تعداد مطالب : 254
تعداد نظرات : 85
زمان آخرین مطلب : 3033روز قبل

خبرگزاری فارس: شركت شبه صهیونیستی دارویی در نامه‌ای رسمی به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی نماینده خود در ایران را معرفی كرده است.


به گزارش خبرنگارحوزه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس اخبار متعددی درباره فعالیت و قرارداد چندین‌میلیون یورویی شركت صهیونیستی "تالك ریس " منتشر شد. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشكی در واكنش به این اخبار با تكذیب آن تاكید دارد كه بر قراردادهای دارویی شركت‌های خصوصی و دولتی نظارت جدی دارد.

درپی انتشار بخشی از پشت پرده اهداف شركت شبه صهیونیستی "تالك ریس "در خبرگزاری فارس این وزارت‌خانه پاسخی ارائه داده كه متن آن و اطلاعات تكمیلی خبرگزاری درباره میزان نفوذ این شركت شبه صهیونیستی در شبكه دارویی كشورمان را می‌خوانید:

دفتر وزارتی و روابط عمومی وزرات بهداشت ، درمان و آمورش پزشكی طی نامه‌ای با اشاره به اطلاع‌رسانی خبرگزاری فارس درباره فعالیت شركت شبه‌صهیونیستی دارویی در ایران نوشت :‌در پاسخ به مطلب مندرج در آن‌ خبرگزاری در تاریخ 7/4/89 با عنوان " باید مخفی‌كاری كرد اگر عضوی لو رفت او را به قتل می رسانیم " و همچنین مطالب منتشر شده در آن خبرگزاری در تاریخ 5/3/89 با عنوان "‌قرارداد چندین میلیون یورویی دارو با یك شركت صهیونیستی " و " سكوت دامنه دار مسئولان درباره خرید دارو از شركت شبه صهیونیستی " در تاریخ 17/3/89 كه موجب شبهه افكنی و تشویش افكار عمومی در جامعه شد به پیوست متن خبر مربوط به اظهارات دكتر شیبانی معاون غذا و داروی این وزارتخانه با عنوان " در مورد واردات برخی اقلام دارویی تابع قانون و نظر مراجع ذی‌صلاح هستیم " ارسال می‌شود.

براساس پیوست نامه مذكور دكتر شیبانی معاون غذا و داروی این وزارت‌خانه با تكذیب اخبار منتشره شده در روزهای اخیر در برخی رسانه‌ها مبنی بر قرارداد یك شركت خصوصی واردكننده دارو با یك شركت شبه صهیونیستی و سكوت مقامات مسئول گفت: براساس قوانین و آئین‌نامه‌های مصوب تمامی شركت‌های خصوصی و دولتی وارد كننده دارو و تجهیزات پزشكی از انعقاد هرگونه قرارداد با شركت‌هایی كه وابستگی به رژیم اشغالگر قدس دارند منع شده‌اند.

وی همچنین یادآور شد:‌مسئولان وزارت بهداشت همواره اهتمام جدی بر امر نظارت بر قراردادهای كلیه شركت‌های خصوصی و دولتی وارد كننده دارو و اقلام پزشكی با شركـت‌های خارجی داشته وبا وجود بررسی‌های انجام شده تاكنون هیچ گزارشی از سوی مراجع ذیصلاح و قانونی مبنی بر تخلف شركت‌های خصوصی وارد كننده دارو در این زمینه ارائه نشده است.

خبرگزاری فارس براساس وظیفه اخلاقی و قانونی خود با اطلاع از چگونگی نفوذ شركت‌شبه صهیونیستی در زمینه واردات دارو به ایران اقدام به اطلاع‌رسانی كرده و تاكنون اخباری مستند و غیرقابل انكاری را بر روی خروجی این خبرگزاری قرارداده است.

بهتر این بود روابط عمومی وزارت بهداشت كه "بر اهتمام جدی در امر نظارت بر قراردادهای كلیه شركت‌های خصوصی و دولتی تاكید می‌كنند " با انتشار اخبار اولیه مبنی بر ورود شركت شبه صهیونیستی تالك ریس - كه اخبار پشت پرده آن براساس اطلاعات موثق و غیرقابل انكاربرروی خروجی خبرگزاری فارس قرار گرفت- نسبت به بررسی بیشتر موضوع و برخورد قاطع و قانونی با عوامل زمینه‌ساز ورود این شركت شبه صهیونیستی به شبكه دارویی كشور درصدد اقدام برآمده مانع از تداوم فعالیت این شركت می‌شدند.

اصرار روابط عمومی مبنی بر تكذیب این موضوع بسیار قابل تامل است و این در حالی صورت می‌گیرد كه براساس تازه‌ترین اطلاعات شركت شبه صهیونیستی " تالك ریس " طی نامه‌های ادواری در سال‌های اخیر به این وزارت‌خانه صراحتا به فعالیت جهت واردات - فروش و توزیع دارو در كشورمان اذعان دارد.

شركت شبه‌صهیونیستی تالك‌ریس درجدیدترین مكاتبه خود با وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشكی با موضوع "‌گواهی اعطای اختیار " تاكید كرده است: "‌بدینوسیله تائید می‌شود كه شركت talecris biotherapeutics شركت توزیع تجاری ........ را به عنوان مشتری خود جهت واردات - فروش و توزیع و كلیه موارد مربوط به انجام امور ثبت‌نام به نام ما درباره كالاهای زیر با وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكی در ایران مجاز می‌دانیم. "

این شركت در پایان نامه خود باردیگر تاكید كرده است: " شركت ..... جهت ارائه اسناد فنی و اسناد ثبت‌نام مورد نظر به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی اقدام نماید. این گواهی نامه به مدت یكسال اجرایی خواهد بود. "
دوشنبه 28/4/1389 - 12:44

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور گفت: دشمنان ایران اسلامی آرزوی عقب‌نشینی این ملت را به گور خواهند برد.


