معرفی وبلاگ
امام علی (ع): هر چيز داراي سيماست ، سيمای دين شما نماز است.( بحار الانوار، ج ,82 ص 227 )
دسته
گنجینه ی دوستان
همسنگران
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 907509
تعداد نوشته ها : 1450
تعداد نظرات : 175
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

اگر دنبال پکیج آموزش سازدهنی کروماتیک از مبتدی تا پیشرفته این مطلب به شما بسیار کمک خواهد کرد.

 

 

 

آموزش سازدهنی مقدماتی

منصور پاک نژاد

محتواهای آموزشی ساز دهنی (هارمونیکا) با همراهی استاد منصور پاک نژاد از مفاخر موسیقی ایران زمین تهیه شده است که می تواند کیفیت بالا آموزش را نشان دهد.

هنرجو همگام با آموزشات استاد طی شش فصل قدم به قدم مفاهیم و اصول اولیه می شناسد و می تواند عملکرد خیره کننده ای نیز با تسلط بر نکات پایه ساز دهنی به نمایش بگذارد.

استفاده از این محتوا آموزشی بینظیر می تواند سکوی پرتابی باشد تا هنرجویان به راحتی بتوانند در آموختن هر نوع مدل از ساز هارمونیکا موفق شوند، تمامی جزییات آموزشی مطابق با "کتاب طلایی" تالیف استاد صورت می گیرد که بر جذابیت موضوع می افزاید.

درباره منصور پاک نژاد

توانمندی و مهارت خیره کننده استاد منصور پاک نژاد بی ارتباط با سابقه شناخت طولانی مدت ایشان از موسیقی نیست. استاد از سنین نوجوانی علاوه بر انس با سازهای کلاویه ای به یادگیری ساز دهنی مشغول بودند.

اساتیدی همچون پرویز منصوری و مهندس بهمن نوایی در تربیت شخصیت فاخر هنری ایشان نقش بسیاری داشته است.  

فعالیت های هنری شاخص

برگزاری ورکشاپ بینظیر در تالار فارابی کاخ سعد آباد، ایوان شمس و سالن کنسرت سورنا

استقبال پر شور از اجرا حرفه ای در سالن ایوان شمس ( سال ۱۳۹۳ )

نگارش و چاپ چند جلد کتاب ممتاز برای یادگیری ساز دهنی: انتشار کتاب ساز دهنی ترمولو  (سال۱۳۸۰)، انتشار ساز دهنی کروماتیک (سال1382 ) ، انتشار ساز دهنی دیاتونیک ۱۰ سوراخ (سال 1۳89) ، انتشار کتاب خود آموز طلایی ( سال 1396) 

معرفی دوره سازدهنی: در این ویدئو به طور کامل فرآیند آموزشی این مجموعه توضیح داده خواهد شد. همچنین سازهایی که در این آموزش مورد استفاده قرار گرفته‌اند معرفی می‌شوند.

 

جلسه اول: آموزش نت‌های دو، ر، می روی سازهای کروماتیک، دیاتونیک ۱۰ سوراخ و ترمولو به همراه تمرینات مورد نیاز برای یادگیری این نت‌ها، آموزش سکوت سیاه، نت سفید، یک قطعه به همراه پلی‌بک و نحوه اجرای پلی‌بک

جلسه دوم: آموزش نت‌های فا و سل به همراه تمرینات آنها و یک قطعه، آموزش نت لا و تمرینات مربوط به آن و یک قطعه و پلی‌بک

جلسه سوم: آموزش کشش زمانی سه ضرب و نت سفید نقطه‌دار و یک قطعه، آموزش خط اتحاد و شیوه‌ی اجرای نت‌های طولانی

جلسه چهارم: شروع آموزش نت چنگ و تمرینات آن، ادامه تمرینات نت چنگ و یک قطعه و پلی‌بک

