تعداد مطالب : 1412
تعداد نظرات : 428
زمان آخرین مطلب : 3274روز قبل

سلام

با تلاش بچه های سپاه این سایتها و گردانندگان اونها همگی دستگیر شدن به نظر شما چه حكمی برای اینا لازمه؟؟؟؟؟

ضمنا برای مشاهده عكسهای اینا هم میتونید به سایت گرداب http://www.gerdab.ir/home مراجعه كنید

1-متهم سعید.م با نام مستعار سیاوش حسین‌خانی:
مدیر شبکه بزرگترین سایت های مستهجن، ضددین و ضد امنیت فارسی‌زبان  و با آدرس اصلی avizoonm و حامی فنی و مالی سایت xpersiaو biaclipو shahvatsaraمی باشد. نامبرده با حمایت فنی و مالی شرکت آمریکایی ... اقدام به راه‌اندازی سایت مذکور از سال 82 از کشور کانادا نموده است.

سایت مورد نظر با 3 بخش صفحات اصلی، تالارهای گفتگو و آپلود سنتر اختصاصی اقدام به ارائه محتوای مستهجن فارسی‌زبان در سطح بسیار وسیع نموده است.

سایت های مورد نظر اقدام به ترویج انواع بی‌بندوباری‌های اخلاقی با هدف قبح‌زدایی از محرمات دینی، ترویج فساد در جامعه، سست کردن بنیان‌های اعتقادی و فروپاشی اساسی خانواده به جهت پیشبرد اهداف دشمن در عرصة ناتوی فرهنگی نموده است.

سیاوش حسین‌خانی اقدام به طراحی و اجرای سناریوی جذب و گزینش مدیر برای اداره این سایت نموده و از این طریق تعداد 20 مدیر اصلی با شرایط خاص را برای این سایت انتخاب و اقدام به مدیریت و توسعه محتوایی سایت‌های خود نموده است.لازم به ذکر است که شناسایی و گزینش مدیران این سایت ها با دقت و رعایت کلیه ملاحظات امنیتی از سوی وی صورت گرفته است.

نامبرده همچنین اقدام به ثبت دامین‌های مختلف برای عبور از فیلترینگ نموده و طرح جنگ با فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران را در سایت‌های خود به اجرا درآورده است.
 
شبکه طراحی شده توسط متهم سعید.م با نام مستعار سیاوش حسین خانی با ایجاد ارتباطات خاص با شرکت آمریکایی ... که در امر ارائه خدمات هاست و دومین بسیار فعال بوده و به اکثر سایت های مستهجن، ضد دینی و ضد انقلابی فارسی زبان سرویس ارائه می نماید و خدمات قابل توجهی را از این شرکت دریافت نموده است كه دارای پیشرفت قابل توجهی بوده است.
 
این شبکه با شناسایی، جذب و گزینش تعداد 20 مدیر اصلی و تعدادی مدیر میانی اقدام به گسترش فعالیت های خود در ترغیب کاربران ایرانی به تولید محتوای مستهجن فارسی زبان داشته و علاوه بر ارائه محتوای ضد اخلاقی محلی برای ارائه مطالب ضد دینی، توهین به اعتقادات اسلامی، اقدام بر علیه امنیت ملی از طریق فعالیت تبلیغی، راه اندازی جنبش های تحریم انتخابات، ارائه کتب ضاله و ضد دینی، پوشش اخبار ضد انقلاب،ترویج انواع بی بند و باری های اخلاقی با هدف قبح زدایی از مسائل ضد اخلاقی و فروپاشی بنیان های اجتماعی از این طریق، عادی جلوه دادن روابط نامشروع، استحاله افکار کاربران ایرانی در خصوص اعتقادات اسلامی و ارائه خوراک فکری در پوشش مطالب مستهجن و ضد دینی و ... نموده است.

شبکه مورد نظر با جذب بیش از 300000 کاربر ثبت نام شده و تعداد بسیار زیادی کاربر ثبت نام نشده فعالیت می نموده است.
این شبکه با راه اندازی آپلود سنتر اختصاصی با ایجاد فضای مخصوص کاربران محتوی بیش از 15 گیگابایت تصاویر مستهجن و ضد دینی می باشد.این تصاویر به طرز بسیار ماهرانه ای در کنار هم قرار دارند به صورتیکه در میان تصاویر مستهجن و ضد اخلاقی تصاویر ضد دینی و توهین به معصومین و تصاویر اهانت به بزرگداشت مقام آن ها قرار دارند.
 
همچنین اعضاء فعال این سایت اقدام به تهیه کلیپ های مستهجن با هدف ترویج بی بند و باری های اخلاقی و پرداخت پول به تولید کنندگان این کلیپ ها در سطح کشور و انتشار آنها در سطح بسیار وسیع نموده اند.این کلیپ ها تا کنون حدود 3500000 بار دانلود شده اند.
 
سایت اصلی این شبکه (avizoon) روزانه به طور متوسط 25000 نفر بازدید داشته است.(این آمار با توجه به فیلتر بودن این سایت در داخل کشور می باشد.)
 
لازم به ذکر است که سرشبکه اصلی این شبکه (سیاوش حسین خانی) دارای ارتباطاتی با برخی سازمان های خارجی داشته است که این موضوع در حال پیگیری می باشد.
قابل ذكر است كه مدیران اصلی سایت ها اقدام به تهیه و انتشار مطالب مستهجن و ضد دین در سطح گسترده می نمودند.
2ـ عبدالمطلب ق. با نامهای مستعار عرفان و روزبه:
سن: 24 سال     محل تولد: چابهار     وضعیت تأهل: مجرد      تحصیلات: دانشجو در کشور هند     ساکن: پونا هند

