تعداد مطالب : 642
تعداد نظرات : 140
زمان آخرین مطلب : 2410روز قبل

فایل های حجیمتان تا حجم ۲ گیگا بایت را به اشتراک بگذارید

سایتی برای اشتراک فایل هایی تا حجم 2 گیگا بایت

توسط این سایت می توانید فایل هایی که حجم بسیار بالایی دارند حتی بیشتر از 2 گیگ را آپلود کنید ، استفاده از این سایت رایگان است و نیازی به ثبت نام در آن نیست و فقط به یک آدرس ایمیل برای مدیریت برفایل ها نیاز دارید همچنین شما می توانید بروی فایلتان پسورد نیز بگذارید .

آدرس سایت : http://transferbigfiles.com

چهارشنبه 21/1/1387 - 9:19

چت باکس مجانی برای وبمسترها

چت باکس رایگان

سلام دوستان . امروزه یکی از ابزاری که مورد توجه وبمستر ها قرار گرفته تابلوی گفتمان است که کاربران می توانند با استفاده از نظرات و انتقاداتشان را برای مدیر سایت بفرستند  .سایت http://cbox.ws/  یک تابلو ی گفتمان مجانی در اختیار شما قرار می دهد که شما می توانید با کپی کد تابلو در قالب وبلاگتان  و یا آدرسی که با عضویت در سایت به شما داده می شود همانند : http://mahdid.cbox.ws/ که آدرس تابلوی گفتمانی است که من ساخته ام  به کاربرانتان این امکان را دهید که با هم چت کنند و یا در اسرع وقت نظراتشان را برای شما ارسال کنند . در ضمن این چت باکس 12 مدل مختلف دارد و اندازه ان را نیزبا ورود به کنترل پنلتان می توانید به شکل دلخواه در آورید . برای ثبت نام در سایت می توانید به آدرس : http://cbox.ws/getone.php مراجعه نمایید . موفق و موید باشید  .

چهارشنبه 21/1/1387 - 9:5
 دست‌ و دلبازی شرکت Adobe

همکاران سیستم - شرکت Adobe نسخه بتای نرم‌افزار Lightroom را که برای ویرایش تصاویر ساخته شده است را به صورت رایگان عرضه کرد.
نرم‌افزار Lightroom 2.0 از سیستم‌عامل ویندوز ویستا و Mac OS X در حالت 64 بیتی نیز پشتیبانی می‌کند و با ابزارهای فراوان خود، امکانات قابل‌توجهی را در اختیار کاربران می‌گذارد.
این نرم‌افزار به گونه‌ای ساخته شده است که شما به کمک آن می‌توانید بدون دخالت در بخش‌های اصلی تصویر، زمینه را تغییر دهید و یا رنگ آن را عوض کنید.
ابزار Smart Collections که در این نرم‌افزار وجود دارد به کاربران کمک می‌کند به صورت خودکار مجموعه تصاویر خود را دسته‌بندی کرده و با وارد کردن یک کلیدواژه، عکس مورد نظر خود را پیدا کنند.
در حالی که نرم‌افزار Adobe Photoshop برای سال‌های طولانی عنوان بهترین نرم‌افزار ویرایش عکس در جهان را به خود اختصاص داده بود، افزایش تمایل کاربران به اشتراک‌گذاری تصاویر روی اینترنت باعث شده است تا فضا برای ظهور دیگر نرم‌افزارها نیز آماده شود.
در حال حاضر نرم‌افزار Aperture از شرکت Apple نیز به عنوان یکی از رقبای اصلی Lightroom محسوب می‌شود و با افزایش دسترسی کاربران به سایت‌های Zooomr و Flickr برای به‌اشتراک گذاری تصاویر، بخش زیادی از بازارهای جهانی را در دست گرفته است.

 

چهارشنبه 21/1/1387 - 9:4

در منوی Start زیر مجموعه ها بعد از 400 میلی ثانیه ظاهر می شوند .