جلسه پنجم: آموزش نت‌های سی و دو. تمرینات اکتاو و یک قطعه، آموزش نت‌های سی طرف چپ و سل طرف چپ. تمرینات با میزان‌نمای ۳/۴ و چند قطعه و پلی‌بک

جلسه ششم: آموزش تکنیک‌های نفس کشیدن با ساز و اجرای زیباتر نت‌ها، آموزش داینامیک و ادامه تکنیک‌ها

جلسه هفتم: آموزش نت لا به همراه تمرینات مربوطه، قطعات و پلی‌بک برای تثبیت موضوع، ادامه تمرینات مربوط به نت و شروع آموزش داینامیک و افتک‌های صدا

جلسه هشتم: یادآوری نت چنگ و آموزش سکوت چنگ به همراه تمرینات و قطعات مربوطه و پلی‌بک

جلسه نهم: آموزش نت سیاه نقطه‌دار و نحوه‌ی اجرا و شمارش آن در تمرینات، در این قسمت تمرینات مربوط به نت‌های نقطه‌دار ادامه می‌یابد، تحلیل و اجرای قطعه‌ی تایتانیک به همراه پلی‌بک، در این قسمت تمرینات مربوط به مباحث جلسه نهم ادامه می‌یابد

جلسه دهم: آموزش نت‌های دیز و بمل و گرفتن کلید ساز، تمرینات و قطعات برای نت‌های دیز به همراه پلی‌بک، معرفی و آموزش افکت‌های جدید، اجرای افکت‌های آموزش داده شده در قسمت قبل روی قطعات، تحلیل و اجرای قطعه پاپیون به همراه پلی‌بک، اجرای تمرینات اختصاصی برای یادگیری نت‌های بمل، آموزش و اجرای دو قطعه

جلسه یازدهم: شروع آموزش دولاچنگ به همراه تمرینات و قطعات مربوط به آن، ادامه تمرینات دولا چنگ و آموزش تکنیک استکاتو 

پکیج آموزش سازدهنی متوسط

دوره متوسطه سازدهنی به قطعات متعدد، اتودها، تمرینات و مطالب تئوری بسیاری می‌پردازد تا هنرجو بتواند از پس انواع قطعات در ریتم‌های مختلف برآید و آنها را بنوازد. قطعات ایرانی نیز در این دوره کار شده‌اند که حال و هوای کار را بسیار جذاب کرده است. با گذارندن این دوره، شما ریتم ۶/۸ را به خوبی فرا خواهید گرفت، انواع فیگورهای ریتمیک را می‌آموزید، ضد ضرب و سنکوپ را می‌شناسید و با یادگیری دو اکتاو و کشش زمانی دولاچنگ، امکانات بسیاری برای نواختن قطعات مختلف در اختیار خواهید داشت.  

خنیاگر کیست و چه می کند؟

قبل از همه چیز باید بدانیم خنیاگر کیست و چه می کند. خنیاگر مجموعه ای برای آموزش مجازی موسیقی است که فرصت بینظیری فراهم کرده تا عاشقان این هنر فاخر بتوانند به راحتی بر تمامی تکنیک های آموزشی سازهای اصیل مسلط شوند و اجراهای خیره کننده ای نیز به نمایش بگذارند.

در واقع این آکادمی با تولید بسته های آموزشی، بستر متد خودآموزی را در سطح استاندارد های آموزشی بین المللی ایجاد کرده است تا فقط با استفاده از اینترنت و تکنولوژی های آن افراد مرز های درونی را بشکافند و به راحتی و با ابتدایی ترین امکانات همچون لپ تاپ و کامپیوتر در هر مکان و زمان بیاموزند و شخصیت منحصر به فرد موسیقیایی خود را شکل دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت https://khonyagar.com مراجعه نمائید. 

دسته ها : رپورتاژ

در این مطلب شما درباره آموزش تار مبتدی، آموزش تار آنلاین و آموزش تار تصویری مطالبی را آموزش خواهید دید.

