• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
کد: 1386

پرسش

با سلام
از انجا كه من هم كنكور دارم و تا این لحظه جدی جدی برای كنكور برنامه ریزی نكردم این برنامه كنكونی كه تازگی درستش كردم رو براتون می نویسم . البته فكر كنم برای نوشتن برنامه باید تواناییهای فرد رو هم در نظر گرفت و این توضیحیه كه خودم باید بدم و اون شناخت خودم از خودمه كه امیدوارم درست باشه . دروس حفظی رو الحمدلله مشكلی ندارم عربی و زبان رو هم می تونم با برنامه درست كنم و زبان رو با مكالمه پیش ببرم. می مونه سه درس ریاضی و فیزیك و شیمی كه ریاضی درسیه كه واقعا عاشقشم ولی از دست بی معلمی توش یه كمی موندم :( البته قراره از نوارهای گزینه 2 سه درس دیفرانسیل و هندسه تحلیلی و نیز گسسته برام از ایران بفرستن (نشد برای یه بار هم كه شده بیام ایران درس بخونم ) كه لطفا در مورد چگونگی بهتر استفاده كردن از این امكانات در حد اقل وقت هم توضیح بفرمایید . شیمی هم با توجه به ضریب كمترش تو كنكور فكر نكنم مشكلی داشته باشه تا سوم كه شیمیم بالای 18 بود و فیزیك كه كمی وقت گیره ولی حل میشه.
من رشته ریاضی هستم . و الان كه این مطلب رو می نویسم حدود 120 روز دیگه تا كنكور مونده و حدود 40 روز تا عید .ایا به نظر شما من با این برنامه قادر به جبران وقت های از دست رفته هستم یا نه ؟ من حدود نصف وقت رو از دست دادم می خوام بپرسم ایا با دو برابر كردن تلاشم قادر به جبران وقت از دست رفته هستم یا نه ؟
مثلا اگرقرار بود از اول مهر روزی 5 ساعت می خوندم از حالا روزی 10 ساعت با تلاش بیشتر می خونم . این رو هم می دونم كه باید اهسته و پیوسته رفت .
چیزی كه بعضی موقع ها نا امیدم می كنه اینه كه یكی از دوستانم پارسال از اول تابستان به ایران امد و از 7 صبح تا یك ظهر كلاس می رفت و بعدش هم خودش تا اخر شب می خوند . یعنی پارسال تمام لحظاتش رو به فكر كنكور بود اما قبول نشد و امسال هم همون روش پارسال رو در دست گرفته و بازم تك و تنها رفته ایران داره می خونه. همین منو نا امید كرده كه تا كسانی مثل اون هستن من دیگه اصلا تو میدون نیستم البته شاید هم تا حالا نبودم .البته این رو هم بگم این دوستم یك مطلب رو كه من تو یك لحظه متوجه می شدم باید 5 یا 6 بار دیگه می خوند و به همین دلیل یه كمی امیدوار میشم .
خوب این هم برنامه من :
روزها 8.5 ----- 10.5
11------1.5
3-----5.5
6 -----8
8.5----10.5
البته بعضی روزها 8.5 تا 10.5 استراحت است(برنامه های تلوزیون) و در این ساعات در روزهای مختلف یا دو درس عمومی دو درس اختصاصی و یا سه درس اختصاصی یك درس عمومی . روزی نیم ساعت هم مكالمه زبان . جمعه ها هم تعطیل . البته ممكن است بعد از عید نیاز به برنامه جدید باشد . من برای اجرای این برنامه مشكل خاصی به جز اراده ندارد . مثلا ممكن است الان كه دارم ادبیات می خونم كنكور یادم بره و فقط برای لذت بردن از مطلب دوباره بشینم بخونمش و از دو ساعت بگذره و وقت درسای دیگه بره . یعنی من تازه بعد از دو ساعت كه یه مطلب رو می خونم غرقش می شم و البته دوست هم ندارم بعضی مطالب رو پشت سر هم بخونم چون ممكنه فراموششون كنم .
لطفا بدون دلسوزی جواب بدین چون بعضی ها برای اینكه ادم دست از تلاش برنداره به ادم دلداری می دن و این ممكنه نتیجه روحی خوبی نداشته باشه . ودر صورت امكان به قسمت های مختلف مطلب من كه چندین سوال مختلف داره جواب بدین .از اینكه مجددا وقت شما رو این قدر گرفتم ببخشید . واقعا به جز شما مشاور دیگه ای نمی شناسم .
راستی عید قربان و ایام دهه فجر رو هم تبریك میگم . امیدوارم طاعات و عباداتتون قبول باشه.
از زحمات شما كمال تشكر رو دارم و نمی دونم چگونه باید قدر دانی كنم . جواب شما به سوالات دیگر دوستان هم بسیار برای ما مفید بوده است .

پاسخ

با تبریك متقابل عید سعید قربان و غدیر به شما كه بسیار صادقانه،محترمانه و دقیق مطالب خود را ارسال داشته اید.اول توجه شما به پاسخ های ما:نه تنها ما را بسیار خوشحال می كند بلكه انگیزه و تشویقی می شود برای بهتر كار كردن ما.دوم پاسخ به پرسشهای شما:به نظر می رسد شما درك خوب و واقع بینانه ای از خود و توانایی های خود دارید و پیشینه ی پیشرفت تحصیلی شما نیز خوب است.مهمترین نكته ی نامه شما انگیزه ای است كه به آن اشاره كردید و آن هم تجربه شكست دوست شماست.شاید معیار قرار فتار دیگران غیر عاقلانه و خطرناك باشد.زیرا ممكن است در آینده خود را سرزنش كنید كه:با آنكه می توانستم تلاش كنم ولی زودتر از موعد ناامید شدم.زمان عامل اصلی موفقیت نیست.بسا كسانی كه زیاد می خوانند و كم می آموزند و برعكس.بناباین پیشنهاد ما به شما تلاش جدی و امیدوارانه است تا شرمنده خویش نشوید.تهیه نوارهای گزینه دو اقدامی بسیار عاقلانه و ثمر بخش است.برای پیش گیری از غرق شدن در یك درس می توانید از ساعت زنگ دار استفاده كنید.ما هم تلاش كردیم با صراحت و صداقت به شما پاسخ دهیم.
خدانگهدار امیدوار باشید.

مشاور : آقای دارابي | پرسش : دوشنبه 21/11/1381 | پاسخ : دوشنبه 21/11/1381 | | | 0 سال | تربيتي | تعداد مشاهده: 99 بار

تگ ها :

UserName