• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
تجارت و بازرگاني (بازدید: 3794)
جمعه 5/7/1387 - 13:25 -0 تشکر 60625
-:-میخوای سرمایه گذاری كنی؟ اینم 20 تا كشور امن!بدووو -:-

به نام خدای مهربون

سلام!

این روزا كارشناسای بانك جهانی 20 كشور امن دنیا برای سرمایه گذاری رو معرفی كردن و دلایل خودشونم گفن...

من براتون این كشورا و دلایلش رو میزارم...

ببینیم...

بعدش ببینیم چرا ایران نمیتونه بین این كشور ها باشه!

بیایم ضعف هامون رو از روی قوت های اون ها پیدا كنیم...

منتظر حضور قشنگتون هستم

مواظب خودتون و دلای پاكتون باشید.

یا علی 

جمعه 5/7/1387 - 13:44 - 0 تشکر 60630

به نام خدای مهربون

سلام...

اینم اولین محل امن.. 

سنگاپور... اول میشود...

این كشور برای سه سال مداوم به دلیل به‌كار بردن الگوهای اقتصادی مداراكننده و ایجاد شرایط درخور توجه برای شركت‌ها و كارخانه‌هایی كه با مشكلی به‌نام ورشكستگی مواجه شده‌اند، قوانین كار كاملا حساب‌شده، قوانین مالیات منصفانه و استفاده تكنولوژی فن‌آوری اطلاعات در تمامی بخش‌های اقتصادی در صدر جدول رده‌بندی بانك جهانی قرار گرفته است.نكته جلب‌توجهی كه موجب شده است تا تحلیل‌گران اطلاعات بانك جهانی امسال نیز از مالزی به عنوان یكی از مطمئن‌ترین كشورها برای سرمایه‌گذاری یاد كنند ایجاد اصلاحات در دو بخش شروع سرمایه‌گذاری و اعطای مشوق‌های اقتصادی با توجه به مناطق تعریف‌شده برای سرمایه‌گذاری و توسعه بخش‌های اقتصادی این كشور است.

ادامه دارد... 

جمعه 5/7/1387 - 13:50 - 0 تشکر 60634

.....ادامه از پست قبل 

سیستم سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی شركت یا كارخانه در سنگاپور به قدری اصولی و تدوین شده است كه در صورت مشخص بودن طرح اقتصادی و كامل بودن مدارك موردنیاز یك شركت در مدت چهار روز می‌توانست فعالیت‌های بازرگانی و اقتصادی خود را آغاز كند. البته نباید فراموش كرد كه سنگاپور این سرعت و دقت منحصربه‌فرد خود را مدیون خدمات تجارت الكترونی و سیستم منظم و بی‌عیب و نقص دولت الكترونیكی خود است كه مشابه نظم آن در هیچ جای دیگر به چشم نمی‌خورد.سنگاپور اخیرا تحولات فراوانی را در توسعه و بهبود فرصت‌های سرمایه‌گذاری، سهولت دسترسی به فرم‌های الكترونیكی اقتصادی، ایجاد شرایط آسان كار با سیستم‌های تجارت الكترونیكی در هر لحظه و هر مكان، دسترسی آنی و 24ساعته به خطوط اینترنتی پرسرعت، كاهش زمان پاسخگویی به پرونده‌های اقتصادی (حداكثر 36روز) و رسیدگی الكترونیكی و بدون نیاز به حضور ارباب‌رجوع در اسرع‌وقت و... ایجاد كرده است كه همین تحولات موجب شده تا خیل عظیمی از سرمایه‌داران از سراسر جهان به شدت مایل به انتقال سرمایه‌‌های خود و راه‌اندازی كسب‌و‌كار مطمئن در این كشور شوند.سنگاپور از نظر زمان پاسخگویی به پرونده‌ها و طرح‌های اقتصادی و ارائه تسهیلات به متقاضی سومین كشور دنیا به شمار می‌آید. اما مسوولان و برنامه‌ریزان و كارشناسان اقتصادی این كشور در تلاش هستند تا با كاهش این زمان شرایط ایده‌آل‌تری را برای متقاضیان فراهم كنند و در كنار كسب رضایت‌مندی مشتریان خود جایگاه این كشور را در رده‌بندی خدمات اقتصادی بانك جهانی باز هم ارتقا دهند.عدم‌آشنایی با خدمات تجارت الكترونیكی و سروكار داشتن با كامپیوتر و اینترنت در این كشور واژه‌ای كاملا بیگانه است زیرا یك بازرگان و فعال اقتصادی خود باید بتواند تمام مبادلات و معادلات اقتصادی و تجاری‌اش را با استفاده از اصول و مهارت‌های تجارت الكترونیكی و اینترنت مدیریت كند.كاغذبازی‌های اداری، پرونده‌ها، رسیدها، قبض‌ها و حتی چك‌هایی كه حاوی مبالغ هنگفت هستند در سنگاپور از طریق اینترنت و پست الكترونیكی طبقه‌بندی می‌شوند و گزارش‌های آن نیز از طریق پست الكترونیكی به‌روز شده و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.سنگاپور به دلیل استفاده از قوانین جهانی حمایت از سرمایه‌گذار، وام‌گیرنده و وام‌دهنده، بهای اندك هزینه واردات و صادرات (كمتر از 500دلار در هر كانتینر) و سریع‌ترین روند حل‌و‌فصل مشكلات اقتصادی در سراسر دنیا (150روز) توانسته است به عنوان بهترین مكان برای سرمایه‌گذاری در دنیا مطرح شود

تا دومین كشور امن...  منتظر نظراتتون هستم...