 

آموزش موسیقی

در آموزش چهره به چهره هنرجو همواره باید برنامه خود را مطابق با معلم، مدرس یا استاد تنظیم کند تا به حداقل پیشرفت هایی دست یابد اما یادگیری آنلاین همچون سکوی پرتاب کمک می کند مهارت آموزی سریعتر اتفاق افتد.

اگر شما نیز مایلید از مزایای شگرف آموزش آنلاین بهره ببرید و در سطح حرفه ای نواختن را بیاموزید، یادگیری آنلاین با ترسیم نقشه راه اصولی پیش روی شماست. در ادامه به برخی مزایای این سبک آموزشی اشاره می شود تا با دید بهتری دست به انتخاب بزنید. 

خنیاگر کیست و چکار می کند؟

خنیاگر از پیشگامان آموزش تصویری و آنلاین موسیقی است که فرصت آموزشی برابری فراهم کرده تا تمامی علاقمندان به موسیقی ایرانی بتوانند از محضر اساتید فرهیخته نکات، تکنیک ها و مفاهیم را بیاموزند و از نواختن موسیقی لذت ببرند.

در ادامه به برخی از اصول و خدمات این آموزشگاه اشاره می شود تا بدانید چطور با این حجم از استقبال هنرجویان مواجه شده است. 

حضور اساتید برتر موسیقی ایرانی

اساتیدی در تهیه فیلم های آموزشگاه خنیاگر حضور یافته اند که علاوه بر این که آثار فاخری را به هنر دوستان هدیه داده اند تجربه و رزومه آن ها بیانگر سواد موسیقیایی وسیعشان است. 

اساتید خنیاگر

● یادگیری ساز دف - استاد مسعود حبیبی  

● یادگیری ساز سنتور - استاد سعید ثابت  

● یادگیری هارمونی - استاد نادر مشایخی  

● یادگیری ساز عود (بربط) - استاد علی پژوهشگر  

● یادگیری ساز ویلون - استاد علی (همایون) رحیمیان  

● یادگیری ساز پیانو - استاد سام اصفهانی  

● یادگیری تئوری موسیقی - دکتر امیر حسین رمضانی  

● یادگیری ساز گیتار - استاد کیوان میر هادی  

● یادگیری متد میوزماسل - استاد محمد مهدی بابایی  

● یادگیری ساز تار - استاد آزاد میرزا پور  

● یادگیری ساز سه تار - استاد طینوش بهرامی  

● یادگیری ساز نی - استاد شاهو عندلیبی  

● یادگیری ساز هارمونیکا (ساز دهنی) - استاد منصور پاک نژاد

حضور گروه فیلمبرداری ماهر

پیشرفت در دنیای نوازندگی و خوانندگی بدون ارتباط برقرار کردن با سبک آموزشی ممکن نیست. مهارت و تخصص گروه فیلمبرداری را می توان در فیلم های با کیفیت این آکادمی به طور ملموسی شاهد بود. در واقع تخصص، هنر و مهارت دست به دست هم داده اند تا تمامی افراد بتوانند از سطوح مبتدی تا حرفه ای را بدون چالش پشت سر بگذارند.

کیفیت مطلوب جلسات آموزشی

تمامی نکات از نورپردازی، صدا پردازی و تدوین به شکل ماهرانه و تخصصی انجام گرفته است تا افراد بتوانند از پختگی کلام و تسلط اساتید بر مفاهیم بهره مند شوند.

نمایش نشانگر متحرک همزمان با کلام و اجرای اساتید از دیگر ویژگی های منحصر به فردی است که به فهم بیشتر موضوع کمک میکند. با این فیلم های با کیفیت هنرجو فقط باید از پشتکار و علاقه برخوردار باشد تا پیشرفت کند.

امکان دسترسی راحت و بدون دردسر

علاقمندان به یادگیری، برای استفاده از آموزشات فقط نیاز است در وب سایت خنیاگر ثبت نام کنند تا با استفاده از اینترنت نیم بها از این سبک نوآورانه و با کیفیت بهرمند شوند.