به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمود احمدی‌‌نژاد پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح خط تولید گرانیت در شركت آپاداناسران قزوین بیان داشت: امروز شاهد افتتاح دو پروژه بودیم كه از آن میان افتتاح تولید مواد شوینده گامی مثبت و ارزشمند است و با وجود تمام این ارزش‌ها نقطه بارز این طرح خلاقیت طراحان آن است.
وی ادامه داد: روحیه‌ای كه در این عزیزان می‌بینم همان روحیه ایمان به توانمندی ایرانی و روحیه مثبت خلاق است. در واقع بخش عمده‌ای از دعوای سیاسی دشمنان ملت ایران در خصوص همین خلاقیت و برجستگی توانمندی‌های ایرانیان است.
رئیس‌جمهور كشورمان خاطر‌نشان كرد: در پروژه‌های این چنین افق نگاهی نو و بلند را شاهد هستیم و این افق با آرمان‌ها و اهداف انقلاب نسبت مستقیم دارد.
‌به‌طور قطع‌ اگر كسی بخواهد قله‌های بلند را فتح كند با این روحیه و نگاه می‌تواند به دستاوردهای بزرگی برسد ولی اگر افق نگاه كوتاه باشد به اهداف كمتری دست می‌یابد.
وی اضافه كرد: همت‌های بلند زاییده خواسته‌های بزرگ و جهانی است و در این میان استان قزوین، استانی است كه به‌سرعت در حال پیشرفت است و از نظر صنعتی رتبه بالایی دارد.
وی ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری این استان طی برنامه چهارم نسبت به برنامه سوم حدود 9 برابر افزایش یافته است و البته استان قزوین در بخش كشاورزی، گردشگری و خدمات علمی و آموزشی نیز به‌سرعت در حال پیشرفت است.
احمدی‌نژاد اعلام كرد: اما نكته مهمی كه در خصوص قزوین وجود دارد اینكه سابقه تاریخی این منطقه از اهمیتی بالا برخوردار است، سابقه تاریخی مثل حافظه انسان است و در واقع حافظه ثابت اساس هر دستگاهی را تشكیل می‌دهد كه حافظه ثابت تاریخ ملت است و هویت و موجودیت یك ملت را نشان می‌دهد و در این میان استان قزوین از مناطق تمدن‌خیز و فرهنگ‌خیز ایران است.
وی تصریح كرد: این منطقه نیز مثل همه مناطق ایران در مقاطع طولانی از تاریخ پرچمدار فرهنگ، فناوری، علم، سازندگی و ... بوده است.
رئیس‌جمهور با اشاره به برجستگی انسان‌ها اظهار داشت: انسان‌ها دو روح دارند و در واقع موجودیت انسان فردی و جمعی است، در روح فردی انسان یك موجودیت دارد كه ما را تفكیك می‌كند اما همزمان دارای یك روح جمعی نیز هستیم كه اگر بخواهیم رفتار یك ملت را تحلیل كنیم باید رفتار روح جمعی را تحلیل كنیم والا هر كسی یك مدل است.
وی خاطر نشان كرد: روح جمعی ملت ایران یادآور ویژگی‌های برجسته و افتخار‌آفرینی است كه یكی از این ویژگی‌ها یگانه‌پرستی‌ است، ما تنها و جزو معدود ملت‌هایی هستیم كه هیچ گاه به سمت شرك و بت‌پرستی نرفته‌ایم و كاوش‌های بیش از 7 هزار ساله باستان‌شناسی هیچ‌گونه نشانه انحرافی در روح جمعی ملت ایران از یكتاپرستی پیدا نكرده است و این در حالی است كه برخی امروز نیز یكتاپرست نیستند ولی ملت ایران همواره یكتاپرست بوده و یگانه‌پرستی راه و شیوه روح جمعی ملت ایران بوده و هست.
احمدی‌نژاد گفت: ویژگی دیگر روح جمعی ملت ایران كمال‌جویی است، همیشه ملت ایران در همه عرصه‌ها بالاترین نقطه را مدنظر داشته است از همین رو این ملت نقطه اوج و قله را مطالبه كرده و در همین راستا به یكی دیگر از ویژگی‌های این روح جمعی یعنی كمال‌جویی می‌رسیم و این كمال‌جویی در برتر بودن هیچ‌گاه به‌معنای تسلط نبوده است.
رئیس‌جمهور تأكید كرد: حق‌طلبی ویژگی دیگر روح جمعی ملت ایران است، ما جزو معدود ملت‌هایی هستیم كه تعصب ملی ـ قومی نداشته‌ایم و اگر هم بوده بسیار كم بوده است از همین رو این ملت كلام حق را پذیرفته و هیچ گاه در برابر كلام حق مقاومت نكرده است در نتیجه اسلام وارد این سرزمین می‌شود.
احمدی‌نژاد ادامه داد: ایرانی‌ها با آغوش باز از اسلام استقبال می‌كنند؛ چرا كه حقیقت را در پیام آن دیدند و این در حالی است كه زمانی كه اسلام به ایران آمد آورندگان اسلام به لحاظ پیشرفت‌های مختلف از ملت ایران عقب‌تر بودند.
