تعداد مطالب : 20
تعداد نظرات : 22
زمان آخرین مطلب : 2999روز قبل
مردی میانسال است که در طول جنگ تحمیلی مورد اصابت یک ترکش بزرگ و مرگبار به مغز...

این بیمار مردی میانسال است که در طول جنگ تحمیلی مورد

اصابت یک ترکش بزرگ و مرگبار به مغز قرار می گیرد ،

فورا به مراکز درمانی پشت جبهه منتقل می شود و تحت

درمان های لازم قرار می گیرد ،


 bullet

در حال حاضر مشکل اصلی او اختلالات روحی و فشارهای عصبی ، تحریک پذیری بیش از حد ، افسردگی و حملات نوروتیکی است .

بآهستگی راه می رود ولی هیچگونه فلجی در اندام ها ندارد

 bullet / skull / ctscan
 brain/war/gun/head injury/brain injury/bullet
شنبه 22/10/1386 - 13:59
زمین به سوی فاجعه پیش می رود مگر آنکه اقدامات فوری صورت گیرد...

این مطالعه که توسط صدها دانشمند از سراسر جهان انجام شده، هشدار می دهد که اگر شیوه زندگی بشر همچنان فراتر از توان و ظرفیت طبیعت باشد، بقای او می تواند به خطر افتد.
بنابه این گزارش ادامه تخریب جهان طبیعی در حال به جا گذاشتن تاثیری منفی بر سلامت، ثروت و عافیت مردم سراسر جهان است.
این گزارش تحت عنوان "چشم انداز محیط زیست جهان" می گوید اکثر روندهای کنونی جهان در جهت نادرست حرکت می کند.
از میان رفتن پوشش گیاهی جنگل ها، آلودگی، کاهش منابع آب شیرین، افت کیفیت زمین های کشاورزی و صید بی رویه ماهی ها از جمله مشکلات محیط زیست است.
آخیم استاینر، مدیر عامل برنامه محیط زیست سازمان ملل گفت: "مشکلات مستمر افسارگسیخته ای که به آنها رسیدگی نشده و حل نشده همچنان وجود دارد."
"مشکلات گذشته همچنان باقی است و مشکلات تازه درحال ظهور است، از ظهور ناگهانی 'نواحی مرده' اکسیژنی (خالی از اکسیژن) در اقیانوس ها گرفته تا سربرآوردن مجدد بیماری های کهنه و تازه که با تنزل کیفیت محیط زیست مرتبط است."
برنامه محیط زیست سازمان ملل نتیجه گیری می کند که عافیت میلیون ها نفر در جهان در حال توسعه به خاطر ناکامی در حل مشکلاتی که جوامع ثروتمندتر به آنها رسیدگی کرده اند، در خطر است.
زنگ خطر نهایی
انتشار "چشم انداز محیط زیست جهان" یا ژئو-4 مصادف است با بیستمین سالگرد انتشار گزارش "برانتلند" توسط "کمیسیون جهانی محیط زیست و توسعه" (یا کمیسیون برانتلند) که ایده توسعه پایدار را در کانون برنامه های سازمان ملل قرار داد.
گزارش چشم انداز نتیجه گیری می کند که از آن زمان تاکنون بیشتر نشانگرهای زیست محیطی به وخامت گراییده اند.
ذخایر آبزیان افت کرده است، زمین های قابل کشت (به خصوص در آفریقا) به تدریج غیرقابل استفاده می شود، تعداد کسانی که با کمبود آب سالم مواجه هستند از هر زمان دیگر بیشتر است، تراکم گازهای گلخانه ای افزایش یافته و نابودی تنوع زیستی شتاب گرفته است.
بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، در مقدمه ای بر این گزارش نوشته است: "این تهاجم به محیط زیست جهان خطر تضعیف بسیاری از پیشرفت های جامعه انسانی که در دهه های اخیر حاصل شده است را در بر دارد."
"این وضع مبارزه ما با فقر را تضعیف می کند. و حتی می تواند صلح و امنیت جهان را تخریب کند."
این گزارش 572 صفحه ای حاوی برخی ارزیابی های مثبت از جمله کند شدن نرخ نابودی جنگل های آمازون، پاکیزه تر شدن هوای اروپای غربی و معاهده جهانی برای مهار نابودی لایه اوزون است.
اما این ارزیابی ها در مقایسه با نتیجه گیری غالب گزارش دایر بر روند نزولی نشانگرهای زیست محیطی و اینکه دولت ها اراده و منابع کافی را صرف جلوگیری از این روند نمی کنند رنگ می بازد.
آقای استاینر گفت: "از زمان کنفرانس برانتلند تاکنون به دفعات کافی زنگ بیدارباش زده شده است. من واقعا امیدوارم که ژئو-4 آخرین آنها باشد."

