• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
کد: 1253851

پرسش

سلام.من دیپلم فنی و حرفه ای رشته الکتروتکنیک رو دارم و الان هم در مقطع کاردانی الکتروتکنیک(برق صنعتی) دارم درس می خونم. الان سوال بنده اینه که از چه راه یا راه هایی می تونم وارد سپاه دانشگاه امام حسین(ع) شم؟ چطور شرکت کنم؟ با اینکه شرایط ثبت نام سپاه ریاضی فیزیک و علوم تجربی هست.پرس و جو هایی که کردم می گفتن که از راه کنکور و کاردانی و یا اینکه دیپلم ریاضی یا تجربی بگیری می تونی شرکت کنی.لطفا به طور کامل توضیح بدید الان هم ثبت نام شروع شده.ممنون

پاسخ

با نام و یاد خدا،
و با سلام،
دوست گرامی، تا آنجا که بنده بررسی کردم برای تحصیل در دانشگاه افسری باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید. باید در نظر داشته باشید که دانشگاه امام حسین (ع)  اکنون به دو دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) و دانشگاه جامع امام حسین (ع) تفکیک شده است. روند جذب و گزینش داوطلبان در دانشگاه افسری به صورت جذب افسران از بین داوطلبان كنكور سراسری دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی و یا جذب از طریق برگزاری كنكور اختصاصی (داخلی) صورت می گیرد. بنده اطلاعیه ای برای پذیرش در آینده نزدیک مشاهده نکرده ام. در ادامه، اطلاعات زیر را در مورد این دانشگاه خدمت شما عرض می‌کنم.  دانشگاه امام حسین(ع) واقع در شمال شرق شهر تهران و دارای دانشکده‌های علوم پایه، فنی و مهندسی، و علوم انسانی است.
 
این دانشگاه دارای دو بخش مجزای دانشکده افسری و دانشگاه جامع است که بخش دانشکده افسری آن از سال ۱۳۷۸ به دانشگاه افسری ارتقا یافت و در حال حاضر مخصوص افرادی است که مراحل گزینش را طی کرده و در آینده عضو کادر سپاه خواهند شد؛ اما دانشگاه جامع امام حسین از طریق کنکور سراسری دانشجو می‌پذیرد و در دیگر شهرستانها نیز دارای شعباتی است.
  
شرایط عمومی برای پذیرش در دانشگاه امام حسین(ع)، که متشکل از دانشکده‌های افسری و تربیت پاسداری، فنی و مهندسی(صنایع، مکانیک و هوافضا، عمران، برق و کامپیوتر)، دانشکدهٔ علوم پایه(فیزیک، شیمی، علوم ریاضی) و دانشکده علوم انسانی است، تحت عناوین زیر منتشر شده است: 
 
1-باید ‌‌به‌‌ مبانی ‌‌اسلام ‌‌ناب ‌محمدی (ص‌)، انقلاب ‌‌‌اسلامی‌ و‌ نظام جمهوری اسلامی ‌ایران اعتقاد داشته باشند.
 
2-اعتقاد و‌ التزام‌ عملی به‌ ولایت مطلقه ‌‌فقیه داشته باشند.
 
3-التزام عملی به احکام اسلام و قوانین ‌‌جمهوری ‌‌‌اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی داشته باشند.
 
4- سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای غیراسلامی، التقاطی، الحادی و غیرقانونی نداشته باشند.
 
5- اعتیاد به مواد مخدر و محکومیت به محرومیت ازخدمات دولتی نداشته باشند.
 
6-دارای مدرک دیپلم و دوره پیش دانشگاهی باشند.
 
(کسانی که مدارک کارودانش و فنی وحرفه ای دارند پذیرفته نمی شوند.)
 
7-دارای سلامت و توانایی جسمی، روانی متناسب با رسته ی خدمتی باشند.
 
8-دارای حسن شهرت اخلاقی و اجتماعی و عدم سوء پیشینه باشند.
 
9-دارای تابعیت جمهوری اسلامی و نداشتن تابعیت مضاعف باشند.
 
10-التزام به خدمت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعنوان یک افسر مکتبی
 
11-معدل کل سال آخر تحصیل از 14 کمتر نبوده و یا متوسط معدل سه سال آخرتحصیلی از14 کمترنباشد.
 
12-پذیرش دانشجو در کلیه رشته ها از میان داوطلبان مرد و مجرد صورت می گیرد.
 
13- حداقل قد 165 و حداکثر190 سانتی متر باشد.
 
