• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
آرشیو

چه خبر از راديو قرآن؟
رویدادهای قرآنی سه شنبه 15 بهمن ماه

استقلال طلبی و ابعاد مختلف آن از منظر قرآن/ استقلال شامل نفی ولایت فرهنگی و فکری بیگانه هم می شود
رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن کریم با اشاره به اینکه آیات شریفه قرآن هرجا که نفی سلطه از جانب کافران و مشرکان را تأکید می کند ما را به استقلال فرا می خواند گفت: آنجایی که از جلوگیری حاکمیت فکر و اندیشه کافران و مشرکان بر ما سخن می گوید باز هم ما را به استقلال دعوت می کند بنابراین استقلال طلبی به معنای واقعی کلمه در قرآن در ابعاد مختلف مورد تأکید قرار گرفته است.

خانه‌هایی که دیو دارند/ ستاره آسمانیان در زمین/ الگویی که عامل به قرآن است
«رضا نژاد‌تبریزی» که در ۱۰ سالگی کل قرآن را حفظ کرد و اینک در ۱۴ سالگی دانشجوی کارشناسی ارشد است و به مقام نخست مسابقات کشوری دست یافته از خانه‌هایی که دیو دارند، ستاره آسمانیان و الگویی که عامل به قرآن است با ما سخن می‌گوید.

تحصیل قاریان ممتاز و حافظان کل قرآن در دانشگاه‌ها رایگان شد
نمایندگان مجلس با تصویب بندی، تحصیل حافظان کل قرآن کریم و قاریان ممتاز کشوری در دانشگاه‌ها رایگان کردند.

آموزش‌های قرآنی همگام با رشد جنین در طرح «لالای فرشته»
مبتکر طرح «لالای فرشته» با اشاره به اینکه این طرح مبتنی بر آیات و روایات در زمینه تأثیرگذاری صدای مادر بر روی جنین تهیه شده است، گفت: تاکنون بیش از ۱۰ هزار نفر از بسته فرهنگی «لالای فرشته» استفاده کرده‌اند.

تاثیر تقوی بر زندگی دنیوی و اخروی
برنامه "کلیدهای آسمانی" کاری از گروه تفسیر شبکه رادیویی قرآن روز یکشنبه 13 بهمن ماه به بررسی تقوی و تاثیر آن بر زندگی انسان می پردازد.

مهلت شرکت در طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم تمدید شد
مهلت شرکت در دور سوم طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم تا ۲۵ بهمن‌ تمدید شد.

انتقاد اطهری‌فرد از نگاه منفی برخی از مسئولان به قاریان قرآن
قاری بین‌المللی کشور گفت: قاریان قرآن در درجه اول به دنبال مسائل مادی اعزام نیستند، برای جایی هم کیسه ندوخته‌اند، اما انگار همه مسئولان این را باور ندارند.

حمایت از ترتیل‌خوانی قرآن در سال‌های اخیر از سوی شورای عالی قرآن
قائم مقام شورای عالی قرآن گفت: در شورای عالی قرآن چندین برنامه با محوریت ترتیل‌خوانی قرآن در استان‌های مختلف برگزار کردیم تا بتوانیم از این طریق به حمایت از ترتیل‌خوانی در کشور بپردازیم.

آمادگی شیراز برای برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم
مدیرکل اوقاف استان فارس از آمادگی این استان برای میزبانی مسابقات سراسری قرآن کریم خبر داد و گفت: همه کمیته‌های مسابقات کار خود را آغاز کرده و برای برگزاری مطلوب رقابت‌ها تلاش می‌کنیم.

  • تعداد رکورد ها : 2598