• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

سازمان نقشه برداري کشور که زير نظر سازمان مديريت و برنامه ريزي اداره مي شود با هدف تهيه نقشه هاي مبنايي در راستاي تحقق برنامه هاي توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي کشور و مديريت و توسعه کليه امور اين حوزه از سال 1322 شروع به فعاليت کرده است. از طريق پايگاه اطلاع رساني اين سازمان شما مي توانيد از فهرستگان نقشه برداري موجود در کشور آگاه شده و با بعضي از شرکتهاي ارائه دهنده خدمات مشاوره اي در اين زمينه آشنا شويد. همچنين مي توانيد با مؤسسه آموزش عالي نقشه برداري و رشته هاي مختلفي که در اين مرکز تدريس مي شود آشنا شويد. به علاوه برنامه هاي آينده، پروژه ها و طرحهاي پژوهشي و اخبار مربوط به سازمان نقشه برداري به طور وسيع در پايگاه اينترنتي اين سازمان منعکس شده است.

www.ncc.org.ir

فارسي,انگليسي

دفتر برنامه ريزي و تأليف کتب فني و حرفه اي و کارودانش از سال 1363 با هدف برنامه ريزي هاي درسي براي آموزش هاي فني حرفه اي و کارو دانش و نيز ارزشيابي کتب درسي و تأليف کتابهاي درسي و کمک درسي جديد مورد نياز اين رشته ها تأسيس شد. در کنار اهداف فوق اين مرکز به مطالعه و بررسي در جهت گنجاندن رشته هاي جديد مورد نياز جامعه و نيز کنترل و نظارت بر چگونگي انجام فعاليتهاي جاري هم مي پردازد. در پايگاه اينترنتي اين دفتر در مورد تأليفات رشته هاي فني حرفه اي و کارو دانش به تفکيک رشته اطلاع رساني شده است و کاربران در مورد هر کتاب شرح مختصري را مي توانند مطالعه نمايند. به علاوه در اين پايگاه به ارائه اطلاعات تکميلي و معرفي رشته هاي موجود در شاخه هاي فني حرفه اي و کارو دانش پرداخته شده است. همچنين علاقمندان مي توانند از اخبار اين دفتر در مورد تأليف کتابهاي جديد و يا تغييرات آنها و آخرين تصميم گيريها در اين زمينه اطلاع پيدا کنند.

www.tvoccd.sch.ir

فارسي,انگليسي

پايگاه اينترنتي شبکه ملي مدارس ايران با نام رشد در تير ماه 1379 توسط سازمان پژوهش و برنامه ريزي درسي وزارت آموزش و پرورش با هدف رشد و توسعه علمي- فرهنگي دانش آموزان، علي الخصوص دانش آموزان دبيرستاني راه اندازي شد. اين شبکه که مخاطبينش را دانش آموزان، اوليا، مربيان و مديران آموزش وپرورش تشکيل مي دهند پايگاهي بسيار غني بوده و حاوي مطالبي جامع در بسياري از موضوعات مي باشد. به عنوان مثال کليه دروس مقطع متوسطه به صورت صوتي و تصويري در اين پايگاه آموزش داده مي شوند که کارگاههاي مهيج الکترونيکي، آزمونهاي هفتگي و ... را نيز دارا مي باشد. همچنين اگر کنکوريهاي عزيز وقت خريد کتابهاي کمک درسي مورد نيازشان را ندارند، مي توانند به کمک اين پايگاه آن را جستجو کرده و به صورت آنلاين خريداري نمايند. به علاوه کليه اخبار قابل تأمل در زمينه درس، دانشگاه، کتاب، کنکور، کامپيوتر، ورزش، سينما و ... در بخش "اخبار" جمع آوري شده اند. بخش offline اين مجموعه نيز بسيار جذاب بوده و حاوي آرشيوي غني از موسيقيهاي سنتي، کلاسيک و پاپ و نيز اطلاعات، اخبار و نقدهاي سينمايي مي باشد. بخش ورزشي اين پايگاه نيز بسيار گسترده بوده و به اطلاع رساني در مورد بسياري از ورزشها، اخبار، شخصيتها و تيمهاي ورزشي مي پردازد. علاوه بر موارد فوق امکانات فراوان ديگري نيز در اين مجموعه فراهم شده است که بر حسب علاقه مي توانيد از آنها استفاده نماييد.

