کد: 38577

پرسش

در خواست كمك
من دانشجوی سال سوم ریاضی محض دانشگاه ارومیه هستم.دردانشگاه باافراد خوبی آشنا شدم و این آشنایی روی من تاثیر خوبی گذاشت و مرا با چیزهایی آشنا كرد كه تا به حال با آنها آشنایی زیادی نداشتم.ولی در حال حاضر بامشكل برخورد كرده ام:
ازطرفی شهر ما یك شهر كوچك است ودر آنجا استادویاتشكیلات منظمی وجود ندارد كه بتوانم در آنجا روی خودم كار كنم و كسب معرفتكنم و به سوی خدا حركت كنم و تزطرفی هم یكسال دیگر بیشتر در دانشگاه نیستم و به زودی باید این جمع خوب و معنوی را ترك كنم وحل بیم آن دارم كه من هم مانند بسیاری از افراد شبیه بخودم بعد از دانشگاه گرفتار دنیا شوم و امام زمانم را تنها بگذارم به همین دلیل از شما میخواهم كه به بنده كمك كنید:
آیا جایی هست كه بتوانم با آن رابطه برقرار كنم و مثلا به طور مكاتبه ای از آن نوار و جزوه بگیرم و خودم را ارتقاء دهم؟
در یك كلام تشنه معرفت واخاقم و بیمناك از آینده و غضب خدا ! و نیازمن استادی كه ما نجات دهد!!
لطفا به من كمك كنید متشكرم

پاسخ

با عرض سلام و تحیت.
دوست محترم!
این مشكل تقریباً عمومی است؛ باید هر گاه توفیق حاصل می شود، جمع دوستان معنوی و اساتید خوب را غنیمت شمرد و در آن فرصت، موتور جان را روشن كرد. باید به این سو حركت كرد كه با كمك واعظ بیرون بتوانیم واعظ درونی پیدا كنیم؛ چنانچه در حدیث است كه بهترین بندگان یكی از نشانه هایشان داشتن یك واعظ درونی است.
اولاً، در شهر خود نیز سعی كنید دوستان مناسب و باتقوا پیدا كنید كه بحمدالله در همه شهرها چنین افرادی یافت می شوند؛ لازم نیست حتما دانشجو باشند؛ یك دوست متدین خوب كه در مسجد و هیئتی مذهبی می یابید و افق فكری مشابه شما دارد، در همه اقشار اجتماعی ما هست.
علاوه بر این روحانیون فاضل و با تقوای شهرتان می توانند راهنمای خوبی در این راه باشند. انس با علما و مجالست با آنها بسیار مفید است.
ثانیاً، ارتباط و مراوده خود را با دوستان قدیمی و اساتید خوبتان قطع نكنید؛ ولو سالی یك بار می توانید تجمع و میقاتی با هم بگذارید. چنانچه دیده ایم برخی از دانشجویان مثل شما و جمعتان هنگام جداشدن وعده ای گذاشته اند كه مثلاً سالی دو سه روز معین همه در حرم امام رضا(ع) گرد هم آیند؛ و این تجدید خاطره و میثاق بسیار خوب است.
مسافرت های دسته جمعی و یا به تنهایی شما به شهرهایی مثل قم، و ملاقات با افراد صالح و علماء بالله تأثیر خوبی دارد.
ثالثاً، فعلاً ما مراكز زیادی كه بتوانید به طور مداوم با آنان مكاتبه نمایید سراغ نداریم؛ امّا مؤسسه "در راه حق" قم(آدرس: قم ـ میدان شهداء ـ مؤسسه در راه حق) و مؤسسه معارف اسلامی(قم ـ چهارراه شهداء ـ دفتر تبلیغات اسلامی ـ صندوق پستی 994/37185) و مجله پرسمان(قم ـ خیابان صفائیه ـ دفتر مجله پرسمان) می تواند تا اندازه ای این نیاز را برای شما برطرف كند. اگر این ها را مكفی به نیاز خود ندیدید بهتر است با مشاوره اساتید، سیر مطالعاتی در زمینه های عقاید و اخلاق و آداب و... تهیه و بر اساس آن مطالعات خود را سامان دهید.
هر وقت نیاز به همفكری داشتید ما هم در خدمت هستیم. ما را هم دوست خود بدانید.
با التماس دعا.
مشاوره مذهبی ـ قم.

مشاور : موسسه ذکر | پرسش : شنبه 8/9/1382 | پاسخ : چهارشنبه 12/9/1382 | | | 0 سال | معارف اسلامي | تعداد مشاهده: 12 بار

تگ ها :

UserName