در رجیستری کلید زیر را پیدا کنید

[HKEY_CURRENT_USER\Control panel\Desktop]

در اینجا گزینه Menu Show Delay را پیدا کنید مقدار این متغیر طول تاخیر منو را بر حسب میلی ثانیه از 0 تا 999 نشان می دهد که می توان با دادن مقدار 1 به ان سرعت انرا بسیار سریع کرد.

جمعه 3/12/1386 - 11:53
چگونه بدون دانستن پسورد قبلی پسود جدید قرار دهیم شویم؟
از منوی استارت گزینه ی run رو بزنید بعد از اون control userpasswords2 رو تایپ کنید از منویی که باز میشه اسم username ها رو نوشته روی هرکدوم که کلیک کنید اون پایین یه گزینه داره به اسمه reset password اونو که بزنید دوبار پسورد دلخواهتونو تایپ کنید بدون تایپ کردن پسورد قبلی پسورد عوض میشه.
درضمن اینم بدونید که نمیشه پسورده username ی که باهاش on هستید عوض کنید فقط میشه user های دیگه رو دستکاری کرد البته برای عوض کردن پسورد یوزری که داخلشید میشه پسورد ادمین رو عوض کرد بعدش رفت تو ادمین و اونجا پسورد اون یکی یوزرو عوض کرد.

جمعه 3/12/1386 - 11:43

قفلهای CD چگونه كارمیكردند و می كنند؟

روشهای بسیاری برای حفاظت از یك CD  در برابر كپی برداری وجود دارد ولی تاكنون هیچ  سازنده و طراح قفلی ساختار آن را بصورت واضح بیان نكرده است.

 یكی از ساده ترین و عمومی ترین روشهایی كه تاكنون برا ی حفاظت از CD دیده شده است افزایش مجازی طول چند فایل درون  CDمیباشد به نحوی كه آنها تا چند صد مگابایت به نظر میرسند.برای انجام چنین كاری تنظیمات مربوط به طول آن  فایل را در Image سی دی بیش از آن چه هست ذكر میكنند.

  اغلب این فایلها درون Image بر روی هم قرار میگیرند ولی برنامه حجم واقعی هر فایل را میداند و عمل خواندن را تا آن نقطه انجام میدهد. بنابراین برنامه بخوبی كار میكند. اگر كاربری سعی كند كه فایلها را درون درایو دستگاهی كپی كند با شكست مواجه میشود زیرا این سی دی حاوی چندین گیگا بایت داده است! ولی این روش اكنون دیگر كارایی لازم را ندارد زیرا امروزه تمام برنامه های كپی برداری ابتدا از روی سی دی  Image (تصویر) برداری میكنند.

 یكی از روشهای نادر و كمیاب برای حفاظت از سی دی ها كنترل بر روی درایو سی دی می باشد از این روش بیشتر در حفاظت بازیها استفاده میشود و نحوه ایجاد آن به دانش بالایی نیاز دارد.روش آن بدین نحو است كه اطلاعاتی نادرست(عمدی) در قست  ECC (تصحیح خطا)   یك سكتور داده نوشته میشود. سی دی نویسهای استاندارد بصورت خودكار این خطاها را هنگام نوشتن تصحیح میكنند در هنگام خواندن ، برنامه سكتور داده را بصورت RAW و بدون تصحیح خطا  در حافظه برای تطبیق با داده های اصلی بار میكند و در صورتیكه تناقض با داده های اصلی برنامه اجرا نمیشود.

  این روش در برنامه هایی كه عملكرد درایو توسط برنامه تعیین میشود(مانند بازیهای كنسول) كارایی قابل توجهی داشت. ولی اكنون بسیار ی از نرم افزارهای نوشتن سی دی گزینه ای برای خاموش كردن تصحیح خودكار دارند. بنابراین این روش نیز بزودی از یاد برده شد.

 یكی از روشهای غیر حرفه ای ولی موثر در زمانهایی كه سی دی به تازگی خود را مطرح ساخته بود ایجاد سی دی های نقره ای غیر استاندارد بود. این سی دی ها بیش از 74 دقیقه(650 مگابایت) ظرفیت داشتند((Over sized و با دستگاههای پرس سی دی تولید میشدند .  ولی امروزه CDRوCDRW هایی با ظرفیتهای 700 و حتی 800 مگابایت تولید شدند كه این روش را بسرعت متوقف نمودند.