www.roshd.ir

فارسي

پايگاه اطلاع رساني دادگستري کل استان تهران در سال 1380 با ماهيت حقوقي، آموزشي، خبري جهت استفاده حقوقدانان، قضات و عموم مردم راه اندازي شده است. کاربران عزيز مي توانند از طريق اين پايگاه با قوه قضائيه، مسوؤلين و وظايف هر يک از آنها آشنا شده و در مورد انواع دادگاهها، قوانين حقوقي وکيفري، قوانين حمايت از خانواده و ... اطلاعاتي کسب نمايند. بخش عمده مطالب اين پايگاه تخصصي بوده و راجع به قضاوت و حقوق مي باشد به طوريکه قضات جوان و دانشجويان رشته حقوق مي توانند با مباني قضاوت در اسلام آشنا شده، به مطالعه مقالات حقوقي بپردازند و يا از مصوبات جديد قانوني در قوه قضائيه مطلع گردند. جهت استفاده عموم مرم نيز مطالبي در اين پايگاه گنجانده شده است از جمله اينکه کاربران مي توانند با قانون اساسي ديگر کشورها آشنا شده و يا از آموزشهاي از راه دور اين پايگاه استفاده نمايند. همچنين گزيده اي از قوانين مهم کشور در اين پايگاه منعکس شده و در مورد مجتمع هاي قضايي تهران نيز اطلاع رساني شده است.

http://www.tehranjudiciary.ir

فرانسوي,عربي,فارسي,انگليسي,

سازمان پارکها و فضاي سبز شهر تهران که در سال 1342 تأسيس شده است وابسته به شهرداري تهران بوده و متولي امور پارکها وفضاي سبز در شهر تهران مي باشد. از طريق وب سايت اين سازمان شما مي توانيد در جريان اهم اخبار، پروژه ها و فعاليتهاي اين سازمان در جهت بهبود فضاي شهري قرار گيريد. همچنين مي توانيد اطلاعات جامعي در مورد طرحهاي تحقيقاتي اين سازمان، مقالات علمي و طرحهاي فضاي سبز تهران در آينده کسب نماييد. امکان مفيد ديگر اين پايگاه اطلاع رساني در زمينه دوره هاي آموزشي اين سازمان براي کارگران فضاي سبز شرکتها و سازمانها مي باشد. همچنين بخش معرفي گل و گياه اين پايگاه بسيار متنوع بوده و حاوي اطلاعات عمومي قابل استفاده زيادي مي باشد. از اين طريق مي توانيد با نحوه تکثير گياهان، بيماريها، نياز آبي و ... آنها آشنا شويد. امکان مفيد ديگر اين پايگاه معرفي کليه پارکهاي شهر تهران، به همراه بيان امکانات آنها و نحوه دسترسي محلي به آن پارک مي باشد.

www.tehranparks.org

فارسي

ايران يکي از پيشگامان عرضه خدمات پستي در جهان مي باشد به طوريکه سابقه فعاليت هاي پستي در ايران به هزاران سال پيش باز مي گردد تا اينکه شرکت پست جمهوري اسلامي ايران در قالب يک شرکت دولتي در سال 1367 سازماندهي شد. در پايگاه اينترنتي اين شرکت انواع خدمات پستي به همراه مقررات و تعرفه هاي پستي اين شرکت جهت اطلاع کاربران ارائه شده است. بخش تمبرشناسي اين پايگاه يکي از زيباترين قسمتهاي آن است که از طريق آن تاريخچه تمبر ايران را ميتوانيد مطالعه کنيد و از گالري تمبر آن بازديد نماييد. همچنين مي توانيد به دلخواه تمبر مورد نظر خود را جستجو کرده و در صورت تمايل آنرا خريداري نماييد. از طريق اين پايگاه همچنين مي توانيد مرسوله پستي خود را بدون مراجعه به باجه ارسال نموده و يا آنرا رهگيري نماييد.

