• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

درسال1334 هجري شمسي اداره کل آمار عمومي وابسته به وزارت کشور تأسيس شد و هدف از تأسيس آن سروسامان دهي، جمع آوري و متمرکز کردن آمارهاي مربوط به سرشماري کشاورزي، نفوس، صنعت و ... است تا بدين ترتيب دولت بتواند در تصميم گيريهاي خود بهتر و دقيقتر عمل نمايد. از طريق پايگاه اينترنتي اين مرکز امکان دريافت آمار در بسياري از زمينه ها از جمله کشاورزي، صنعت و معدن، نفت وگاز، بهداشت و درمان، امور قضائي، آموزشي و ... فراهم است. همچنين در مورد هر استان اطلاعات جامع آماري ارائه شده است. به علاوه اطلاعات گسترده اي در مورد ايران، فرهنگ و آداب و رسوم مردم و نيز وضعيت بازرگاني و اقتصادي کشور، سطح آموزش، بهداشت و ... ارائه شده است.

http://www.sci.org.ir

فارسي,انگليسي,

سازمان بازنشستگي کشوري دومين سازمان بزرگ مسوؤل امور بازنشستگان و يکي از سازمانهاي مستقل در مجموعه سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور مي باشد و چنانچه مي دانيد متولي پرداخت حقوق جمع کثيري از بازنشستگان و موظفين صندوق بازنشستگي کشور مي باشد. از طريق پايگاه اينترنتي اين سازمان شما مي توانيد در جريان آخرين اخبار و تصميم گيريهاي دولت در رابطه با نحوه پرداخت مستمري به بازنشستگان و مستمري بگيران دولت قرار گيريد. همچنين مي توانيد با ساختار اقتصادي اين سازمان و شرکتهاي وابسته آشنا شويد. امکان ارزشمندي که از طريق اين پايگاه براي بازنشتگان خارج از کشور فراهم شده است نيز حائز اهميت است و اين دسته از کاربران مي توانند به صورت آنلاين جهت دريافت مستمري خود اقدام نمايند.

www.cspf.ir

فارسي,انگليسي,

سازمان نقشه برداري کشور که زير نظر سازمان مديريت و برنامه ريزي اداره مي شود با هدف تهيه نقشه هاي مبنايي در راستاي تحقق برنامه هاي توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي کشور و مديريت و توسعه کليه امور اين حوزه از سال 1322 شروع به فعاليت کرده است. از طريق پايگاه اطلاع رساني اين سازمان شما مي توانيد از فهرستگان نقشه برداري موجود در کشور آگاه شده و با بعضي از شرکتهاي ارائه دهنده خدمات مشاوره اي در اين زمينه آشنا شويد. همچنين مي توانيد با مؤسسه آموزش عالي نقشه برداري و رشته هاي مختلفي که در اين مرکز تدريس مي شود آشنا شويد. به علاوه برنامه هاي آينده، پروژه ها و طرحهاي پژوهشي و اخبار مربوط به سازمان نقشه برداري به طور وسيع در پايگاه اينترنتي اين سازمان منعکس شده است.

www.ncc.org.ir

فارسي,انگليسي

از طريق پايگاه اطلاع رساني دفتر آيت الله العظمي صانعي شما مي توانيد در مورد زندگينامه، احکام و استفتائات جديد معظم له اطلاعاتي کسب نموده و از بيانات و ملاقاتهاي وي با شخصيتها و يا مطبوعات مطلع شويد. همچنين طلاب جوان و يا ديگر علاقمندان مي توانند از دروس خارج فقه و خارج اصول ايشان با سر فصلهاي متنوع استفاده نمايند. به علاوه مي توانيد تأليفات معظم له را به صورت آنلاين مطالعه نموده و يا در صورت نياز جهت درخواست ملاقات حضوري با ايشان اقدام نماييد.