وی افزود: عشق به علم ویژگی دیگر ملت ایران است بدین معنا كه حتی اگر ملت ما در خوراك روزانه نیز نیازمند بوده باز هم برای علم‌آموزی حركت می‌كرده است و همچنین می‌توانیم از شجاعت، دفاع از مظلومان، ایستادگی در برابر ظلم، عشق و محبت، عدالت‌خواهی و ... به عنوان دیگر ویژگی‌های روح جمعی ملت ایران نام ببریم.
احمدی‌نژاد عنوان داشت: وقتی كه تاریخ را مطالعه می‌كنیم، می‌بینیم كه هر‌گاه روح جمعی ملت ایران بیدار شده و قله‌های فرهنگ‌سازی را فتح كرده و در اختیار بشر قرار داده است در واقع در چنین شرایطی قله‌های تاریخی و علمی فتح شده و ملت فاتح ایران ویژگی‌های جمعی روح خود را نشان داده است.
رئیس‌جمهور ادامه داد: استعمار به خوبی این ویژگی‌ روح جمعی ملت ایران را شناخته و برای غافل‌كردن و به خواب بردن آن برنامه‌های فرهنگی ویژه‌ای را اجرا كرده است.
به طوری كه استعمار‌گران بی‌فرهنگ سالها بنیاد‌های فرهنگی ما را تخریب كردند تا شاید به قول خودشان روح جمعی ملت ما را از كار بیندازند. در نتیجه ما كه در محور تمدن دنیا بودیم محتاج‌ترین آدم‌های دنیا شدیم و كسانی كه روزی علم را از ما التماس می‌كردند امروز آن را قطره‌قطره در اختیار ما قرار می‌دهند.
وی اظهار داشت: به واقع دشمن چرا از ما عصبانی است آیا از بمب اتم می‌ترسد، آنها می‌گویند كه براساس اطلاعاتی احتمال دارد ایرانی‌ها طی دو سال آینده یك بمب اتم بسازند، این سخن به واقع دروغی بیش نیست حتی اگر درست هم باشد باید از آنها پرسید كه شما چقدر بمب اتم دارید خود آمریكایی‌ها كه معمولا راست نمی‌گویند از وجود بیش از 5 هزار بمب‌اتم در آمریكا خبر داده‌اند حال باید پرسید كه آیا كسانی كه این میزان بمب اتم دارند از كشوری با بمب اتم می‌ترسند؟
وی تاكید كرد: همه ما می‌دانیم كه آنها از بمب اتم هراسی ندارند و ما نیز به‌دنبال بمب اتم نیستیم بلكه آنها از روح بیدار جمعی ملت ایران می‌ترسند و از همین رو علیه ملت ایران اقدام می‌كنند كه انفجار بمب در سیستان و بلوچستان در واقع ترجمه پیام رئیس‌جمهور آمریكا در 22 خرداد است و به نوعی ادامه قطعنامه صادر شده شورای امنیت است.
احمدی‌نژاد اضافه كرد: دشمنان این ملت از ما عصبانی هستند نه به این خاطر كه ما می‌خواهیم بمب اتم داشته باشیم بلكه آنها از بیداری مجدد روح جمعی ملت ایران می‌ترسند و می‌دانند كه این روح جمعی اگر دوباره بیدار شود همه عرصه‌های فرهنگی و سیاسی دنیا را فتح می‌كند و اجازه نمی‌دهد كه ظلم جهانی به همه ملت‌ها تحمیل شود و یك سازمان اقتصادی در دنیا، از سود تلاش دیگران بهره ببرد.
احمدی‌نژاد یادآور شد: آنها می‌دانند اگر روح ملت ایران به حركت درآید ارزش‌های ایرانی به سرعت دنیا را فرا خواهد گرفت، مروری بر تاریخ نشان می‌دهد كه ملت ایران هیچ‌گاه به دنبال لشكر‌كشی و تجاوز‌ به كشوری نبوده است و این در حالی است كه جنگ در عراق اتفاق افتاد و آمریكایی‌ها كه هیچ كاره بودند و كشورهای عربی كه به صدام كمك كردند از عراق خسارت می‌گیرند ولی ما كه خسارت دیده اصلی هستیم خسارت نگرفتیم.
احمدی‌نژاد یادآور شد: همان‌گونه كه در آیات و روایات آمده دشمنان ما گوش دارند ولی نمی‌شنوند چشم دارند ولی نمی‌بینند و دشمنان ما بدانند اگر هر راهی را به روی ما ببندند این جوانان و متخصصان كشور هستند كه راهی بهتر را خواهند ساخت و نمونه بارز آن كه سال 85 ما را تحریم كرده‌اند ولی صادرات كشور از رقم 6 میلیارد دلار در سال 83 به 18 میلیارد دلار در سال 88 رسید.
وی تصریح كرد: البته توانایی دشمن همین است ولی دشمن باید بداند ملت ایران بیدار است و این موضوع كه گفته می‌شود میان ملت ایران شكاف افتاده چیزی جز القائاتی نیست كه آنها خود اظهار می‌كنند ما هر چه اختلاف هم داشته باشیم یك ملت واحد هستیم و دشمنان باید بدانند كه آرزوی عقب‌نشینی ملت ایران را به گور خواهند برد اگر چه ما از تحریم استقبال نمی‌كنیم ولی آنها هر چه می‌توانند تحریم كنند چراكه نتیجه عكس می‌گیرند.
رئیس‌جمهور اعلام كرد: دشمنان این ملت از گفت‌وگو صحبت می‌كنند ولی باید بدانند كه شیوه گاوچرانی در ایران جایی ندارد بلكه باید با منطق وارد شوند تا پاسخ مناسب بگیرند، ما ملتی پرحوصله هستیم و به آنها هشدار می‌دهیم كه حداقل از قرار گرفتن در این سرآشیبی سقوط دوری كنند.
دوشنبه 28/4/1389 - 12:43