www.irpost.com

انگليسي,فارسي

در وب سايت سازمان منطقه آزاد قشم جزيره قشم که بزرگترين جزيره خليج فارس مي باشد به طور کامل معرفي شده و پتانسيلهاي صنعتي، تجاري و سرمايه گذاري اين منطقه به طور کامل بيان شده اند. همچنين در مورد فرهنگ، آداب و رسوم وهنرهاي مردم اين جزيره، امکانات زير بنايي و نيز امکانات تفريحي و توريستي آن از قبيل مراکز اقامتي، آژانسهاي مسافرتي، رستورانها، مراکز تفريحي، ورزشي و فرهنگي و نيز بازارهاي اين جزيره و ديگر مراکز خدماتي به طور کامل اطلاع رساني شده است. به علاوه به منظور رفاه حال سرمايه گذاران اطلاعاتي در مورد مزايده ها ومناقصه هاي اين سازمان، قوانين و مقررات گمرکي، شرکتهاي سرمايه گذار داخلي و خارجي و... در اين منطقه ارائه شده است.

www.qeshm.ir

انگليسي,فارسي

سازمان ملي جوانان رسمي ترين نهاد دولتي کشور است که متولي امور جوانان مي باشد. از طريق پايگاه اين مرکز مي توانيد در جريان اهم فعاليتهاي آن قرار گرفته و با طرحها و پروژه هاي اين مرکز و در حقيقت دولت در ارتباط با جوانان آشنا شويد. همچنين مي توانيد به مطالعه اخبار، ديدگاهها و يا مصاحبه هاي مسؤولين مهم کشور در ارتباط با مسئله جوانان بپردازيد. به علاوه مي توانيد از طرحهاي گردشگري، اوقات فراغت، طرح تأمين مسکن و ازدواج جوانان اين سازمان در استانهاي مختلف، شرايط و روند اجرايي آنها مطلع شده و يا با مراکز خدمات مشاوره اي اين سازمان که به ارائه کليه خدمات مشاوره اي مورد نياز جوانان مي پردازند، آشنا شويد.

http://www.javanan.ir

فارسي,انگليسي,

انستيتو پاستور ايران که وابسته به انستيتو پاستور فرانسه مي باشد تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان فعاليت مي کند. اين مؤسسه اهداف گسترده اي دارد که از جمله مي توان کمک به تشخيص و پيشگيري از بيماريهاي ويروسي، کمک به گسترش علوم پايه پزشکي و بهداشت، ارتباط با مراکز علمي، آموزشي و تحقيقاتي وابسته به علوم تخصصي ميکرومولکولها در سراسر دنيا و ... نام برد. انستيتو پاستور داراي بخشهاي مختلف تحقيقاتي مي باشد که از طريق پايگاه اين مرکز مي توانيد اطلاعات تخصصي راجع به هر يک را مطالعه نماييد. همچنين مي توانيد در مورد پروژه مهم وعظيم تحقيقاتي ايدز مطالبي را مطالعه کرده و از روند آن مطلع شويد. به علاوه مي توانيد در مورد واحد انتشارات و کتابخانه آن و فعاليتهاي هر يک اطلاعاتي کسب نماييد.

www.pasteur.ac.ir

انگليسي

در پايگاه اطلاع رساني شهرداري تهران به طور جامع در مورد فعاليتهاي اين ارگان و شهر تهران اطلاع رساني شده است. همچنين اکثر نهادها و مراکز وابسته به شهرداري تهران که به نوعي به ارائه خدمات شهري مي پردازند در اين پايگاه معرفي شده اند به عنوان مثال مراکزي از جمله سازمان پارکها و فضاي سبز تهران، شوراي شهر، مرکز کنترل ترافيک، شرکت کنترل کيفيت هوا، فروشگاه شهروند، متروي تهران، روزنامه همشهري و راديو پيام در اين پايگاه به ارائه و معرفي خدمات خاص خود مي پردازند. همچنين مي توانيد در مورد تشکيلات، قوانين و بودجه شهرداري تهران اطلاعاتي کسب کرده، نقشه جامع شهر تهران را بازديد کرده و يا به صورت جزئي از فعاليتهاي شهرداري هر يک از مناطق بيست گانه تهران مطلع شويد.

www.tehran.ir

فارسي,