تعداد مطالب : 9228
تعداد نظرات : 46
زمان آخرین مطلب : 9ساعت و 29دقيقه قبل

 

براساس نرخنامه جدید سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، قیمت 20 نوع میوه از جمله انواع سیب، هندوانه و خیار در میادین میوه و تره بار کاهش یافت.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ قیمت 20 نوع میوه‌ای که در میادین میوه و تره بار کاهش یافته است، به شرح زیر است.
1- ازگیل با 1500 تومان کاهش به قیمت 10500 تومان
2- توت سیاه با 2 هزار تومان کاهش به قیمت 11 هزار تومان
3- توت فرنگی با 900 تومان کاهش به قیمت 11900 تومان
4- چاغاله بادام با 5 هزار تومان کاهش به قیمت 18 هزار تومان
5- خربزه با 400 تومان کاهش به قیمت 6200 تومان
6- دستنبو با 400 تومان کاهش به قیمت 6200 تومان
7- طالبی با 400 تومان کاهش به قیمت 6200 تومان
8- ملون با 400 تومان کاهش به قیمت 6200 تومان
9- خیار رسمی با 100 تومان کاهش به قیمت 2900 تومان
10- خیار رویال با 100 تومان کاهش به قیمت 2900 تومان
11- خیار کوتاه با 600 تومان کاهش به قیمت 3900 تومان
12- خیار گلخانه‌ای با 300 تومان کاهش به قیمت 3500 تومان
13- سیب زرد با 200 تومان کاهش به قیمت 7200 تومان
14- سیب قرمز با 200 تومان کاهش به قیمت 7200 تومان
15- کیوی با 300 تومان کاهش به قیمت 7300 تومان
16- گوجه سبز دور شهری با 2900 تومان کاهش به قیمت 11900 تومان
17- گوجه سبز شمالی با 2 هزار تومان کاهش به قیمت 7 هزار تومان
18- لیمو شیرین با هزار تومان کاهش به قیمت 3800 تومان
19- هلو با 500 تومان کاهش به قیمت 8500 تومان
20- هندوانه با 250 تومان کاهش به قیمت 2950 تومان
گفتنی است، به طور متوسط قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره بار 36 درصد ارزان‌تر از قیمت میوه در سطح شهر است.

شنبه 4/3/1398 - 15:57

 

 

 یکی از اولین تندیسهای نصب شده بعد از انقلاب در ایران برای اولین بار از سوی سازمان زیباسازی به طور کامل مرمت می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهرتهران، سیدمجتبی موسوی، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اعلام این خبر گفت: مجموعه مجسمه ملل که شامل تندیس زکریای رازی و چهار چهره فیگوراتیو در چهارگوشه آن است، یکی از اولین مجسمه‌هایی است که بعد از انقلاب اسلامی در ایران نصب شد، این مجموعه مجسمه‌ها برای اولین بار از سوی سازمان زیباسازی و با همکاری منطقه 11 مورد مرمت کامل قرار می‌گیرد.

 او با اشاره به اینکه سازنده این مجموعه مجسمه‌ها استاد علی قهاری کرمانی مجسمه‌ساز شهیر معاصر است، ادامه‌داد: این مجسمه با چهار مجسمه فیگوراتیو که در پای آن قراردارد از نظر هنری دارای ارزش بسیار بالایی هستند.

موسوی با بیان اینکه بهسازی میدان رازی یکی از پروژه‌های مهمی است که اصلاح فضای داخلی، آب نما و فضای سبز این میدان از سوی سازمان انجام شده و رو به پایان است، افزود: مجسمه "زکریای رازی" پزشک، فیلسوف و شیمیدان برجسته ایرانی به همراه چهار فیگوری که نماد قاره های مختلف است در چهارگوشه و در پای مجسمه جانمایی شده از جنس برنز بوده و از زمان نصب آن تا کنون مرمت نشده است.