خبرگزاری فارس: نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: اگر پاكستان نتواند امنیت را در كشور خود تأمین كند، این حق مسلم ایران است كه در هر نقطه‌ای اشرار را سركوب كند.


حسن ونایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: مذهب شیعه برگرفته از قیام سیدالشهدا است كه در این زمینه شیعه با شهادت و خون دادن عجین بوده و ترسی از این حیث به خود راه نمی‌دهد.
وی افزود: شهید كردن شیعه نمی‌تواند دشمنان را به اهداف شومشان برساند چون با این عمل شیعه راسخ‌تر به عقاید و اهدافش می‌شود كه در این راستا اگر یك شیعه را بكشند، باید به مقابله و جهاد در برابر آن‌ها برخاست.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: امروز نهال انقلاب با رشادت‌ها و شهادت‌های شیعیان به یك درخت تنومند تبدیل شده است و ایران اسلامی مقتدر و سربلند در سطح بین‌المللی و دنیا عرض اندام می‌كند.
وی با بیان اینكه درخت تنومند جمهوری اسلامی تنه به تنه كشورهای استكباری می‌زند، بیان داشت: امروز با دستاورهای انقلاب و رشادت‌های شیعیان در عرصه نظام جهانی؛ ایران اراده جمهوری اسلامی و مكتب شیعه را معرفی می‌كند.
ونایی تأكید كرد: با توجه به این مطلب، حركت‌های كوركورانه و مبتدی چون بمب‌گذاری اخیر زاهدان، هیچ‌گونه خللی در نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد نمی‌كند چون ما مفتخر به داشتن مكتبی به رهبری نایب بر حق امام زمان هستیم.
وی عنوان داشت: ایران با ولایت مطلقه فقیه به گونه‌ای شایسته و درخور شأن اداره و اهداف جمهوری اسلامی را به پیش می‌برد و امروز مقتدرتر از هر زمان دیگر در راستای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برمی‌دارد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در مورد هدف استكبار از بمب‌گذاری مسجد زاهدان گفت: امر مسلم این است كه استكبار با تمام قوا، ابزار و یراقش امروز در برابر تشیع و شیعیان قد برافراشته كه در این زمینه چون قدرت رویارویی مستقیم را ندارد به این حركات مقطعی و كوركورانه دست می‌یازد.
وی ادامه داد: دشمنان استكباری اسلام در مقابل جمهوری اسلامی ایران با عملیات انتحاری به جایی نمی‌رسند چون این‌گونه ‌انفجارها و مقابله‌ها به شكست خود استكبار می‌انجامد و نه تنها روحیه مردم را تضعیف نمی‌كند بلكه روحیه شهادت‌طلبی و ایثارگری مردم شهید پرور ایران را نیز بیشتر می‌كند.
ونایی با ابراز امیدواری از اینكه شاهد پاسخ راسخ، محكم و دندان‌شكنی از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج)، سپاه، بسیج و خود عامه مردم حزب‌الله به عاملان انتحاری و اشرار خودفروخته در آینده نزدیك باشیم، عاملان انتحاری در زاهدان را اشرار ادامه‌دهنده راه ریگی دانست و بیان داشت: به دلیل بی‌كفایتی دولت و دستگاه امنیتی پاكستان، این كشور به مأمنی تبدیل شده كه به واسطه آن اشرار توانسته‌اند فعالیت كنند و در این زمینه آمریكا نیز آن‌ها را علیه ایران مسلح می‌كند.
وی تصریح كرد: اگر پاكستان نتواند امنیت پایگاه غربی ایران را تأمین كند، این حق مسلم ایران است كه در هر نقطه‌ای از خاك پاكستان یا افغانستان اشرار را سركوب كرده و نسبت به احقاق حقوق جمهوری اسلامی ایران گام بردارد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: امر مسلم این است كه ایران كشوری نیست كه حركت‌های كوركورانه ضد منافعش را پذیرا شده و سكوت كند چون در منطقه قدرتمند و برتر است.
وی عنوان داشت: ما به پاكستان هشدار می‌دهیم كه هر چه سریع‌تر اشرار خودفروخته و عاملان تروریستی را دستگیر كرده و به ایران تحویل دهد و گرنه ایران با تمام قوا از منافع و مردم خودش در سیستان و بلوچستان دفاع كرده و پاسخ قاطعی به این‌گونه حركات و اقدامات می‌دهد.
ونایی در در پایان در مورد اینكه چرا تاكنون وضعیت بحرانی منطقه تغییری نكرده است، گفت: كمیسیون امنیت ملی و مجلس مصمم است كه با فراخوانی وزرا راهكارهای لازم را برای امنیت و افزایش اقتدار مناطق مرزی ایران به هر شكل ممكن اتخاذ كند.
دوشنبه 28/4/1389 - 12:43

خبرگزاری فارس: من صوت آیت‌الله خامنه‌ای را در حین تلاوت سوره‌ فاتحة‌الكتاب و اذكار مختلف نماز خیلی دوست دارم، ایشان دارای صوتی جذاب و همراه با معنویت هستند كه در من احساس ملكوتی آیه‌ «الَّذِینَ هُمْ فِی صَلَاتِهِمْ خَاشِعُونَ» را زنده می‌كند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای، «احمداحمد نعینع»، پزشك و قاری برجسته‌ی مصری، از میهمانان بیست و هفتمین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی قرائت و حفظ قرآن كریم در تهران بود كه پنجشنبه 24 تیرماه نیز در در دیدار اساتید، داوران و شركت‌كنندگان این مسابقات با رهبر معظم انقلاب، به تلاوت آیاتی از قرآن مجید پرداخت.
وی در حاشیه‌ این دیدار و در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، از گفت ‌و شنود كوتاه خود با رهبر معظم انقلاب، پس از انجام تلاوت ابراز خرسندی كرد و گفت: پس از اتمام تلاوت به حضور آیت‌الله خامنه‌ای رفتم و ایشان نیز با لبخندی صمیمی آغوش خود را برای من گشودند و گفتند: «سلام بر سید شریف، دكتر احمد نعینع».
استاد نعینع در رابطه با حال و هوای این دیدار گفت: «این دیدار، تكریم قرآن و تكریم تلاوت و حفظ قرآن مجید بود و از این منظر شایان اهمیت است كه غیر از تلاوت هم به موضوع قرآن پرداخته شد و هم از دست‌اندركاران برگزاری مسابقات در ایران تشكر شد. به نظر بنده چنانچه در این جلسه عنوان شد آموزه‌های قرآن به عنوان یك كتاب انسان‌ساز می‌تواند همه‌ مسلمانان را در حل مشكلات امروز جهان یاری كند. رهبر جمهوری اسلامی در این دیدار همه و ‌بخصوص جوان‌ها را به حفظ و تلاوت قرآن دعوت كردند و این نشانگر اهتمام خاص ایشان به ترویج معارف قرآنی است.
این استاد برجسته‌ تلاوت قرآن در انتهای گفت‌وگو به ذكر خاطراتی كوتاه و شنیدنی از دیدارهای خود با رهبر انقلاب پرداخت كه در ادامه می‌خوانیم:

* از ثریا نیز گذشتی!

من تا كنون دیدارهای متعددی با آیت‌الله خامنه‌ای داشته‌ام كه تعداد آن‌ها یادم نیست و خاطرات زیادی نیز از این دیدارها در ذهن من ماندگار شده‌اند. مثلاً یكی از دیدارها در حضور رهبر معظم انقلاب به تلاوت قرآن می‌پرداختم و در هنگامی كه تلاوت من به اوج خود رسیده بود، ایشان در عبارتی فرمودند: «وصلت إلی ثریا» یعنی تو به ثریا رسیده‌ای و بعد هم فرمودند: تو از ثریا نیز گذشتی...