14-در مراحل گزینش سپاه موفق شوند
 
15-دانشجوایان در ابتدای شروع به تحصیل به عنوان پاسدار محصل شناخته شده و دوره آموزش عمومی پاسداری را به مدت یک نیمسال در یکی از مراکز آموزشی سپاه طی می نمایند.
 
(محصلانی که به تحصیل می پردازند برابر قانون و مقررات استخدامی سپاه از کمک هزینه تحصیلی و پوشش خدماتی و رفاهی برخوردار خواهند شد.)
 
16-باید دروس مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تعدادی از واحدهای خاص دانشگاه که تحت نظام تربیتی (نظامی،فرهنگی،ورزشی و...)را بگذرانند.
 
17- تعهد دادن مبنی بر رعایت کلیه مقررات و ضوابط آموزشی، انضباطی، تربیتی و مقررات نظامی دانشگاه در طول تحصیل و بعد از آن.
 
(اگر دانشجو به تعهدات اخلاقی و انضباطی خود را چه در حین تحصیل و یا بعد از تحصیل از دست بدهد، برابر مقررات، از دانشگاه و سپاه منفصل می گردد.)
 
18-تحصیل دانشجویان در دانشگاه به صورت شبانه روزی بوده و دانشجویان در این مدت از امکانات فرهنگی ، خوابگاه مجردی و غذا بهره مند خواهند شد، لیکن دانشگاه هیچگونه تعهدی برای تامین خوابگاه متاهلی ندارد.
 
19-دانشجویان مقطع کاردانی به درجه ستوان سومی و کارشناسی به درجه ستوان دومی نائل خواهند شد.
 
دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری: 
 
 
گفته می‌شود تمام داوطلبان(گروه‌های آزمایشی سه گانه علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) علاقه‌مند به شركت در گزینش دانشكده علوم قضایی و خدمات اداری با توجه به شرایط و ضوابط علاوه بر ثبت‌نام اینترنتی در آزمون سراسری  باید نسبت به تكمیل فرم درخواست پذیرش این دانشكده نیز كه در سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور درج شده، اقدام كرده و فرم تكمیل شده را پس از نوشتن شماره پرونده آزمون سراسری خود به همراه مدارك موردنیاز به آدرس این دانشكده ارسال نمایند. 
 
خبرها حاکی از این است که تمامی داوطلبان شركت‌كننده در آزمون دانشكده علوم قضایی و خدمات اداری باید علاوه بر شرایط عمومی آزمون سراسری، دارای شرایط اختصاصی همچون تدین به دین مبین اسلام، التزام به ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی ایران، قبولی در گزینش عمومی و اخلاقی كه توسط هسته گزینش دانشكده صورت می‌گیرد، گذراندن دروس پیشتاز مطابق تشخیص دانشكده، تحصیل تمام وقت در دانشكده (40 ساعت در هفته) باشند. 
 
گفتنی است که پذیرفته‌شدگان نمی‌توانند در حین تحصیل شغلی داشته یا در محل دیگری به تحصیل ادامه دهند و در صورت تخلف از ادامه تحصیل محروم و موظف به جبران خسارات وارده می‌‌شوند. 
 
لازم به ذکر است که پذیرفته‌شدگان باید 2 برابر مدت تحصیل به قوه قضائیه تعهد محضری بسپارند كه پس از فراغت از تحصیل و احراز شرایط لازم از جمله شرط معدل، در صورت نیاز توسط قوه قضائیه در محل تعیین شده از سوی این ارگان، خدمت كنند. 
 
به نظر می‌رسد قوه قضائیه بنا به تشخیص، پذیرفته شدگان را از ابتدا یا پس از گذراندن مدتی از تحصیل به استخدام کند كه این افراد از حقوق پایه 2 قضایی به استثناء فوق‌العاده مخصوص قضایی بهره‌مند خواهند شد.
 
بنا بر این شرایط، دانشجویان نباید در هیچ مؤسسه دولتی و خصوصی استخدام بوده یا تعهد خدمت بسپارند؛ گفتنی است حداكثر سن تا پایان سال 1389، 24 سال است. 
 
گفته می‌شود این آزمون به‌ صورت جداگانه در نیمه اول شهریور و نیمه دوم بهمن‌ماه هر سال برگزار می‌شود ولی دسترسی به این آزمون برای همه مقدور نیست و فقط با موافقت نامه کتبی از سپاه می‌شود در این آزمون شرکت کرد .
 
 
 
موفق و پیروز باشید.

مشاور : دکتر بمانی | پرسش : سه شنبه 31/1/1395 | پاسخ : چهارشنبه 1/2/1395 | | دانشجو | 19 سال | فني و حرفه اي | تعداد مشاهده: 141 بار

تگ ها : دانشگاه امام حسین پذیرش

UserName