• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

مرکز اطلاعات و آمار زنان ايران که وابسته به شوراي فرهنگي اجتماعي زنان مي باشد با هدف ارزيابي مستمر وضعيت زنان در ابعاد مختلف فرهنگي، اجتماعي، آموزشي، بهداشتي و ... و نيز شناسايي مشکلات، کمبودها و احياناً نقاط قوت موجود در وضعيت زنان در زمينه هاي مختلف و اولويت بندي نيازهاي اصولي آنان شروع به کار کرد. در پايگاه اينترنتي اين مرکز به ارائه آمار، اخبار، احکام و استفتائات شرعي مربوط به زنان در رشته هاي مختلف اعم از علمي، آموزشي، فرهنگي، سياسي، قضائي، بهداشتي، اجتماعي، ورزشي و ... پرداخته شده است. همچنين آيات و روايات و نيز سخنان بزرگان مذهبي و سياسي کشور در مورد زنان در اين پايگاه منعکس شده است. به علاوه اطلاعات جامعي در مورد زنان نام آور کشور در رشته هاي مختلف علمي، ورزشي، تحقيقي و ... در اين پايگاه گرد آوري شده است. همچنن تحقيقات انجام شده و مقالات علمي ارائه شده در مورد مسائل زنان در اين پايگاه جمع آوري شده و نشرياتي که در کشور به امور زنان مي پردازند معرفي شده اند. کتابها و قوانين مورد نياز زنان در زمينه هاي مختلف نيز جهت استفاده عموم در اين پايگاه گردآوري شده اند.

www.iranwomen.org

فارسي

مرکز مطالعات و پژوهش هاي فرهنگي حوزه علميه در سال 1379 با هدف دفاع از باورها و عقايد شيعيان و رهروان اهل بيت (ع) تأسيس شد و در اين راستا با اشاعه معارف اهل بيت (ع) و ارائه پاسخ هاي علمي و منطقي به سئولات و شبهات کاربران سعي در پر کردن خلأ فرهنگي موجود دارد. در اين زمينه به اطلاع رساني در مورد جلسات مذهبي، سخنرانيها پرداخته و به پرسشها و شبهات مذهبي که در بين عموم جوانان وجود دارد پاسخ مي دهد. متن کامل قرآن، نهج البلاغه، صحيفه سجاديه و بعضي از ادعيه به همراه ترجمه آنها و ترتيل آيات قرآن در اين پايگاه گردآوري شده است. همچنين در مورد امام حسين (ع)، زندگينامه ايشان و نهضت عاشورا و نيز حضرت معصومه (ص)، فضايل و کرامات ايشان وشهر قم به طور وسيع مطالبي ارائه شده است. مطالب ارزشمندي در حوزه علوم اسلامي از جمله فقه، اصول، کلام، فلسفه، منطق و ... در اين پايگاه گردآوري شده است که جهت آموزش طلاب جوان و ديگر علاقمندان مفيد خواهد بود. يکي ديگر از بخشهاي ارزشمند اين پايگاه معرفي علما و بزرگان اسلام است که از اين طريق مي توان با زندگينامه، شخصيت علمي و مذهبي آنها بيشتر آشنا شد. همچنين کتابخانه هاي بزرگ شيعي در اين پايگاه معرفي شده که بسيار مفيد خواهند بود. علاوه بر موارد فوق در زمينه ديگر معارف اسلامي نيز در اين پايگاه اطلاعاتي جامع و گسترده گردآوري شده است.

www.andisheqom.com

فارسي

شبکه امام مهدي (عج) که از سال 1380 شروع به کار کرده است يک پايگاه اسلامي است که به طور کامل به ارائه مطالبي پيرامون امام زمان (عج) پرداخته است. در اين زمينه مي توانيد در مورد ماجراي ولادت حضرت، روايات موجود در فرق مختلف در مورد امام مهدي (عج) و ديدگاهها و احاديثي از ائمه اطهار (ع) در مورد ايشان، انتظار و فلسفه آن، مطالبي پيرامون دوران غيبت و وظيفه شيعيان در اين ايام، ياران حضرت و خصوصيات آنها، تشرفات به محضر حضرت و کرامات ايشان، ظهور حضرت حجت، شرايط دنيا در آخر الزمان و نشانه هاي ظهور و ... مطالب کاملي را مطالعه نماييد. همچنين کتابخانه شبکه حاوي تعداد زيادي کتاب با موضوع مهدويت به زبان فارسي و عربي است که کاربران عزيز مي توانند متن کتاب را به صورت آنلاين مطالعه نمايند. يکي ديگر از قسمتهاي جالب توجه اين پايگاه لينک غزل عشق مي باشد که اشعار شعراي نامي کشور با موضوع مهدويت در اين بخش منعکس شده است. همچنين بانک صوت و بخش مقالات اين پايگاه نيز به ارائه مطالب مفيد و در خور توجهي راجع به موضوع مهدويت پرداخته است.

