تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 129روز قبل

 

 

معاون خدمات شهری و فضای سبز شهرداری منطقه۲۲ از افزایش ۹۰ هکتاری فضای سبز این منطقه در یک سال گذشته خبر داد و گفت: افزایش فضای سبز از اولویت های شهرداری محسوب می شود و سعی داریم این فضا را بیش از این افزایش دهیم.

 

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، دکتر دهداری‌پور معاون خدمات شهری و فضای سبز شهرداری منطقه۲۲ با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر شواهد حاکی است که جهان را یک بحران زیست محیطی تهدید می کند. تغییر آب و هوا، از دست رفتن تنوع زیستی و تخریب لایه ازن همه ناشی از فعالیت های صنعتی ما در دو قرن اخیر است. پایداری شهرها اساسا براجزای ساخته شده محیط شهری استوار است که توجه بیشتر به اجزای طبیعی و فضاهای سبز شهری را می‌طلبد.

دهداری‌پور افزود: ارایه خدماتی از قبیل کاشت درخت، درختچه، نهال، گل، گیاه پزشکی، حفظ نباتات، هرس، کود دهی، مبارزه با آفات و برآورد نیاز‌های مختلف فضای سبز منطقه است که توسط کارشناسان و گروه اجرایی مجرب این اداره انجام می شود.
معاون خدمات شهری و فضای سبز شهرداری منطقه۲۲ در مورد افزایش پارک ها در سطح منطقه اعلام داشت: با احداث سه پارک‌ در سال گذشته، امروز به ۷۰ پارک با مساحتی ۲۵۵۴ هکتار رسیده ایم که درحال حاضر علیرغم افزایش ارزش افزوده زمین در منطقه، فضای سبز توسعه قابل توجهی داشته است.
وی در ادامه اظهار کرد: مساحت کمربند سبز منطقه که شامل اراضی شمال دانشگاه علوم انتظامی، اراضی شمال شهرک شهید باقری که توسط سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران انجام می‌شود تا کنون فاز 3،۴و ۵ جنگل ورداورد به مساحت ۸۹ هکتار، فاز ۲ لتمال کن به مساحت ۸۷/۹ هکتار و شمال هزارو یک شهر به مساحت ۶۰ هکتار انجام پذیرفته است و مجموعاً ۱۵۹ هکتار می باشد.
همچنین در اراضی شمالی منطقه متراژ حدودی به مساحت ۹۰ هکتار در حال احداث می باشد.

 
  نظرات

      
 
 

چهارشنبه 23/3/1397 - 14:23

 

شبکه حمل و نقل عمومی شمال تهران آماده اعزام شهروندان منطقه یک جهت اقامه نماز عید فطر از سراهای محلات شمال تهران و میادین اصلی منطقه یک به مصلای امام خمینی (ره) است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، شهرام پاشایی مدیر اداره اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: با هدف حضور پر شکوه شهروندان مومن و روزه دار شمال تهران در نماز عید فطر ، 27 دستگاه اتوبوس در ساعات اولیه این روز ،مقابل سراهای محلات شمال تهران مستقر می شوند تا شهروندان را به صورت رایگان به مصلای تهران جهت اقامه نماز عید فطر به امامت مقام معظم رهبری اعزام نمایند.
وی گفت: علاوه بر اجرای تمهیدات لازم برای اعزام شهروندان به مصلای تهران ، در منطقه یک نیز نماز جماعت در مرقد مطهر امامزادگان (ع)، مساجد محوری، حسینیه ها و... با حضور نمازگزاران مومن برپا می شود.
مدیر اداره اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک افزود: به دلیل استقبال مشتاقان به اقامه نماز جماعت عید فطر در کنار سایر برادران و خواهران دینی خود، علاوه بر داخل ، فضای بیرون مساجد و امامزادگان (ع) نیز آماده سازی و معابر فرش می شود تا همه نمازگزاران بتوانند در اقامه نماز جماعت حضور یابند.
پاشایی تصریح کرد: 27 ایستگاه جمع آوری فطریه، کفاره روزه و... نیز با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) در محلات منطقه یک استقرار می یابند تا وجوهات فطریه شهروندان را جمع آوری کنند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه یک نیز در خصوص جابه جایی نمازگزاران روز عید سعید فطر خاطر نشان ساخت: در راستای خدمات رسانی مطلوب به نمازگزاران عزیز جهت برپایی نماز عید سعید فطر ناوگان اتوبوسرانی شهرداری منطقه یک در شهرک شهید محلاتی ، میادین قدس و تجریش مستقر می شوند تا از ایستگاه های اصلی برای جابه جایی نمازگزاران اقدام کنند و در نقاط دیگر منطقه نیز بنا به درخواست و تجمع نمازگزاران وسیله حمل و نقل عمومی به آن محل اعزام می شود.

