عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد نوزدهم - صفحه 144 -  پيام به خانواده هاي شهدا و ملت ايران "تجليل از شهيدان "
پيام
زمان : 18 بهمن 1363 / 16 جمادي الاول 1405
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تجليل از شهيدان
مخاطب : خانواده هاي معظم شهدا وملت ايران
صفحه : 144
بسم الله الرحمن الرحيم
درود و رحمت خداوند متعال بر شهداي ارجمند و جانبازان عزيز، اين مهاجران الي الله و رسوله كه بالاترين سرمايه اي كه خداوند به آنها امانت داده در راه پر ارزش والاترين ايده در طبق اخلاص گذاشته و تقديم محضر مقدسش كردند، و ارزشمندترين نظام را تا سرحد جان و توان پاسداري كردند و دشمنان خدا را از ميهن اسلامي بيرون راندند. كدام هجرت به سوي خدا و رسول بالاتر و والاتر از اين هجرت است و كدام فداكاري ارزشمندتر از اين فداكاري و جانبازي است . و چه كس و چه شخصيت مي تواند ارزش اين سرمايه آميخته با معنويت و اخلاص را ارزيابي كند و عوض و اجردهد، جز صاحب اصلي آن و مشتري والاي آن ، كه فرموده : فقد وقع اجره علي الله (1) اي شهداي بزرگ و اي شهداي زنده عزيز، اگر نبود مجاهدات شما و برادران و خواهران بزرگوار شما در جبهه ها و پشت جبهه ها، كه با اخلاص خود عنايات خاص خداوند قادررا جلب نموديد، كدام قدرت و كدام ابزار جنگي مي توانست جمهوري اسلامي و كشورعزيز شما را از اين درياي مواج متلاطم ، كه شرق و غرب و وابستگان به آنان دست به دست هم و بازو به بازوي يكديگر داده و در پي غرق آن كوشيدند و مي كوشند، نجات دهد. اين كوردلان از خدا بيخبر و عاري از معنويات نمي دانستند كه اين كشتي نوح است
1- بخشي از آيه 100 سوره نسا: "و من يخرج من بيته مهاجرا الي الله و رسوله ثم يدركه الموت فقد وقع اجره علي الله " كسي كه از خانه خود به قصد هجرت به سوي خدا و پيامبرش خارج شود و آنگاه مرگش فرا رسد، هر آينه اجراو بر خداوند است .
صفحه : 145
كه خدايش كشتيبان و پشتيبان است . اينان با ابزار و ساز و برگ مادي به جنگ ايمان ومعنويت و كشور صاحب الزمان - ارواحنا لمقدمه الفدا - آمده اند؛ و اكنون نيز پس از سالهاتجربه به خود نيامده اند و به حركات مذبوحانه ادامه مي دهند. ولي چه باك از موج بحرآن را كه باشد نوح كشتيبان .
خداوندا! ما هيچيم هيچ ! و هر چه هست از تو و به سوي تو است . ما به قدرت مطلق تواميدواريم و از تو استمداد مي كنيم . اگر تو با مايي شكست و پيروزي را به پشيزي نمي شناسيم . تو خود يار اين ملت و اين جوانان مخلص باش ؛ و رحمت خود را بر اين شهيدان جاويد نثار فرما. و جانبازان ، اين شهيدان زنده را شفا واخلاص و اجر عنايت نما؛و به بازماندگان آنان و خاندان و پرستاران اينان صبر و جزاي خير مرحمت فرما و اسرا ومفقودين ما را صحت و استقامت و نجات بده ؛ و رزمندگان عظيم الشان ، اين پشتوانه هاي جمهوري اسلامي را پيروزي و قدرت و شجاعت بيشتر لطف فرما و به ملت شريف ايران هر چه بيشتر استقامت و مقاومت و صبر و بردباري در راه پيشبرد مقاصد اسلام عنايت فرما و بين ملتهاي اسلامي توحيد كلمه ايجاد فرما و دولتهاي اسلامي را از خواب گران بيدار نما و عظمت اسلام را به اوج خود برسان و دست ستمكاران و مفسدان وماجراجويان را از اسلام و جمهوري اسلامي ايران قطع فرما و طمع طمعكاران را به ناكامي برسان و كيد آنان را به خودشان برگردان و صلوات بي پايان خود را به انبياي معظم ، بويژه اشرف و خاتم آنان - صلي الله عليه و آله و عليهم - نثار فرما و درود بي پايان به ائمه معصومين - سيما خاتمهم و غائبهم بقيه الله - عليهم السلام - بفرست ؛ و ما را ازشرشيطان و نفس اماره نجات مرحمت فرما.
تاريخ بهمن 63
روح الله الموسوي الخميني