عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد نوزدهم - صفحه 321 -  حكم انتصاب آقاي مهدي كروبي به سمت سرپرست حجاج بيت الله الحرام
حكم
زمان : 28 تير 1364 / 30 شوال 1405
مكان : تهران ، جماران
موضوع : انتصاب سرپرست حجاج بيت الله الحرام
مخاطب : كروبي ، مهدي
صفحه : 321
بسم الله الرحمن الرحيم
جناب حجت الاسلام ، آقاي حاج شيخ مهدي كروبي - دامت افاضاته
نظر به اينكه جناب حجت الاسلام آقاي موسوي خوئيني ها، منصوب به دادستاني كل كشور شدند و از تصدي امر حجاج در اين سال معذور مي باشند، جنابعالي را به سمت نمايندگي خود و سرپرست حجاج محترم ايران منصوب مي نمايم ، تا با توجه به اينكه فريضه حج يكي از بزرگترين فريضه هاي عبادي - سياسي اسلام و كنگره عظيم حج درمواقف معظمه از بزرگترين كنگره هاي جهان اسلام است ، حجاج محترم جهان را دورهم گردآورده ، و در مصالح اسلام و مشكلات مسلمين تبادل آرا نموده ، و در حل مشكلات و راه رسيدن به آرمان مقدس اسلام تصميمات لازم را اتخاذ نماييد ؛ وراههاي اتحاد بين همه طوايف و مذاهب اسلامي را بررسي كنيد؛ و در امور سياسي مشترك بين همه طوايف مشكلاتي را كه براي همه مسلمين جهان به دست دشمنان سرسخت اسلام پيش آمده است ، كه اهم آن اختلاف انگيزي بين صفوف مسلمانان است ، را چاره انديشي بنماييد.
همان طور كه همه مي دانيم ، در سده هاي اخير آتش افروز اين معركه خطرناك قدرتهاي جهانخوار شرق و غرب مي باشند، كه از وحدت بيش از يك ميليارد مسلمان وحشت دارند، و با تمام قوا، مستقيما يا به دست عمال منحرف خود، به اين اختلافات دامن مي زنند، تا بر مقدرات مسلمانان جهان مسلط و بر آنها حكومت نموده و ذخايربي پايان آنان را چپاول نمايند. ان شاءالله در مقابله با تبليغات دروغين رسانه هاي گروهي ، و
صفحه : 322
از آن بدتر آخوندهاي درباري كه با قلم و بيان عليه جمهوري اسلامي بپاخاسته اند، پيروزشويد. در ضمن جنابعالي مكلف مي باشيد تا به تمامي درخواستهاي اينجانب در متن حكم جناب آقاي موسوي خوئيني ها، مثل تظاهرات بزرگ مكه و مدينه ، عمل نماييد.
اميدوارم با قاطعيتي كه از جنابعالي سراغ دارم اين امور به بهترين وجه انجام گردد. ازتمامي حجاج محترم و روحانيون عزيز مي خواهم تا با جنابعالي همكاري لازم را بنمايند،واز هر حيث به دستورات جنابعالي عمل نمايند. والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته .
28 تير ماه 1364
روح الله الموسوي الخميني