* هدیه‌ای فراموش‌نشدنی

در یكی از دیدارها من خدمت آیت‌الله خامنه‌ای رفتم و به ایشان گفتم: من سید و از نسل امام حسن مجتبی (ع) هستم. ایشان وقتی این را شنیدند، برخاستند و عبا و شال سبزی را كه داشتند به من هدیه كردند و این از ارزشمندترین هدایای زندگی من است.

* شبیه به مصطفی اسماعیل!

در یكی دیگر از دیدارها كه تقریبا‌ً خصوصی بود، پس از اقامه‌ نماز به امامت ایشان، تلاوتی داشتم كه آیت‌الله خامنه‌ای از آن تلاوت خیلی خوششان آمده بود و به من فرمودند:‌ اكنون خیلی‌ها از مصطفی اسماعیل تقلید می‌كنند اما به نظر من، شما از مصطفی اسماعیل تقلید نمی‌كنی، بلكه شبیه به مصطفی اسماعیل می‌خوانی. صدای شما شبیه مصطفی اسماعیل است و بر نحوه‌ تلاوت ایشان ظرایفی را نیز اضافه می‌كنی. من از آنجا پی بردم كه ایشان اشراف كامل بر مسایل فنی تلاوت دارند.
البته باید بگویم كه من نیز صوت آیت‌الله خامنه‌ای را در حین تلاوت سوره‌ فاتحة‌الكتاب و اذكار مختلف نماز خیلی دوست دارم، ایشان دارای صوتی جذاب و همراه با معنویت هستند كه در من احساس ملكوتی آیه‌ «الَّذِینَ هُمْ فِی صَلَاتِهِمْ خَاشِعُونَ» را زنده می‌كند. رعایت دقیق تجوید و معنویت موجود در صوت نماز آیت‌الله خامنه‌‌ای، ویژگی خاصی به قرائت ایشان بخشیده است.
دوشنبه 28/4/1389 - 12:43

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشكی بیرجند گفت: بر اساس اعلام سازمان ملل متحد تا سال 2050 جمعیت جهان با 40 درصد افزایش به 1/9 میلیارد نفر می‌رسد.


به گزارش خبرگزاری فارس از نهبندان، مراد هاشمزهی صبح امروز در همایش سلامت خانواده و توسعه پایدار در شهرستان نهبندان اظهار داشت: به طور تقریبی می‌توان گفت كه تمام این رشد جمعیت مربوط به كشورهای در حال توسعه و جهان سومی به ویژه در 50 كشور فقیر جهان است.
وی اضافه كرد: از یك طرف تامین غذا، مسكن، آموزش و اشتغال جامعه‌ای كه با مسئله افزایش جمعیت رو به رو است و از طرفی دیگر جوابگویی به نیاز گسترده مالی، معنوی و كاهش گرسنگی برای بسیاری از كشورهای جهان راهی جز كنترل رشد بی‌رویه جمعیت را باقی نگذاشته و این مسئله آنقدر مهم است كه سازمان ملل متحد روزی را به عنوان روز جهانی جمعیت نامگذاری كرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بیرجند با بیان اینكه برنامه‌های تنظیم خانواده 21 سال است كه به صورت قانون با محوریت وزارت بهداشت و درمان با تلاش‌های زیاد نتایج خوبی را به دنبال داشته است، گفت: هم اكنون كشور ایران به عنوان الگو در بین كشورهای در حال توسعه تبدیل شده است.
هاشمزهی با اشاره به اینكه میزان مرگ و میر نوزادان در استان از هزار تولد 3/14 درصد بوده است، تصریح كرد: میزان مرگ و میر كودكان زیر پنج سال 25 درصد است كه نسبت به نرم كشوری كه 25 درصد است در یك سطح قرار دارد.
وی با بیان اینكه در دانشگاه علوم پزشكی خراسان جنوبی 230 پزشك عمومی فعالیت دارند، گفت: از این تعداد 18 پزشك در شهرستان نهبندان مستقر هستند و در سطح استان نیز 46 مركز بهداشتی و درمانی روستایی و 25 مركز بهداشتی و درمانی شهری فعال هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بیرجند تعداد بیمارستان‌های استان را هشت بیمارستان عنوان كرد و اظهار داشت: در این بیمارستان‌ها 736 تخت موجود است كه در سطح استان بیمارستان شهید آتشدست نهبندان كم‌ترین میزان اشغال تخت را دارد و این استان نیز دارای 123 پزشك متخصص و هفت پزشك فوق تخصص است.
هاشمزهی با اشاره به اینكه در سطح خراسان جنوبی 20 واحد رادیولوژی وجود دارد، افزود: كاهش زایمان‌های غیر بهداشتی به كمتر از 25 درصد از مهم‌ترین برنامه‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی است.
دوشنبه 28/4/1389 - 12:42

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان تربیت بدنی گفت: تمامی مراحل قانونی و حقوقی واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی انجام شده است.


