• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
آرشیو

انتخاب بهترین معماری «تهران سرای قرآن»
گروه جامعه: رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برای ایجاد تهران سرای قرآن کارشناسان و مهندسان متعددی به مالزی، مصر، عربستان اعزام شدند، اظهار کرد: طراحی این مرکز باید سرآمد مراکز قرآنی دنیا شود.

تشریح ویژه برنامه های گروه آموزش رادیو قرآن در برنامه والشمس
ویژه برنامه های گروه قرآن و آموزش رادیو قرآن صبح امروز، یکشنبه 25 اسفندماه در برنامه صبحگاهی والشمس تشریح شد.

ویژگی درختی در جهنم که با آتش تغذيه مي شود/ عدم منافات موجود محدود با ابديّت
آیت الله جوادی آملی در پاسخ به این شبهه که موجود محدود(اعم از جن و انس) چگونه در بهشت و جهنم، براي ابد مي‌مانند؟ گفت: آن ابديّت به معني ثبات و دوام ثباتي است نه ابديت نامحدود، خُب بهشتيها كه بالأخره در بهشت نامحدود مي‌مانند، اين نامحدود بودن به معناي نامحدوديِ وجودی نيست.

فعالان قرآنی درباره معضلات فرهنگی اظهار نظر کنند
حنیفی با اشاره به احساس نگرانی رهبری نسبت به مسائل فرهنگی گفت: جامعه قرآنی باید در عمل به قرآن پیشگام باشد و با بررسی معضلات فرهنگی و اظهار نظر درباره آن با برنامه‌ریزی اصولی در تحقق منویات رهبر معظم انقلاب نقش‌آفرینی کند.

کتابی حاوی 100 موضوع سبک زندگی قرآنی از امروز در تهران توزیع می‌شود
مؤلف کتاب «پیام هدایت» با اشاره به اینکه این کتاب در راستای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری در رابطه با ترویج سبک زندگی گردآوری شده است، گفت: کتاب پیام هدایت از امروز در محلات استان تهران توزیع می‌شود.

ثبت نام نوزدهمین جشنواره قرآن دانشگاه های علوم پزشکی
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: مهلت ثبت نام نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت «ویژه اساتید، کارکنان و دانشجویان» دانشگاه های علوم پزشکی تا 25 اسفند ادامه دارد

لغزش و خطای دیگران را چه کنیم؟+ فیلم تلاوت آیات
خداوند در آیات 37 تا 39 سوره مبارکه «بقره» درباره خطا و لغزش انسان و نوع برخورد خود با این نافرمانی او سخن می‌گوید که می‌تواند الگویی برای ما درباره خطا و لغزش دیگران باشد با هم این آیات را می‌شنویم و می‌خوانیم.

ثبت نام نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان آغاز شد
ثبت نام نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم ازطریق سایت تلاوت سازمان دارالقرآن الکریم به نشانی www.talavat.ir آغاز شد.

نگاه تک‌بعدی به مسابقات قرآن از آسیب‌های این رویداد قرآنی است
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: آسیبی که در زمینه مسابقات قرآن وجود داشته این است که نگاه تک بعدی به این رویداد قرآنی شده است.

اجبار فرزندان به حفظ کل قرآن، تربیت اسلامی نیست
معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد تأکید کرد: تربیت، دستکاری کردن روح فرزندان نیست، نمی‌شود به زور و اجبار فرزند خود را وادار به حفظ کل قرآن کرد، شاید استعداد او در کار دیگری باشد و اصرار ما او را از دین و قرآن دور کند.

برادرم مرا قرآنی کرد
نفر دوم مسابقات سراسری قرآن کریم با اشاره به اینکه اولین بارقه‌های قرآنی شدن را برادرش در وجود او روشن کرده است، گفت: به مالزی می‌روم تا با ارائه هنر تلاوت شیعیان، قدمی در خنثی‌سازی تبلیغات افراطیون ضد شیعه بردارم.