 
نامبرده مدیر سایت مستهجن، ضددین و ضدامنیت ایکس پرشیا می‌باشد و ضمن تشکیل شبکه‌ای از مدیران اصلی و مدیران میانی اقدام به ایجاد محلی جهت طرح مباحث ضداخلاقی و ضددینی و تبلیغ علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی نموده است.
3ـ لیلا ج. با نام مستعارلیلی‌نازه (lilinaze):
سن: 30 سال     محل تولد: تهران     وضعیت تأهل: متأهل    ساکن: آمریکا
وی فعالترین مدیر سایت مستهجن و ضد دینی آویزون با بیش از 40 هزار پست با محتوای مستهجن و ضد دین می‌باشد. نامبرده نقش مهمی در انتخاب و گزینش مدیر برای بخشهای مختلف سایت داشته و تنها کسی است که بصورت حقیقی با سیاوش حسین‌خانی مسئول اصلی سایت آویزون ارتباط داشته است.
4ـ روح‌الله ل. با نام مستعار ساناز 2 (sanaz2):
سن: 30 سال     محل تولد: تهران     وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دانشجو    ساکن: تهران
نامبرده مدیر سایت مستهجن بیا کلیپ (biaclip.net) بوده که اقدام به ارائه و پخش کلیپهای مستهجن ایرانی در این سایت نموده است. وی ضمن مدیریت سایت فوق‌الذکر در سمت مدیریت بخش داستانهای مستهجن و روابط نامشروع سایت آویزون فعالیت داشته است. همچنین وی یکی از مدیران سایت شهوتسرا بوده است.
5ـ شهروز و. با نام مستعار شهروزخان:
سن: 26 سال    محل تولد: گرگان     وضعیت تأهل: مجرد     تحصیلات: دانشجوی حسابداری      ساکن: گرگان

 
نامبرده در سایتهای مستهجن و ضددین آویزون، بیا کلیپ و آیس بازی مدیر و یا از اعضای فعال بوده و در این سایتها تولید کننده و منتشر کننده کلیپهای مستهجن ایرانی با مضامین دوربین مخفی، همجنس‌بازی، دوجنسه‌ها و روابط نامشروع و... بوده است. وی تنها در سایت آویزون 400 کلیپ مستهجن ایرانی منتشر کرده که این کلیپها در حدود سه میلیون و دویست هزار بار دانلود شده است که این مقدار خود بیانگر کمیت و کیفیت کار وی می‌باشد.
6ـ اصغر ر.ل.ع با نام مستعار امید (omid-hi):
سن: 39 سال    محل تولد: شیراز     وضعیت تأهل: مجرد     تحصیلات: ابتدایی     ساکن: شیراز
وی از مدیران اصلی سایت ضددین، ضد نظام و مستهجن آویزون و ایکس پرشیا می‌باشد که حدود 2000 تصویر با مضامین مستهجن در زمینه همجنس‌گرایی منتشر نموده است. از فعالیتهای دیگر وی نوشتن دهها مقاله پیرامون همجنس‌گرایی و موجه جلوه دادن این عمل می‌باشد. فعالیت اصلی وی ترویج همجنس‌گرایی در بین جوانان ایرانی بوده است.
7ـ مریم گ. با نام مستعار مریم (maryam jizjiz):
سن: 27 سال    محل تولد: یزد   وضعیت تأهل: متأهل    تحصیلات: دیپلم    ساکن: یزد

 
وی مدیر بخشهای همجنس‌گرایان زن و بخش طرفداران روابط نامشروع خانوادگی و ادمین سایت ایران‌تکست بوده است که ارتباطات واقعی با اعضا بخصوص مدیران سایتهای مستهجن از جمله سایت آویزون و ایکس‌پرشیا داشته است. از جمله فعالیتهای دیگر وی جذب هزاران مخاطب به سایتهای مستهجن از جمله آویزون می‌باشد.
8ـ محسن ر. ق. با نام مستعار لاله 23 (lale23):
سن: 21 سال    محل تولد: شیراز    وضعیت تأهل: مجرد     تحصیلات: سوم دبیرستان     ساکن: شیراز

 
وی از مدیران برجسته سایت ایکس پرشیا و آویزون بوده است که با انتخاب نام دخترانه اعضای بسیاری را در این سایتها جذب نموده است. از جمله فعالیتهای وی ارائه فایلهای صوتی و مستهجن فارسی‌زبان در بخش پادکست سایت آویزون بوده است. یکی دیگر از فعالیتهای وی مدیریت بخش روابط نامشروع 0سایت آویزون می‌باشد.
9ـ ماشاءالله ک. با نام مستعار داریوش اِلون (daryush_alone):
سن: 31 سال    محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: مجرد   تحصیلات: دیپلم     ساکن: تهران

 
وی از مدیران اصلی سایت ضددین و مستهجن آویزون بوده است که دارای ارتباطات زیادی با مدیران و اعضای این سایت می‌باشد. فعالیتهای وی در بخش انجمنهای گفتگوی سایت آویزون بسیار چشمگیر بوده و در حدود 8000 هزار پست با محتوای مستهجن و ضددین در این سایت می‌باشد.
10ـ هادی ع. با نام مستعار مهدی همه‌کاره (hamekare):
سن: 25 سال     محل تولد: مشهد     وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دانشجو     ساکن: مشهد

 
وی با ثبت حدود 12000 پست حاوی محتوای مستهجن و ضددین تنها در سایت آویزون از اعضای فعال این سایت بوده که با رعایت تمام جهات امنیتی توسط اعضا و سایر مدیران ارتباطات تلفنی و حضوری بسیاری با این کاربران برقرار کرده است که نشان از کیفیت کار نامبرده می‌باشد. نامبرده مبتکر ایجاد گروههای چند نفری در سایت آویزون بوده و محیطی جذاب برای فعالیت دیگر کاربران ایجاد می‌نموده است.
11ـ رضا ت. با نام مستعار کامران منفرد (kamran747):
سن:  36 سال    محل تولد: مشهد      وضعیت تأهل: مجرد     تحصیلات: دیپلم      ساکن: مشهد

 
وی از مدیران سایتهای ضددین، ضدانقلاب و مستهجن آویزون و ایکس‌پرشیا بوده است. نامبرده با ارسال حدود9000 پست با محتوای مستهجن و ضددین در سایت آویزون و صرف وقت بسیار موفق به مدیریت سایت و ارتباط با سایر مدیران و اعضا گردیده بود. همچنین وی با وجود رعایت جهات امنیتی توسط مدیران سایت آرشیو کاملی از تصاویر تمامی اعضای فعال این سایتها تهیه نموده بود.
12ـ اسماعیل م.ا. با نام مستعاراِما (ema):
سن: 22 سال     محل تولد: مشهد    وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دیپلم      ساکن: مشهد

 
وی از مدیران اصلی سایت مستهجن و ضددین آویزون بوده است. نامبرده همچنین مدیر بخش داستانهای مستهجن ایرانی این سایت بوده که در این بخش حدود 180 عنوان داستان مستهجن ارسال کرده است. از دیگر فعالیتهای وی دریافت داستانهای مستهجن ایرانی دیگر کاربران و ویرایش و انتشار آنها در سایت می‌‌باشد. این داستانها اغلب با مضامین ترویج رابطه نامشروع با محارم و ... که بعضاً شامل داستانها بلند بالغ بر 100 صفحه بوده است.
13ـ هانیه ک. با نام مستعار ستاره (setareh):
سن: 23 سال    محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دانشجوی صنایع     ساکن: تهران