www.emammahdi.com

عربي,فارسي,انگليسي,

سازمان دامپزشکي کشور که پيشينه آن به سال 1303 برمي گردد از سال 1372 به عنوان سازماني مستقل زير نظر تشکيلات وزارت جهاد سازندگي فعاليت مي کند. از طريق پايگاه اينترنتي اين سازمان مي توانيد بيشتر با آن آشنا شده واز قوانين و فعاليتهاي اين سازمان در زمينه پرورش زنبور عسل، دام، طيور، آبزيان و نيز توليد دارو، واکسن، مکملهاي غذايي و ... مطلع شويد. همچنين مي توانيد با طرحهاي اين سازمان در جهت تشخيص بيماريها، توليد دارو و مواد بيولوژيک و نيز برگزاري دوره هاي آموزشي تخصصي در زمينه کليه امور دامي آشنا شويد. بخش اطلاعات عمومي در اين پايگاه اطلاعات جامعي را در خصوص بهداشت وبيماريهاي مشترک بين انسان و دام و کليه بيماريهاي شايع در ميان دام و طيور در اختيار کاربران قرار مي دهد ضمن اينکه موارد لازم در مورد پيشگيري را نيز گوشزد مي نمايد.

www.ivo.org.ir

فارسي,انگليسي

مرکز اسناد انقلاب اسلامي، مؤسسه اي غير دولتي است که در سال 1361 جهت گرد آوري و تدوين اسناد مربوط به انقلاب اسلامي تأسيس شد. اين مرکز اهداف گسترده اي را دنبال مي کند که از اين ميان مي توان به مواردي نظير ثبت واقعيت تاريخ انقلاب اسلامي در زمان وقوع، تشريح چگونگي قيام مردم عليه اسلام آمريکايي و تجهيز مرکز به امکانات ضبط صدا و تصوير جهت مستند سازي اسناد از زبان توده مردم و افرادي که شاهد مستقيم وقايع انقلاب اسلامي بوده اند و ... اشاره کرد. در پايگاه اينترنتي اين مرکز ساختار سازماني آن و واحد هاي مربوطه از جمله انتشارات، واحد پژوهشي، واحد اطلاع رساني و ... به طور کامل معرفي و فعاليتهاي هر يک به صورت کامل تشريح شده است. همچنين فهرست کتابهاي منتشر شده و پژوهشهاي انجام شده در اين مرکز منعکس شده و چکيده اي از هر يک را مي توانيد مطالعه نماييد. همچنين روز شمار انقلاب از سال 1340 تا بهمن 1357 در اين پايگاه به چشم مي خورد. به علاوه برخي از اسناد نوشتاري و تصويري انقلاب اسلامي در اين پايگاه گرد آوري شده است.

www.irdc.org

فارسي,انگليسي

شوراي عالي مناطق آزاد تجاري- صنعتي ايران با هدف زمينه سازي جهت فراهم آوردن شرايط مناسب براي افزايش توليد و صدور کالاهاي صنعتي از طريق راه يابي به بازارهاي جهاني در سال 1371 تأسيس شد و به مرور با تأسيس مناطق مختلف آزاد يا ويژه تجاري و صنعتي بر دامنه فعاليت خود افزود. کاربران محترم از طريق پايگاه اينترنتي اين مرکز مي توانند به صورت گسترده باکليه مناطق آزاد يا ويژه تجاري و صنعتي کشور آشنا شده و در مورد موقعيت جغرافيايي و اقتصادي اين مناطق، مقررات سرمايه گذاري، صادرات، واردات، امور گمرکي، اشتغال زايي و ... در اين مناطق آشنا شوند. به علاوه کاربران مي توانند از اخبار مربوطه و پروژه هاي مطالعاتي در دست انجام جهت توسعه هر چه بيشتر اين مناطق مطلع گردند.