اگر هنرجو به هر دلیلی از کیفیت آموزشات ناراضی باشد می تواند از گارانتی برگشت وجه استفاده کند. ارائه جلسات آموزش بروز را نیز باید به دیگر خصوصیات این مجموعه حرفه ای افزود، در واقع دست اندرکاران مجموعه در تلاشند تا هنرجویان با آرامش، تمرکز و جسارت بتوانند از فضایی پر از طراوت مفاهیم را بیاموزند و با مشاهده ی پیشرفت قدم به قدم خود، به ادامه ی مسیر دلگرم شوند.

حل سریع مسائل آموزشی

درک مفاهیم و پیشرفت در مسیر یادگیری، اگرچه به آموزش استاد و پیگیری تمارین از سوی هنرجو وابسته است اما برخورد به چالش آموزشی امری طبیعی است. افراد علاوه بر این که می توانند با تیم پشتیبانی مشاوره ای داشته باشند، اساتید نیز سوالات و چالش های آن ها را پاسخگو هستند. 

آموزش تار مبتدی و آنلاین

آزاد میرزاپور

 

علاقمندان به یادگیری تار این ساز خوش نوا می توانند از تجربیات استاد میرزا پور بهرمند شوند تا گام های نخستین را درست بردارند.

پس از پیگیری این ۲۳ قسمت که آن را می توان معادل ۳۰ هفته آموزش حضوری دانست هنرجویان علاوه بر آشنایی با مفاهیم کتاب تار و سه تار هنرستان بر تمارین تکمیلی و قطعات خارج از کتاب نیز مسلط می شوند.

از مهمترین ویژگی های شاخص این مجموعه استاندارد می توان به بیان گویا و نگاه ژرف استاد اشاره کرد که پس از رفع ایرادات احتمالی کمک می کنند تمامی افراد با هر سطح از استعداد مهارت به دست آورند.

هنرجویان پس از ۷ ماه نه تنها الفبا را می آموزند بلکه مهارت نواختن تار را تا سطوح متوسطه نیز کسب می کنند.

درباره مدرس

استاد میرزا پور از هنرمندان شاخص در زمینه نواختن تار هستند که علاوه بر به ارث بردن استعداد از پدر رسول میرزاپور، خود تلاشی مضاعف برای قدم گذاشتن در وادی بی انتها موسیقی داشتند.

علاوه بر محمدرضا لطفی و حسین علیزاده، طینوش بهرامی، شادروان رضا وحدانی، ارشد طهماسبی.

از اساتید بنامی هستند که ایشان افتخار شاگردی در محضر شان را داشتند.

فعالیت های هنری

آثار آزاد میرزاپور از دیرباز با گوش مردم آشنا هستند. حضور در رادیو و تلویزیون از زمان تحصیل و انتشار آلبوم هایی همچون با ستاره ها، فصل عاشقی، ارگ خاموش، خداوندگار اسرار، بی مهابا در این امر تاثیر بسیاری داشته است.

در سریال همسایه ها و سریال شیخ بهایی نیز به عنوان نوازنده فعالیت داشته اند. از دیگر سوابق شاخص ایشان می توان به عود نوازی در تور کنسرت ایران من همراه با استاد همایون شجریان و سهراب پورناظری را اشاره کرد.

دسته ها : رپورتاژ

در این مقاله شما می توانید درباره گفتار درمانی کودک 2 ساله و در ادامه مقاله درباره گفتار درمانی کودک 3 ساله اطلاعات لازم را کسب نمائید.

 

گفتار درمانی کودکان

در حال حاضر مشکلات ناروایی گویی و اختلالات گفتاری روز به روز در حال شیوع بیشتری هستند و سلامتی کودکان بسیاری را تهدید می کنند، مشاورین توانمند و دلسوز مجموعه نورولند (فرزندان برتر سابق) برای کاهش ریسک ابتلا در تلاشند با تهیه مقالات تخصصی علائم هشدار دهنده را به خانواده ها آموزش دهند.