 

شنبه 22/10/1386 - 13:57
خودکشی با زباله‌های زندگی تبلیغاتی هم ‌اکنون تنها در شهر تهران، روزانه بیش از هفت هزار تن زباله تولید می‌شود که بخش قابل توجهی از آن را پس‌مانده‌های غذایی و باقی‌مانده‌های ظروف یک‌بار مصرف تشکیل می‌دهد. این رقم در ماه‌های پایانی سال، هم‌زمان با نزدیک شدن سال نو و خانه‌تکانی، سیر صعودی دارد.
در این میان، جنس خروجی زباله از خانه‌های بخش قابل توجهی از شهرنشینان ایرانی، در سال‌های اخیر دچار تغییری شده که می‌توان آن را «زباله‌های زندگی تبلیغاتی» نام نهاد.
زباله‌هایی که به عقیده برخی کارشناسان محیط زیست، بیش ‌از آن ‌که حاصل نیازمندی‌های روزانه باشد، ناشی از مصرف بی‌رویه و تابع مد مواد و انرژی است.
ظروف پلاستیکی، بسته‌بندی‌های کاغذی و جعبه‌های مقوایی وسایل خانگی، مانیتورهای مستعمل رایانه، اسباب‌بازی‌های پلاستیکی و فلزی، لوازم خانگی الکترونیکی بی‌مصرف و از مد افتاده، ظروف شیشه‌‌ای مخصوص مواد خوراکی، لباس‌ و پارچه‌های کارکرده و وسایل چوبی از جمله مواد تشکیل دهنده زباله‌های تولید شده دهه اخیر در کلان‌شهرهای ایران است.
زباله‌هایی که اغلب چند قرن زمان نیاز دارند تا به چرخه طبیعت بازگردند و همین چرخه بازگشت نیز دارای خطرات و آلودگی‌های بسیاری برای محیط زیست و آب و هوا می‌باشد. چراکه در فرآیند طبیعی و صنعتی این تبدیل، فعل و انفعالات شیمیایی بسیاری اتفاق می‌افتد که اثرات مخرب آن مستقیما بر روی محیط زیست و همچنین افزایش روند گرمایش زمین خواهد بود.
تغییر آب و هوا و یکی از اثرات مهم آن، گرمایش زمین، از جمله ناشی از تصاعد بی رویه گاز دی اکسید کربن به جو کره زمین است. گرچه مصرف سوخت فسیلی از عوامل اصلی تولید دی اکسید کربن است، بر اساس تحقیقاتی که در سال‌های اخیر انجام شده، هر تن زباله شهری نیز بیش از ۴۰۰ متر مکعب دی اکسید کربن متصاعد می کند.
دانشمندان زیست محیطی، رواج فرهنگ مصرف‌گرایی را، به دلیل تاثیر مخرب و مستقیم زباله‌های تولید شده شهری در تولید گازهای گلخانه‌ای و گرم شدن دمای زمین و نیز تغییرات آب و هوا، خطرناک می‌دانند.
خطری که دکتر سید احمد خاتون‌آبادی، استاد دانشگاه صنعتی اصفهان، آن را نشات گرفته از فرهنگی تحمیلی دانسته و از آن به عنوان "یک خودکشی بزرگ" یاد می‌کند.
اما آیا فرهنگ دوری از اسراف و گناه آلوده کردن محیط زیست، در برابر رنگ و لعاب تکنولوژی و دنیای صنعتی غرب رنگ باخته‌است؟
شنبه 22/10/1386 - 13:55
برای اینكه این دوره زودتر و علمی‌تر بگذرد ...
كمردردهای حاد ، شدید و ناگهانی ، معمولا با گذشت زمان و درمان مناسب برطرف می‌شوند.
برای اینكه این دوره زودتر و علمی‌تر بگذرد به توصیه‌های زیر عمل كنید:
1- نشستن:
طی ده تا بیست روز اول پس از كمردرد؛
الف: حتی المقدور كمتر بنشینید و سعی كنید مدت زمان نشستن از ده تا پانزده دقیقه فراتر نرود.
ب: در زمان نشستن از یك بالش كوچك برای پر كردن گودی كمر خود استفاده كنید و توجه داشته باشید كه پشتی صندلی شما سفت باشد.
پ: روی زمین ننشینید یا در حالت لمیده نباشید.
ت: مفاصل ران و زانوی شما در حالت قائمه قرار گیرند، پاها را به صورت ضربدری نگذارید و سعی كنید كف پایتان روی سطح صافی قرار گیرد (در صورت لزوم از چهارپایه‌های كوتاه یا بالشی برای زیر پا استفاده كنید.
ث: باسن شما كاملا به انتهای كفی صندلی بچسبد، كاملا صاف و كشیده بنشینید (سعی كنید انحناهای ستون فقرات تا حد امكان كاهش یابد) ،  این حالت را برای چند ثانیه حفظ كنید. درست کار کنیم
سپس به آرامی تكیه دهید (زاویه پشتی صندلی ازمحور عمود ده درجه بیشتر باشد).
ج: از صندلی‌های با پشتی بلند و دسته‌دار استفاده نمایید. چرا كه نشستن روی نیمكت یا صندلی‌های غیر مناسب باعث افزایش انحناهای غیر طبیعی بدن شده، موجب افزایش درد و مشكلات شما خواهد شد.
چ: در محل كار ارتفاع صندلی خود را تنظیم كنید، به میز كارتان نزدیك باشید و حتی‌المقدور سطح آن را شیبدار كنید به گونه‌ای كه بجای خمیده شدن بیش از حد ستون فقرات شما، سطح میز بصورت شیبدار قرار گیرد.
آرنج و دست‌های خود را حتی‌المقدور آویزان نكنید و از دسته‌های صندلی برای راحت‌تر قرار گرفتن آنها استفاده نمایید.
شانه‌هایتان را سفت نكنید.
ح: وقتی روی صندلی نشسته‌اید، از چرخش بدن استفاده نكنید چرا كه این حركت فشار زیادی به ستون فقرات وارد می‌آورد، سعی كنید بجای این كار، كل بدن را بچرخانید.
خ: با احتیاط از جا بلند شوید و بجای فشار بر ستون فقرات برای تغییر وضعیت، از عضلات پا استفاده كنید. خم شدن به جلو در وضعیت ایستاده، یا جلو دادن شكم مطلقا توصیه نمی‌شود، چرخش حول محور كمر ممنوع است.