به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به كیش، علی سعیدلو در حاشیه مراسم افتتاحیه دومین دوره فستیوال هنرهای رزمی در كیش اظهار داشت: انجام كار واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی از وظایف سازمان تربیت بدنی است. تمامی كارهای حقوقی را انجام داده و به سازمان خصوصی سازی انتقال داده ایم.
وی ادامه داد: آنها باید تراز مالی را تهیه و ارزشیابی های لازم را انجام دهند و سپس آن را به بورس واگذار كنند. این باشگاه ها برای دولت هزینه دارند و ما همه كارها را برای واگذاری شان انجام داده ایم. در چند سال اول بعد از واگذاری به بخش خصوصی نیز از آنها حمایت خواهیم كرد تا كارها به روی روال بیافتد.
وی درباره افزایش بودجه سازمان تربیت بدنی خاطرنشان ساخت: بودجه و اعتبارات سازمان هیچ مشكلی ندارد، ما امسال از همه دستگاه های دیگر بیشتر بودجه گرفتیم، سهم كمیته ملی المپیك را نیز داده و همه چیز را حل كرده ایم. در همین جا اعلام می كنم كه تمامی اردوهای گوانگجو به دقت و با نظم خاصی در حال برگزاری است.
رئیس سازمان تربیت بدنی تصریح كرد: ما در این بازی ها به كشتی بسیار امیدواریم، دوومیدانی، تكواندو، قایقرانی و رشته های رزمی نیز می توانند عملكرد بسیار موفقی در آنجا داشته باشند. باید بتوانیم در هر دوره پیشرفت كنیم؛ اما اگر دیگران بیشتر تلاش كرده باشند طبیعی است كه بهتر نتیجه بگیرند.
وی با اشاره به نگرانی های برخی رسانه ها گفت: هر كس كه می خواهد در این زمیه درباره بازی های آسیایی گوانگجو بنویسد بهتر است كه ابتدا به من بگوید كه نگرانی اش از چیست. سعی كرده ایم همه چیز طبق برنامه پیش برود.
سعیدلو درباره بازگشت خود از كیش و سفر علی آبادی در روز بعد كه او حضور ندارد، اظهار داشت: این خیلی خوب است كه هر روز یكی از مسئولان حضور داشته باشد، برنامه ها طوری تنظیم نشد كه با هم در این مراسم شركت كنیم، ما قبلاً در مراسم مختلفی با هم بودیم كه یكی از آنها افتتاح سالن تیراندازی بود. در ورزش بدون وفاق و دوستی نمی شود كار كرد.
وی ادامه داد: حضور تعداد قابل توجهی از كشورهای خارجی در ایران به آنها توانایی مدیریت ما را ثابت می كند و از سوی دیگر خارجی با فرهنگ ایرانی از نزدیك آشنا می شوند و این تبلیغات سوء را خنثی می كند.
سعیدلو به تعدد سبك ها در فدراسیون ورزش های رزمی اشاره كرد و خاطرنشان ساخت: بسیاری از این سبك ها ریشه در فرهنگ و تاریخ ایرانی دارد، در همایش كونگ فو نیز این مسئله را به وضوح دیدم. باید بتوانیم این ورزش ها را به نام ایران ثبت كنیم متاسفانه در این سال ها كوتاهی شده است.
وی افزود: مردم ایران علاقه ویژه ای به ورزش های رزمی دارند و ما علاوه بر گسترش برخی از این رشته ها كه ایرانی هستند باید بتوانیم آنها را در سطح جهان گسترش دهیم.
سعیدلو یادآور شد: درست است كه برگزاری دومین دوره فستیوال هنرهای رزمی نواقصی داشت ولی باید آن را قبول كرد چون برگزاری در خارج از تهران مشكلاتی دارد و در سال های بعد به طور قطع بهتر از این خواهد شد.
دوشنبه 28/4/1389 - 12:42

خبرگزاری فارس: آمریكا با درخواست رژیم صهیونیستی در خصوص احداث یك راكتور هسته‌ای جدید در صحرای نقب موافقت كرد.


به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی "لجان المقاومه "، چندی پیش یك هیئت آمریكایی ضمن سفر به سرزمین‌های اشغالی درخواست رژیم صهیونیستی مبنی بر احداث یك راكتور هسته‌ای در صحرای فلسطینی نقب را بررسی كرد.
روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارونوت " با درج این خبر نوشت كه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در جریان دیدار اخیرش از واشنگتن گفت‌وگوهایی نیز با دولت آمریكا مبنی بر احداث یك راكتور هسته‌ای در نقب انجام داده و با جلب موافقت دولت آمریكا سندی سری در این ‌باره امضا كرده است.
به موجب این موافقتنامه هیئتی از كاخ سفید راهی سرزمین‌های اشغالی شد تا ضمن بازدید از نقب مذاكراتی جدی در زمینه امكان اجرای این طرح با وزارت زیرساخت‌ها و كمیسیون هسته‌ای رژیم صهیونیستی انجام دهد.
این توافق درحالی صورت می‌گیرد كه آمریكا همیشه از جهان عاری از سلاح و بویژه سلاح‌های هسته‌ای سخن به میان آورده است.
دوشنبه 28/4/1389 - 12:42

خبرگزاری فارس: دولت افغانستان روزهای 2شنبه و 3شنبه را به منظور تامین امنیت و جلوگیری از ترافیك بیشتر در شهر كابل، تعطیلی عمومی اعلام كرد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در كابل، شورای وزیران افغانستان شب گذشته این تصمیم را به منظور تامین امنیت هر چه بیشتر نشست كابل و جلوگیری از مشكلات ترافیكی عنوان كرد.
در همین حال وزارت كشور افغانستان با انتشار اطلاعیه ای از شهروندان كابل خواسته است تا به تمامی توصیه های نیروهای امنیتی احترام بگذارند.
در حال حاضر رفت و آمد در شهر كابل به سختی انجام می شود و پست‌های ایست و بازرسی امنیتی در تمام نقاط كابل مستقر شده اند و مردم از مشكلات رفت و آمد در شهر شكایت دارند.
شهر كابل فردا میزبان كنفرانس جهانی كابل است و بررسی كمك های خارجی در بخش های مختلف افغانستان از برنامه های این نشست اعلام شده است و افغانستان برای این نشست طرح های مشخص اقتصادی و سیاسی را آماده كرده است.
وزارت اقتصاد افغانستان اعلام كرده است كه این طرح ها در پنج بخش آماده شده اند كه تنها هزینه پروژه های زیر بنایی و كشاوزی 11 میلیارد دلار براورد شده است.
در این نشست نمایندگان بیشتر از 70 كشور و نهادهای كمك كننده به افغانستان شركت خواهند كرد.
ورود هیئت های خارجی به كابل از روز گذشته آغاز شده است و تا ساعاتی دیگر نیز "منوچهر متكی " وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران وارد كابل خواهد شد.
دوشنبه 28/4/1389 - 12:41

خبرگزاری فارس:درست وقتی به سمت اسپانیا حركت می‌كنیم كه پایتخت آن در تب و تاب پیروزی در جام جهانی است، اسپانیایی‌ها حالا بیش از این كه به دیپلماسی فكر كنند مشغول فوتبال هستند اما از هر فرصتی می‌شود به دیپلماسی نگاه كرد، حتی فوتبال؛ حالا رسانه كجای معادله است، خدا می‌داند.