دانشگاه میشیگان؛ میزبان سمینار «اخلاق اجتماعی در قرآن کریم»
سمینار «اخلاق اجتماعی در قرآن کریم» 24 و 25 اسفندماه در دانشگاه میشیگان در شهر «دیربورن» آمریکا برگزار می‌شود.

نشست تبيين مباني نظري مديريت دانش برگرفته از قرآن حكيم و مكتب اهل بيت(ع) برگزار مي شود
به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه نشست تبيين مباني نظري مديريت دانش برگرفته از قرآن حكيم و مكتب اهل بيت(ع) سه شنبه 20 اسفند برگزار مي شود.

قرآن را قرآنی بشناسیم
کتاب «درسنامه قرآن‌شناسی» به قلم دکتر علی محمدی آشنانی، با استفاده از مطالب و آیات قرآن، این کلام الهی را به مخاطبان می‌شناساند.

قرآن حضرت مسیح(عليه السلام) را مصلوب شده نمی داند/ حضرت عیسی برای اثبات زنده بودنش در برابر حواریون غذا می خورد
یک کارشناس دینی گفت: مسیحیان معتقدند که حضرت به صلیب کشیده شده ،بر روی صلیب کشته شده به قبر گذاشته شده است و پس از سه روز نیز از قبر بیرون آمده است خلاف اعتقاد مسیحیان قرآن معتقد است که حضرت مسیح(ع) به صلیب کشیده نشده بلکه به معراج رفته است.

لیاقت مهم‌تر از سابقه/ فرمول دوری از گناه/ شیطان در کمین بزرگان
از آیات 34 تا 36 سوره مبارکه «بقره» می‌توان برداشت‌هایی درباره برتری لیاقت نسبت به سابقه، فرمول دوری از گناه و کمین شیطان برای بزرگان رسید.

رادیو قرآن در کشورهای اروپایی راه اندازی شود
بدرالسادات ریاضی، مقیم کشور آلمان از شنوندگان دائمی شبکه رادیویی قرآن است که خواستار راه‌اندازی رادیو قرآن در کشورهای اروپایی شد.

تفسیر المیزان «ناسخ‌التفاسیر» است
حجت‌الاسلام والمسلمین احمد احمدی، شاگرد علامه طباطبایی، گفت: تفسیر المیزان علامه طباطبایی «ناسخ‌التفاسیر» است و شهید مطهری می‌گفت صد سال بعد قدر این تفسیر شناخته خواهد شد.

آثار نیکوکاری از منظر قرآن و روایات/ انسان نیکوکار به آرامش دنیا و آخرت می رسد
رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن کریم با اشاره به اینکه آیات شریفه قرآن بسیار بر نیکوکاری توصیه کرده است و بهشت راپاداش نیکوکاران قرارداده است گفت: در بسیاری از آیات این تعبیر وجود دارد که خدا اهل نیکو کاری را دوست می دارد زیرا خودش نیکوکار است و محسنین را هم که این صفت الهی را در وجود خودشان به وجود آورده اند دوست دارد.

بزرگ‌ترین رویداد قرآنی پس از انقلاب اسلامی
معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امورخیریه با بیان اینکه آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم با حضور بیش از ۲۰۰ هزار نفر برگزار شد، گفت: نتایج این آزمون تا پایان سال اعلام و نفرات برتر از 140 کمک هزینه زیارتی برخوردار خواهند شد.

شرط ابراز لیاقت/ نمونه ادب در برابر خدا/ علت برتری آدم بر فرشته‌ها
خداوند فرشتگان را از آفرینش آدم مطلع کرد و آنها نیز در این باره سؤال و اظهار نظر کردند؛ اما این جریان پیام‌هایی دارد تا ما علاوه بر دانستن علت برتری نوع انسان بر فرشته راه ابراز لیاقت خود و آداب سخن گفتن با خدا را بیاموزیم.