چهارشنبه 23/3/1397 - 14:12

 

 

 

شهردار منطقه دو در بازدید شبانه خود به خیابان های پرتردد سطح منطقه رفت و از نزدیک با صاحبان خودرو های سیار فروش غذا به گفتگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، رسول کشت پور شهردار منطقه دو در حاشیه این بازدید اعلام داشت : با توجه به پر تردد بودن خیابانهای منطقه، وجود مراکز تفریحی و تجاری متعدد و مراجعه شهروندان و استفاده از این امکانات، خودروهای سیار فروش غذا در منطقه 2 با رشد فزاینده به صورت پراکنده روبرو هستند که در این باره نظارت بر نحوه فعالیت، شناسنامه دار شدن رستوران های سیار و چگونگی رعایت قوانین بهداشتی آنها در دستور کار مدیریت شهری منطقه 2 قرار گرفته است.

شهردار منطقه 2 با اشاره به مزیت این شیوه کسب درآمد افزود: رستوران های سیار به نوعی امکان تجارت و کارآفرینی و کسب کار صاحبان و همکاران آنها را با مزیت هزینه کمتر در این عرصه فراهم می آورد که ما به عنوان متولیان شهر موظف هستیم در این مسیر، ضمن تسهیل امور برای این افراد، فعالیت این گروهها را به عنوان بهره مندان تجاری از معابر شهری رصد و نظارت کنیم.

شهردار منطقه 2 در پایان از مراحل تدوین مجوز کار رستوران های سیار منطقه 2 خبر داد و افزود: بزودی ضوابط کنترل و نحوه فعالیت و محل استقرار این خودروها تحت عنوان دیتابیس اختصاصی در مجموعه شهرداری منطقه دو تهیه گردیده و شیوه نامه آن به گروه ها و متقاضیان رستوران های سیار منطقه 2 ابلاغ می شود 
 

چهارشنبه 23/3/1397 - 13:43

 

ویژه برنامه های آموزشی هفته جهانی محیط زیست  تا 25 خرداد در محله ها ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، علی اکبرکریمی پور معاون خدمات شهری و محیط زیست درباره برنامه های این هفته گفت: شعار امسال هفته جهانی محیط زیست، " حذف آلودگی پلاستیک " است که در این راستا اداره محیط زیست منطقه غرفه اطلاع رسانی و آموزشی با هدف آگاهی بخشی به والدین در خصوص ضرورت ارتباط کودک و طبیعت در بوستان کوهسار ناحیه 4 برپا کرده است.

به گفته وی، کارشناسان اداره فضای سبز نیز در راستای مدیریت  مصرف آب  و بمنظور نظارت بر آبرسانی در بوستان ها  به رفع نواقص تاسیسات آبرسانی اقدام کرده اند.

وی افزود: در این هفته آموزش چهره به چهره و تشویق شهروندان با موضوع کاهش تولید زباله در فروشگاه شهروند،  سراهای محله و مساجد در راستای کاهش مصرف پلاستیک برگزار می شود.

کریمی پور خاطرنشان کرد: با همکاری کانون های محیط زیست محله معضلات محیط زیستی و عدم رعایت موارد زیست محیطی در تفکیک پسماند شناسایی و برای رفع آن اقدام  شده است.

 

چهارشنبه 23/3/1397 - 13:41

 

 همزمان با عید سعید فطر جشن و ویژه برنامه های شوق نیاز در مساجد و اماکن متبرکه این منطقه برگزار می شود.

به گزارش  روابط عمومی شهرداری منطقه 19، پیمان قربانی شهردار منطقه  با اشاره به آمادگی مساجد محلات این منطقه برای برگزاری ویژه برنامه های شوق نیاز گفت: همزمان با عید سعید فطر جشن این عید بزرگ همراه با سخنرانی، پذیرایی از شهروندان در مساجد منطقه برپا می شود.

وی همچنین از برگزاری نماز عید فطر در مساجد این منطقه خبر داد و بیان کرد: نماز عید فطر در مساجد محوری محلات برای آن دسته از شهروندان به ویژه سالمندانی که توانایی رفتن به مصلی تهران را ندارند، برگزار خواهد شد.