 به گفته معاون فرهنگی و هنرهای شهری پایه مجسمه از جنس سیمان است که به دلیل قرار گرفتن در شرایط جوی مختلف در سالهای طولانی آسیب جدی دیده است که توسط تیم اجرایی آلودگی ها از پایه پاکسازی و پایه به طور کامل مرمت می‌شود.

 او درمورد مجسمه رازی که برروی پایه و به ارتفاع 3 متر قرار گرفته است، گفت: این مجسمه به همراه چهار اثر فیگوراتیو با توجه به قرار گرفتن در شرایط جوی در تمام این سالها نیاز به مرمت اساسی دارد که به زودی این مرمت آغاز خواهد شد.

شنبه 4/3/1398 - 15:52


سردیس استاد «جمشید مشایخی» با رفع ایراد ها و شبیه سازی لازم امروز شنبه - 4 خرداد ماه - در ابتدای خیابان استاد مشایخی جانمایی و نصب شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مجید صالحی مدیر روابط عمومی این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار کرد: فرایند شبیه سازی سردیس استاد مشایخی با چهره ایشان در کارگاه هنری استاد حسن زاده به اتمام رسید و سردیس آماده و با اقدامات لازم عملیات انتقال آن از کارگاه انجام و در جای خود نصب شد.
وی با بیان اینکه در مرحله قبل تصویر انتخابی برای ساخت سردیس بنا به نظر خانواده انتخاب شده بود افزود: برای انجام شبیه سازی های لازم این بار انتخاب تصویر از سوی مجسمه ساز صورت گرفت و خانواده در جریان مراحل مختلف ساخت سردیس قرار و از فرایند کار رضایت داشتند.
مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک با تاکید بر اینکه در این مرحله تنها اقدامات مربوط به شبیه سازی انجام شد، گفت: شهرداری تهران در این رابطه هیچ هزینه ای پرداخت نکرده است.
به گفته صالحی؛ سردیس جدید استاد جمشید مشایخی صبح امروز شنبه -4 خرداد- با حضور مدیران شهری منطقه یک در مکان جانمایی خود در ابتدای خیابان استاد مشایخی (ج سابق) نصب شد

 

شنبه 4/3/1398 - 15:41

 

در نشست ارزیابی نظارت ستادی اداره کل هماهنگی،نظارت و پیگیری امور مناطق شهرداری تهران برنامه های آتی برای ارتقای سرانه های فضای سبز و خدماتی محله های مرکزی شهر تهران مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، مصطفی موسوی لاری مدیر کل هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در بازدید و ارزیابی عملکرد شهرداری منطقه 11 ضمن تأکید بر توجه بیشتر شهرداران نواحی به سامانه سامن ، حضور میدانی در سطح ناحیه و احصاء معضلات محله ای را حائز اهمیت دانست و گفت: شهرداران نواحی باید روزانه 3تا 4 ساعت به صورت پیاده در سطح محله ها حضور یابند و هر 2تا3 هفته تمام ناحیه را یک بار رصد کنند.

همچنین در این نشست نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 با بیان این که نظارت در هر نقطه ای باعث رشد و ارتقا می شود ؛ گفت: رفع مشکلات احصاء شده را در دستور کار قرار می دهیم .

آبادیان با اشاره به قرار گیری منطقه 11 در مرکز پایتخت و حجم بالای تردد در معابر این منطقه که منجر به سایش سریعتر و بیشتر علائم ترافیکی و دیگر تجهیزات می شود؛ افزود:این منطقه با توجه به حجم بالای تردد ، جای توجه بیشتری در موضوع بودجه عمومی شهر تهران دارد و خرابی امکانات موجود قابل قیاس با مناطق کم تردد نیست و نسبت سایش بسیار بالاست که لزوم توجه بیشتری را نسبت به اعتبارات می طلبد.