دوشنبه 21 تیرماه 1389، ساعت 10 صبح
سوار بر هواپیمای ایرباس دولت جمهوری اسلامی ایران هستیم و منتظر منوچهر متكی، وزیر امور خارجه تا به بقیه بپیوندد و تهران را به مقصد مادرید ترك كنیم.
كاپیتان قبل از پرواز مقصد بعدی را اعلام می‌كند،ارومیه. قرار است یك ساعت بعد بر روی باند فرودگاه ارومیه بنشینیم. هنوز یك ساعت نگذشته كه می‌شود دریاچه سرخ ارومیه را زیر بال‌های هواپیما دید و معلوم است كه تا چند دقیقه دیگر به مقصد-یا همان ایستگاه بین‌راهی- خواهیم رسید. اینكه چرا به جای ایستگاهی در كشوری همسایه یا میانه راه در ارومیه توقف كردیم شاید به دلیل احتراز از توقف در كشور خارجی ثالث بوده است؛ به هر حال كسی توضیح قانع كننده‌ی درست و درمانی ندارد. فرودگاه ارومیه راه حلی است كه ما را بدون نیاز به توقف بین راهی به سمت مقصد هدایت می‌كند.
از ارومیه تا مادرید را كاپیتان 5 یا 6 ساعت تخمین می‌زند و سفر ما به سمت سرحدات جمهوری اسلامی آغاز می‌شود.
در این سفر محمد واقعی، عكاس و تصویربردار وزارت خارجه نیز هست، از سفر گذشته همدیگر را می‌شناسیم. هواپیما كه از روی باند ارومیه بلند می‌شود، واقعی هم به حرف می‌آید: خدا تیمسار ظهیرنژاد را رحمت كند. نگاهش می‌كنم تا ادامه دهد: اهل ارومیه بود، یك بار از او پرسیدم تیمسار ارومیه یعنی چی؟ گفت ارومیه نه "حور میه " یعنی حوری میاد.
تركیه، یونان، ایتالیا، فرانسه، كشورهایی هستند كه برای رسیدن به اسپانیا باید از آنها بگذریم و این یعنی خشكی، دریا، خشكی و باز هم دریا....

