عضویت در خبرنامه

پنج نكته مهم براي مواجهه‌هاي اجتماعي

امام باقر عليه السلام : تو را به پنج چيز سفارش مي كنم: اگر مورد ستم واقع شدي ستم مكن، اگر به تو خيانت كردند خيانت مكن ، اگر تكذيبت كردند خشمگين مشو، اگر مدحت كنند شاد مشو، و اگر نكوهشت كنند، بيتابي مكن.


اگر مي‌خواهيد پشيمان نشويد اين كارها را انجام دهيد!

امام جواد (ع) : سه چيز است كه هر كس آن را مراعات كند ، پشیمان نگردد : 1 - اجتناب از عجله ، 2 - مشورت كردن ، 3 - و توكل بر خدا در هنگام تصميم گيري .


بهترین تركیب! نه، مربوط به شیمی نیست!

امام باقرعليه السلام چيزی با چيزی نياميخته است كه بهتر از حلم با علم باشد .


آيا مي‌دانيد فقر يعني چه؟

امام حسن عليه السلام : از آن حضرت سؤال شد: فقر چيست؟ فرمود: حرص به هر چيز .


آيا بهترين راه فاميل‌داري را بلديد؟!

امام رضا عليه السلام : پيوند خويشاوندي را برقرار كنيد گرچه با جرعه آبي باشد، و بهترين پيوند خويشاوندي، خودداري از آزار خويشاوندان است


پُز خونواده و آباء و اجداد هيچ فايده‌اي نداره، بايد يك فكر ديگه بكنيد

كسى كه كردارش او را به جايى نرساند، افتخارات خاندانش او را به جايى نخواهد رسانيد.امام علي عليه السلام : مَنْ أَبْطَأَ بِهِ عَمَلُهُ لَمْ يُسْرِعْ بِهِ نَسَبُهُ .


آيا رمز پيروزي را مي دانيد؟ نه اشتباه نكنيد MJ8G-B35Y-ZX12 نيست !!

حفظ و به كار گيرى تجربه رمز پيروزى است.وَ مِنَ التَّوْفِيقِ حِفْظُ التَّجْرِبَةِ


آيا مي‌دانيد چرا پيامبر فرمودند: هرگز خداوند متعال بهتر از خديجه را بر من نصيب نفرموده است

پيامبر اكرم صلي الله عليه و اله و آله هرگز خداوند متعال بهتر از او را بر من نصيب نفرموده است. او روزى كه من نياز به كمك داشتم، به يارى‏ام آمد و دستم را با مهر و عطوفت گرفت؛ روزى به من ايمان آورد كه جهانيان نسبت به من كفر مي ‏ورزيدند، و روزى مرا تصديق كرد كه جهانيان تكذيبم می ‏كردند، خداوند از او به من اولاد عنايت كرد.


آيا مي‌دانيد چرا بعضي‌ها نصيحت تو كلّه‌شون نميره؟!

ميان شما و پندپذيرى ، پرده اى از غرور و خود خواهى وجود دارد.امام علي عليه السلام : بَيْنَكُمْ وَ بَيْنَ الْمَوْعِظَةِ حِجَابٌ مِنَ الْغِرَّةِ .


آيا وقتي بهتر از شب عيد براي پوشيدن لباسهاي نو سراغ داريد؟!

امام حسن عليه السلام : بهترين جامه هاي خود را در موقع نماز مي پوشيد ، كساني از آن حضرت سبب اين كار را سؤال كردند ، در جواب فرمود : خداند جميل است و جمال و زيبايي را دوست دارد به اين جهت خود را در پيشگاه الهي زينت مي كنم ، خداوند امر فرموده كه با زينت هاي خود در مساجد حاضر شويد .

UserName