کارنامه درخشان در زمینه درمان بدون دارو اختلالات هزاران کودکان این مرز و بوم در سال های فعالیت خود گواه توانمندی و دانش بالای این متخصصین است.

مطالعه این مقاله علاوه بر آشنایی شما عزیزان با مباحث متداول اختلالات گفتاری و زبانی می تواند به شناخت علائم هشدار دهنده نیز کمک کند تا از گسترش مشکل فرزندتان پیشگیری کنید. همچنین شواهد رفتاری مرتبط با اختلالات گفتاری کودکان ۲ و ۳ سال نیز معرفی شده است تا در بهترین زمان برای استفاده از راهکار های درمانی اقدام کنید.

مشاوره آنلاین با متخصصان توانمند نورولند

موسسه نورولند با کادری مجرب از بهترین متخصصان گفتار و زبان این آمادگی را دارد که از طریق بستر اینترنت به حل چالش ها و دغدغه های والدین بپردازد.

فرقی ندارد که خانواده ای عزیز ساکن پایتخت هستند یا محدودیت های جغرافیایی امکان بهره گیری از خدمات حضوری را از آن ها سلب کرده است می توانند از طریق شبکه های اجتماعی متداول همچون واتساپ و اسکایپ خدمات مشاوره ای دریافت کنند.

چرا باید اختلالات گفتار و زبان کودکان را درست شناخت؟

اختلالات گفتار و زبان به خودی خود چندان خطرناک نیستند البته باید در زمان طلایی برای درمان اقدام شود.

این گروه اختلالات علائم بسیار متنوعی را در هر کودک به نمایش می گذارند که موجب سردرگمی والدین می شود اما در صورتی که بتوان اطلاعات خود را افزایش داد چالش چندانی برای تشخیص وجود نخواهد داشت. کارشناسان و متخصصان کار بلد موسسه نورولند نیز مقالات تخصصی تهیه کرده اند و در وب سایت خود قرار داده اند که مطالعه آن ها بسیار کمک کننده است.

فرزند ثمره زندگی هر خانواده است که مشکل بر سر راه سلامتی او می تواند فضای خانه را به شدت دچار تشویش کند، توصیه می شود برای تشخیص اختلال یا مشکلات مشابه آگاهی خود را افزایش دهید. در این مطلب رایج ترین اصطلاحات گفتار و زبان نیز آورده شده است تا گام موثری در آگاهی والدین برداشته شود.

اختلال زبان و انواع آن کدامند؟

اختلال زبان و گفتار اگرچه در ظاهر یکی به نظر می رسند اما مرز باریکی بین شواهد رفتاری و علائم هر یک وجود دارد. زمانی می توان امیدوار بود که کودکان درگیر این نوع اختلالات به درمان پاسخ دهند که تشخیص درست صورت گیرد.

متخصصان و کارشناسان حوزه زبان و گفتار افرادی هستند که علم و تخصص دارند تا تمهیدات لازم تشخیص و درمان را انجام دهند اما والدین نیز می توانند نشانه های پر خطر را حتی در سنین کم شناسایی کنند.

کودکان درگیر اختلال زبان در استفاده از مهارت های کلامی سردرگم هستند و چندان نمایش قابل قبولی عرضه نمی کنند. کاربرد نادرست کلمات و عبارات و حتی لحن نامتناسب سبب شده که افراد نتوانند رمز و راز فکری آن ها را بگشایند.

استفاده درست از زبان بدن از دیگر مهارت هایی است که این گروه در آن ضعف دارند. احساسات و هیجانات خود را به گونه ای بیان می کنند که علاوه بر واکنش غیرطبیعی سبب فشار روانی مضاعف نیز بر پیکره احساس آن ها می شود.