2- رانندگی:
حداقل طی ده تا بیست روز اول پس از كمردرد حاد؛
الف: از بالش‌های كوچكی برای حمایت عضلات و مهره‌های كمر استفاده كنید.
ب: حتی‌المقدور صندلی را به فرمان نزدیك كنید تا به كاهش گودی كمرتان كمك كند.
3- ایستادن:
حداقل طی ده تا بیست روز اول پس از كمردرد حاد؛
الف: در زمان ایستادن سر رو به جلو، شانه‌ها مستقیم، سینه به جلو، و تحمیل متعادل وزن به هر دو پا باشد.low back pain/spine/pain/work
ب: از ایستادن طولانی مدت در یك وضعیت خودداری كنید.
پ: حتی‌المقدور ارتفاع میز كارتان را در سطحی مناسب تنظیم كنید.
ت: در زمان ایستادن سعی كنید از یك زیرپایی مناسب استفاده كنید و هر چند دقیقه یك پای خود را روی آن قرار دهید.
ث: اگر در آشپزخانه مشغول كار هستید، درب كابینت زیر ظرفشویی را باز كنید و هر چند دقیقه یكی از پاها را روی كف آن بگذارید (بجای زیرپایی)
ج: حتی‌المقدور وسایلی را كه بیشتر به آنها احتیاج دارید در سطح بالاتر و اصطلاحا دم دست‌تر قرار دهید تا مجبور نباشید مرتباَ برای برداشتن آنها به پایین خم شوید.
در صورت ضرورت، بجای خم شدن و تا كردن كمر، از زانوهایتان كمك بگیرید و وسیله مورد نظر را حتی‌المقدور به بدن خود نزدیك كنید آنگاه با احتیاط و به آرامی بلند شوید.
4- بلند كردن اشیاء: work/low back pain/spinal column
الف: حتی‌المقدور از بلند كردن اشیاء اجتناب كنید.
ب: در صورت ضرورت، مطلقاَ سعی نكنید بصورت حساب نشده و غیر منطقی این كار را انجام دهید خصوصاَ اگر وزن آن جسم بیشتر از ده كیلو باشد.
پ: قبل از بلند كردن اشیاء مطمئن شوید كه در وضعیت مستحكمی قرار دارید.
ت: اگر وسیله‌ای كه قرار است از زمین بلند كنید در سطحی پائین‌تر از كمر شما قرار دارد ابتدا كمر را مستقیم و صاف نگه دارید و زانوهایتان را خم كنید.
هرگز با زانوهای كشیده و باز، كمر خود را خم نكنید.
ث: جلوی وسیله‌ای كه قرار است بلند كنید با پاهای كمی باز و محكم بایستید، عضلات شكم را سفت كنید و از عضلات پای خود برای بلند كردن جسم كمك بگیرید. جسم را به بدن خود نزدیك كنید و به آرامی با باز كردن زانوها بلند شوید. از حركات تند و با شتاب بپرهیزید. درست بنشینیم
ج: كاملاَ صاف بایستید، بدن را بچرخانید.
چ: اگر می‌خواهید وسیله سنگینی را از روی میز بردارید، ابتدا آن را به لبه میز بكشید تا مجبور نباشید كمر را به جلو خم كنید.
ح: سعی نكنید اشیاء سنگین را از سطحی معادل كمرتان بالاتر نگهدارید.
خ: برای زمین گذاشتن وسایل سنگین هم همین مراحل تكرار می‌شوند یعنی بجای خم كردن كمر از خمیدگی مفصل ران و تا كردن مفصل زانو استفاده كنید، عضلات شكم را كاملاَ سفت نگه دارید.درست زندگی کنید
5- برداشتن اشیاء از سطوح بالاتر از بدن:
بجای اینكه سعی كنید بدن خود را در وضعیت نامناسبی قرار دهید تا به یك وسیله كه مثلاَ در بالای كابینت گذاشته‌اید دسترسی پیدا كنید، پیشنهاد می‌كنیم از چهارپایه یا صندلی مناسبی كمك بگیرید. حتی‌المقدور بدن خود را به آن جسم نزدیك كنید و سعی كنید از هر دو دست جهت برداشتن آن استفاده كنید.
6- خوابیدن و دراز كشیدن:
الف: سعی كنید از تشكهای سفت استفاده كنید، خود من معمولاَ تشكهای پنبه‌ای یا پشمی یا تشكهای طبی مخصوص -یا برای دوره‌های كوتاه مدت از پتوی چند لایه شده را پیشنهاد می‌كنم.
استفاده از تخت‌های فنری را پیشنهاد نمی کنیم .
ب: در صورتی كه به پشت می‌خوابید (بهترین وضعیت) سعی كنید علاوه بر استفاده از بالشی نرم و كوتاه برای زیر گردن، بالش مناسبی زیر زانوهایتان قرار دهید تا انحنای كمر شما را كاهش دهد و بدینوسیله مقدار نیروهای وارده به كمر را كم كند.correct sleep
اگر تمایل دارید به پهلو بخوابید شما را از یك اشتباه رایج و بظاهر علمی برحذر می‌كنم آنهم خوابیدن به شكل به اصطلاح جنینی !  است، كافیست در حد كمی مفاصل ران و زانو را خم كنید و از بالش مناسبی بین دو پا استفاده نمایید.
خوابیدن روی شكم را مطلقاَ توصیه نمی‌كنیم.
پ: برای بلند شدن از حالت خوابیده، سعی كنید از یك پهلو بلند شوید (بجای خم شدن روبه جلو)، سپس پاها را از كنار تخت آویزان كنید و با كمك دست از جا برخیزید. از خم شدن به سمت جلو در حالت ایستاده اجتناب كنید.
شنبه 22/10/1386 - 13:54
خنده در میان اولین گروه های انسان نما، بین دو تا چهار میلیون سال پیش پیدا شد...
پژوهشگران موضوع خنده، یا ژلاتولوژیستها، کوشیده اند که به ماهیت خنده پی ببرند و به این سوال پاسخی علمی بدهند که انسان چرا می خندد؟