www.saanei.org

فارسي,عربي,انگليسي,اردو

دفتر برنامه ريزي و تأليف کتب فني و حرفه اي و کارودانش از سال 1363 با هدف برنامه ريزي هاي درسي براي آموزش هاي فني حرفه اي و کارو دانش و نيز ارزشيابي کتب درسي و تأليف کتابهاي درسي و کمک درسي جديد مورد نياز اين رشته ها تأسيس شد. در کنار اهداف فوق اين مرکز به مطالعه و بررسي در جهت گنجاندن رشته هاي جديد مورد نياز جامعه و نيز کنترل و نظارت بر چگونگي انجام فعاليتهاي جاري هم مي پردازد. در پايگاه اينترنتي اين دفتر در مورد تأليفات رشته هاي فني حرفه اي و کارو دانش به تفکيک رشته اطلاع رساني شده است و کاربران در مورد هر کتاب شرح مختصري را مي توانند مطالعه نمايند. به علاوه در اين پايگاه به ارائه اطلاعات تکميلي و معرفي رشته هاي موجود در شاخه هاي فني حرفه اي و کارو دانش پرداخته شده است. همچنين علاقمندان مي توانند از اخبار اين دفتر در مورد تأليف کتابهاي جديد و يا تغييرات آنها و آخرين تصميم گيريها در اين زمينه اطلاع پيدا کنند.

www.tvoccd.sch.ir

فارسي,انگليسي

پايگاه اينترنتي شبکه ملي مدارس ايران با نام رشد در تير ماه 1379 توسط سازمان پژوهش و برنامه ريزي درسي وزارت آموزش و پرورش با هدف رشد و توسعه علمي- فرهنگي دانش آموزان، علي الخصوص دانش آموزان دبيرستاني راه اندازي شد. اين شبکه که مخاطبينش را دانش آموزان، اوليا، مربيان و مديران آموزش وپرورش تشکيل مي دهند پايگاهي بسيار غني بوده و حاوي مطالبي جامع در بسياري از موضوعات مي باشد. به عنوان مثال کليه دروس مقطع متوسطه به صورت صوتي و تصويري در اين پايگاه آموزش داده مي شوند که کارگاههاي مهيج الکترونيکي، آزمونهاي هفتگي و ... را نيز دارا مي باشد. همچنين اگر کنکوريهاي عزيز وقت خريد کتابهاي کمک درسي مورد نيازشان را ندارند، مي توانند به کمک اين پايگاه آن را جستجو کرده و به صورت آنلاين خريداري نمايند. به علاوه کليه اخبار قابل تأمل در زمينه درس، دانشگاه، کتاب، کنکور، کامپيوتر، ورزش، سينما و ... در بخش "اخبار" جمع آوري شده اند. بخش offline اين مجموعه نيز بسيار جذاب بوده و حاوي آرشيوي غني از موسيقيهاي سنتي، کلاسيک و پاپ و نيز اطلاعات، اخبار و نقدهاي سينمايي مي باشد. بخش ورزشي اين پايگاه نيز بسيار گسترده بوده و به اطلاع رساني در مورد بسياري از ورزشها، اخبار، شخصيتها و تيمهاي ورزشي مي پردازد. علاوه بر موارد فوق امکانات فراوان ديگري نيز در اين مجموعه فراهم شده است که بر حسب علاقه مي توانيد از آنها استفاده نماييد.

www.roshd.ir

فارسي

پايگاه اطلاع رساني دادگستري کل استان تهران در سال 1380 با ماهيت حقوقي، آموزشي، خبري جهت استفاده حقوقدانان، قضات و عموم مردم راه اندازي شده است. کاربران عزيز مي توانند از طريق اين پايگاه با قوه قضائيه، مسوؤلين و وظايف هر يک از آنها آشنا شده و در مورد انواع دادگاهها، قوانين حقوقي وکيفري، قوانين حمايت از خانواده و ... اطلاعاتي کسب نمايند. بخش عمده مطالب اين پايگاه تخصصي بوده و راجع به قضاوت و حقوق مي باشد به طوريکه قضات جوان و دانشجويان رشته حقوق مي توانند با مباني قضاوت در اسلام آشنا شده، به مطالعه مقالات حقوقي بپردازند و يا از مصوبات جديد قانوني در قوه قضائيه مطلع گردند. جهت استفاده عموم مرم نيز مطالبي در اين پايگاه گنجانده شده است از جمله اينکه کاربران مي توانند با قانون اساسي ديگر کشورها آشنا شده و يا از آموزشهاي از راه دور اين پايگاه استفاده نمايند. همچنين گزيده اي از قوانين مهم کشور در اين پايگاه منعکس شده و در مورد مجتمع هاي قضايي تهران نيز اطلاع رساني شده است.