تشخیص به موقع و پیشنهاد اقدامات درمانی موثر از جمله مسئولیت های کارشناسان گفتار و زبان است که می تواند رنج و سختی که این گروه کودکان متحمل می شوند را کاهش دهد تا سطح کارایی بالاتری در مهارت های کلامی به دست آورند.

والدین موظفند هر گونه آشفتگی و اختلالی را که کودک در کلام بروز می دهد را جدی بگیرند. متاسفانه هنوز وجود دارند خانواده هایی که حتی ناروا گویی های ملموس را نیز به منزله شیرین زبانی کودک تلقی می کنند و تا زمانی که گفتار فرزندشان دچار مشکل جدی نمی شود لزومی به استفاده از اقدامات درمانی نمی بینند.

تنوع بالای علائم اختلالات زبانی از دیگر چالش هایی است که بر سر راه تشخیص به موقع قرار گرفته است.

اختلالات زبانی چرا بروز پیدا می کنند؟

بعضی از این گروه اختلالات در اثر ضربه، سکته و یا حتی تومور به وجود می آیند. در مواردی نیز کودک از همان بدو تولد با این اختلال به دنیا می آید و قادر نیست از این مهارت پر کاربرد استفاده درست کند و رفتار های غیر معمولی را به نمایش می گذارد.

اختلال زبان- بیانی و اختلال زبان- دریافتی از دیگر تقسیم بندی های اختلالات زبان محسوب می شوند. مطالب تخصصی وب سایت نورولند می تواند کمک کند شما این گروه از اختلالات را به خوبی بشناسید.

شواهد رفتاری اختلال زبان- بیانی چیست؟

کودکان درگیر اختلال زبان- بیانی نمی توانند مفاهیم و افکار ذهنی را به خوبی بازگو کنند. این گروه چندان از موهبت درونی گفتار برخوردار نیستند که ضعف مشهودی در کاربرد مهارت های کلامی آنان به وجود می آورد.

شواهد رفتاری اختلال زبان- دریافتی چیست؟

درگیری با اختلال زبان- دریافتی بر قدرت درک کودکان ضربه سهمگینی وارد می کند. این گروه قادر نیستند حتی ساده ترین عبارات دیگران را بفهمند و دایره ارتباطات خود را نیز به شدت محدود می کنند و اغلب ناچارا به انزوا و گوشه نشینی روی می آورند.

درباره اختلالات گفتاری و انواع آن چه می دانید؟

مهارت کلامی از جمله توانمندی های ملموسی است که نشان از سلامتی کودک دارد. در حال حاضر اختلالات گفتار و زبان روز به روز در حال شیوع بیشتری هستند، شناخت رفتار های پر خطر می تواند علاوه بر این که بازده درمان را افزایش دهد، احتمال لطمات روحی را نیز کاهش دهد.

نارواگویی در تلفظ حروف سختی همچون " س، ز، ر، ت" چندان غیر معمول نیست اما در صورتی که فرزندی دارید اغلب حروف را نمی تواند به درستی بیان کند نیاز است برای درمان جدی اقدام کنید.

البته نباید فراموش کرد کودکان با افزایش سن قادرند بر ضعف های خود فائق آیند و مهارت بیشتری را به دست آورند.

گفتار درمانگر را می توان از جمله متخصصانی دانست که با علم و تجربه ای که در این زمینه دارند به کودکان کمک می کنند بتوانند مطابق الگوی طبیعی حرف بزنند. اگر مایلید درباره سایر اختلالات گفتاری بیشتر بدانید و از طریق شواهد رفتاری در رمز گشایی آن ها موفق شوید مطالعه ادامه مطلب به شما پیشنهاد می شود.

لکنت زبان

لکنت زبان اختلال نام آشنایی است که اغلب استرس و اضطراب محیطی در بروز آن نقش بسیاری دارد. شواهد رفتاری همچون مکث، گیر، بیان چندین باره کلمه و یا کشیدن اصوات برخی حروف می تواند به منزله وجود این نوع اختلال باشد.