مواظب خودتون و دلای پاكتون باشید

یا علی 

جمعه 5/7/1387 - 16:26 - 0 تشکر 60669

با سلام و تشکر

خیلی جالب بود من فکر میکردم اولین کشور مثلا ژاپن باشه البته میدونم در رده های بعدی قرار داره ولی اینکه سنگاپور از میون این همه کشور مقام اول رو داشته باشه یه درس بزرگ هست برای کشورهایی مثل ما اینکه اگر ما زیر ساخت های اقتصادی خدمون رو اصلاح کنیم و بتونیم شرایط رو برای سرمایه گزاری فراهم کنیم کشورمون به سرعت پیشترفت خواهد کرد مخصوصا که کشور ما در تحریم اقتصادی هست.

(حالا کاری ندارم به اینکه تحریم ها چقدر اثر گذار یا بی اثر بودند)

یا علی

يکشنبه 14/7/1387 - 20:19 - 0 تشکر 63103

به نام خدای مهربون

سلام...

برا خودم مهم بود كه قبل از اینكه دومین كشور رو معرفی كنم! دلایل موفقیت سنگاپور رو بازم یه مروری كنیم!

از نظر من مهم ترین عواملی كه بهش اشاره شده بود سرعت عمل بود... در مقایسه با كشور خودمون! وقتی هنوز ما برا یه قبض تلفن 1-2 ساعت تو صف هستیم! نباید انتظارات چندانی هم داشته باشیم...

این واقعن مسلمه كه وقتی سرعت این قدر بالا میره خیلی از هزینه ها هم كم میشه...

خیلی از شغل های كاذب از بین میرن... این خودش به نوعی امنیت ایجاد میكنه برای سرمایه گذار..

در كل خوندن این خصوصیات هم لذت بخش بود! چه برسه به سرمایه گذاری كردن ...

به زودی كشور دوم رو میزارم! 

مواظب خودتون و دلای پاكتون باشید

یا علی 

سه شنبه 23/7/1387 - 19:3 - 0 تشکر 65171

به نام خدای مهربون
سلام...
و اما ادامه ی مطلبمون... دومین كشور امن دنیا برای سرمایه گذاری...
این شما و این... 
نیوزلند

این كشور قرار گرفتن در جایگاه دوم بهترین مكان برای سرمایه‌گذاری را مدیون تنظیم‌های 24ساعته سرمایه‌گذاری اقتصادی‌اش است به طوری كه به عنوان سریع‌ترین كشور دنیا برای راه‌اندازی یك معامله لقب گرفته است. البته نباید فراموش كرد كه ایجاد تغییرات و اصلاحات زیربنایی در شرایط تاسیس یك شركت و پیگیری تمام مراحل كار از قبیل معرفی طرح، ثبت شركت و حتی رسیدگی به امور مالیاتی در آن واحد از طریق اینترنت و بدون نیاز به حضور در مكان خاص از جمله مواردی است كه موجب شده تا بسیاری از سرمایه‌گذاران و مدیران بزرگ اقتصادی برای انتقال بخشی از دارایی‌های خود به این كشور رغبت نشان دهند، چراكه می‌توانند بدون حضور فیزیكی در این كشور بر چگونگی وضعیت سرمایه‌هایشان نظارت كرده و آن را مدیریت كنند.زلاندنو به دلیل اینكه رتبه نخست ثبت دارایی را در دنیا از آن خود كرده، به شدت مورد توجه سرمایه‌داران بزرگ دنیا است. شما می‌توانید ظرف دو روز و با كمترین هزینه ممكن آن هم تنها از طریق مكاتبات قانونمند اینترنتی ملك را شركتی در این سرزمین بخرید، بفروشید یا اجاره كنید در حالی كه پشت میز كارتان در جایی كه هزاران فرسنگ با نیوزلند فاصله دارد مشغول خوردن قهوه و گپ زدن با مشتری تازه‌تان هستید.شرایط رسیدگی به امور خرید و فروش و اجاره ملك، استخدام و اخراج كارمندان و ... در نیوزلند همچون ایالات متحده و هنگ‌كنگ نسبتا سریع و بدون مقررات دست‌وپاگیر و البته بدون نیاز به پرداخت جریمه وكالت‌نامه، هزینه تجزیه و تفكیك، هزینه رسیدگی به اختلافات و با در نظر گرفتن كلیه حق و حقوق مربوط به كارگر انجام می‌شود.بدهكار و بستانكار در نیوزلند هر دو به یك اندازه از نظر قانون مورد حمایت قرار می‌گیرند، در حالی كه یكی از قوی‌ترین اصول و قوانین تجاری برای حمایت از سرمایه‌گذار در این كشور حاكم است.
مواظب خودتون و دلای پاكتون باشید
یا علی 

سه شنبه 7/8/1387 - 11:27 - 0 تشکر 67865

باسلام وتشكر

بررسی روند پیشرفت های جهانی ودلایل عقب ماندن ایران از این چرخه بحث بسیار با ارزشیست.

از ابتدای خلقت ،انسان همواره در حال پیشرفت بوده ونسل به نسل زندگی خود رادستخوش تغییر ساخته وروبه كمال سیر نموده است .

اما چه چیز سبب شده در این سالهای اخیر نرخ پیشرفت با نرخ پیشرفت 10 یا 100 سال گذشته یكسان باشد؟

چه چیز باعث چنین صعود برق آسایی دراین جوامع شده ؟

به یك سرعت دهنده فكر كنید ...

سرعت دهنده ای كه جهش عقلانیت بشر را باعث شده !!!

او it نام دارد...فناوری اطلاعات

آموزش به هنگام نیروی متخصص و آشنایی این نیروها با امکانات و فناوری‌های نوین، نخستین گام در راستای رشد صنعت IT در کشور است...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.