آنها در پژوهش خود دریافته اند که مغز انسان چگونه یک جوک ، لطیفه، یا شوخی را می گیرد، و خنده چگونه می تواند واقعا به صورت بهترین داروها عمل کند.
می دانیم که جای دریافت یک موضوع خنده آور، در قسمت قدامی یا جلویی قشر بیرونی و خاکستری رنگ مغز قرار دارد. اکنون خنده شناسان در زمینه مبدا یا منشا خنده پژوهش می کنند.
دو دانشور آمریکایی به نام های متیو جرویس (Mathew Gervais) و دیوید اسلون ویلسون (David Sloan Wilson) از دانشگاه بینگهمتون (Binghamton) در نیویورک، چند ماه پیش در مقاله ای اظهار داشتند که در پژوهش خود دریافته اند که منشا خنده در سیر تکاملی انسان به زمانی پیش از آنکه انسان از میمون ها جدا شود، بر می گردد.

خنده انسانهای اولیه
به عبارت دیگر خنده در میان اولین گروه های انسان نما، بین چهار تا دو میلیون سال پیش پیدا شد. البته خنده آنها به هاه هاه یا قهقهه انسان امروزی شباهتی نداشت، چون آنها هنوز دستگاه صوتیشان توانایی تلفظ این صداها را پیدا نکرده بود، و بیشتر به واکنش صوتی در برابر قلقلک یا خنده گوریل ها و شامپانزه های امروزی شباهت داشت.

با تکامل تدریجی انسان، خنده به طور کلی معنای تازه ای به خود گرفت. در حدود دو میلیون سال پیش در اجداد انسان این توانایی پدید آمد که بتوانند حالت های مختلف بیانی در چهره خود را کنترل کنند و به این ترتیب هم بی اختیار و هم با اراده خود بخندند.

