عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد نوزدهم - صفحه 73 -  پيام به آقاي عباس واعظ طبسي "تعمير و بازسازي آرامگاه شهيد مدرس "
پيام
زمان : 28 شهريور 1363 / 23 ذي الحجه 1404
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تعمير و باز سازي آرامگاه شهيد مدرس
مخاطب : واعظ طبسي ، عباس
صفحه : 73
بسم الله الرحمن الرحيم
در عصر شكوفايي انقلاب اسلامي ، بزرگداشت مجاهدي عظيم الشان و متعهدي برومند و عالم بزرگواري كه در دوران سياه اختناق رضاخاني مي زيست لازم مي باشد.زيرا در زماني كه قلمها شكسته و زبانها بسته و گلوها فشرده بود، او از اظهار حق و ابطال باطل دريغ نمي كرد. در آن روزگار، در حقيقت حق حيات از ملت مظلوم ايران سلب شده بود، و ميدان تاخت و تاز قلدري هتاك در سطح كشور باز، و دست مزدوران پليدش درسراسر ايران تا مرفق به خون عزيزان آزاده وطن و علماي اعلام و طبقات مختلف آغشته بود. اين عالم ضعيف الجثه ، با جسمي نحيف و روحي بزرگ و شاداب از ايمان و صفا وحقيقت و زباني چون شمشير حيدر كرار، رويارويشان ايستاد و فرياد كشيد و حق را گفت و جنايت را آشكار كرد، و مجال را بر رضاخان كذايي تنگ و روزگارشان را سياه كرد. وعاقبت جان طاهر خود را در راه اسلام عزيز و ملت شريف نثار كرد. و به دست دژخيمان ستمشاهي در غربت به شهادت رسيد، و به اجداد طاهرينش پيوست . در واقع شهيد بزرگ ما، مرحوم مدرس ، كه القاب براي او كوتاه و كوچك است ، ستاره درخشاني بود بر تارك كشوري كه از ظلم و جور رضاشاهي تاريك مي نمود. و تاكسي آن زمان را درك نكرده باشد. ارزش اين شخصيت عاليمقام را نمي تواند درك كند. ملت ما مرهون خدمات وفداكاريهاي اوست .
و اينك كه با سر بلندي از بين ما رفته است ، بر ماست كه ابعاد روحي و بينش سياسي واعتقادي او را هرچه بهتر بشناسيم و بشناسانيم ؛ وبا خدمت ناچيز خود مزار شريف
صفحه : 74
دور افتاده او را تعمير و احيا نماييم . مناسب ديدم كه اين خدمت را در اختيار جناب مستطاب حجت الاسلام آقاي حاج شيخ عباس واعظ طبسي ايده الله تعالي - قرار دهم .مردي خدمتگزار به اسلام و آستان قدس رضوي كه در مدت تصدي كوتاهش خدمات شايان تقديري به آستان ملكوتي حضرت رضا - سلام الله عليه و علي آبائه - نموده است ، و پرده از چپاولگريهاي پنجاه ساله رژيم ستمگر پهلوي برداشته است - جزاه الله عن الاسلام خيرا - اميد است ايشان به وجهي مناسب با شخصيت آن بزرگوار اين خدمت را همچون خدمتهاي ارزشمند ديگرشان به اتمام برسانند، و موجبات رضايت خداوندمتعال و خشنودي حضرت رضا - سلام الله عليه - و فرزند عزيزش حضرت بقيه الله - ارواحنا لمقدمه الفدا - را فراهم نمايد.
از خداوند متعال رحمت در جوار قدس خود براي آن بزرگمرد تاريخ ، و عظمت براي اسلام ، و سعادت براي ملت غيور، و پيروزي براي مجاهدين اسلام بر سپاه ظلم وكفر، و غفران براي شهداي در راه خدا، خصوصا شهداي جنگ تحميلي ، و صحت براي آسيب ديدگان و رهايي براي اسرا و مفقودين و صبر و اجر براي بازماندگان آنان راخواستارم . و السلام علي عبادالله الصالحين و رحمه الله و بركاته .
روح الله الموسوي الخميني