 
وی از مدیران برجسته سایت ضددین، ضدانقلاب و مستهجن ایکس‌پرشیا می‌‌باشد. بخشهایی که وی در آنها مدیریت می‌کرده است شامل بخش داستانهای مستهجن، دوست‌یابی مستهجن و طنز مستهجن می‌باشد. از دیگر فعالیتهای وی ایجاد آدرسهای آئینه برای سایتهای مستهجن فارسی جهت عبور از فیلترینگ بوده است. همچنین نامبرده اقدام به ارسال مطالب آموزشی روابط مستهجن برای اعضای سایت ایکس پرشیا می‌نموده است.
14ـ امیر ح. با نام مستعار امین  (amin23):
سن:  36 سال    محل تولد: تهران     وضعیت تأهل: متأهل     تحصیلات: لیسانس     ساکن: تهران

 
نامبرده مدیر کل انجمنهای سایت ضددین، ضدانقلاب و مستهجن ایکس پرشیا بوده است. وی حدود 19000 پست حاوی محتوای مستهجن و ضددین با موضوعات روابط نامشروع، اهانت به مسئولین نظام و... در سایت ایکس پرشیا ایجاد نموده است. نامبرده همچنین نقش مهمی در بروزرسانی سایت ایکس پرشیا داشته است.
15ـ محمد سعید ن.م. با نام مستعار سعید (rolsroys):
سن: 47 سال    محل تولد: شیراز    وضعیت تأهل: متأهل   تحصیلات: فوق‌دیپلم    ساکن: شیراز

 
نامبرده از مدیران اصلی سایتهای ضددین، ضدانقلاب و مستهجن ایکس‌پرشیا و آویزون بوده است. وی با ارسال مجموعاً 27000 پست حاوی محتوای ضددین و مستهجن در سایتهای ایکس پرشیا و آویزون نقش بسیار زیادی در جذب و استمرار حضور کاربران در این سایتها داشته است و ارتباطات خوبی با سایر کاربران و مدیران سایتهای فوق داشته که بعضاً منجر به ارتباط حضور با آنها شده است.
16ـ جواد ع.ی.م. با نام مستعاررؤیا (rfa):
سن: 29 سال    محل تولد: شاهرود    وضعیت تأهل: مجرد   تحصیلات: لیسانس     ساکن: شاهرود

 
وی از مدیران اصلی سایت مستهجن و ضددین و ضدانقلاب ایکس‌پرشیا بوده است. بخشهایی که وی مدیریت می‌کرده شامل داستانهای مستهجن فارسی و انگلیسی، عکسهای مستهجن ایرانی و خارجی، خاطرات و داستانهای مستهجن، معرفی سایتها و وبلاگهای مستهجن، فیلترشکن و بخش مطالب طنز مستهجن بوده است. فعالیت دیگر وی نگارش داستانهای مستهجن در این سایت بوده است. نامبرده همچنین یکی از اعضای فعال سایت ضددین و مستهجن آویزون می‌باشد.
17ـ شهاب ح. با نام مستعار شهاب (redneck):
سن: 19 سال   محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دیپلم     ساکن: تهران