اما مدت ها گذشت تا انسان در مسیر تکامل به مراحلی بالاتر از شناخت و آگاهی کار برد زبان رسید و خنده با شوخی و مزاح ارتباط پیدا کرد.
بنا بر این، اگر بتوانیم خنده را پدیده ای مستقل و جدا از بزله، و شوخی و مزاح بگیریم، خنده چه ماهیتی دارد؟
جوابی که بر اساس پژوهش علمی به این سوال می توان داد، این است که خنده در روابط اجتماعی افراد از طریق گفت و گو کاربرد دارد.
دانشوری به نام رابرت پروواین (Robert Provine) از دانشگاه مریلند در بالتیمور آمریکا، دریافته است که ما در هنگام گفت و گوهای عادی به نسبت بیشتر می خندیم تا با شنیدن جوک و لطیفه که گهگاه پیش می آید.
توانایی خنداندن دیگران غالبا با کسب موقعیت و قدرت ارتباط دارد، به این معنی که اگر بتوانید دیگری را بخندانید، او را به تسلط خود در آورده اید.
رابرت پروواین گفته است که زن ها معمولا بیشتر از مردها می خندند، چون مردها هستند که بیشتر به گفتن چیزهای خنده انگیز تمایل دارند.

سرایت خنده :
ضمنا گفته شده است که خنده مسری است، همان طور که خمیازه یک نفر دیگران را به خمیاره کشیدن وا می دارد.
البته ژلاتو لوژیست ها یا خنده شناسان هنوز در این زمینه پژوهش علمی انجام نداده اند، اما شنیدنی است که مسری ترین مورد خنده در سال 1962 در تانزانیا اتفاق افتاد، و آن هنگامی بود که یک دسته دختر دانش آموز به خنده ای طولانی در آمدند، خنده آنها به افراد دور و بر آنها سرایت کرد، و خنده ای که از اینجا شروع شده بود، ماه ها ادامه یافت.

شنبه 22/10/1386 - 13:52
فکر می کنم شما هم بعد از دیدن این صفحه ، به زیبا و شگفت انگیز بودن ریاضی بیش از پیش ایمان خواهید آورد ...

1x 8 + 1 = 9
12 x 8 + 2 = 98
123 x 8 + 3 = 987
1234 x 8 + 4 = 9876
12345 x 8 + 5 = 98765
123456 x 8 + 6 = 987654
1234567 x 8 + 7 = 9876543
12345678 x 8 + 8 = 98765432
123456789 x 8 + 9 = 987654321

 

1x 9 + 2 = 11
12 x 9 + 3 = 111
123 x 9 + 4 = 1111
1234 x 9 + 5 = 11111
12345 x 9 + 6 = 111111
123456 x 9 + 7 = 1111111
1234567 x 9 + 8 = 11111111
12345678 x 9 + 9 = 111111111
123456789 x 9 +10= 1111111111

 

9x 9 + 7 = 88
98 x 9 + 6 = 888
987 x 9 + 5 = 8888
9876 x 9 + 4 = 88888
98765 x 9 + 3 = 888888
987654 x 9 + 2 = 8888888
9876543 x 9 + 1 = 88888888
98765432 x 9 + 0 = 888888888

 

شگفت انگیز بود ، نه ؟ 

 

 

حالا تقارن را ببینید :

1x 1 = 1
11x 11 = 121

111 x 111 = 12321
1111 x 1111 = 1234321
11111 x 11111 = 123454321
111111 x 111111 = 12345654321
1111111 x 1111111 = 1234567654321
11111111 x 11111111 = 123456787654321
111111111 x 111111111= 12345678987654321
 

 

حالا توجه کنید :

اگر حروف الفبای انگلیسی را :

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

بترتیب بصورت زیر در نظر بگیریم :

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26

کلمه ی :                            H-A-R-D-W-O-R-K 

معادل خواهد بود با :   8+1+18+4+23+15+18+11 = 98% 

 

کلمه ی :                           K-N-O-W-L-E-D-G-E

معادل خواهد بود با :   11+14+15+23+12+5+4+7+5 = 96%  

 

اما کلمه ی :                          A-T-T-I-T-U-D-E

معادل خواهد بود با :    1+20+20+9+20+21+4+5 = 100%

 

حالا توجه کنید به :                  L-O-V-E-O-F-G-O-D

که مساوی می شود با :  12+15+22+5+15+6+7+15+4 = 101%

 

منبع :

Shiraz University Alumni Network
شنبه 22/10/1386 - 13:49
در ورژن های قبلی یاهو مسنجر این نگرانی وجود داشت كه اگر آیدی رو بخواید عوض كنید باید دوباره یكی یكی دوستاتونو add میكردید و این خیلی حالگیری بود .

