تعداد مطالب : 343
تعداد نظرات : 60
زمان آخرین مطلب : 3034روز قبل

اگر شما نیز از Error Reporting ویندوز خسته شده اید، می توانید آن را غیر فعال کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید: در منوی Start برنامه Run را اجرا کنید. msconfig را تایپ و Ok را اجرا کنید. به برگه services بروید.

Error Reporting Service را پیدا کنید و تیک کنار آن را بردارید و Ok را کلیک کنید. ازاین پس هر گاه رایانه تان را Restart کنید، این سرویس غیر فعال است.

يکشنبه 3/4/1386 - 19:23

گاهي پيش مي آيد که در يک متن طولاني شما نياز به پيدا کردن يک کلمه داريد؛ مثلا اسم يک نفر يا يک عدد و يا يک مثال. براي پيدا کردن يک کلمه يا عبارت مورد نظر کافي است فايل را باز کنيد و همزمان کليدهاي Ctrl + F را فشار دهيد. در کادر باز شده در قسمت: Find what کلمه يا عبارت را تايپ و دکمه: Find Next را فشار دهيد تا اگر چنين کلمه اي موجود بود آن را به حالت انتخاب شده به شما نشان دهد.

شنبه 2/4/1386 - 21:18
اگر با اندکي افت کيفيت صدا اهميت نمي دهيد مي توانيد تعداد بيشتري آهنگ را در CD ذخيره کنيد. با برنامه Windows Media Player در ويندوز XP مي توانيد کيفيت ضبط را کنترل کنيد. در Media Player روي منوي Tools کليک و سپس Options را انتخاب کنيد. دکمه سربرگي Copy Music را انتخاب کنيد و شاخص متحرک را براي کم کردن کيفيت ظبط به طرف چپ ببريد تا بتوانيد تعداد بيشتري آهنگ را روي سي دي رايت کنيد.
شنبه 2/4/1386 - 20:58

چنانچه رايانه شما در هنگام shutdown قطع برق نمي کند، احتمالا بايد تغييري در ريجستري ايجاد کنيد (حتي اگر تنظيمات مربوط به Bios ،ـ power هم به شکل زير باشد، باز هم بايد اين مراحل را طي کنيد):  1- وارد ويرايشگر ريجستري شويد.  2- به کليد HKEY_CURRENT_USER/Control panel/Desktop مراجعه کنيد .  3- متغير power offActive را ويرايش کنيد و به آن مقدار يک را اختصاص دهيد.  4- اين کار را از طريق کليد HKEY_CURRENT_USER/DEFAULT/Control panel/Desktop نيز مي توانيد انجام دهيد.

شنبه 2/4/1386 - 20:43

شايد تا به حال ديده باشيد که برنامه ofice word روي بعضي سيستم ها کاملا به صورت فارسي است.

يعني حتي منوها و قسمت هاي تنظيماتي برنامه هم به زبان فارسي درج شده اند. اين کار يعني تغيير زبان منوها و بخش هاي نرم افزار از امکانات ورژن هاي جديد اين برنامه است. براي اين کاربايد ابتدا زبان مورد نظر را براي ويندوزتان تعريف کنيد و سپس در منوي start روي دسکتاپ به All programs برويد، در قسمت microsoft office به زير مجموعه microsoft office tools برويد و برنامه  microsoft office language setting را اجرا کنيد. در صفحه با شده به برگه

user interface and help برويد ودر نوار display office in زبان مورد نظر را انتخاب کنيد و کليد ok را بفشاريد.

از اين به بعد هر بار برنامه را اجرا کنيد تمام قسمت ها به زبان فارسي خواهد بود.

شنبه 2/4/1386 - 20:24

معمولا در ویندوز پس از مدت زمان مشخصی که کاری انجام نمی شود Screen Saver اجرا می شود.اگر مخواهید برنامه دلخواه تان را در این گونه مواقع مشاهده کنید ، فرمان زیررا اجرا و برنامه مورد نظرتان را جایگزین  Screen Saver کنید.

1- Regedit را از قسمت run باز کنید.

2- مسیر مقابل را بروید:         HKEY-CURRENT-USER/control panel/desktop

3- در این مسیر مقدار SCRNSAVE.EXE از نوع STRING وجود دارد ، آن را در مسیر و نام برنامه مورد نظر خود تغییر دهید . همچنین مقداری به نام screen saver timeout وجود دارد ، این مقدار زمانی را که پس از بیکار شدن سیستم برنامه فوق اجرا می شود به ثانیه مشخص می کند.

شنبه 2/4/1386 - 11:11
ثبت سایت یا وبلاگ در موتور جستجو گر گوگل کاملآ رایگان است . چنانچه می خواهید آدرس سایت یا وبلاگ خود را در این سایت ثبت کنید ابتدا وارد لینک http://www.google.com/addurl شوید سپس در کادر مقابل URL آدرس سایت یا وبلاگ خود را به صورت کامل وارد کنید. پر کردن کادر مقابل Comments اختیاری است. در نهایت باید کد تاییدی که به صورت یک عکس برای شما به نمایش در می آید در کادر مربوطه وارد و بر روی گزینه Add URL کلیک کنید.
جمعه 1/4/1386 - 17:52

این خطوط ، خطوط ارتباطی چند گانه دیجیتال است . هر خط E1 معادل 30 خط تلفن معمولی است .

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر سری بزنید.

http://www.mywiseowl.com/articales/E-carrier

جمعه 1/4/1386 - 17:42

امضا متنی وکوتاه و شخصی (مشخصات تماس ، نام یا از این قبیل) است که به طور اتوماتیک به آخرهمه نامه های فرستاده شده از سوی شما اضافه می شود. برای به وجود آوردن امضا چه باید بکنیم ؟ . . .

1- از قسمت بالای صفحه Setting را انتخاب می کنیم. 2- متن مورد نظر مان را برای امضا در این صفحه در جلوی Signature می نویسیم در این حین دکمه No signature به یک Text Box تغییر می کند. 3- دکمه Save Change را فشار دهید تا تغییرات ثبت شود. تذکر : اگر شما در نامه ای خاص نمی خواهید امضایتان نقش بندد، می توانید به راحتی قبل از ارسال نامه امضا را از زیر آن پاک کنید. G-mail امضای شما را به رنگ خاکستری در قسمت پایینی نامه ثبت می کند. امظا به وسیله دو خط تیره از قسمت اصلی نامه قابل تشخیص است . برای پاک کردن آن تنها کافی است آن را انتخاب کنید و کلید Delete را فشار دهید.

جمعه 1/4/1386 - 17:36

برای بالا بردن سرعت اعمالی مختلفی که در ویندوز انجام می شود می توانید از روش زیر استفاده کنید: درپارتیشن بندی هارد دیسک خود یک درایو مجزا را که فقط برای فضای مبادله استفاده خواهد شد،جدا کنید.این درایو حداقل باید200مگا بایت فضا داشته باشد.

Control Panel>System>Performance>Virtural memory

 روی (Let me specify my own setting)کلیک و ان را روی درایوی که به این منظور جدا کرده اید،set کنید. اگر شما آن دراو را به اندازه 200 مگا بایت گرفته اید باید کمترین مقدار را150 مکا بایت و بیشترین مقدار را 200 مگا بایت قرار دهید.

کامپیوتر خود را restart کنید در این صورت بهبود سرعت سیستم را ساهد خواهید بود.

جمعه 1/4/1386 - 17:12