 
نامبرده از مدیران اصلی سایتهای ضددین، ضدانقلاب و مستهجن ایکس پرشیا و آویزون بوده است. همچنین وی مدیر بخش تصاویر مستهجن سایت ایکس پرشیا بوده و ارتباطات حضوری زیادی با مدیران و اعضای فعال این سایتها داشته است.
18ـ تولی ق. با نام مستعار طلا (icy-ice):
سن: 24 سال     محل تولد: کرج    وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: لیسانس زبان فرانسه     ساکن: کرج
نامبرده از مدیران اصلی سایتهای ضددین، ضدانقلاب و مستهجن آویزون و ایکس‌پرشیا بوده است. وی با ارسال حدود 15000 پست با هشت اکانت در سایتهای فوق نقش مهمی در ترویج نگرش و نگاه مستهجن به مقوله‌های اجتماعی داشته است. آرشیو کامل بدست آمده از وی مشتمل بر انواع کلیپهای مستهجن ایرانی و خارجی بخصوص مبادله کلیپ ها و مطالب همجنس گرایی مردان بوده است که نامبرده اقدام به انتشار آنها در سایتهای آویزون و ایکس پرشیا می‌نموده است. یکی دیگر از فعالیتهای وی ایجاد فضای بحث علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی در سایتهای فوق بوده است.
19ـ مهناز ش. با نام مستعار عسل (asal tavahooom):
سن: 24 سال    محل تولد: تهران     وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دیپلم    ساکن: تهران
نامبرده از اعضای فعال سایتهای ضددین، ضدنظام و مستهجن آویزون و ایکس‌پرشیا می‌باشد. وی همچنین دارای ارتباطات گسترده با مدیران و دیگر اعضای فعال این سایتها بوده که اغلب منجر به ارتباطات حضوری گردیده است. نامبرده که خود اعتیاد به مواد مخدر نوین داشته، به تبلیغ این مواد در محیطهای گفتگوی اعضای سایتهای فوق می‌نموده است. وی با 6 اکانت کاربری و ایجاد حدود 2000 پست با محتوای مستهجن در سایت آویزون فعالیتهای چشمگیری داشته است.
20ـ نیما هـ . د. با نام مستعار (n1m4):
سن: 20 سال   محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دانشجو    ساکن: تهران
نامبرده از مدیران اصلی سایت ضددین و مستهجن آویزون می‌باشد. وی در زمان فعالیت خود در این سایت حدود 4000 پست با محتوای مستهجن در بخش خاطرات ایجاد نموده است. یکی دیگر از فعالیتهای وی نگارش و انتشار داستانهای بلند مستهجن بوده است و همچنین اکانت مشترکی با دیگر اعضا جهت درج داستانهای مستهجن در این سایت داشته است.
21ـ علیرضا م. با نام مستعار کول‌مونا (cool mona):
سن: 20 سال    محل تولد: تهران   وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: دیپلم   ساکن: تهران
نامبرده از مدیران سایت ضددین و مستهجن آویزون می‌باشد. وی دارای 9 اکانت در این سایت بوده و بوسیله آنها حدود 15000 پست با محتوای مستهجن ارسال کرده است. وی با معرفی خود به عنوان یک دختر و اعتمادسازی در بین اعضا و دریافت عکس و فیلمهای خصوصی و خانوادگی ایشان اقدام به انتشار آنها در سایت آویزون می‌نموده است.
22ـ حسین ع. با نام مستعار شَبرو (shabro) :
سن: 26 سال     محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات:  دیپلم    ساکن: تهران
نامبرده از مدیران سایت ضددین و مستهجن آویزون می‌باشد. از جمله فعالیتهای وی با 4 اکانت کاربری شامل انتشار مضامین و دست‌نوشته‌های عناصر خودفروخته ضدنظام، فعالیتهای گسترده ضدنظام، استفاده ابزاری از بستر پورنوگرافی برای القای باورهای ضدنظام مقدس جمهوری اسلامی و ضد دین بوده است. نامبرده همچنین پس از برقراری ارتباط با اعضای مؤنث سایت اقدام به روابط نامشروع با آنها می‌نموده است.
23ـ احسان م. با نام مستعار اِرا (era):
سن: 21 سال     محل تولد: گرگان    وضعیت تأهل:  مجرد     تحصیلات: دیپلم    ساکن: گرگان
نامبرده از اعضای فعال سایت ضددین و مستهجن آویزون بوده و اقدام به نگارش و انتشار گسترده داستانها و رُمانهای مستهجن می‌نموده است. همچنین وی اقدام به ارتباط‌گیری با خوانندگان لُس‌آنجلسی برای تبلیغ داستانهای خود کرده است.
24ـ مریم ف. با نام مستعار نقره (noghre_seranza) :
سن: 26 سال    محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: مجرد    تحصیلات: لیسانس    ساکن: تهران
نامبرده از اعضای فعال سایت ضددین و مستهجن آویزون بوده است. همچنین وی دارای ارتباطات گسترده با مدیران سایت بوده که این ارتباطات بعضاً بهروابط نامشروع منجر گردیده است. وی جهت گسترش فعالیتهای خود در این سایت 5 اکانت کاربری ایجاد نموده و در آنها فعالیتهای مستهجن داشته است.
25ـ موسی ح. با نام مستعار (beny_wax):
سن: 19 سال    محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: مجرد   تحصیلات: دانشجو    ساکن: تهران
نامبرده از اعضای فعال سایت ضددین و مستهجن آویزون می‌باشد. یکی از مهمترین فعالیتهای وی تبدیل محتویات سایت (فیلم، عکس، داستان) به فُرمت قابل استفاده در تلفن همراه و تبلیغ و انتشار آنها بوده است. وی در حدود 3000 پست با محتوای مستهجن در سایت فوق ایجاد نموده که اغلب آنها داستانهای مستهجنی بوده که خود وی اقدام به نگارش آنها کرده است.
26ـ داریوش آ. با نام مستعار داریوش آقا (dariush agha):
سن: 54 سال     محل تولد: تهران    وضعیت تأهل: متأهل      ساکن: آمریکا
نامبرده که از مدیران اصلی سایتهای ضددین، ضد نظام و مستهجن ایکس پرشیا و آویزون بوده است با ایجاد ادبیات جدید در زمینة هرزه‌نگاری بخصوص با اعضای مؤنث سایت و جذب آنها و فعالیت چشمگیر و مستمر در فضای چت اقدام به جذب بسیاری از کاربران برای سایتهای فوق نموده است.
چهارشنبه 19/1/1388 - 15:45
فکر می‌کنی دردِ من بخاطر خورشید است؟ چه فایده بهار بیاید؟ بادام‌ها شکوفه کنند؟ آخرش مگر مرگ نیست؟ هست، اما مگر من می‌ترسم از مرگی که خورشید می‌آورد؟ من که هر فروردین یک سال جوان‌تر می‌شوم، هر بهار عاشق‌تر می‌شوم، می‌ترسم؟ آه دوستِ من، دردِ من چیز دیگری است.... " اورهان ولی
يکشنبه 21/7/1387 - 16:4
یک سوسک حمام می‌تواند 9 روز بدون سر زندگی کند تا اینکه از گرسنگی بمیرد
چهارشنبه 27/6/1387 - 13:45

5 . اگر هم فراموش کنی، مادرت همه اشتباهاتت را به تو یادآوری خواهد کرد تا یک وقت دوباره تکرارشان نکنی

6 . اگر فکر می کنی که سری از اسرار مادرت را می دانی، همیشه به یاد داشته باش که چه کسی بوده که پوشکت را عوض می کرده!!!

7 . هرچه سخت تر تلاش کنی تا چیزی را از مادرت پنهان کنی، او بیشتر شبیه وبکم!! می شود!8 . هر چه پیرتر شوی، در کنار مادرت بیشتر احساس بچگی می کنی
شنبه 23/6/1387 - 9:31

1 -   مادر فقط در دو صورت نصیحتت می کند: وقتی که بخواهی و وقتی که نخواهی

2 . هر وقت که نتوانستی مشکلی را حل کنی، از مادرت بپرس. احتمالا او هم راهش را بلد نیست ولی وانمود می کند که بلد است.

3 . اگر یادت نمی آید که آیا به مادرت زنگ زده ای یا نه، نزده ای!

4 . آن نصیحتی را که از مادرت نشنیده می گیری، همیشه بهترین نصیحتی می شود که تا حالا به تو کرده!
شنبه 23/6/1387 - 9:29
   

روانشناسی بهداشت ، در سالهای اخیر اهمیت زیادی برای نقش راهبردهای مقابله و سبك زندگی افراد در چگونگی وضعیت سلامت جسمانی و روانی آنها قائل شده است . شیوه های مقابله ؛ تواناییهای شناختی و رفتاری ای هستند كه فرد مضطرب  به منظور كنترل نیازهای خاص درونی و بیرونی  فشارآور  به كار گرفته می گیرد .

در مقابله مذهبی از منابع مذهبی مثل دعا و نیایش ، توكل و توسل به خداوند و .... برای مقابله استفاده می شود. یافته های اخیر نشان داده اند از آنجایی كه این نوع مقابله ها هم منبع حمایت عاطفی و هم وسیله ای برای تفسیر مثبت حوادث زندگی هستند ، می توانند مقابله های بعدی را تسهیل نمایند ، بنابراین به كارگیری آنها برای اكثر افراد ، سلامت ساز است.

