تعداد مطالب : 53
تعداد نظرات : 17
زمان آخرین مطلب : 3007روز قبل

هممون با گوگل آشناييم و شايد Home page اينترنتمون باشه و باهاش زياد سرو كار داشته باشيم .

اما تا حالا زياد با بخش مديريتي و تيم قوي اي كه پشت اين موتور جستجوگر كار ميكنن سر و كار نداشتيم .من قصد دارم چند تا از اعضاي مهم تيم مديريتي گوگل كه يك ايراني هم جزو اونها هست معرفي كنم.

دكتر اريك اشميتدت، رييس هيت مديره و مدير اجرايى
دكتر اريك اشميدت در آوگوست 2001 -- شهريور 1380 -- يعنى بعد از پنجماه از ملحق شدن ايشان به اعضاى هيت مديره به عنوان رييس اجرايى انتخاب شد. همچنيناشميدت رييس هيت مدير شركت Novell است كه ايشان به عنوان شخص مركزى و تصميمگير درمديريت و توسعه اين شركت به حساب مىآيد.
اشميت از شركت Sun Microsystems به شركت Novell در سال 1997 پيوست، ايشان در Sun سمت رييس تكنولوژى را داشتند. در مدت خدمت ايشان به Sun كه 14 سال طول كشيد، ايشانموقيتهاى اجرايى را در اين شركت ايفا ميكرد كه نتيجه آن كسب شناخت هاى بين المللىدر توسعه تكنولوژى و اينترنت در ارتباط جمعيهاى تجارت، دولت، تحصيلات، فرهنگ و علمو دانش بود. اشميدت همچنين نقش بسيار مهم و اساسى را در بازار Java، زبان برنامهنويسى independent كامپيوترهاى Sun را داشت.
قبل از پيوستن به Sun، اشميدت جزو يكى از اعضاى تخقيقاتى در لابراتوار دانشكامپيوترى شركت Xerox Palo Alto Research Center (PARC) را داشت. او همچنينمقامهايى را در Bell Laboratories و Zilog نيز داشت.
اشميدت داراى دكتراى كامپيوتر و ديپلم عالى مهندسى برق از دانشگاه California در Berkeley است. ايشان ليسانس مهندسى برق خود را از دانشگاه Princeton دريافت كردهاست.
شنبه 5/3/1386 - 0:51

آب آتشزا

شعبده باز روی سن، یا حتی در یک محفل دوستانه می گوید که می تواند کارهایی بر خلاف قوانین طبیعت انجام دهد. مثلا با آب لیوانی که روی میز قرار دارد. شمع روشن کند! همه تعجب می کنند، ولی او با کمال خونسردی شمع روشنی را از روی میز بر می دارد، و آن را خاموش می کند. بعد لیوان آب را بر می دارد و کمی خم می کند، و به ظاهر روی شمع آب می ریزد. شمع روشن می شود!

اما رمز کار این است، که شعبده باز قبلاً تکه کوچکی فسفر به اندازه یک سر سوزن بریده، و به کمک یک قطعه موم به لبه لیوان چسبانده است. می دانیم که فسفر ماده ای است، که در دمای کم خود به خود آتش
 می گیرد، وقتی شعبده باز لیوان را خم می کند، فسفر در مجاورت آب و دمای کم مشتعل می شود، و فتیله شمع که تازه خاموش شده است، آتش می گیرد. اگر شما می خواهید این کار را انجام دهید، توصیه می کنیم، که فسفر را زیر آب با قیچی ببرید، و همانجا به لبه لیوان بچسبانید. همچنین آن را نباید زیاد در دستتان نگه دارید، زیرا بسیار آتش گیر است و گرمای دست باعث اشتعال آن می شود.

شنبه 5/3/1386 - 0:45

سلام بر همه . من شاعر نيستم ولي هر چند وقت يه بار طبع شعر نداشتم گل ميكنه و چند بيتي تراوش ميشه.اين زير چند بيت از مثنوي معنوي خودم رو كه در حال تكميلش هستم مي نويسم البته مثنوي و اشعار مولانا خيلي كمكم كرده . اميدوارم با دقت بخونيد و خوشتون بياد اگر هم خواستيد نظري چيزي بديد .

اگر خواهي به بسم الله تو هر كار              جهاني مي شود روشن اگر تار

اگر خواهي كني آغاز هر كار                 به پاكي نيت خود را نگه دار

اگر خواهي دلت پر از تجلي                  دلت را كن مكان رب جلي

اگر خواهي شود دردت مداوا                علاجت را بگير از رب اعلي

اگر خواهي خدايت دست گيرد               بهل هر آنچه را كه پست گيرد

اگر خواهي مقرب گردي اي دوست           بزن دست ارادت بر در دوست

اگر خواهي پرستش يا عبادت                به جز درگاه حق مپسند عادت ...

اين چند بيت و واسه شروع نوشتم اميدوارم خوشتون بياد و اگه نظر يا پيشنهاد و كمكي داشتيد بفرماييد كه من آماده ام .

شنبه 5/3/1386 - 0:27