وی در خصوص سرانه های منطقه 11 گفت: عقب افتادگی سرانه ها از قدیم در این منطقه وجود داشته که با برنامه ریزی های انجام شده در تلاش هستیم این موضوع را جبران کنیم.

آبادیان به تبدیل دو نقطه از پهنه S  به پهنه G در طرح تفصیلی و هدف گذاری برای افزایش فضای سبز را از برنامه های این منطقه عنوان کرد و از اضافه شدن 3 مجموعه به سرانه فضای سبز منطقه 11 طی سال 98 خبر داد.

پیگیری راه اندازی 3 میدان میوه و تره بار جدید تا پایان سال 98 ، اضافه شدن 3 ایستگاه مترو طی سال جاری،آغاز عملیات اجرایی بزرگترین پروژه فرهنگی شهر تهران با بازگشایی پیاده راه شهریار در پهنه رودکی و پیگیری ارتقای فضای شبانه با توجه به آسیب های اجتماعی در محله های جنوبی منطقه  در راستای احیای حیات شبانه از دیگر برنامه های شهرداری منطقه 11 است که آبادیان برای ارتقای عرصه های عمومی به آن ها اشاره کرد.

در این نشست ضمن بررسی و ارزیابی اقدامات انجام شده نواحی 4 گانه منطقه 11 توسط هیئت همراه و مدیران معاونت هماهنگی امور مناطق شهر تهران ، لزوم توجه بیشتر به سامانه سامن ، پیگیری رفع مشکلات ساختمان های نا ایمن ، توجه به سرزندگی نواحی ، امنیت اجتماعی در پارک ها و وجود کودکان کار ، سد معبر ، به روز رسانی سامانه شناسنامه نواحی و ارزیابی نگهداشت شهر در حوزه های مختلف انجام شد.

 

شنبه 4/3/1398 - 15:39

می‌گویند که تو دیده نمی‌شوی ولی از همه‌ی دیدنی‌ها دیدنی‌تری.
آنها که بویت را استشمام کردند گفتند که بوی گل وجودت از هزاران گل بوستان بوئیدنی‌تر است.
گفتند که غیبت را انتظاری بزرگ باید بود ولی آرزومندان تو هر وقت که خواستند تو را دیدند. اگر چه ناپیدایی ولی هر که نامت را از ته دل صدا زد، تو از پشت پرده‌های غیبت به یاری او شتافتی. حضور تو مثل نسیم خوشبوی است که از عطرش، غنچه‌ها می‌شکفند و شاخه‌ها جوانه می‌زنند. حور تو مثل آهنگ دل نوازیست که از طنین آن پرندگان سرمست می‌شوند.
انتظار واژه‌ای است آشنا برای من و تو که هر بار بر وجودم سایه می‌افکند غربتش را بیش از پیش درک می‌کنم و غربت عجیب‌ترین حس هست، وقتی که در تار و پود وجودم ریشه می‌دواند مرا با خود به دیدار چشمان مانده به راه یعقوب می‌برد به اوج خواستن و نیایش. غربت، با من عشق را نجوا می‌کند و مرا به ایمانی پایدار می‌خواند که او خواهد آمد آن‌گاه غوغایی در درونم به پا می‌شود
و انتظار دیگر برایم به مفهوم فاصله نیست که عهدیست برای رسیدن، پیمانی برای پاک ماندن تا آمدنش در بهاران.
به خدایش سو گند عاشقانه به انتظارش می‌نشینیم و همیشه باورم به آمدنش استوار و چشمانم به راهش برقرار خواهد ماند.