رفتارهای مذهبی ارزش مثبتی در پرداختن به نكات معنی دار زندگی دارند. رفتارهایی از قبیل  توكل به خداوند ، زیارت و غیره .... می توانند از طریق ایجاد امید و تشویق به نگرش های مثبت ، موجب آرامش درونی فرد شوند. باور به این كه خدایی هست كه موقعیت ها را كنترل می كند و ناظر بر عبادت كننده هاست ، تا حد زیادی اضطراب مرتبط با موقعیت را كاهش می دهد. به طوری كه اغلب افراد مؤمن ارتباط خود را با خداوند مانند ارتباط با یك دوست بسیار صمیمی توصیف می كنند و معتقدند كه می توان از طریق اتكاء و توسل به خداوند ، اثر موقعیت های غیر قابل كنترل را به طریقی كنترل نمود. به همین دلیل گفته می شود كه مذهب می تواند به شیوه فعالی در فرآیند مقابله مؤثر باشد.

به طور كلی مقابله مذهبی ، متكی بر باورها و فعالیت های مذهبی است و از این طریق در كنترل استرس های هیجانی و ناراحتی های جسمی به افراد كمك می كند. داشتن معنا و هدف در زندگی ، احساس تعلق داشتن به منبعی والا ، امیدواری به كمك و یاری خداوند در شرایط مشكل زای زندگی ، برخورداری از حمایت های اجتماعی ، حمایت روحانی و ..... همگی از جمله منابعی هستند كه افراد مذهبی با برخورداری از آنها می توانند در مواجهه با حوادث فشارزای زندگی ، آسیب كمتری را متحمل شوند.

مذهب می تواند در تمامی عوامل ، نقش مؤثری در استرس زایی داشته باشد و در ارزیابی موقعیت ، ارزیابی شناختی فرد ، فعالیت های مقابله ، منابع حمایتی و .... سبب كاهش گرفتاری روانی شود. بر این اساس ، مدتها است كه تصور می شود بین مذهب و سلامت روان ارتباط مثبتی وجود دارد و اخیراً نیز روانشناسی مذهب ، حمایت های تجربی زیادی را در راستای این زمینه فراهم آورده است . ویتر و همكاران او نشان دادند كه 20 تا 60 درصد متغیرهای سلامت روانی افراد بالغ ، توسط باورهای مذهبی تبیین می شود. در مطالعه دیگری ، ویلتیز و كریدر نشان دادند كه در یك نمونه 1650 نفری با میانگین سنی 50، نگرش های مذهبی با سلامت روانی رابطه مثبتی دارند. به علاوه مذهبی بودن با رضایت زناشویی در مردان و زنان و رضایت شغلی در مردان مرتبط بود.

بر اساس مطالعات انجام شده دیگر ، بین مذهبی بودن و معنا دار بودن زندگی و سلامت روانی ارتباط نزدیكی وجود دارد. در یك بررسی كه 836 بزرگسال با میانگین 4/ 73 سال شركت داشتند، معلوم شد كه بین سه شاخص مذهبی بودن ( فعالیت های مذهبی غیر سازمان یافته و فعالیت های مذهبی سازمان یافته ) و روحیه داشتن و دلگرمی به زندگی ، همبستگی مثبتی وجود دارد . به علاوه اسپیكا  و همكارانش ، 36 مطالعه تجربی در مورد مرگ و درگیری مذهبی را مرور كردند و نتیجه گرفتند كه ایمان قوی تر ، یا معتقد بودن به زندگی بعد از مرگ با ترس كمتر از مرگ همبستگی دارد. همچنین افرادی كه نمره بالاتری در شاخص مذهب درونی داشتند ، ترس كمتری را از مرگ گزارش كردند.

مطالعات دیگر ، تأثیر مداخلات مذهبی را در كاهش اضطراب و تحمل فشارهای روانی پس از بهبودی ، نشان داده اند . به عنوان مثال ، نتایج دو بررسی نشان داد ، كسانی كه به اعتقادات مذهبی پایبند بودند ، اضطراب و ناراحتی كمتری را نسبت به كسانی كه به اعتقادات مذهبی پای بند نبودند ، گزارش كرده اند. گارنتر و همكاران در زمینه سلامت روانی و اعتقادات مذهبی شش مقاله را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند كه در تمام این مطالعات بین اعتقادات مذهبی و سلامت روانی رابطه مثبتی وجود دارد . هانت سازگاری زناشویی 64 زوج را مورد بررسی قرارداد و نشان داد كه مذهب به طور مثبت با سازگاری زناشویی ، خوشحالی و رضایت زناشویی بالاتر ارتباط دارد و همچنین نتیجه گرفت كه مذهب یك عامل مهم در جلوگیری از طلاق است.

زاكرمن و همكاران در پژوهشی گزارش كردند ، در افراد سالمندی كه نمره كمتری در شاخص مذهبی بودن به دست آوردند ، میزان مرگ ومیر 42% بود ، در حالی كه این میزان برای افراد سالمندی كه نمره شاخص مذهبی بالایی داشتند 19% بود. در مطالعه دیگری ، كونینگ ، كلین و همكاران دریافتند كه سرطان در بین افرادی كه نمره بالاتری در شاخص مذهبی درونی كسب می كنند كمتر شایع است . در بررسی دیگری ، مشاهده كردند افرادی كه همیشه از مقابله های مذهبی استفاده می كنند نسبت به افرادی كه كمتر و گاهی از این مقابله ها استفاده می كنند در 9 شاخص از 12 شاخص سلامت روانشناختی ، نمرات بالاتری كسب كردند . موریس اثر زیارت مذهبی را روی افسردگی و اضطراب 24 بیمار سالمند بررسی كرد. او دریافت كه علائم آنها بعد از زیارت رفتن كاهش زیادی داشته و حداقل تا ده ماه بعد از برگشتن از زیارت هم این اثر ادامه دارد . در مطالعه دیگری ، مكین توش نقش مذهب را در سازگاری افراد با یك رویداد معنی دار زندگی بررسی كرد. او با 124پدر و مادری كه كودك خود را به علت سندرم مرگ ناگهانی از دست داده بودند مصاحبه كرد و دریافت كه مذهبی بودن با یافتن معنی در مرگ ارتباط مثبتی دارد. به علاوه مذهبی بودن با افزایش صلاحیت روانی و كاهش ناراحتی در بین والدین در طی 18 ماه بعد از مرگ كودكانشان ، ارتباط داشت.

علیرغم این كه اكثر تحقیقات ذكر شده در ادیان دیگری صورت گرفته است و از آنجایی كه باور و اعتقاد ما مسلمانان بر این است كه دین اسلام به عنوان یك ایدئولوژی ، ارائه دهنده كامل ترین و سلامت سازترین سبك زندگی بشریت است و احكام و دستورات آن حوزه های وسیع اخلاقی ، بین فردی ، بهداشتی و اجتماعی را در بر می گیرد ، لذا مطالعه علمی اثرات و نقش متغیرهای مذهبی در سلامت روانی یك ضرورت اساسی به نظر می رسد .