در همین راستا مساجد صاحب الزمان (عج) و بوستان شریعتی درمحله شریعتی شمالی،حضرت ابوالفضل (ع) خیابان زنهاری، حسینیه مکتب العباس (ع) در محله عبدل آباد، مسجد امام حسین (ع) خیابان لقمان جنوبی، مسجد امام حسن مجتبی خیابان رحمان در محله شریعتی جنوبی، مسجد 14 معصوم (ع) در محله شریعتی جنوبی، مسجد حضرت ابوافضل (ع) در شهرک گلریز وآستان مقدس امام زاده علی اکبر (ع)  و سایر مساجد شاخص منطقه نماز عید فطر را برگزار می کنند.

ضمن اینکه غرفه های جمع آوری کمک نقدی و غیر نقدی به ایتام و نیازمندان مقابل مساجد برپا خواهد شد.

قربانی با اشاره به وجود مزار شهدای گمنام در چندین بوستان منطقه خاطر نشان کرد: امسال نیز همچون سال های گذشته برنامه های فرهنگی و مذهبی و اقامه نماز عید فطر درجوار مزارشهدای گمنام بوستان شقایق در محله خانی آباد جنوبی برگزار خواهد شد.

این مسئول در ادامه از حضور 3 آموزشگر اداره بازیافت منطقه در مصلی تهران خبر داد و افزود: آموزشگران این اداره در روز عید فطر در مصلی تهران مستقر شده و اقدام به آموزش شهروندان و توزیع بروشور و کیسه بازیافت می کنند .

همچنین به منظور جمع آوری پسماند های خشک شهروندان 12کارگر خدمات شهری در روز عید فطر فعالیت می کنند و6 خودرو بازیافت نیز در این محل مستقر می شوند.

شهردار منطقه درتشریح فعالیت های اداره زیبا سازی با اشاره به نصب 4 هزار و 500 متر طول ریسه پارچه ای افزود: در آذین بندی و آماده سازی اماکن مذهبی و متبرکه  در نواحی پنجگانه 3 هزار و 500 متر طول ریسه توپی، 2 هزار و 100 متر طول ریسه شلنگی و 150 متر مربع بنر با موضوع تبریک عید فطر و دعای ویژه نماز عید فطر تدارک دیده شده است.

 
 

چهارشنبه 23/3/1397 - 13:38

 

 


شهردار منطقه 6 از تعاملات صورت گرفته با ناشران خیابان کریم خان  خبر داد و گفت: با توجه به پیشنهادی که ناشران داشتند و به منظور افزایش سرانه کتاب خوانی مردم راه اندازی گذر کتاب در  خیابان کریم خان در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6، عظیم بابایی توضیح داد: در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب جلساتی با ناشران برگزار شد و با توجه به موقعیت فرهنگی منطقه و بر اساس تجربه ی ایام نوروز در بلوار کشاورز طرح برپایی گذر کتاب در این خیابان مطرح شد.

بابایی با اشاره به تجربه خوب منطقه در ایجاد گذر فرهنگی در بلوار کشاورز ادامه داد: پیش بینی می کنیم گذر کتاب نیز با حمایت خوب شهروندان کتاب دوست مواجه شود.

شهردار منطقه 6 با بیان اینکه منطقه 6 قلب فرهنگی پایتخت بوده و به واسطه حضور راسته های مختلف فرهنگی در آن می توان گذرهایی همچون گذر موسیقی نیز ایجاد کرد گفت: در حال حاضر با ناشرین محترم در حال بررسی چگونگی اجرای گذر کتاب هستیم و امیدوارم که سه ماه دوم سال جاری شاهد اجرایی شدن آن باشیم.

گفتنی است بسیاری از ناشران و کتاب فروشی های برتر کشور در  خیابان کریم خان فعالیت داشته و اعضای شورای شهر نیز نظر مثبتی نسبت به ایجاد گذر کتاب داشته اند.

چهارشنبه 23/3/1397 - 13:36

 

 

 

 

 

 

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 از آذین بندی و نورپردازی معابر، رفت و روب مسیرهای منتهی به محل برگزاری نماز عید فطر و رسیدگی به فضای سبز اطراف مساجد سطح این منطقه به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر "بزرگ ترین عید مسلمین جهان" خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، سیاوش زابلی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه با اعلام خبر فوق گفت: این آذین بندی به همت اداره زیباسازی این معاونت و در راستای اجرای دستورالعمل های ابلاغی از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران در آستانه عید سعید فطر "بزرگ ترین عید مسلمین جهان" صورت گرفته است.

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 آذین بندی های مناسبتی اعیاد خجسته را ضامن ایجاد شهری پویا و بانشاط دانست و افزود: درختان سطح منطقه21 با استفاده از ریسه های بارانی، میادین و محورهای اصلی سطح محلات 13گانه و ساختمان های ستادی این منطقه به وسیله ریسه های پارچه ای و نصب ریسه های RGB آذین بندی و زیباسازی شد.