آن سفر کرده که صد قافله دل همراه اوست
هر کجا هست خدایا به سلامت دارش

جمعه 3/3/1398 - 18:17

 

شركت بهره برداری متروی تهران و حومه در شب های قدر سرویس ویژه ارائه می دهد"مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه"با اعلام این خبر گفت: متروی تهران درتمامی خطوط درون شهری از ساعت ۲۳ تا ۵:۳۰ صبح، به مردم خدمات‌رسانی می‌كند.
فرنوش نوبخت نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شهروندان افزود: متروی تهران همواره سعی کرده است تا در مناسبت‌های ملی و مذهبی تسهیلات لازم را برای تردد مسافران فراهم کند امسال هم در لیالی پربرکت قدر جهت تکریم شب‌زنده‌داران و تسهیل تردد آنها به مساجد، حسینیه‌ها و اماکن مذهبی همچون حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، امامزاده صالح (ع) و حرم مطهر امام خمینی (ره)، متروی تهران در خطوط درون شهری به‌صورت شبانه‌روزی فعال خواهد بود. 
وی تصریح كرد: دراولین شب قدردر شامگاه جمعه(3 خردادماه ۹8) خدمات‌رسانی ویژه خود را آغاز می‌کند و در این راستا سرویس‌دهی شبانه در خطوط یک، دو، سه، چهار، شش و هفت متروی تهران از ساعت ۲۳ تا ۵:۳۰ صبح روز بعد (شنبه ۴ خردادماه ۹8)، با فاصله هر ۳۰ دقیقه یک قطار انجام خواهد شد.
 نوبخت در ادامه با اشاره به خدمات رسانی ویژه متروی تهران در سایر شب‌های قدر نیز گفت: همانند شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، در شب‌های قدر ۲۱ ماه مبارك رمضان (یكشنبه 5 خرداد) و(سه شنبه 7 خردادماه)98 همزمان با ۲۳ ماه مبارک رمضان سرویس دهی شبانه از ساعت ۲۳ تا ۵:۳۰ صبح روز بعد در خطوط یک، دو، سه ،چهار،شش و هفت متروی تهران با فاصله هر ۳۰ دقیقه یک قطار انجام می‌شود.
مدیر عامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان كرد: متروی تهران در لیالی قدر در خط 5 (تهران- گلشهر)و بالعكس و ایستگاه های پایانه های یك، دو و چهار، شش فرودگاه مهرآباد و امام خمینی(ره) خدمات رسانی شبانه ندارد.

چهارشنبه 1/3/1398 - 19:18براساس نرخنامه جدید سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، همزمان با کاهش قیمت مرغ تازه، قیمت اجزاء و قطعات مرغ در میادین میوه و تره بار علاوه بر 7 تا 21 درصدی ابتدای هفته جاری، مجدداً 5 تا 7 درصد دیگر کاهش یافت.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ براساس نرخنامه جدید این سازمان، هر کیلوگرم بازوی کبابی و بال کبابی به ترتیب به قیمت 14100 تومان و 14300 تومان و مخلوط بال و بازوی کبابی 14200 تومان، پاچینی 10 عددی به قیمت 16 هزار تومان، جوجه چینی (شنیسل فیله) به قیمت 22300 تومان، جوجه کباب با استخوان و بی استخوان به ترتیب به قیمت 17 هزار تومان و 23500 تومان عرضه می‌شود.
براساس این گزارش، پای مرغ در بسته بندی 400 گرمی به قیمت 4800 تومان، جگر مرغ 400 گرمی 3 هزار تومان، دل مرغ 400 گرمی 5300 تومان و سنگدان مرغ 400 گرمی 5700 تومان در میادین میوه و تره بار قیمت گذاری شده است، ضمن اینکه هر کیلوگرم ران و سینه مرغ به ترتیب 15400 تومان و 16700 تومان و مخلوط ران و سینه مرغ 16100 تومان عرضه می‌شود.
گفتنی است، قیمت هر کیلوگرم ساق مرغ 18400 تومان، سینه مرغ سوخاری 16 هزار تومان، شنیسل بدون آرد 21300 تومان، فیله مرغ 23400 تومان، گردن مرغ 4100 تومان، مرغ کنتاکی 16 هزار تومان و مغز ران مرغ 18 هزار تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می‌رسد.