http://www.tehranjudiciary.ir

فرانسوي,عربي,فارسي,انگليسي,

دانشگاه امام صادق (ع) در بهمن ماه 1361 با هدف تحقق عملي پيوند حوزه و دانشگاه و تربيت دانشجوياني متعهد و متخصص در علوم دانشگاهي و حوزوي تأسيس گرديد و هيئت مؤسس آن از شخصيتهايي چون حضرت آيت الله خامنه اي، مشکيني، مهدوي کني، اميني، امامي کاشاني و ... تشکيل شد اما در حال حاضر مديريت دانشگاه را آيت الله مهدوي کني به عهده دارند. اين دانشگاه در ابتدا با سه رشته در علوم ديني شروع به کار کرد و در حال حاضر با شش دانشکده و رشته هاي مختلف در دو واحد خواهران و برادران به فعاليت خود ادامه مي دهد. از طريق اين پايگاه شما مي توانيد در جريان اهم فعاليتهاي آن قرار گرفته و از همايشها، نشريات، تحقيقات و ... اين دانشگاه مطلع شويد. همچنين مي توانيد از کتابخانه و پايان نامه هاي دانشجويي استفاده نماييد.

www.isu.ac.ir

فارسي,انگليسي,عربي

پايگاه اينترنتي و بانک اطلاعات نشريات کشور که در ارديبهشت ماه سال 1380 راه اندازي شده است با هدف ايجاد يک مرجع کامل و کار آمد از نشريات کشور در اينترنت و به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان و معرفي عناوين متنوع و بعضاً مهجور نشريات کشور پا به شبکه جهاني اينترنت نهاد و در حال حاضر خدمات خاص خود را به حدود 750 نشريه در سراسر کشور ارائه مي دهد. کاربران عزيز مي توانند به انتخاب موضوع مورد نظر خود پرداخته و از مجلات موجود در آن زمينه مطلع شوند. همچنين مي توانيد از فهرست مقالات آن نشريه مطلع شده و چکيده اي از آنرا مطالعه نماييد. به علاوه کليه روزنامه هاي کشور در اين پايگاه معرفي شده اند.

www.magiran.com

فارسي

مرکز تحصيلات تکميلي در علوم پايه در سال1370 تحت نظارت وزارت آموزش عالي شروع به کار کرد. اين مرکز که در حقيقت باعنوان مرکز تحصيلات تکميلي در علوم پايه زنجان فعاليت دارد، به تحقيق و مطالعه در علوم پايه از جمله فيزيک، شيمي، رياضي و علوم انفورماتيک مي پردازد و در اين زمينه از امکانات آموزشي گسترده نيز برخوردار است. از طريق پايگاه اطلاع رساني اين مرکز شما مي توانيد با آخرين تحقيقات انجام شده در رشته هاي فوق در کشور آشنا شده و در جريان امکانات و فعاليتهاي آموزشي اين مرکز قرار گيريد. بخش آموزشي اين پايگاه بسيار جامع بوده و آموزشهاي مفيدي را در زمينه زبان و کامپيوتر به کاربران ارائه ميدهد. کتابخانه اين مرکز نيز در زمينه علوم پايه بسيار غني بوده و از طريق سيستم سيمرغ قابل دسترسي مي باشد. همچنين مي توانيد در مورد شهر زنجان، جاذبه ها، آثار تاريخي و ... آن اطلاعاتي کسب نماييد.

www.iasbs.ac.ir

فارسي,انگليسي