ولی در ورژن جدید یاهو مسنجر یعنی ورژن 7 ، این امكان بوجود اومده كه به راحتی بتونید كل لیست دوستان یا تعدادی از آیدی های موجود در لیستتونو به آیدی دیگرتون انتقال بدید .

با توجه به اینكه چندین نفر از خودم این سوال رو كردن كه آیا نمیشه این كارو كرد ، من اومدم و آموزش رو برای شما گذاشتم تو سایت .

این اموزش به صورت كامل ، و تصویری از همه ی مراحل انجام كار هست كه شما باید گام به گام پیش برید . 

برای انتقال add list كارهای زیر رو انجوم بدید :

توجه داشته باشید كه ورژن یاهو مسنجرتون باید 7  باشه .

ابتدا با آیدیتون كه لیست دوستانتون توشه به مسنجر وصل شید . بعد آی دی جدیدتونو كه می خواید add list رو براش بفرستید add كنید . بعد از اینكه add شد روی اون راست كلیك كنید و گزینه ی Send My Messenger List رو انتخاب كنید .

 

بعد از اینكار یه پنجره ی جدید باز میشه

 

خوب در این پنجره شما باید آی دی دوستانتونو كه میخواید انتتقال بدید تیك بزنید و دكمه ی Finish رو كلیك كنید . مثلا در عكس بالا 8 تا از آی دی های موجود در add list برای انتقال انتخاب شدند .

اگر خواستید همه ی add list رو انتقال بدید همه ی آیدی ها رو انتخاب كنید .

خوب اگه مراحل رو درست انجام داده باشید یه PM به شكل زیر براتون میاد . به معنی اینكه شما n تا از آی دی های موجود در لیستتونو به آیدی جدید ارسال كردید .

 

خوب آخرین مرحله اینه كه شما با آی دی جدیدتون كه add list رو براش فرستادید به مسنجر وارد بشید .

به محض ورود به مسنجر با آیدی جدید ، یه PM به شكل زیر میاد كه شما باید روی View Contacts كلیك كنید تا آیدی های فرستاده شده رو دریافت كنید :

 

بعد از اون دیگه مثل add كردنه . منتهی همه ی آی دی ها رو یدفه با هم add می كنید

شنبه 22/10/1386 - 10:53

ارائه دهندگان سرویس اینترنت ( ISPs ) و سایر شركت های بزرگ همواره با این چالش جدی مواجه هستند كه چگونه انواع دستیابی به شبكه و  accounting را از یك نقطه ‌صرفنظر از نوع تجهیزات استفاده شده برای دستیابی به شبكه ، مدیریت نمایند . با این كه برخی سیستم های عامل دارای امكانات خاصی در این رابطه می باشند ، در اغلب شركت های بزرگ می بایست از یك زیرساخت اختصاصی برای تائید و مدیریت دستیابی به شبكه استفاده گردد . پروتكل RADIUS ( برگرفته شده از  Remote Authentication Dial-In User Service   ) ، استانداردی برای طراحی و پیاده سازی سرویس دهندگانی است كه مسئولیت تائید و مدیریت كاربران را برعهده خواهند گرفت.مشخصات و نحوه عملكرد پروتكل RADIUS  در  RFC 2865 و RFC 2866 تعریف شده است . پروتكل RADIUS از یك معماری سرویس گیرنده - سرویس دهنده برای تائید و accounting استفاده می نماید . پروتكل فوق اطلاعات accounting ، پیكربندی ، تائید و  مجوزها را بین یك سرویس گیرنده RADIUS و یك سرویس دهنده RADIUS  حمل می نماید . سرویس گیرنده RADIUS می تواند یك سرویس دهنده دستیابی شبكه ( NAS ، برگرفته شده از network access server ) و یا هر نوع دستگاه مشابه دیگری باشد كه نیازمند تائید  و accounting است . همانگونه كه اشاره گردید NAS به عنوان یك سرویس گیرنده RADIUS عمل می نماید . سرویس گیرنده مسئول ارسال اطلاعات كاربر  برای سرویس دهنده RADIUS است تا بر اساس نتایج برگردانده شده توسط سرویس دهنده ، در خصوص كاربر تعیین تكلیف گردد . سرویس دهندگان RADIUS مسئول دریافت درخواست ارتباط كاربر ، تائید وی و ارسال اطلاعات پیكربندی مورد نیاز برای سرویس گیرنده به منظور عرضه سرویس به كاربر می باشند . یك سرویس دهنده RADIUS می تواند به عنوان یك سرویس گیرنده پراكسی به سایر سرویس دهندگان RADIUS و یا سایر سرویس دهندگان تائید نیز عمل نماید .  سرویس گیرندگان RADIUS از طریق پورت های 1812 و 1813 پروتكل حمل UDP ( برگرفته شده از User Datagram Protocol ) با یك سرویس دهنده RADIUS ارتباط برقرار می نمایند . در نسخه های اولیه پروتكل RADIUS از پورت های 1646 و 1645 پروتكل UDP  استفاده می گردید . پروتكل RADIUS از پروتكل حمل TCP ( برگرفته شده از  Transmission Control Protocol ) حمایت نمی نماید .