www.iftiz.org.ir

فارسي,انگليسي

خطوط کشتيراني جمهوري اسلامي ايران قريب به 40 سال است که با هدف تسهيل در امر انتقال و حمل و نقل بين الملل و ورود به عرصه جهاني در اين زمينه شروع به فعاليت کرده است. از طريق پايگاه اينترنتي اين شرکت شما مي توانيد از خدمات خاص آن در ارتباط با حمل و نقل دريايي آگاه شده و با دفاتر و مراکز ارائه خدمات اين شرکت آشنا شويد. همچنين مي توانيد از نرخ سود عوارض گمرگي و برخي تسهيلات مربوطه در اين زمينه مطلع شده و با برخي از طرحها و برنامه هاي اين شرکت در جهت گسترش و بهبود حمل ونقل دريايي آشنا شويد. به علاوه مي توانيد از فعاليتهاي اين شرکت در زمينه تعمير، تجهيز، نگهداري و يا ساخت انواع کشتي مطلع شويد.

www.irisl.net

انگليسي

شرکت کمک رسان ايران اولين و تنها شرکت کمک رساني ايراني و بزرگترين شرکت کمک رساني در نوع خود در خاورميانه است. اين شرکت که از سال 1371 شروع به کار کرده است به ارائه خدماتي در زمينه کمکهاي امدادي به شهروندان مي پردازد. اين خدمات شامل درمان و امداد پزشکي، خدمات درمان گروهي، بيمه و کمک رساني عمومي، خدمات دندانپزشکي و ... مي شود. بانک اطلاعات پزشکي کمک رسان دربرگيرنده مشخصات نزديک به 3000 پزشک متخصص، 370 بيمارستان و مرکز درماني در بيش از 190 شهر ايران است و اطلاعات لازم از جمله نام پزشک متخصص، تلفن، نشاني و امکانات را در اسرع وقت در اختيار اعضا قرار مي دهد. کمک رسان براي استفاده سريع اعضا از بهترين خدمات، از يک شبکه خدماتي سراسري و بين المللي استفاده مي نمايد. اين شبکه شامل بيمارستان ها و مراکز پزشکي منتخب، مؤسسات انتقال پزشکي زميني و هوايي و جت آمبولانس، داروخانه ها، مراکز تشخيصي پزشکان و دندانپزشکان، مؤسسات انتقال و تعمير اتومبيل، فروشندگان قطعات يدکي اتومبيل وصدها مرکز خدماتي ديگر در تهران و سراسر ايران است.

www.iranassistance.com

فارسي,انگليسي

پايگاه اينترنتي فيزيک آنلاين با هدف کمک به شناساندن مفاهيم فيزيک و ترقي علمي علاقمندان در اين زمينه شروع به فعاليت کرده است. اين سايت که مرجعي مناسب براي دانش آموان و علي الخصوص عزيزان کنکوري است، شامل تدريس جامع دروس و مفاهيم اساسي فيزيک همراه با مثالهاي حل شده و آزمون مصور و مفهومي در رابطه مفاهيم هر درس مي باشد. همچنين با ارائه آزمايشگاه و نيز برگزاري آزمونهاي دوره اي به همراه اعلام نتايج و رتبه داوطلبان سعي در بهبود و افزايش توان علمي کاربران خود دارد. در اين پايگاه سعي بر آن است تا هر دو هفته يکبار آزمون جديدي ارائه شود که اکثر آنها چهار گزينه اي و همراه با پاسخهاي تشريحي مي باشند. استفاده از مطالب اين پايگاه، به دانش آموزان دبيرستاني توصيه مي شود.

www.onlinephysics.com

فارسي,انگليسي,

در پايگاه اينترنتي سهراب سپهري که به همت جمعي از دوستداران وي راه اندازي شده است و ظاهري هنري نيز دارد به طور اجمال به معرفي و بيان زندگينامه و شخصيت هنري اين شاعر معاصر کشورمان پرداخته شده است. همچنين آثار سهراب اعم از نقاشي و شعر به طور کامل در اين پايگاه گرد آوري شده و علاقمندان مي توانند به مطالعه اشعار وي از هر مجموعه اي که مد نظرشان است، بپردازند. امکان مفيد ديگر اين پايگاه جمع آوري و معرفي کليه آثار منتشر شده درباره سهراب است. همچنين نظرات و اشعار ديگران در سوگ سهراب و نيز مجموعه ارزشمندي از آلبوم تصاوير وي در اين پايگاه گردآوري شده است. از ديگر توانمنديهاي اين پايگاه امکان دسترسي به مجموعه خاطرات و نامه هاي سهراب مي باشد.

www.sohrabsepehri.com

فارسي