چهارشنبه 1/3/1398 - 17:39

نشست بررسی راهکارهای نذر محتوای آموزشی دیجیتال دوشنبه 30 اردیبهشت‌ماه 98 در روابط عمومی مرکزفناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.  

 

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل مرکزفناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ؛ سید مصطفی کلامی هریس بنیانگذار و مدیرعامل موسسه فرادرس؛ بزرگ‌ترین پلتفرم آموزش آنلاین ایران، در این نشست با اشاره به مفهوم نذر فرهنگی و نذر آموزشی اظهار کرد: ما در موسسه فرادرس از سال 96 نذر آموزشی را آغاز کردیم که پیشتر عنوان «ضیافت آموزشی» هم برای آن استفاده شده است. نظر به استقبال گسترده از دوره‌های پیشین، ماه مبارک رمضان امسال هم آموزش‌های گوناگون در قالب ۳۰ عنوان شامل موضوعات آمار و داده‌کاوی، هوش مصنوعی، برنامه‌نویسی، عمران، معماری، مکانیک، صنایع، شیمی، برق، گرافیک و مدیریت به صورت کاملا رایگان در اختیار دانشجویان و عموم مردم علاقه مند به علم و دانش است.

 «فرادرس»، به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم آموزشی آنلاین کشور با بهره‌گیری از مزایای این نوع آموزش و با همکاری بیش از ۷۰۰ مدرس در زمینه‌های علمی گوناگون طی ۱۰ سال فعالیت خود، اقدام به تولید و انتشار بالغ بر ۸۵۰۰ ساعت ویدیوی آموزشی در قالب بیش از ۹۵۰ عنوان علمی، مهارتی و کاربردی کرده است..

 

کاربران می‌توانند با کلیک بر لینک faradars.org به صفحه طرح نذری فرادرس مراجعه کرده؛ فهرست آموزش‌ها را مشاهده و عناوین مورد نیاز خود را به صورت کاملاً رایگان دانلود کنند.
 

چهارشنبه 1/3/1398 - 17:24

 