RADIUS و سرویس دهنده IAS با استفاده از پروتكل RADIUS  می توان دستگاهی نظیر یك NAS را بگونه ای پیكربندی نمود تا یك كاربر را برای‌ استفاده از یك سرویس خاص تائید نماید . به عنوان نمونه ، یك ISP می بایست كاربر یك پورت شبكه dial-in  را تائید نماید تا این اطمینان ایجاد گردد كه وی مجاز به استفاده از پورت مورد نظر می باشد . در چنین مواردی لازم است كه NAS اطلاعات مورد نیاز برای این ارتباط را دریافت نماید . اطلاعات فوق توسط یك سرویس دهنده RADIUS در اختیار وی گذاشته می شود . پس از ایجاد ارتباط ، دستگاه NAS ممكن است در صورت نیاز اطلاعات accounting را به منظور اهداف مالی و شارژ كاربر تامین و ارائه نماید . شكل 1 نحوه تعامل بین یك سرویس گیرنده RADIUS ( نظیر یك دستگاه NAS ) و یك سرویس دهنده RADIUS ( نظیر Internet Authentication Service ) را نشان می دهد .  

    شكل 1 : نحوه ارتباط بین یك سرویس دهنده و سرویس گیرنده RADIUS

به منظور حمایت از معماری های پیچیده تر شبكه ، می توان از یك RADIUS Proxy استفاده نمود كه اطلاعات RADIUS را از یك سرویس گیرنده RADIUS دریافت و  آن را برای یك سرویس دهنده RADIUS رله می نماید . پاسخ سرویس دهنده RADIUS از طریق RADIUS proxy ارسال می گردد .در چنین مواردی اطلاعات مربوط به تائید و مجوزها می تواند با استفاده از یك RADIUS proxy  ارسال گردد . شكل 2 نحوه عملكرد RADIUS proxy را نشان می دهد .

شكل 2 : نحوه عملكرد RADIUS proxy

در ویندوز 2003 ( نسخه های سرویس دهنده ) ، IAS ( برگرفته شده از  Internet Authentication Service ) مطابق استاندارد تعریف شده در  RFC 2865 و RFC 2866 به عنوان یك سرویس دهنده RADIUS و پراكسی پیاده سازی شده است . در نسخه های سرویس دهنده ویندوز 2000 ، شركت مایكروسافت صرفا" ویژگی سرویس دهنده RADIUS را پیاده سازی كرده بود . علاوه بر این ، در نسخه های سرویس دهنده ویندوز 2003 كه بر روی آنها سرویس RRAS ( برگرفته شده از  Routing and Remote Access service) اجراء شده است را می توان به عنوان یك سرویس گیرنده RADIUS پیكربندی كرد . بدین ترتیب امكان تائید سرویس گیرندگان dial-in و یا VPN ( برگرفته شده از  Virtual Private Networks ) از طریق یك سرویس دهنده RADIUS فراهم می گردد . عناصر سرویس دهنده RADIUS در IAS  قادر به تائید درخواست های سرویس گیرندگان RADIUS از طریق یك بانك اطلاعاتی محلی و یا اكتیو دایركتوری می باشند . IAS جزئیات اطلاعات accounting ارائه شده توسط سرویس گیرنده RADIUS را در یك فایل متن و یا یك بانك اطلاعاتی رابطه ای ذخیره می نماید . ویژگی RADIUS proxy تعبیه شده در IAS  قادر به ارسال پیام های تائید و accounting برای سایر سرویس دهندگان RADIUS  می باشد . پیكربندی IAS را می توان بگونه ای انجام داد كه وی قادر به انجام فرآیند تائید و عملیات مربوط به accounting باشد . همچنین می توان سرویس گیرندگان RADIUS و یا RADIUS Proxy را به منظور استفاده از سرویس دهندگان اضافی پیكربندی نمود .IAS امكان دستیابی به اطلاعات accounting كاربران ، نگهداری شده بر روی سرویس دهنده IAS و یا یك كنترل كننده domain  را دارد ( در صورتی كه سرویس دهنده IAS  عضوی از یك domain  باشد ).تراكنش های دستیابی و accounting بین سرویس گیرنده و سرویس دهنده با استفاده از یك رمز محرمانه به اشتراك گذاشته شده صورت می پذیرد . رمز فوق هرگز بر روی شبكه ارسال نخواهد شد و از آن به همراه فیلد تائید كننده و به منظور ارائه یك سطح امنیتی مناسب بر روی پیام های RADIUS  استفاده می گردد . در صورت نیاز به یك سطح بالاتر امنیتی ، سرویس دهنده و سرویس گیرنده RADIUS می توانند از IPSec برای رمزنگاری پیام  های RADIUS استفاده نمایند ( این موضوع خارج از حوزه پروتكل RADIUS می باشد ) .