پایه‌گذار ابتهال شیعی در ایران, از اجرا در قلب آفریقا تا تهدید صرب‌ها
خانچی، رتبه نخست ابتهال کشور می‌گوید: ما دومین گروه قرآنی بودیم که از بعد انقلاب اسلامی تا به امروز به اوگاندا رفتیم. سفر به بوسنی نیز از جمله اعزام‌های خاطره‌انگیزی بود که با آرپی‌جی از سوی صرب‌ها تهدید به مرگ شدیم.

برگزاری نخستین جلسه مشترک ۲ اتحادیه قرآنی کشور
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور از برگزاری نخستین جلسه مشترک اتحادیه تشکل‌های قرآنی و اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور در روز دوشنبه ۱۹ اسفندماه خبر داد و گفت: این جلسه به منظور همکاری بیشتر ۲ اتحادیه برگزار می‌شود.

نشست هم اندیشی یازدهمین همایش بانوان قرآن پژوه برگزار شد
نشست هم اندیشی یازدهمین همایش بانوان قرآن پژوه عصر دیروز، یکشنبه با حضور حجت الاسلام حشمتی معاون قرآنی وزارت ارشاد، مسجد جامعی و حجت الاسلام احمدی به عنوان پایه گذاران این همایش، در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد

«نوید رزم‌جو» بیت‌الاحزانی که چهارمین حافظ برتر کشور شد+فیلم تلاوت
«نوید رزم‌جو» از حافظانی است که در مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(سلام الله عليها) قرآن آباد استان فارس تربیت شده است؛ او در سی‌وششمین دوره مسابقات سراسری حفظ کل قرآن کریم در حالی که برای نخستین‌بار در این رشته شرکت می‌کرد حائز رتبه چهارم شد.

خطوط «کرشمه» و «سفیر» کامل‌تر از نستعلیق نیست/ کتابت قرآن به خط سفیر
احمد آریامنش مبدع خطوط کرشمه و سفیر که به تازگی نمایشگاهی برگرفته از خطوط تازه خود در گالری ساربان برپا کرده است، از کتابت قرآنی به خط سفیر خبر داد و بر این نکته تأکید کرد که خطوط ابداعی او کامل‌تر از نستعلیق نیست.

ختم پر سود سوره واقعه زمانیکه اول ماه قمری روز دوشنبه باشد
امروز، اول جمادی الاول است که با روز دوشنبه مصادف شده است، اولین روز از ماه های قمری که همزمان با روز دوشنبه باشد اعمالی دارد که شرح آن در ذیل می آید.

جلوه‌ ای از رحمت الهی در وقت مرگ/ وجه ديوانه محشورشدن رباخوار
آیت الله جوادی آملی درباره علت ديوانه محشورشدن رباخوار گفت: بعضي از رباخواران مي‌گويند ما پولمان را اجاره داديم! كسي كه انديشه‌اش اين است در برابر خداي سبحان مي‌گويد من همان‌ طوري كه خانه را اجاره مي‌دهم پولم را اجاره مي‌دهم اين مخبط است و اين خبطش در قيامت ظهور مي‌كند.

فردا؛ آغاز دوره‌ آموزشی مدیران مهد‌های قرآنی بسیج تهران
دوره مقدماتی آموزش تربیت مربی مکتب‌های قرآنی در روز‌های ۱۳، ۱۴ و ۱۵ اسفند‌ماه در مجتمع فرهنگی ۱۳ آبان برگزار می‌شود.

نفرات اصلی کمیته قرآن‌پژوهی و طب وزارت بهداشت مشخص شدند+اسامی
سرپرست مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به مشخص شدن نفرات اصلی کمیته قرآن‌پژوهی و طب این وزارتخانه، گفت: هدفمندسازی تحقیقات قرآن‌ و طب در دانشگاه‌های علوم پزشکی، تببین نقشه راه حوزه قرآن‌پژوهی و طب و... باید در این کمیته پیگیری شود.

  • تعداد رکورد ها : 2598