بعد از ظهر به وقت مادرید است كه به چند كیلومتری شهر ماتادورها می رسیم.ساعت را كه نگاه می كنم بر خلاف آنچه كاپیتان پیش بینی كرده بود مقداری زودتر به مقصد می رسیم. منظره زمین های اسپانیایی از بالا به لحاف چهل تكه می ماند، بیشتر خاكی رنگ و كمتر سبز. زودتر رسیدنمان اما به نفع مان تمام نمی‌شود، مجبوریم چند دوری بالای سر مادرید چرخ بزنیم تا اجازه ورودمان صادر شود. شهری كه حالا علاوه بر گرمای 39 درجه‌ایش، گرم جشن پیروزی تیم ملی اسپانیا در جام جهانی آن هم برای اولین بار شده است.
همراهانمان حال خوشی ندارند، از تكان های سر بالهای هواپیما می شود فهمید كه باد هم سر سازگاری نداشته و همین باعث می شود كه میان زمین و آسمان با سرعت زیاد بالا و پایین برویم. بالاخره اجازه ورود به فرودگاه "باراخاس " به هواپیما صادر می شود. هواپیما با یكی دو تكان شدید روی زمین فرودگاه آرام می گیرد. اما این تازه شروع معطلی است؛ این بار بر روی باند فرودگاه. هواپیمای ایرباس ما درست مثل تاكسی های خیابانی كه به دنبال مسافر خیابانها را متر می كنند، از جلوی تك تك ترمینال های تخلیه مسافر كه به وسیله دالان هایی به محوطه سالنهای فرودگاه باراخاس متصل است می گذرد. گرمای هوا اگر چه به میزان گرمای تهران نیست ولی بعد از این سفر نه چندان كوتاه پنج شش ساعته و آن وضعیت در هنگام فرود آمدن حالا دیگر همه را كلافه كرده و از همه مهم تر بلاتكلیفی است كه آزار دهنده است. از دریچه كوچك هواپیما كه تاسیسات فرودگاه را كه دید می زنیم، آرم شركت هواپیمایی برایمان جالب است. ایبریا،پیش از اینكه سوال درباره ریشه و چند و چون ماجرا جدی شود یكی می گوید این ایبریا درحقیقت نام شبه جزیره ای است كه شامل اسپانیا و پرتغال می شود. هواپیما چند دقیقه ای است كه از حركت ایستاده و ما كه گروه خبری باشیم پشت سر دیپلمات های همراه وزیر خارجه و دیگران منتظریم كه پلكان را برای پیاده شدن بیاورند. آوردن پلكان هم چند دقیقه ای طول می كشد. باز هم یكی از بچه های تیم می گوید شاید همگی درگیر جشن بازگشت تیم ملی شان به مادرید هستند. تیم ملی اسپانیا كمی پیش از ما به اسپانیا رسیده اند؛ این را وقتی می فهمیم كه در حال خروج از فرودگاه هستیم...
پلكان را كه می آورند تازه در هواپیما باز می شود. وزیر، معاونانش و سخنگو جلوتر ایستاده اند و ما اندكی احتیاط و شرط ادب را رعایت می كنیم و پیاده نمی شویم غافل از این كه تیم واحد مركزی خبر پیاده شده و خود را برای تصویربرداری از هیات اعزامی وزارت خارجه آماده می كند. با دوستان دیگرمان كه از رسانه های مكتوب هستند مشورت می كنیم ولی باز به نتیجه نمی رسیم. همچنان مشغول بحث هستیم كه، مهمانپرست، سخنگو، متوجه ماجرا می شود و اشاره می كند كه اگر بخواهید می‌توانید از هواپیما خارج شوید، در راه خروج یكی دو نفر از هماهنگ كنندگان برنامه می گویند كه هنوز برای تیم خبری اتومبیلی آماده نشده و ما باید صبر كنیم و اتومبیلی كه تا چند لحظه دیگر سر و كله اش پیدا خواهد شد، مربوط به دیپلماتها است. سر تكان می دهیم كه اهمیتی ندارد و خودمان را از فضای هواپیما كه حالا برایمان خفه كننده است خلاص می كنیم.
چند مامور زن و یكی دو مرد در پای پلكان انتظار می كشند. زن ها لباس فرم پوشیده اند. كت دامن های سورمه ای و پیراهن روشن و بلافاصله دستكش هم به دست می كنند و خیلی شق و رق و رسمی منتظر می ایستند. از بین ماموران زن معلوم است یكی كه مدام به زبان انگلیسی با ماموران وزارت خارجه در حال صحبت كردن است مسوولیت دیگران را بر عهده دارد. زنی میانسال است و چهل و چند ساله با موهای بلوند كه آنها را پشت سر جمع كرده؛ كمی كه به جمعشان نزدیك می شوم. چند جمله ای از مكالمات را می شنوم. به ما اشاره می كند و همان حرف بچه های تشریفات را تكرار می كند كه ون- كه البته در آن زمان رسیده بود - تنها مخصوص وزیر و همراهانش است و باقی باید منتظر ون بعدی بمانند و بعد هم از این كه با او هماهنگی های لازم انجام نشده و به همین دلیل خودرو به اندازه كافی اختصاص داده نشده است شكایت می كرد. در همین اثنا هم وزیر و دیپلمات های همراه وی از هواپیما خارج شده و تیم خبری هم عكس و تصویرش را آماده می كند. عكاسی كه تمام می شود به سراغ تلفن ماهواره ای ثریا می روم كه این بار با خودم از تهران برای جلوگیری از قطع ارتباط آورده ام می روم. اما فایده ای ندارد، چندین و چند بار تلفن روشن و خاموش می شود اما دریغ از حتی یك خط آنتن. بد و بیراهی به شانس و ثریا با آن هیكل زمختش نثار و خاموشش می كنم.
چند دقیقه‌ای پای هواپیما می‌مانیم تا بالاخره ون دیگری كه قرار است تیم خبری را به پاویون برساند پیدایش می‌شود. در راه خانم رئیس(!) در پاسخ سوال بچه‌هایی كه در مورد محل ورود تیم ملی اسپانیا به خاك این كشور كنجكاوی می‌كردند می‌گوید:اینجا فرودگاه باراخاس و فرودگاه قدیمی مادرید است. تقریبا فهمیدیم كه فرودگاه اصلی جای دیگری است. یك ربع ساعتی طول می‌كشد تا بالاخره سوار مینی بوس می‌شویم و به سمت هتل محل اقامت حركت می‌كنیم.
از مترجم و راهنمای گروه كه از ایرانی‌های مقیم اسپانیا است درباره حال و هوای شهر از دیشب پس از پایان بازی فینال جام جهانی تا امروز می‌پرسیم. می‌گوید دیشب بلافاصله پس از پیروزی اسپانیا مردم به خیابان‌ها آمدند تا نزدیكی‌های صبح جشن‌شان ادامه داشت.
نگاهی به بزرگراهی كه ما را به سمت مادرید می‌برد می‌اندازم و همزمان صدای راهنمایمان هم به گوش می‌رسد: یكی دو ساعت پیش از شما تیم ملی اسپانیا وارد مادرید شده و حالا اتوبوس‌شان در میان استقبال كنندگان به سمت یكی از میادین اصلی می رود تا جشن اصلی در ساعت 9 بعدازظهر در همان میدان برگزار شود. یكی از بچه‌ها می‌پرسد كه آیا آنها را در راه خواهیم دید كه جواب می‌شنود مسیرمان یكی است.
در میان اتوبان باز هم چشم می‌گردانم، ماشین‌هایی كه با سرعتی نسبتا منطقی عبور می‌كنند و از آن سو بیلبوردهای بزرگ از نوشیدنی‌های الكلی و غیر الكلی گرفته تا مد و ... و گرما. گرما اگر چه به داخل خودروی ما راهی ندارد و كولرهای مینی بوس با تمام قدرتش كار می‌كند اما حرارت تابش خورشید را می‌توان از انعكاس اشعه‌هایش بر آسفالت كف خیابان و بدنه ماشین‌های عبوری تشخیص داد.
ساعت را نگاه می‌كنم، نسبت به ایران حدودا 2.5 ساعت تفاوت هست، در مادرید ساعت از 5 گذشته اما همچنان خورشید مثل ساعت 3 می‌تابد؛ تك تك، ماشین‌هایی را می‌توان دید كه پرچم اسپانیا را روی سقفشان آویخته‌اندیا از پنجره بیرون كرده‌اند، اما همچنان وضعیت عادی است.

ادامه دارد...
دوشنبه 28/4/1389 - 12:40

خبرگزاری فارس: یكی از نوجوانان مجروح حادثه تروریستی اخیر در زاهدان گفت:‌ به آقا این پیام را برسانید كه همه هستی من فدای یك تار موی شما.


به گزارش سرویس " فضای مجازی "‌فارس ،جهان نوشت: رحیمیان پس از خواندن پیام رهبر انقلاب برای خانواده های داغدار و مجروحین، بالای سر یك نوجوان مجروح در بیمارستان حاضر شد و دقایق را با و همصحبت شد.

این نوجوان مجروح كه در بیمارستان بستری شده و چشم هایش نیز از شدت جراحت بسته بود و جائی را نمی توانست ببیند به رحیمیان گفت: " به آقا این پیام برسانید و بگوئید كه این جراحت چیز مهم نیست و من حاضرم جانم را فدای رهبرم كنم.به ایشان بگوئید نگران نباشند همه هستی من فدای یك تار موی آقا "

گفتنی است رحیمیان با شنیدن سخنان عاشقانه این نوجوان نسبت به رهبر انقلاب تحت تاثیر قرار گرفت.
لازم به ذكر است این نوجوان فرزند یكی از مجروحین و جانبازان 8 سال دفاع مقدس است.
دوشنبه 28/4/1389 - 12:40