شهردار منطقه 22 خطاب به مدیر و کارکنان اداره روابط عمومی گفت که زبای حال مردم باشید.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه22، علی نوذرپور شهردار منطقه22 در دیدار با مدیر و کارشناسان اداره روابط عمومی منطقه به مناسبت هفته روابط عمومی، ضمن تبریک این روز طی سخنانی گفت: اطلاع رسانی به مردم کار بسیار ارزشمندی است و از شما می خواهم صدای مردم باشید و یک رابطه دوسویه بین مدیریت شهری و شهروندان را ایجاد کنید.
شهردار منطقه22 با بیان اینکه خلاقیت،ابتکار و نوآوری در اداره روابط عمومی در دوره جدید قابل تقدیر و تشکر است، افزود: این ابتکارات و خلاقیت ها نباید کوتاه مدت باشد و باید به صورت مستمر ادامه پیدا کند.
نوذرپور با بیان اینکه، نباید در گذشته بمانیم و به جلو حرکت کنیم، ادامه داد: پیشنهاد می دهم موضوعات روزنامه اینترنتی منطقه22 به سمت درخواست های مردمی برود و به نواحی بیشتر اختصاص یابد، همچنین از پتانسیل های شورایاری ها و سرای محلات بیشتر استفاده شود.
وی با تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن مطالب آموزشی در خبرها، افزود: اداره روابط عمومی باید سعی کند از ظرفیت های نواحی استفاده کند و ضمن پرهیز از تمرگز گرایی برای نواحی ماموریت هایی را برنامه ریزی کند.
در ادامه این جلسه علیرضا خامسیان مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه22، با بیان اینکه اگر موفقییتی در حوزه روابط عمومی به وقوع پیوسته است با حمایت ها و توجه شهردار منطقه بوده است، گفت: اگر حمایت و همراهی های شهردار منطقه نبود حتما در برنامه های روابط عمومی شکست می خوردیم.
وی با بیان اینکه اگر راس هرم یک سازمان اعتقادی به روابط عمومی نداشته باشد، روابط عمومی آن سازمان هیچ گاه موثر عمل نخواهد کرد افزود: در سال گذشته برنامه های اداره روابط عمومی بر اساس برنامه پیشنهادی ارائه شده در ابتدای سال 97 به خوبی پیش رفت و در حد توان خود و توجه به منابع برنامه های امسال را ارائه کردیم.
خامسیان با تاکید بر ارتقاء جایگاه روابط عمومی، گفت: مسیر را تا حدودی برای ارتقاء روابط عمومی طی کردیم و سعی می کنیم از اقدامات و برنامه های کلیشه ای دوری کنیم.
مدیر روابط عمومی منطقه22 با بیان اینکه نگاه مدیریت شهری منطقه را به روابط عمومی تغییر داده ایم، خاطر نشان کرد: روزی که متوجه بشوم اداره ای از پوشش ندادن اقداماتش گله مند است آن روز برای من روز خوبیست چراکه نشان از این دارد که دیگر معاونتها و ادارات بر اهمیت کار روابط عمومی واقف هستند.
وی با بیان اینکه تلاش می کنیم تا اقدامات مدیریت جدید شهری به مردم به خوبی اطلاع رسانی شود، ادامه داد: نگاه ما به اقدامات منطقه22، ملی و فرا‌منطقه ای است و شهروندان تهران را از برنامه های منطقه مطلع می کنیم.
خامسیان با تاکید بر اینکه اعتماد مردم به گفتمان حاکم بر مدیریت شهری باید به خوبی پاسخ داده شود، افزود: وظیفه مهم روابط عمومی این است که نگذارد اعتماد مردم در انتخابات خرداد 96 به گفتمان اصلاحات ضربه بخورد و برای همین همه باید تلاش کنیم اقدامات انجام شده را به خوبی به مردم منعکس کنیم.
مدیر روابط عمومی منطقه22 با بیان اینکه استقلال روابط عمومی نباید خدشه دار شود بر ضورت پرهیز از موازی کاری با وظایف روابط عمومی تاکید کرد.
خامسیان بر ضرورت اطلاع رسانی شفاف ،صحیح و به موقع به شهروندان تاکید کرد و گفت: در برنامه ها و پروژه ها آنچه هست و اتفاق می افتاد را اطلاع رسانی می کنیم و هیچ دروغی به شهروندان گفته نمی شود.
مدیر روابط عمومی منطقه22 از راه اندازی رادیو اینترنتی منطقه22 خبر داد و گفت: با استفاده از تجارب و استفاده فن آوری های نوین این رادیو را برای اطلاع رسانی اخبار منطقه به شهروندان به بهره برداری خواهیم رساند و امید داریم این رسانه برای منطقه برند ایجاد کند.
وی با بیان اینکه باید به مردم حقیقت را گفت چون از آنان انتظار مشارکت در برنامه ها را داریم، ادامه داد: در هر برنامه ای که مردم مشارکت داشته باشند موفق بوده ایم و به همین خاطر حقیقت گویی برایمان یک رسالت است.

چهارشنبه 1/3/1398 - 17:15 
 
بانک پارسیان و بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ،به منظور ایجاد و راه اندازی 84 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم و سیل‌زده‌ی کشور تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
 