 امروزه متداول ترین روشی كه برای محافظت از سی دی دیده میشود ایجاد فاصله هایی (gaps) غیر استاندارد ما بین تراك های صوتی و قرار دادن اندیسها در مكانهایی دور از انتظار است. سی دی كه با این روش قفل گذاری میگردد در بسیاری موارد توسط نرم افزار های كپی برداری معمولی و سی دی نویسهایی كه از Disc at once  پشتیبانی نمیكنند غیر قابل كپی برداری است. ولی با پیشرفت تكنولوژی سی دی نویسها و نرم افزارها این روش نیز بسرعت در حال كناره گیری است.

 یكی دیگر از روشهای ساده برای قفل گذاری تولید یك سی دی غیر استاندارد با قرار دادن تراكهایی كمتر از 4 ثانیه است .  برنامه برای اجرا شدن ابتدا اندازه و تعداد این تراكهای غیر استاندارد را چك میكند . همچنین قرار دادن تراكهای خالی داده در مابین تراكهای صوتی میتواند این روش را قدرتمند تر سازد.

  در واقع با تركیب روش بالا و این روش برخی نرم افزارها و سی دی نویسها را از نوشتن اینگونه سی دی ها عاجز نموده ایم ولی روش موثری محسوب نمیشود.  همچنین این روش سبب ناسازگاریهایی نیز در نحوه خواندن سی دی میشود به همین دلیل عمومیت پذیری كمتری دارد.

امروزه قرار دادن فاصله خالی یا سوراخگذار ی بر روی سی دی متداول شده است بدین نحو بسیاری از برنامه ها كه یك قصد خواندن یك تراك از ابتدا تا انتها را دارند با مشكل مواجه میشوند. فراد مبتدی گاهی برای سی دی ها لیبلی قرار میدهند كه هنگام اجرا ی برنامه آن لیبل سی دی را چك میكند گاهی امكان دارد در گزینش كردن برنامه از یك سی دی و نوشتن آن ، فراموش كنیم برچسب را نیز منتقل كنیم یا برچسب متفاوتی برای آن سی دی انتخاب كنیم ولی تا كنون این روش به عنوان یك قفل مطرح نبوده است .

 امروزه دستكاریToc سی دی بسیار فراگیر است و یك قفل ساز سعی دارد با دستكاری TOC اطلا عاتی دروغین را به سی دی پیوند بزند.(با ساختار Toc در مقاله های آینده بیشتر آشنا خواهید شد.)

امروزه  شركتهایی بیشماری بر روی نحوه قفل گذاری بر روی سی دی ها و روشهای جدید فعالیت دارند به طور مثال شركت سونی به تازگی ادعا میكند كه قادر است با دستگاهی خاص برروی سی دی اطلاعاتی بنویسد یا مارك گذاری كند كه با تجهیزات عادی تنها قابل خواندن باشد. ولی از سوی دیگر شركتهایی سعی در ارائه كد برگردانهایی برای آن هستند. و این مبارزه ادامه دارد....

 در این مقاله با مقدمه ای در مورد نحوه قفلگذاریهای عمومی آشنا شدیم در مقالات بعدی آرام آرام به عمق مطالب میرویم و در ابتدا با ساختار سی دی وسپس انواع قفلها را از شركتهای  مختلف امتحان میكنیم و دانش آن را بصورت عمیقتری در می یابیم.
جمعه 3/12/1386 - 11:38
چگونگی تغییر میزان جابجایی Scroll bar با دکمه وسط ماوس (Wheel)
ماوس هایی که دارای سه دکمه هستند می توانند با استفاده از Wheel ماوس به راحتی Scroll bar را بالا و پایین کنند اما میزان این جابجایی ممکن است برای شما کم یا زیاد باشد برای اینکه این مقدار را خودتون تنظیم کنید از داخل کنترل پنل گزینه Mouse را انتخاب کنید و وارد Tab  , Wheel شوید و عدد مربوط را تغییر دهید...
جمعه 3/12/1386 - 11:34
چگونگی حذف Welcome Screen
پنجره Welcome Screen (صفحه ای که در هنگام بالا آمدن ویندوز نمایش داده می شود تا Account های خود را انتخاب کنید)برای کامپیوتر هایی که یک User دارند صفحه ایی اضافی محسوب می شود و برای حذف این پنجره کافی  است از Control Panel گزینه User Account را انحاب کنید و بر روی نوشته Change the way Users Log on or Off کلیک کنید و در صفحه باز شده تیک جلوی جمله Use the Welcome Screen را برداری
جمعه 3/12/1386 - 11:31
ایتالیا و ۹۰ میلیون سیم‌کارت