در صورتی که احتمال می دهید فرزند شما نیز با این مشکل مواجه شده است نگران نباشید، اغلب با افزایش سن کمرنگ می شود.

البته هستند افراد بزرگسالی که ممکن است در اثر ضربه مغزی، سکته و یا مصرف دارو های خاص این علائم را بروز دهند.

گفتار درمانی از جمله حوزه هایی است که می تواند به حل این چالش جدی کمک کند به طوری که افراد حتی به مهارت خیره کننده کلامی نیز دست یابند.

زمانی وجود لکنت زبان نگران کننده است که فرد شواهد دیگری همچون چشمک زدن، لرزش لب ها و فک و یا تیک صورت را نیز داشته باشد.

دیس آرتریا

زمانی که عضلات مرتبط با تکلم فرد دچار حادثه شوند توانایی حرف زدن پیوسته و روان کاهش پیدا می کند. بسته به نوع و شدت، علائم متفاوت اند. برخی تنها سرعت گفتار پایینی دارند ولی وجود دارند افرادی که به حدی دچار نارواگویی هستند که کلام به هم ریخته و تکه تکه آن ها دیگران را برای درک مفاهیم دچار چالش جدی می کند.

فلج مغزی، سکته، آسیب مغزی، تومور و حتی پارکینسون در بروز این اختلال تاثیر بسیاری دارند.

خدمات گفتار درمانی می تواند نه تنها به بهبود سرعت گفتار کمک کند بلکه توانایی عضلات را نیز ارتقاء می دهد تا افراد بتوانند از وضوح گفتاری بیشتری برخوردار باشند.

اختلال نوک زبانی

اختلال نوک زبانی از دیگر گروه اختلالات گفتاری رایجی است که فرد را برای بیان برخی حروف همچون "ر، ز، س" دچار چالش جدی می کند.

متاسفانه وجود دارند والدینی که چندان این اختلال را جدی نمی گیرند که ممکن است مشکلاتی را حتی در آموزش و شخصیت فرزند خود نهادینه کنند.

پاتولوژیست های گفتار و زبان می توانند در سنین اولیه با شناخت دلایل و نشانه ها مانع از افت مهارت کلامی کودک شوند. تمارین و فعالیت هایی که انجام می گیرد می تواند بازدهی درمان را به شدت افزایش دهد.

شرایط نامناسب محیطی و حتی شیوه تربیتی غلط والدین می تواند به عنوان عوامل تاثیر گذار در بروز این اختلال نام گذاری شود.

آپروکسی گفتار

در بروز آپروکسی، آسیب مغزی نقش اساسی را دارد. ناتوانی مغز در هماهنگی حرکات عضلات ضروری برای بیان اصوات می تواند علت اصلی بروز این مشکل نام گیرد.

از دیگر شواهد رفتاری می توان به ریتم پایین گفتار و اشتباهات بی ثبات در تکلم اشاره کرد. استفاده از خدمات گفتار درمانی راهکار موثری است که به این گروه کمک می کند توانمندی خویش را در تولید کلمات افزایش دهند.

رایج ترین خدمات گفتار درمانی جهت بهبود اختلالات گفتاری کودکان ۲ ساله

حوزه درمانی گفتار کمک می کند که افراد درگیر بتوانند بر ضعف های خویش فائق آیند و مهارت ملموس تری را به نمایش بگذارند.

کودکان ۲ ساله از جمله مراجعه کنندگانی هستند که‌ می توانند نتایج شگرفی از خدمات گفتار درمانی ببینند علاوه بر آن که از ناروایی های کلامی وسیع نیز دور بمانند.

چگونه می توان تشخیص داد گفتار یک کودک طبیعی است؟

الگوی رشد نرمال گفتاری همچون نقشه راهی می تواند به ترسیم نشانه ها و علائم گفتار طبیعی بپردازد که در ادامه به شاخص ترین خصوصیات آن اشاره می شود.