شنبه 23/6/1387 - 9:23

چرا دعا می‌كنیم؟

 

 

 

 

 
 

شاید برایتان جالب باشد كه آگاه شویم دعا در زندگی ما انسان‌ها چه اثراتی به همراه دارد. امروزه اكثر ما انسان‌ها فكر می‌كنیم دعا كردن هیچ تاثیری در زندگی و موفقیت ما ندارد. 
    
    گاهی ما، خداوند را محدود می‌كنیم به زمان و مكان مشخصی و دعای ما امكان‌پذیر نیست مگر در زمان و مكان معینی. بعضی از ما سحرگاهان هنگامی كه خداوند هنوز خورشیدش را بر ما نتابانده، دعا می‌كنیم، بعضی دیگر شبانگاهان دیرهنگام زمانی كه روز به اتمام رسیده و سكوت شب فرا رسیده است. بعضی در اتاق كوچك‌مان و بعضی در پشت‌بام خانه و بعضی دیگر در رختخواب‌. گاهی چنان با این زمان و مكان معین انس می‌گیریم كه دعا كردن در شرایطی دیگر برایمان غیرممكن می‌شود.
    
    دعا كردن فوایدی دارد كه باعث ایجاد سلامت جسمانی در انسان‌ها می‌شود و كلیه این مزایا قابل اثبات هستند.
    
    دعا، صحبت كردن با خالقی است كه به شما هستی بخشیده، دعا یعنی برقراری ارتباط با یگانه خالق هستی.
    خداوند به تك‌تك مخلوقاتش علاقه دارد و برای آنها ارزش قائل است. زمان دعا كردن باید این كار را با اعتقاد و ایمان كامل انجام دهید و مطمئن باشید كه خداوند صدای شما را می‌شنود و روزی به شما پاسخ خواهد داد. اگر به دعا كردن ایمان نداشته باشید، چیزی بیشتر از آرامش نصیب‌تان نخواهد شد. برای رسیدن به حاجات، باید اعتقاد داشته باشید كه خداوند به شما علاقه‌مند است و منتظر شنیدن صدای شماست. او همیشه به شما كمك خواهد كرد تا نقاط خالی موجود در زندگی خود را به نحوی پر كنید.
    
    بیایید از هر فرصتی برای صحبت كردن با خدا استفاده كنیم. بیایید رابطه خود را با خدایمان صمیمی‌تر و دوستانه‌تر كنیم.
    خداوند از ما می‌خواهد كه با او صادق باشیم و در سختی، غم و عصبانیت یا در آسایش، خوشی و شادی با او در ارتباط باشیم. او ما را در هر لحظه‌ می‌خواهد، پس ما نیز باید هر لحظه با او در ارتباط باشیم.
    
    زمانی كه دست به دعا بلند می‌كنید، نه تنها خداوند با روی باز به شما پاسخ می‌دهد، بلكه با این كار درهای زندگی خود را به سمت او باز نموده‌اید و به راحتی با قلب و سپس تمام وجودتان عجین می‌شود. دعای شما به منزله دعوتی است كه باعث می‌شود باریتعالی به زندگی شما قدم بگذارد.
    
    ما دعا می‌كنیم خداوند كنترل امور زندگی‌مان را به عهده گیرد و در تمام شرایط ما را یاری كند چرا كه ما آفریده شده‌ایم تا با خدا راز و نیاز كنیم و فقط از این طریق می‌توانیم به سعادت و خوشی دست پیدا كرده و معنای حقیقی زندگی را دریابیم.

شنبه 23/6/1387 - 9:21

- صحبت كنید، اما بدون پرخاش و توهین و تندی.

حل اختلاف، در زمان عصبانیت، حاصلی جز تخریب بیشتر نخواهد داشت. پس بهتر آن است كه همیشه بعد از آرام شدن محیط و افراد، اقدام شود.


- منفی سخن نگویید.

اگر برای وصل كردن، قدم جلو می گذاریم، باید دقت كنیم از به كار بردن سخنان نومید كننده و تحریك كننده و در مجموع منفی، خودداری نمائیم.


- در اولین قدم اختلاف، آن را حل كنید.

به محض احساس اختلاف یا سوء تفاهم، درصدد حل آن برآیید. چون اگر شامل مرور زمان شود، تبدیل به كینه و رنجش می شود. به خاطر داشته باشید صحبت و بازگو كردن ناراحتی ها و سوءتفاهمات، كمك مؤثری برای رهایی از غم و اندوه است و حل اختلافات را نیز سهل تر می نماید.


- از طرف مقابل خود، یا طرفین اختلاف، درخواست كنید تا خیلی سریع، وقت مناسبی را با هماهنگی یكدیگر، برای حل اختلاف، اختصاص دهند.


- احساس شرم و گناه و خجالت را برای طرف مقابل به وجود نیاورید.

چنانچه ما با طرف مقابل خود، دچار مشكلی شده اید یا برای حل اختلاف دیگران، می خواهید اقدام نمائید، هرگز نباید به گونه ای صحبت كنید كه دیگری یا دیگران را دچار احساس خجالت، گناه یا شرمندگی كنید. طعنه و كنایه را نیز باید از لحن و كلامتان حذف نمایید.


- نظر و عقیده خود را بیان كنید.

ناراحتی خود را عنوان كنید و درباره اش سخن بگویید بدون آن كه قضاوت یا سرزنش كنید و حكمی صادر نمایید.


- دیگری یا دیگران نیز حق دارند.

به طرف مقابل خود یا دیگرانی كه با یكدیگر دچار اختلاف شده اند، اجازه كافی بدهید تا از ناراحتی ها و مشكلاتشان صحبت كنند. تخلیه روانی، فرد را برای طرح یا پذیرش مسائل متفاوت و سپس حل مشكلات، آماده تر می نماید.


- عذرخواهی مشكل نیست.

در زمان حل اختلاف، چنانچه فرد متوجه اشتباه خود بشود، بهتر است فوری با یك جمله كه حاكی از ندامت و عذرخواهی اوست مسئله را ختم به خیر كند. «عذرخواهی» نه تنها فرد را كوچك نمی كند، بلكه دیگران را متوجه انعطاف و دقت نظر او نیز می سازد. حال چنانچه لزومی به عذرخواهی هیچ كسی مشاهده نشد، توافق و به قول معروف، كنار آمدن با هم، مسیری تازه برای رفع سوء تفاهمات و برقراری ارتباطات جدید خواهد بود.