زابلی در خاتمه یادآور شد: اعزام هفت دستگاه خودروی وانت ملودی، 14نفر کارگر، 14عدد مخزن آبی ویژه پسماند خشک، 35کیلوگرم کیسه آبی زیست تجزیه پذیر پسماند در محل های برگزاری نماز عید فطر در سطح نواحی سه گانه، جانمایی گلدان در مكان های برگزاری نماز جماعت، رسیدگی به فضای سبز محوطه مساجد جهت برگزاری نماز، رسیدگی به وضعیت سرویس بهداشتی، آبخوری و وضوخانه مساجد، پاکسازی معابر، شستشوی محوطه و دیوار های اطراف مساجد، رفت و روب و نظافت انهار و کانیو های اطراف مساجد و ... جزء برنامه های اجرایی ادارات زیرمجموعه معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 است.

 

 

 

 

 

چهارشنبه 23/3/1397 - 13:25

 

 

مسئول سامانه 1888 شهرداری منطقه 3 از جذب ناظرین سامانه 1888 همزمان با ماه مبارک رمضان در غرفه ضیافت خوبان بوستان ملت خبر داد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، انوش جعفریان با بیان این مطلب گفت:  حضور کارشناسان 1888 در جشنواره های مختلف باعث بررسی مشکلات مردم به صورت چهره به چهره و آموزش آنها از نزدیک شده که بازخورد خوبی در ثبت پیام ها داشته است.

وی ابراز کرد: منطقه 3 در نظر دارد تعداد حضور و آموزش ها را متناسب با اهمیت بررسی مشکلات افزایش دهدو این امر باعث کاهش درصد گلایه مندی شهروندان منطقه 3 می شود.

سامانه 1888با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و در راستای اطلاع رسانی خدمات و آموزش ثبت پیام و همچنین جذب ناظرین اقدام به برپایی غرفه (ضیافت خوبان )در پارک ملت نمود.

در این غرفه که با حضور پررنگ اقشار مختلف مردم در پهنه شرق تهران برگزار شد و با توزیع بروشور و دفترچه های ناظرین اطلاعات کاملی در خصوص عملکرد سامانه 1888 در شهر تهران و همچنین چگونگی جذب ناظر و ثبت پیام از طریق مختلف و در اختیار شهروندان قرار گرفت.

 

چهارشنبه 23/3/1397 - 13:22

 

 

شهردار منطقه 20 از آمادگی مدیریت شهری این منطقه برای خدمات رسانی به نمازگزاران و برگزاری هر چه باشکوه تر نماز عید سعید فطر در حرم حضرت عبدالعظیم(ع)، امامزاده ها، مساجد و مجموعه قمر بنی هاشم(ع) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20، سید احمد صفوی با بیان این مطلب گفت: به مناسبت عید سعید فطر، فضاسازی محیطی در میادین، معابر و بزرگراه ها آغاز شده است و با اکران پیام های تبریک در 5 موقعیت تلویزیون شهری و موقعیت های تبلیغات محیطی و نصب 50 هزار متر آذین بندی چهره شهر عیدانه می شود.

صفوی افزود: شستشو و رفت و روب مسیرهای منتهی به مساجد و امامزاده ها و محیط پیرامونی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) که از محل های برپایی نماز عید فطر هستند، در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته و با تلاش شبانه روزی عوامل امورشهری در حال اجراست تا نمازگزاران در محیطی آراسته به انجام فریضه نماز عید بپردازند.

خدمات رسانی به نمازگزاران روز عید فطر در اولویت مدیریت شهری

وی با اشاره به اقامه نماز عید فطر در ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم(ع) به عنوان یکی از مهمترین محل های برپایی این فریضه، گفت: تمامی امکانات خدماتی، عمومی و رفاهی و همچنین بوستان های پیرامون حرم مورد رسیدگی ویژه قرار گرفته اند و آماده خدمات رسانی به نمازگزاران شده اند.

صفوی به آماده باش مدیریت شهری منطقه 20 در زمان برپایی مراسم نماز عید فطر اشاره کرد و ادامه داد: استقرار تیم های اجرایی معبربان برای رفع سد معبرهای احتمالی، حضور اکیپ های جمع آوری پسماند خشک و نیروهای امدادی و کمک رسانی در پیرامون برپایی مراسم های نماز عید به ویژه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از دیگر اقدامات پیش بینی شده است.

