر طرف كردن مشكل آنها باشی .
همانطور كه گفتی بیشتر مشكلات ما از خود ماست ( به قول معروف از ماست كه بر ماست ) اگر افراد جامعه ما كمتر انفرادی فكر می كردند و به جای اینكه اولویت در زندگی هركسی خود و خانواده اش باشد ، هر كس اول به جامعه ای كه در آن زندگی می كند فكر می كرد و اهمیت می داد ، و بعد به خود و خانواده اش می اندیشید ، الان كشور ما به این صورت نبود و « صد پله» از تمام آن كشورهای به اصطلاح پیشرفته جلوتر بود ( به همان دلیلی كه گفتی مقایسه قدمت تاریخی ما با آنها ).
به هر حال شما جوانها ،نیروهای آینده ساز این مملكت هستید كه می توانید با این افكار تغییراتی در فرهنگ ایجاد كنید تا هر چه بیشتر باعث پیشرفت و ترقی جامعه و مملكت خودمان شویم . امیدوارم همیشه موفق باشی . از ارتباطت با این بخش مسرور شدم . كارشناس بخش اجتماعی

مشاور : خانم پاكرو | پرسش : شنبه 11/11/1382 | پاسخ : پنج شنبه 7/12/1382 | | | 0 سال | پای درد و دل شما | تعداد مشاهده: 22 بار

تگ ها :

UserName