تعداد مطالب : 575
تعداد نظرات : 186
زمان آخرین مطلب : 3029روز قبل
چرا بعد از مصرف قرص‌هاي شادي‌آور احساس توهم و از خودبي‌خود شدن بروز مي‌كند؟ مواد روان گردان ( يا به اصطلاح رايج شده ، شادي آور) تاثير مستقيم بر روي سلولهاي مغز دارند. بدين صورت كه باعث افزايش حجم سلولهاي مغزي مي‌شوند. سلولهاي مغزي كه هر كدام فايلي از اطلاعات گوناگون هستند، در اثر افزاش حجم به هم نزديك و نزديكتر شده و باهم تماس پيدا مي‌كنند. در نتيجه اين رويداد ، اطلاعات هركدام از اين سلولها با اطلاعات سلولهاي ديگر ادغام شده و موجب بروز مشكل ادراكي براي شخص مصرف كننده مي‌گردد. به عنوان مثال، سلولي كه حاوي اطلاعات راجع به يك ليوان آب است با سلولي كه حاوي اطلاعات راجع‌ به درياست مخلوط شده ، در نتيجه شخص يك ليوان آب را ، دريا تصور كرده و مي‌خواهد شيرجه رفته و در آن شنا كند. يا يك آدم چاق را سيبي تصور كرده مي‌خواهد با چاقويي آن را قارچ قارچ كرده و بخورد
چهارشنبه 10/3/1385 - 21:13
تأثيرات اكستاسي بر سلامتي (عوارض مصرف مواد جنون آور ) تحقيقات انجام شده با استفاده از تصويربرداري مغز از انسان نشان داده‌است كه MDMA در مغز به سلولهاي عصبي كه با واسطه شيميايي سروتونين عمل مي‌كنند آسيب مي‌رساند. واسطه شيميايي سروتونين نقش مهمي در تنظيم خلق ، پرخاشگري ، فعاليت جنسي ، خواب و حساسيت به درد ايجاد مي‌كند. بسياري از استفاده كنندگان از MDMA با عوارضي مشابه عوارض كوكائين و امفتامين به قرار ذيل روبرو خواهند شد : • مشكلات روانشناختي مانند تيرگي شعور ، افسردگي ، مشكلات خواب ، اضطراب شديد و بدگماني در طي مصرف و گاهي اوقات هفته‌ها بعد از استفاده از MDMA. • علائم جسماني مانند سفتي عضلاني ، سايش غيرارادي دندانها ، تهوع ، تاري ديد ، حركت سريع چشمها ، سنكوپ و احساس لرز و تعريق • افزايش ضربان قلب و فشار خون خطري ويژه براي افرادي با بيماريهاي قلبي عروقي. • مشاهده شده است افرادي كه پس از مصرف MDMA دچار ضايعات پوستي شبه آكنه (جوش) مي‌شوند در معرض عوارض جانبي شديدي مانند تخريب بافت كبد در صورت تداوم مصرف خواهند بود.تحقيقات اخير نشان داده اند كه استفاده از MDMA به موجب تخريب دائمي بخشهايي از مغز كه مرتبط با تفكر و حافظه مي‌باشند خواهد‌ شد. MDMA داراي ساختار و اثراتي مشابه متامفتامين مي‌باشد كه نشان داده شده موجب تخريب نورونهاي حاوي دوپامين مي‌شود تخريب اينگونه سلولها موجب مشكلات حركتي مشابه پاركينسون خواهد شد. قرص‌هاي اكستازي داراي ناخالصيهاي فراوان و مواد خطرناك همچون تركيبات آمفتامين ، LSD ،‌ فنيل پروپانول آمين و ... است ، اين ناخالصيها باعث توهم زايي در مصرف كنندگان مي‌شود. مصرف اين قرص‌ها سبب ايجاد بيماريهاي قلبي، كليوي و ريوي شده و قطع يكباره آن پس از استفاده طولاني مدت عوارضي همچون افسردگي شديد، ضعف حافظه و علائم شبيه سرماخوردگي را به همراه مي‌آورد. اين دارو معادل مواد اعتياد آور كوكائين،‌ هروئين و مورفين است. همچنين، قرصهاي اكستازي سبب افزايش انرژي شده و مصرف هر نوبت آنها مي‌تواند باعث مصرف ذخيره سروتونين مغز شود، بنابراين به دليل اينكه جهت ذخيره مجدد اين هورمون حدود 15 روز به طول مي‌انجامد افراد در اين مدت دچار افسردگي حاد مي‌شوند. شرايط بدني هر شخصي متفاوت با ديگري است . در نتيجه عوارضي كه در بدن اشخاص مختلف در اثر صرف اين مواد ايجاد مي‌گردد ، متفاوت از عوارض شخص ديگر است.