- هربار، فقط یك موضوع را مطرح كنید.

برای هر مشكل، یك جلسه مشخص را اختصاص دهید. چرا كه در صورت صحبت و طرح همه ناراحتی ها و مشكلات در یك جلسه، نه تنها راه حلی حاصل نخواهد شد، بلكه به لحاظ یادآوری و تداعی یا درهم پیچیدگی ناراحتی ها، دامنه اختلافات وسعت بیشتری خواهد گرفت.

لازم به یادآوری است كه مهارت حل اختلاف، در روابط خانوادگی، خاصه ارتباط میان زن ها و شوهرها، اهمیت بسیاری دارد. ضمناً باید در نظر داشت كه در این روابط، حفظ احترام ادب و حرمت و همكاری و تعادل، برای همگان امری لازم و واجب است.

 
شنبه 23/6/1387 - 9:15

همسران جوان بخوانند

 

 

 

 
 

برای موفقیت و شادكامی در ازدواج نمی‌توان راهنمایی‌های مخصوصی را در نظر گرفت، با این وجود این پیشنهادات لازم و ضروری به نظر می‌رسد.
1- قاعده طلایی اول: همسر خود را گرامی بدارید. ازدواج یعنی اعلان استقلال، هنگامی كه ازدواج می‌كنید قول می‌دهید كه در مشقت و راحتی، فقر و ثروت و سلامتی همسر خود را دوست و گرامی بدارید. عشق شما به یكدیگر بر پایه زندگی مشترک  استوار می‌باشد.

لذت عاشق سرور و خوشحالی معشوق است. همسر خود را گرامی بدارید و عقد ازدواج را محكم كنید. زن و شوهر با طناب بسیار محكمی به هم متصل هستند. رشته‌های بسیاری این طناب را به وجود می‌آورند كه از همه مهم‌تر رشته عشق و علاقه‌ای است كه نسبت به یكدیگر ابراز می‌دارند. رشته‌های دیگری چون رشته علایق مشترك، تجربیات مشترك، وفاداری مشترك و تشریك مساعی در زندگی لازم است. هر چه رشته‌های این طناب محكم تر باشند، ازدواج نیز باثبات‌تر خواهد بود. پس رشته‌هایی درست كنید كه هرگز گسیخته نشوند. 2- قاعده طلایی دوم: وقتی ازدواج می‌كنید با همسر خود چون یك روح در دو جسم باشید. پس از ازدواج به والدین خود متكی نباشید، بلكه باید با زن خود روح جدیدی را به وجود آورید. به پدر و مادر خود احترام بگذارید. خانواده‌ای جدا بسازید و شانس موفقیت زیادی در زندگی به وجود آورید.
3- قاعده طلایی سوم: فن عشق‌ورزی را بیاموزید. هماهنگی سبب ایجاد علاقه می‌شود. در روابط خود احساسات و عواطف را توام سازید. هر چه روابط شما هماهنگ‌تر باشد شانس موفقیت شما نیز بیشتر خواهد بود. 4- قاعده طلایی چهارم: خود را برای پدر و مادر شدن آماده كنید. درباره حقایق مربوط به پدر شدن اطلاعات كسب كنید، سلامتی روحی و جسمی اطفال شما بستگی به دقت‌های اولیه شما دارد. هر چه توجه و دقت شما بیشتر باشد سلامتی آنها بهتر تامین می‌شود برای آنها زمینه مستعدی تهیه كرده و مقدمه خوبی برای زندگی آنها به وجود آورید.
محیط خانواده، بهترین مكان برای تربیت كودك است. كودكانی كه عضو خانواده‌های مهربان و فداكار هستند از نظر روحی بهتر تربیت می‌شوند. بهترین آمادگی جهت پدر و مادر شدن، ازدواج حقیقی است.
5- قاعده طلایی پنجم: در زندگی مشترک بردبار و صبور باشید! هرگاه بخواهید به تنهایی حركت كنید هر كجا بخواهید قدم می‌گذارید ولی هنگامی كه با یك نفر دیگر هستید قدم‌های شما باید با او هماهنگ باشد. در ابتدای كار ممكن است پای یكدیگر را لگد كنید ولی سپس تجربه‌ كسب می‌كنید كه چگونه خود را با یكدیگر هماهنگ سازید. در ازدواج نیز برای ایجاد هماهنگی جسمی و روحی گذشت زمان لازم است، برای موفق شدن باید صبور و بردبار باشید.
خویشاوندان زن و شوهر نیز باید صبور باشند و برای ایجاد چنین صبر و شكیبایی گذشت زمان لازم است، وقتی كه دختری عاشق پسری می‌شود نمی‌تواند الزاما مادر او را یا پدرش را دوست بدارد.
عروس و داماد نمی‌توانند خیلی سریع با زندگی داخلی همسرشان پیوستگی ایجاد كنند! برای حل و فصل این موضوع زمان برای درك، فهم و شعور لازم است.
6- قاعده طلایی ششم: ریشه ازدواج خود را محكم سازید! به زندگی مشترک مانند گیاه باید توجه كرد، به خصوص زمانی كه هنوز تازه و نورس است ریشه آن را باید با اندیشه مشترك، دقت و توجه، مهر و محبت و بالاخره حس‌ تفاهم كه به منزله خورشید و باران هستند سیرآب و تقویت كرد. به یكدیگر ابراز علاقه كنید، به هر شكلی كه می‌توانید احساسات خود را به یكدیگر نشان دهید.
ممكن است عشق از گفتار عمیق‌تر باشد ولی گاهی با محبت نمایان می‌گردد. روابط زناشویی را پرورش داده و آن را برویانید. برای توجه به گیاه باید علف‌های هرز را چید.
هرگاه علف‌های هرز رشد و نمو كنند، گیاه مزبور پرورش نیافته و خشك می‌شود!
چنانچه علف‌های هرز را سریعا از بین ببریم، گیاه رشد كامل خود را به دست می‌آورد. در ازدواج نیز علف‌های هرز را به محض پیدایش از بین ببرید. بگذارید گیاه ازدواجتان آن طوری كه شایسته است، رشد و نمو نماید.
7- قاعده طلایی هفتم: در صورت لزوم با افراد مطلع مشورت كنید. مشورت درباره ازدواج به منزله هنر و علم اجتماعی ظهور كرده است.
پزشكان، صاحب‌نظران علوم اجتماعی، متخصصین تعلیم و تربیت و مشاوران ازدواج خود را برای چنین وظیفه اجتماعی آماده می‌سازند و مشاور مطلع به شما بصیرت و ادراك كافی داده و شما را از بیماری‌ها و اختلالات روانی كه ممكن است هیچ كدام از شما آگاهی و بینش بر منابع كشمكش‌های خود نداشته باشید آگاه می‌سازد زیرا علت بعضی از نارضایتی‌ها واضح و آشكار نمی‌باشد. ممكن است یك بحث جزئی مربوط و منوط به حسن عدم امنیت، آرزوی قدرت و محرومیت  باشد.
اگر شما قادر به حل موضوع نباشید، مشاور شما آن را حل خواهد كرد. از دیگران راهنمایی بخواهید و بر شانس موفقیت خود در زندگی مشترک‌تان بیفزایید.
8- قاعده طلایی هشتم: از قوانین هشتگانه طلایی پیروی كنید!
با همسر خود همان طور رفتار كنید كه میل دارید او با شما رفتار كند. از احساسات یكدیگر مطلع بوده و به احتیاجات دیگری توجه داشته باشید. ببخشید، همان طور كه میل دارید بخشیده شوید. از جسارت، اهانت و بی‌‌وفایی بپرهیزید!