جابه جایی رایگان نمازگزاران از میادین مهم به حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

وی با اشاره به اینکه در زمان برپایی نماز عید نیز محدودیت های ترافیکی پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اعمال می شود تا تردد نمازگزاران به سهولت انجام شود، افزود: برای انتقال نمازگزاران به محل مراسم نماز عید در ضلع جنوب، پیش بینی های لازم انجام شده است.

صفوی ادامه داد: نمازگزاران از فلکه سوم میدان دولت آباد و محله 13 آبان به عنوان مبادی اولیه به محل مراسم منتقل می شوند و برای برگشت نیز 20 دستگاه اتوبوس در خیابان سلمان فارسی مستقر خواهند بود و به نمازگزاران سرویس رسانی می کنند.

وی افزود: ایستگاه فرهنگی مدیریت شهری نیز در محل مراسم در ضلع جنوب مستقر می شود و به نمازگزاران خدمات فرهنگی ارائه می دهند.

شهردار منطقه 20 به اجرای مراسم نورافشانی در میدان نماز در شب عید نیز اشاره کرد و افزود: مساجد، امامزاده ها و همچنین مجموعه فرهنگی ورزشی قمربنی هاشم(ع) از دیگر محل های برپایی مراسم نماز عید سعید فطر هستند که اقدامات لازم برای آماده سازی و آراستگی مسیرهای منتهی به این محل ها انجام شده است.

چهارشنبه 23/3/1397 - 13:15

 

رویدادهای مهم 23 خرداد در تقویم خورشیدی:

• رحلت فقیه برجسته "شیخ زین العابدین مازندرانی" (1271 ش)

• مجلس شورای ملی لایحه اختیارات مورگان شوستر امریکائی را به تصویب رسانید و عنوان وی خزانه دار کل ایران شد. (1290 ش)

• اعتراض آیت‎الله کاشانی به صدارت عبدالحسین هژیر (1327 ش)

• سپهبد محسن مبصر معاون نخست وزیر و سرپرست سازمان دفاع غیرنظامی شد. (1351 ش)

• مهندس رضا نیازمند مدیرعامل مس سرچشمه و دکتر منوچهر تسلیمی مدیر عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران شدند. (1351 ش)

• عباسعلی خلعتبری به دعوت وزرای خارجه بلغارستان، یوگسلاوی و لهستان به اروپا سفر کرد. در این سفر وزیر خارجه ایران مذاکراتی با سران سه کشور به عمل خواهند آورد. (1356 ش)

• تولد بابک بیات ، سازنده ملودی‎های سینمای ایران (1385-1325ش)

• صدور فرمان امام خمینی(ره) برای تشكیل "ستاد انقلاب فرهنگی" (1359 ش)

• رحلت بانوی مجتهده و عالمه "سیده نصرت امین اصفهانی" (1362 ش)

• عملیات كوچك انصاراللَّه در منطقه كردستان توسط سپاه پاسداران (1364 ش)

• آغاز عملیات بیت‌المقدس (1367 ش)

رویدادهای مهم این روز در تقویم قمری :

• تغییر قبله از "مسجد الاقصی" در بیت المقدس به "مسجد الحرام" در مكه به روایتی (2 ق)

• درگذشت "علی بن محمد سَمَری" نایب خاص امام‏زمان و پایان غیبت صُغری (329 ق)

• انقراض سلسله‏‎ی آل ‏بویه توسط "طغرل سلجوقی" مؤسس سلسله‌ی سلجوقی (447 ق)

• وفات عالم جلیل شیخ عبدالله مامقانی (1351 ق)

رویدادهای مهم این روز در تقویم میلادی (13 ژوئن):

• سالروز درگذشت اسكندر مقدونی كه با 3 دختر ایرانی ازدواج كرد. (323 پیش از میلاد)

• تأسیس سازمان "شین فین" به عنوان شاخه سیاسی ارتش جمهوری خواه ایرلند (1906 م)

• آغاز نخستین جنبش سراسری و بزرگ فلسطینی‎ها علیه صهیونیست‏‌ها (1921 م)

• در «ونیز» نخستین ملاقات هیتلر با موسولینی صورت گرفت كه بعدا به اتحاد دو كشور ناسیونال سوسیالیست انجامید. (1934 م)

• یكی شدن دستگاه‌های تبلیغات دولتی آمریكا (1942 م)

• پرتاب اولین موشك زمین به زمین توسط آلمان نازی علیه انگلستان (1944 م)

• مرگ "الكساندر كِرْنِسكی" سیاست‏مدار برجسته روسی (1970 م)

 

چهارشنبه 23/3/1397 - 12:44
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته