• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

سازمان دامپزشکي کشور که پيشينه آن به سال 1303 برمي گردد از سال 1372 به عنوان سازماني مستقل زير نظر تشکيلات وزارت جهاد سازندگي فعاليت مي کند. از طريق پايگاه اينترنتي اين سازمان مي توانيد بيشتر با آن آشنا شده واز قوانين و فعاليتهاي اين سازمان در زمينه پرورش زنبور عسل، دام، طيور، آبزيان و نيز توليد دارو، واکسن، مکملهاي غذايي و ... مطلع شويد. همچنين مي توانيد با طرحهاي اين سازمان در جهت تشخيص بيماريها، توليد دارو و مواد بيولوژيک و نيز برگزاري دوره هاي آموزشي تخصصي در زمينه کليه امور دامي آشنا شويد. بخش اطلاعات عمومي در اين پايگاه اطلاعات جامعي را در خصوص بهداشت وبيماريهاي مشترک بين انسان و دام و کليه بيماريهاي شايع در ميان دام و طيور در اختيار کاربران قرار مي دهد ضمن اينکه موارد لازم در مورد پيشگيري را نيز گوشزد مي نمايد.

www.ivo.org.ir

فارسي,انگليسي

انستيتو پاستور ايران که وابسته به انستيتو پاستور فرانسه مي باشد تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان فعاليت مي کند. اين مؤسسه اهداف گسترده اي دارد که از جمله مي توان کمک به تشخيص و پيشگيري از بيماريهاي ويروسي، کمک به گسترش علوم پايه پزشکي و بهداشت، ارتباط با مراکز علمي، آموزشي و تحقيقاتي وابسته به علوم تخصصي ميکرومولکولها در سراسر دنيا و ... نام برد. انستيتو پاستور داراي بخشهاي مختلف تحقيقاتي مي باشد که از طريق پايگاه اين مرکز مي توانيد اطلاعات تخصصي راجع به هر يک را مطالعه نماييد. همچنين مي توانيد در مورد پروژه مهم وعظيم تحقيقاتي ايدز مطالبي را مطالعه کرده و از روند آن مطلع شويد. به علاوه مي توانيد در مورد واحد انتشارات و کتابخانه آن و فعاليتهاي هر يک اطلاعاتي کسب نماييد.

www.pasteur.ac.ir

انگليسي

مرکز تحقيقاتي بيو شيمي و بيو فيزيک ايران که قريب به 30 سال از شروع فعاليت آن مي گذرد وابسته به دانشگاه تهران بوده و هم اکنون به يک مرکز مهم تحقيقاتي و علمي در کشور تبديل شده است که البته رتبه بين المللي در خور توجهي را نيز دارا مي باشد. از طريق وب سايت اين مرکز، شما مي توانيد با فعاليتهاي آن بيشتر آشنا شده و در جريان آخرين تحقيقاتي که توسط محققين اين مرکز انجام گرفته قرار بگيريد از جمله مي توانيد با تحقيقات کشور در زمينه بيو شيمي، بيو فيزيک و بيو تکنولوژي آشنا شده و از اهميت بين المللي آنها مطلع شويد. به علاوه امکان دسترسي به پايگاه مراکز مهم تحقيقاتي دنيا در اين زمينه فراهم شده است. همچنين مي توانيد با اعضاي اين مرکز و سابقه علمي تحقيقاتي آنها آشنا شويد.

www.ibb.ut.ac.ir

انگليسي

اين پايگاه شامل اکتشافات و يافته هاي جديد علمي است که انواع سرگرمي ها و آزمايشات علمي به صورت جذاب به نمايش در آورده شده است . نکته جالب در اين پايگاه انجام سرگرمي ها و آزمايشات با کامپيوتر است . يعني با قرار گرفتن در پشت کامپيوتر مي توانيد تمام سرگرمي ها و آزمايشات را قدم به قدم انجام داده و نتيجه گيري نماييد .

www.exploratorium.edu

انگليسي

اين پايگاه وابسته به دانشگاه شهيد چمران اهواز ( دانشگاه جندي شاپور سابق ) که در سال 1334 تاسيس شده است و تا سطح دکترا دانشجو مي پذيرد ، مي باشد و درباره شهر خوزستان ، اين دانشگاه ، رشته هاي تحصيلي ، اخبار دانشگاه ، آموزش از راه دور ، شرايط ثبت نام ، اولين کنگره سراسري زيست شناسي سلولي و مولکولي و ... اطلاعاتي ارائه مي نمايد .

www.cua.ac.ir

فارسي,انگليسي