شنبه 23/6/1387 - 9:9

1-      سن را تنها یک شماره ببینید.

چیز های زیادی در زندگی ما هستند که روی آن ها کنترل نداریم. از جمله این موارد سن می باشد. ارزش عدد سن در مشخصات فردی چیزی همانند رنگ چشم و نام پدر و مادر است. تعیین کننده هویت ما چیزی فراتر از یک عدد است. چیزهایی که در کنترل ما هستند همانند آنچه به آن فکر میکنیم و آنچه انجام می دهیم.

2-     زندگی کنید و از هر روزتان لذت ببرید.

هر روز چیزی برای لذت بردن از زندگی میتوان پیدا کرد. مثلا از تابیدن نور روی گیاهی که در آپارتمان نگه می دارید لذت ببرید. فیلم مورد علاقه تان را تماشا کنید. به دنبال خواندن کتاب های جدید باشید یا با دوستانتان قرار شام و یا نهار بگذارید. اگر احساس تنهایی میکنید به کتابخانه محلتان بروید. آنجا افراد زیادی را پیدا خواهید کرد که علایقی مشابه شما دارند. حتی اگر دوباره موفق به دیدن این افراد نشوید ارزش دیدن را دارند. به طور کلی سعی کنید دور و برتان شلوغ باشد.

3-      وققتان را با فکر کردن به اینکه برای انجام دادن بعضی کارها خیلی پیر هستید تلف نکنید.

با وجودی که سنتان بالا می رود چنانچه سلامت خود را حفظ کنید تمام آن کارهایی که دوست دارید را می توانید انجام دهید. اگر دوست دارید با کامپیوتر کار کنید ترس را کنار بگذارید و یکی بخرید و با آن کار کنید و کار کردن با آن را فرا گیرید. با این کار تمام دنیا را به خانه و اتاق خود می آورید. مهارت های جدید را فرا بگیرید.

4-      مراقب بدنتان باشید.

مکمل های ویتامینی لازم را با نظر پزشکتان مصرف کنید و تغذیه سالم داشته باشید. در خانه یا یک ورزشگاه ورزش کنید. با موزیک برقصید چرا که رقص یکی از بهترین ورزش ها است.

5-      به گذشته نگاه نکنید و در زمان حال زندگی کنید.

نگران آنچه که در گذشته اتفاق افتاده نباشید. فقط برای امروززندگی کنید. تنها چیزی که کسی قادر به تغییر آن نیست "گذشته" است. آینده هم که هنوز نیامده. بنابراین از زمان حال لذت ببرید. و برای آینده برنامه ریزی کنید.

6-      ذهنتان را فعال نگه دارید.

جدول حل کنید. زبان جدید یاد بگیرید. فعالیت هایی که تا به حال فرصت نکرده اید انجام دهید را انجام دهید. حتی میتوانید برای انجمن حامیان سلامت سالمند مطلب بنویسید!! J

این کار مشغول کننده است و ضمن بالا بردن قابلیت های نوشتاری شما دیگران را نیز از اطلاعات مفید بهره مند می سازد.

7-      در جریان اخبار روز باشید.

با اطلاع یافتن از اخبار روز بهتر میتوانید با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید. از آخرین اخبار سیاسی، مد، و کامپیوتر اطلاع حاصل کنید. راجع به درمان های مختلف و داروهای جدید اطلاع حاصل کنید و با اینکار به خانواده و دوستان خود نیز نفع برسانید.

8-      به دنبال راه هایی برای ایجاد ارتباط با سایرین باشید.

حتی اگر دایره دوستان و خانواده تان محدود است می توانید از فرصتی که در یک سوپرمارکت پیدا می شود برای ملاقات افراد جدید استفاده کنید. با افرادی که درحین راه رفتن می بینید سلام و علیک کنید و حالشان را بپرسید. گفتن یک کلام محبت آمیز به یک غریبه برای خود شما مسرت بخش است.

9-      مثبت باشید و بمانید.

از افکار منفی بپرهیزید چرا که تنها تنیجه آن غم و غصه است. به عنوان مثال فکر راجع به اینکه چرا یک همسر فوت  شد و شما را ترک کرد تنها اشک بر چشم شما می آورد و هیچ فایده ای ندارد. به جای آن به سال های خوبی که در کنار هم زندگی کردید و روز های خوبی که در کنار هم بودید فکر کنید. با لبخندی بر لب از منزل بیرون بروید و از باقیمانده عمرتان تا حد امکان لذت ببرید.

10-  سعی کنید هر روز کاری متفاوت انجام دهید.

11-  عضویت در یک گروه، انجمن یا باشگاه. مثل همین انجمن حامیان سلامت سالمند!!

کار های خوب و مثبت همانند ورزش، پیاده روی، شنا و ... را ترک نکنید و هر روز انجام دهید. حداقل روزی20 دقیقه پیاده روی کنید. بالا رفتن از پله و انجام یوگا هم از جمله کارهای پیشنهادی هستند.

حداقل سالی یک بار نزد پزشک برای معاینه کامل بروید. انجام برخی تست ها و آزمایشات جنبه پیشگیرانه قبل از بوجود آمدن مشکل دارند(همانند آزمایشات تعیین تراکم استخوان). حداقل سالی یک بار ویزیت دندانپزشکی انجام دهید. مراقب دندان های خود باشید و هر روز از نخ دندان استفاده نمایید.

شنبه 23/6/1387 - 8:53
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته