• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 6979
 • يکشنبه 1389/5/17
 • تاريخ :

دفاع رئيس جمهور ومشايي از مکتب ايراني

بخش سياسي- رئيس جمهور و رئيس دفترش، اسفنديار مشايي طي روز گذشته در صحبت هايي در مقابل هجوم انتقادها، در دفاع از مکتب ايراني به اظهارنظر پرداخته اند.

تاكيد بر عشق به ايران زمين حرفي ملي‌گرايانه نيست

احمدي‌نژاد در اجلاس رؤساي آموزش و پرورش؛ به برشمردن ويژگي کساني که وارد آموزش و پرورش مي شوند و در بيان يکي از اين ويژگي ها اينطور عنوان کرد: يكي از ويژگي‌هاي كساني كه وارد نظام آموزش و پرورش مي‌شوند، عشق به ايران زمين است، گفت: برخي خيال نكنند كه اين حرف بنده مبني بر ملي‌گرايي و ناسيوناليسم است چرا كه امروز ايران يك جغرافيا، مليت و قوم و قبيله نيست بلكه يك راه و مكتب است.

احمدي نزاد

رئيس‌جمهور افزود:‌ ايران يعني عدالت، خداپرستي،‌ آزادي و راه نجات. بنابراين اگر ايران زمين را از تاريخ و جغرافيا برداريم از تمدن بشري چيزي باقي نمي‌ماند و به جرات مي‌توانم بگويم كه تنها تمدن مبني بر ارزش‌هاي الهي و انساني، در ايران زمين است.

رئيس‌جمهور در بخش ديگري از سخنان خود تاكيد كرد: چه كسي گفته عباسيان و امويان پرچمدار اسلام بودند؟ هر چند برخي از مسلمانان تلاش‌هاي خوب و خدمات بي‌نظيري كرده‌اند اما تمدن اسلامي هنوز برپا نشده است و نمي‌شود کساني را كه امام حسين (ع) قطعه قطعه كردند، تمدن اسلامي دانست.

وي اسم ايران را مترادف ادب، فرهنگ، اخلاق و هنر برشمرد و تاكيد كرد: چه كسي امروز پرچم عدالت را برداشته و بر سر ظالمان مي‌كوبد؟ بايد گفت ايران است و اگر در گوشه و كنار جهان نيز عشق و اميدي باقي مانده به خاطر ايران مي‌باشد.

احمدي‌نژاد با اشاره به سخني از امام (ره) مبني بر اينكه اگر ايران امروز زمين بخورد اسلام و ارزش‌هاي انساني صدها سال ديگر برپا نمي شود، گفت: ملي‌گراها را شاهد بوديم كه با دشمن همراه شدند و دروغ مي‌گفتند در حالي كه عشق به ايران يعني عشق به همه خوبي‌ها

 مشايي:

اين حرف من (مكتب ايراني) حرف جديدي نبود بلكه حرف امام است امروز حرف‌هاي مختلفي در دنيا به نام اسلام زده مي‌شود آيا ما قبول داريم ، بلكه اسلامي را قبول داريم كه در ايران مستقر است

مشائي:‌ حرف من درباره مكتب ايراني حرف امام است

 مشائي در واكنش به انتقادات روزهاي اخير درباره سخنان خود مبني بر اين كه بايد مكتب ايراني را معرفي كرد گفت: اين حرف من (مكتب ايراني) حرف جديدي نبود بلكه حرف امام است امروز حرف‌هاي مختلفي در دنيا به نام اسلام زده مي‌شود آيا ما قبول داريم ، بلكه اسلامي را قبول داريم كه در ايران مستقر است.

مشايي

 اسفنديار رحيم‌مشايي رئيس دفتر رئيس‌جمهور در حاشيه مراسم بزرگداشت مقام خبرنگار و شهداي عرصه خبر و اطلاع‌رساني در جمع خبرنگاران گفت: بنده افسوس مي‌خورم كه در كشور ما كساني باشد كه هنوز به ظرفيت‌هاي ايرانيان عزيز ما آشنا نباشند. ممكن است معدود كساني به نام ايراني و ايراني‌نما داشته باشيم كه مثل منافقين و بعضي آدم‌هاي ديگر در دنيا باشند و هستند اما اينها در مقابل جمعيت خروشان ايراني در هر جاي دنيا كه زندگي مي‌كنند عددي به حساب نمي‌آيند. آنها چه كساني بودند همانهايي بودند كه تبليغات مي‌كردند كه ايراني‌ها به داخل نيايند ولي حالا آمده‌اند كه بسيار ارزشمند است.

مشايي در ادامه در واكنش به انتقادات از سخنان وي درباره ضرورت معرفي مكتب ايراني ، اظهار داشت: در خصوص مكتب ايراني كه بنده گفته بودم ، جنجال ايجاد كردند متاسفانه مثل همه صحبت‌هاي قبلي من برخي‌ها دوست دارند فحش بدهند ، ايرادي ندارد فحش بدهند ولي فكر مي‌كنم ملت ايران مي‌‌توانند حرف‌هاي منطقي بزنند.

وي تاكيد كرد: اين حرف من (مكتب ايراني) حرف جديدي نبود بلكه حرف امام است امروز حرف‌هاي مختلفي در دنيا به نام اسلام زده مي‌شود آيا ما قبول داريم ؟ درحالي كه ما قبول نداريم بلكه اسلامي را قبول داريم كه در ايران مستقر است مكتب ايران را در سخنراني خود تصريح كردم كه اسلام ناب اين است. انديشه ناب اين است ولي تعجب مي‌كنم البته آيه قرآن است. اينها را به قرآن ارجاع مي‌دهم. البته به خاطر ظلمي كه به بنده مي‌كنند برخي‌ها مي‌گويند شما خيلي ساكت هستيد. بنده مي‌گويم اينها را واگذار كردم به خدا و فكر مي‌كنم خداوند از بنده بخشنده‌تر است كه اين به نفع اينها است.

منبع: فارس (باتلخيص)

تنظيم براي تبيان: عطاالله باباپور

زمان ارائه اولین گزارش برجام

زمان ارائه اولین گزارش برجام

زمان ارائه اولین گزارش برجام
حق سکوت آمریکا لو رفت!

حق سکوت آمریکا لو رفت!

حق سکوت آمریکا لو رفت!
بدعت مضحک داعش

بدعت مضحک داعش

بدعت مضحک داعش
گناه جريان انحرافي چيست؟

گناه جريان انحرافي چيست؟

گناه جريان انحرافي چيست؟
UserName
عضویت در خبرنامه