 - ایرنا- شمار خطهای تلفن همراه در ایتالیا در سال جاری میلادی به ‪ ۹۰‬میلیون سیم كارت رسید.
در سال ‪ ۲۰۰۷‬میلادی ‪ ۱۰‬میلیون سیم كارت جدید فعال شد كه شمار كل آنرا به ‪ ۹۰‬میلیون رساند.
شركت مخابرات تلفن همراه "تیم" (‪ (TIM‬با‪ ۳۵/۳‬میلیون خط تلفن درمكان نخست و شركت‌های "ودافون" با ‪ ۲۹/۱‬میلیون، "ویند" با ‪ ۱۵/۳‬میلیون و "‪"۳‬ با ‪ ۷/۸‬میلیون سیم كارت به ترتیب در مكان‌های دوم تا چهارم قراردارند.
همچنین تخمین زده می‌شود كه شمار فروش گوشی‌های تلفن همراه درسال جاری میلادی به ‪ ۲۴‬میلیون دستگاه برسد در حالی كه سال گذشته ‪ ۲۱‬میلیون دستگاه بفروش رفته بود.
می‌توان گفت كه هرایتالیایی (شامل نوزادان) دارای یك و نیم سیم كارت است. نفوذ سیم كارت در ایتالیا باشاخصی معادل ‪ ۱۵۰‬درصد بالاترین دراروپا بشمار می‌رود.
درآمد حاصل از مكالمات تلفن همراه در شش ماه نخست سال جاری میلادی به ‪ ۶/۶‬میلیارد یورو رسید كه خود نسبت به سال گذشته ‪ ۳‬درصد رشد داشت.
سه شنبه 4/10/1386 - 17:58
FirreWireسریع‌تر از قبل

 - ایتنا- با اینکه پورت USB از لحاظ محبوبیت در بسیاری از برنامه‌ها از FireWire پیشی جسته است، نسخه آتی این استاندارد ممکن است موجب تغییر این وضعیت گردد.
یکی از موانع موجود بر سر راه ایجاد شبکه‌های چندرسانه‌ای خانگی و استفاده آزادانه و حقیقی از ابزارهای مدیاسنتر در حال رفع شدن می‌باشد.
فایروایر یعنی مکانیزمی که درحال حاضر از آن برای انتقال عکس و فایل‌های ویدیوئی از دوربین به هارددیسک استفاده می‌شود درحال تغییر مشخصات است.
تغییری که موجب خواهد شد تا سرعت آن از 800 مگابیت بر ثانیه به 3.2 مگابیت بر ثانیه افزایش یابد.
استاندارد جدید با نام S3200 که خبر ایجاد آن هفته گذشته از طریق 1394 Trade Association انتشار یافت به کاربران اجازه خواهد داد تا با حفظ پورت‌ها و کابل‌های قبلی کماکان در کنار این استاندارد جدید از ابزارهای قدیمی خود نیز استفاده نمایند.
ابزارهای جدید دارای این توانائی هستند که بدون بروز هیچگونه مشکلی از لحاظ سازگاری به ابزارهای فایروایر موجود متصل شوند.

بنا بر اعلام اتحادیه، مشخصات این استاندارد تا فوریه سال آینده به تأیید IEEE خواهد رسید.
سه شنبه 4/10/1386 - 17:55