به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان، روز سه‌شنبه 31 اردیبهشت ماه 98، تفاهم‌نامه‌ای مبنی بر همکاری مشترک بانک پارسیان و بنیاد برکت در تأمین مالی و اعطای 3 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌ا‌لحسنه‌ی اشتغال به 30 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌ محور برکت، منعقد و به امضای کورش پرویزیان و سعید جعفری رسید.
با امضای این تفاهم‌نامه،30 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور معرفی‌شده از سوی بنیاد برکت در قالب کسب‌وکارهای خرد و خانگی و در رسته‌های شغلی مانند صنایع دستی، گلیم‌بافی، پارچه‌بافی، سوزن‌دوزی و قالی‌بافی و ...برای افراد جویای کار در روستاها، مناطق محروم، کم‌تر توسعه‌یافته، مرزی و سیل‌زده به بهره‌برداری خواهد رسید.راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی موجب ایجاد 84 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم برای افراد جویای کار با اولویت جوانان تحصیل‌کرده و زنان سرپرست خانوار در مناطق سیل‌زده، محروم و روستایی خواهد شد.
نقاط هدف اجرای این طرح، تمامی مناطق روستایی با اولویت مناطق محروم و مرزی سیل‌زده تعیین شده و برای هر طرح اشتغال‌زایی، 100 میلیون ریال به شکل قرض‌الحسنه تأمین مالی می‌شود.زمان بازپرداخت تسهیلات اعطایی نیز با احتساب شش ماهه‌ی دوران تنفس، 60 ماهه خواهد بود.
کمک به محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه‌ی بانک پارسیان نیز یکی از رسالت‌های این صندوق را ایجاد اشتغال، کمک به محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم ذکر کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز همیشه بر حمایت‌ از کسب‌وکارهای خرد و دانش‌بنیان تأکید داشته و دارند.
محمدرضا فقیری خاطرنشان کرد: از سوی دیگر، بنیاد برکت طرح‌های اشتغا‌ل‌زایی اجتماع‌محور خوبی را در حوزه‌ی کسب‌وکارهای خرد و خانگی تهیه و در سطح کشور اجرایی کرده است.هم‌راستایی فعالیت این دو نهاد و تعاملات مشترک در این زمینه، موجب تنظیم و انعقاد این تفاهم‌نامه‌ی همکاری شده است که به شکل عملیاتی، سبب تقویت و حمایت از شغل‌های خرد و خانگی خواهد شد.
وی با تأکید بر این‌که این تفاهم‌نامه قابل تمدید است، عنوان کرد: در فاز اول این تفاهم‌نامه، به 30 هزار طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در مناطق محروم و کم‌برخوردار تمام کشور تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت خواهد شد.
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه‌ی بانک پارسیان با اشاره به همکاری‌های گذشته‌ی این صندوق با بنیاد برکت، اظهار امیدواری کرد که این تعاملات و اقدامات مشترک در آینده نیز ادامه داشته باشد.
مدیرعامل بنیاد برکت در حاشیه‌ی مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه تصریح کرد: با توجه به تأکیدات و سیاست‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد برکت در سال 98 اجرای 30 هزار طرح اشتغال‌زایی را در 25 استان و 150 شهرستان در دست اجرا دارد که این مهم، به اعتباری بالغ بر 10 هزار میلیارد ریال نیازمند است.برای تأمین این میزان اعتبار، علاوه بر منابع ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، مشارکت منابع بانکی نیز مورد نیاز است.
سعید جعفری ادامه داد: با انعقاد این تفاهم‌نامه، 30 هزار طرح اشتغال‌زایی برکت که امکان راه‌اندازی یا تکمیل‌شان با 100 میلیون ریال فراهم باشد، به‌طور قرض‌الحسنه تأمین مالی می‌شود.این 30 هزار طرح اشتغال‌زایی، امکان ایجاد شغل برای 84 هزار متقاضی را به شکل مستقیم و غیرمستقیم فراهم خواهد کرد.
مدیرعامل بنیاد برکت در پایان خاطرنشان کرد: نقاط هدف این تفاهم‌نامه، مناطق محروم روستایی و سیل‌زده خواهد بود و افراد واجد شرایط از طریق شبکه‌ی تسهیل‌گران بنیاد برکت به بانک پارسیان معرفی خواهند شد.

چهارشنبه 1/3/1398 - 16:42