• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

سازمان نقشه برداري کشور که زير نظر سازمان مديريت و برنامه ريزي اداره مي شود با هدف تهيه نقشه هاي مبنايي در راستاي تحقق برنامه هاي توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي کشور و مديريت و توسعه کليه امور اين حوزه از سال 1322 شروع به فعاليت کرده است. از طريق پايگاه اطلاع رساني اين سازمان شما مي توانيد از فهرستگان نقشه برداري موجود در کشور آگاه شده و با بعضي از شرکتهاي ارائه دهنده خدمات مشاوره اي در اين زمينه آشنا شويد. همچنين مي توانيد با مؤسسه آموزش عالي نقشه برداري و رشته هاي مختلفي که در اين مرکز تدريس مي شود آشنا شويد. به علاوه برنامه هاي آينده، پروژه ها و طرحهاي پژوهشي و اخبار مربوط به سازمان نقشه برداري به طور وسيع در پايگاه اينترنتي اين سازمان منعکس شده است.

www.ncc.org.ir

فارسي,انگليسي

مؤسسه تحقيقات بيوتکنولوژي کشاورزي از جمله مؤسسات مهم و راهبردي وابسته به سازمان تحقيقات وآموزش کشاورزي وزارت جهاد کشاورزي مي باشد که در سال 1378 تأسيس شده است. هدف اين مؤسسه نيل به خودکفايي محصولات مهم کشاورزي، بهبود کيفيت و افزايش توليدات کشاورزي مي باشد. اين مؤسسه که در حال حاضر در سطح بين المللي نيز مطرح مي باشد داراي بخشهاي تحقيقاتي مختلف مي باشد که از طريق اين سايت با هر يک مي توانيد بيشتر آشنا شده و در جريان فعاليتهاي آنها قرار بگيريد. همچنين مي توانيد با پروژه هاي خاتمه يافته و يا در حال اجراي اين مرکز آشنا شده و به ارزيابي دستاوردهاي آنها بپردازيد.

www.abrii.ac.ir

فارسي,انگليسي

از طريق وب سايت وزارت مسکن و شهرسازي کاربران عزيز مي توانند با آخرين قوانين و مقررات ساخت و ساز در کشور آشنا شده و از قيمت زمين و يا انواع مسکن در شهرهاي مختلف کشور مطلع شده و نيز اطلاعاتي در مورد قيمت مصالح ساختماني کسب کنند. همچنين مي توانيد از آموزشهاي از راه دور اين پايگاه که در حوزه ساختمان مي باشد استفاده نماييد و يا با تشکلهاي حرفه اي در ارتباط با ساخت و ساز مثل تشکل پيمانکاران، توليد کنندگان مصالح ساختماني و ... آشنا شويد. به علاوه مي توانيد با برنامه ها وطرحهاي اين وزارتخانه آشنا شده و از آخرين اخبار مرتبط با مسکن مطلع شويد.

www.mhud.gov.ir

انگليسي,فارسي

چنانچه مي دانيد ايران در زمره زلزله خيزترين مناطق جهان مي باشد و پژوهشگاه بين المللي زلزله شناسي و مهندسي زلزله در قالب اهداف پژوهشي- آموزشي در زمينه زلزله شناسي، بحرانهاي ناشي از زلزله، ارائه راهکارهاي علمي در جهت کاهش خطر پذيري زلزله، گسترش فرهنگ ايمني و چگونگي مواجهه با آن در بين مردم از سال 1368 تاسيس شده است. وب سايت اين مرکز به بازتاب فعاليتها، بيان امکانات و پژوهشها و مطالعات انجام شده در اين زمينه مي پردازد.

www.iiees.ac.ir

فارسي,انگليسي

اين پايگاه به بررسي کامل مسابقات جهاني ربوکاپ از سال 1996 تا به حال، تيمهاي شرکت کننده در آنها، چگونگي برگزاري و نتايج آنهامي پردازد. همچنين به روند تکامل وشکل گيري رباتها، چگونگي ساخت آنها و راهنمايهايي در اين مورد مي پردازد. علاوه بر آن به بررسي و چگونگي پيشرفت مراحل پروژه تحقيقاتي رباتهاي انسان نما مي پردازد. هدف از اين پروژه اين است که در سال 2050 تيمي از رباتهاي انسان نما در مقابل يک تيم عادي و مشهور فوتبال ، در يک زمين فوتبال معمول وبا احراز تمام شرايط يک مسابقه فوتبال عادي اعم از جريمه کردن، کارت دادن، پنالتي و غيره به پيروزي برسد.

www.robocup.org/

انگليسي

اين پايگاه وابسته به دانشگاه خواجه نصير طوسي است و اطلاعات جامعي از تمام فعاليت ها و بخش هاي مختلف اين دانشگاه ، همچنين کتابخانه غني آن در اختيار ما قرار مي دهد . اين دانشگاه يکي از مهمترين دانشگاه هاي مهندسي در ايران است که در سال 1928 در تهران تاسيس شد و تا سطح دکترا دانشجو مي پذيرد .

www.kntu.ac.ir

انگليسي

اين پايگاه وابسته به دانشگاه شيراز است که در سال 1946 تاسيس شده است و تا سطح دکترا دانشجو مي پذيرد و درباره شهر شيراز و استان فارس ( آب و هوا ، آثار باستاني ، شهرستان ها و ... ) دانشکده ها ( هنر و معماري ، کشاورزي ، حقوق ، ادبيات و علوم انساني و ... ) ، مراکز تحقيقاتي ، موزه ها و کتابخانه ها ، رشته هاي تحصيلي ، نحوه پذيرش ، معرفي اعضاي هيئت علمي اين دانشگاه ، يازدهمين کنفرانس مهندسي برق ايران ، چهارمين کنفرانس هيدروليک ايران و ... اطلاعاتي در اختيار ما قرار مي دهد .

www.shirazu.ac.ir

فارسي,انگليسي