شنبه 22/10/1386 - 10:48
روبوت آی اسنیک 'جراحی را متحول خواهد کرد' ...
   
i-Snake
i-Snake بسیار انعطاف پذیر است
کارشناسان مشغول ساخت یک ربات انعطاف پذیر برای جراحی به نام آی اسنیک (i-Snake) هستند که به اعتقاد آنها می تواند انقلابی در جراحی موسوم به "سوراخ کلیدی" (keyhole) ایجاد کند.
این دستگاه می تواند به جراحان امکان دهد فرایندهای پیچیده جراحی را که پیشتر تنها از طریق جراحی های گسترده ممکن بود، انجام دهند.
گروهی از کارشناسان در دانشگاه ایمرپیال کالج لندن برای ساخت این دستگاه 2.1 میلیون پوند دریافت کرده اند.
آنها در نظر دارند از آی اسنیک، که درواقع لوله ای بلند و متشکل از موتورهای مخصوص، حس گر و ابزارهای تصویر برداری است، برای عمل بای پس قلب استفاده کنند.
اما از این دستگاه همچنین می توان برای تشخیص مشکلات در ناحیه روده و شکم، و بعنوان دست و چشم جراح در نقاطی از بدن که رسیدن به آن به سادگی ممکن نیست استفاده کرد.
گروه کارشناسان ایمرپال کالج که لرد آرا درزی، وزیر بهداشت بریتانیا نیز جزء آنها است، پیش از بکارگیری این دستگاه بر روی بیماران، آن را مورد آزمایش قرار خواهند داد.
این روش جراحی با حداقل آسیب (Minimally Invasive) فوائد آشکاری دارد: زخمهای کوچکتری بر جای خواهد گذاشت، بیمار مدت زمان کوتاه تری در بیمارستان باقی خواهد ماند و زمان بهبود آثار جراحی هم بسیار کمتر خواهد بود.
جراحان همچنین بدنبال کشف راه هایی برای جلوگیری از پاره شدن پوست در هنگام جراحی هستند.
یکی از این راه ها جراحی آندوسکوپی با استفاده از سوراخ های طبیعی بدن است که با عنوان اختصاری Notes شناخته می شود و به این معنی است که برای جراحی های درون حفره شکم، از روزنه های طبیعی، از جمله روده استفاده خواهد شد.
لرد درزی گفت: "قابلیتهای بی نظیر تصویربرداری و سنسورهای پر قدرت در کنار حساسیت در آی اسنیک فرایندهای درمانی پیچیده تر را ممکن خواهد ساخت."
"آی اسنیک به درمان سریعتر و کم هزینه تر منجر خواهد شد، دوران نقاهت و زمان جراحی را کاهش خواهد داد و سطح کیفیت زندگی بیمار و مراقبت از او بالاتر خواهد رفت."
دکتر تد بیانکو، مدیر انتقال تکنولوژی در بنیاد خیریه ولکام Wellcome نیز گفت: "دوران حکمفرمایی چاقوی جراح در اتاق عمل سر آمده است. آینده جراحی در دستگاه های کارآمدی همچون آی اسنیک است."
جمعه 21/10/1386 - 16:21
باید ارابه شخصی و دستیار داشته باشد و باید مهربان باشد و حسود نباشد...
در کتاب «قوم های کهن...» شرایط یک پزشک کامل در ایران باستان، این طور نقل شده است: «باید اندام های بدن و مفاصل و درمان بیماری های آن ها را بداند. باید ارابه شخصی و دستیار داشته باشد و باید مهربان باشد و حسود نباشد. آرام سخن بگوید و هیچ گونه غروری نداشته باشد. دشمن بیماری ولی دوست بیمار باشد. حجت و حیا را رعایت کند و به دور از جنایت، آسیب رسانی و زورگویی باشد. شتابان به کار بپردازد، یار بیوه زنان باشد. رفتاری نجیبانه داشته باشد. پاسدار شهرت خوب باشد. به خاطر سود کار نکند، بلکه پاداشی معنوی را در نظر داشته باشد. در دادن گیاهان درمان بخش مهارت نشان دهد تا جسم را از بیماری برهاند و فساد و ناپاکی را دور کند. آرامش بیشتری ببخشد و لذایذ حیات را افزون سازد.»
 
جمعه 21/10/1386 - 16:19