در مدت زمان اثر آن، سر شخص (مصرف كننده ) به صورت غير ارادي تكان مي‌خورد.
بعد از اتمام اثر آن ، بدن را لرزشي فرا مي‌گيرد و فرد ناخودآگاه شروع به لرزيدن مي‌كند.
تشنج
اقدام به خودكشي يا ديگر كشي
مرگ. (مرگ در اثر واكنش بدن نسبت به اين مواد و عدم قبول آن ، يا مرگ در اثر حوادثي كه به خاطر از دست دادن موقت توانايي ذهن و به عبارتي در حالت توهم بودن براي شخص رخ مي‌دهد.)

احساس عطش شديد
خستگي مفرط
گرفتگي رگ گردن و پشت
هيجان زياد
خواب مفرط
ديابت
صرع
آسم
چهارشنبه 10/3/1385 - 21:9
مقايسه مواد مخدر و قرص‌هاي اكستازي

هروئين 7 هزار سال قبل هرگونه كه كشف شد الان هم همانگونه است اما اين قرص‌ها در عرض 2 سال درايران 200 نوع بود الان تبديل به بيش از1500 نوع شده است و تنوع شكلي پيدا كرده است.
مزه ساير مواد اعتيادآور ، همچون فلفل تند است ، ولي قرص‌هاي اكستازي مزه ندارد.
هر كس يكبار قرص اكستازي مصرف كند كاملا وابستگي رواني پيدا مي‌كند و اگر يك بار مصرف كند 4 الي 7 ساعت اثرش نمي‌رود.
محل ورود و خروج مواد مخدر به كشور مشخص است اما قرص‌هاي اكستازي بعضا در خانه همسايه‌مان ساخته مي‌شود و اصلا محل ورود و خروجش به كشور مشخص نيست.
اثر اين قرص‌ها تا نيم ساعت در بدن معلوم نمي‌شود.مدت اثرش 4 ساعت است و بعد از آن كم مي‌شود و در عرض 12 ساعت اثرش كاملا از بدن خارج مي‌شود.
چهارشنبه 10/3/1385 - 21:9
اشكال مواد شادي آور قرص و كپسول ، آنهايي كه از خارج از كشور وارد مي‌شوند داراي شكل و رنگ هستند، اما آنهايي كه در ايران ساخته مي‌شوند فاقد رنگ و شكل خاص هستند و اگر انگشت بر روي قرص‌ها بكشيم و رنگ آنها برود آن موقع مي‌فهميم كه آنها قرص اكستازي هستند. به صورت مايع ، به صورت پودري ، به صورت آدامس ، به صورت خوراكي موجود مي‌باشد.
چهارشنبه 10/3/1385 - 21:9
تولد اكستازي اولين بار اين مواد در سال 1914 توسط كشور آلمان ساخته‌شد و به عنوان كم كردن اشتها در جنگ جهاني دوم بر روي سربازان مورد امتحان قرار گرفت. در سال 1985 در كشور هلند به عنوان ضد‌‌ افسردگي استفاده گرديد. همچنين ماده‌اي ديگر به عنوان توان‌زا به آن افزوده شده و با نام ايكس‌ستيو وارد خاورميانه و ايران گرديد بعد به دليل اينكه بازار خوبي پيدا نكرد، روان گردان نامگذاري شد ولي باز هم در بين جوانان بازاري پيدا نكرد در نتيجه براي اينكه جوانان هم به اين سمت و سياق كشيده شوند ، نام شادي آور يا شادي بخش بدان نهادند
چهارشنبه 10/3/1385 - 21:8اكستاسي يك داروي روان‌گردان مصنوعي با دو خاصيت تحريكي شبه آمفتامين و توهم‌زاي شبه LSD است. نامهاي خياباني اين ماده XTC قرص شادي ، عشق و آتش فرشته مي‌باشند. فرمول شيميايي آن متيلن ‌دي‌اكسي ‌متامفتامين يا بطور مخفف MDMA است. اين ماده براي سيستم عصبي سمي بوده و در دوزهاي بالا قادر است درجه حرارت بدن را خيلي سريع افزايش دهد كه منجر به تخريب عضلات ، كليه و سيستم قلبي عروقي خواهد شد.
چهارشنبه 10/3/1385 - 21:7
دل هيشكي مثل من غربت اينجارو نداره
ديگه حرفاي علاقه همه مردن تو دلم
مثل گنجيشكاي بي لونه و بي جاي محله
ديگه هيجا تو درختا جاي من نيست كه برم
چهارشنبه 24/1/1384 - 22:33
سال و فال و مال و اصل و نسل و بخت و تخت
بادت اندر هر دو گيتي برقرار و بر دوام
*
سال خرم فال نيكو مال وافر حال خوش
اصل ثابت نسل باقي تخت عالي بخت رام
چهارشنبه 17/1/1384 - 2:0

*
*
پاينده باد ايران

*
*
*
سه شنبه 2/1/1384 - 18:15

عشق
*
*
*
دوشنبه 24/12/1383 - 0:38