تظاهر مهارت های گفتاری کودکان در سن ۱ سالگی به وقوع می پیوندد. رفته رفته کودک می آموزد چگونه از این ابزار خارق العاده بهره بگیرد و در ۱۸ ماهگی با بیان واژگان جدید تر دیگران را شگفت زده می کند.

سن ۲ سالگی را می توان نقطه عطفی در یادگیری مهارت های گفتاری کودکان دانست که علاوه بر توانایی ساخت جملات دو کلمه ای، از دایره واژگان بزرگ تر ۵۰ کلمه ای نیز برخوردار می شوند. همچنین در این سن قادرند به درستی مفاهیم را متناسب با لحن جملات تشخیص دهند و حتی درخواست ها را نیز پیگیری کنند.

البته نباید فراموش کرد که هر کودک منحصر به فرد است و ممکن است متناسب با شرایط جلوه متفاوتی از توانمندی را به نمایش بگذارد.

گفتار درمانی کودک 2 ساله

معیار قرار دادن مسیر توسعه شخصی علاوه بر این که الگوی مناسبی برای والدین است، چالش ها و خطرات جدی را نیز نمایان می کند.

متخصصان درمانگر افرادی هستند که برای تشخیص و اقدامات درمانی تجربه آموزی کرده اند. خانواده به ویژه والدین باید همواره نسبت به گفتار فرزند خویش حساس باشند و با مشاهده رفتار های پر خطر حتما مشاوره با این گروه از متخصصان را انجام دهند.

برخی خانواده ها با این باور که دارو درمانی تنها می تواند اختلالات گفتاری را کمرنگ کند از مراجعه به گفتار درمانگر سر باز می زنند اما باید بدانید که فعالیت های بسیاری وجود دارد که نتایج شگرفی را نیز در بهبود اختلالات ایجاد کرده اند. اگر دوست دارید در این باره بیشتر بدانید مطالعه ادامه متن به شما کمک می کند.

گفت و گو های دو نفره با کودک

یکی از فعالیت های به ظاهر ساده اما تاثیر گذار بر تقویت مهارت های گفتاری و حتی شنیداری داشتن گفت و گوی دو نفره با کودک است.

کودک در این مراوده با جملات بیشتری آشنا می شود و قادر است لحن های مختلف را نیز بیاموزد.

برخی از خانواده ها به اشتباه و با این تفکر که موضوعات چالشی به رشد درک کودک کمک می کند جملاتی بسیار سخت انتخاب می کنند در حالی که نه تنها نتایج این فعالیت را کمرنگ می کند بلکه می تواند به لجبازی و بد خلقی نیز بیانجامد.

زمانی که احساس کردید کودک با شما همراه و همگام شده است می توانید از روش های خلاقانه برای تشویق بهره بگیرید.

ساخت آلبوم تصاویر

کودکان ۲ ساله علاقه بسیاری به مشاهده تصاویر دارند می توانید از این فرصت بهره بگیرید و به یادگیری بهتر الگو های گفتاری نیز مشغول شوید.

تهیه آلبومی از تصاویر حیوانات و گیاهان مورد استقبال تمامی کودکان قرار می گیرد.

یاد دادن کلمات پرسشی به کودکان

اگر مایلید کودک خود را با لحن جملات بیشتر آشنا کنید می توانید یک فعالیت مهیج طراحی کنید که در آن جملات متنوع با لحن سوالی یا خبری گنجانده شده باشد.

الگو گرفتن از جملاتی مانند این:

"چشمت کو، چند سال داری و ...." می تواند جملات جذابی باشند.

دریافت خدمات گفتار درمانی به چه گروهی از کودکان توصیه می شود؟

خردسالی از دوران مهم و تاثیر گذاری است که پایه اصلی توانمندی های شخصی در آن شکل می گیرد.

کارشناسان برای گفتار طبیعی نقشه راهی ترسیم کرده اند که شواهد رفتاری پر خطر را بتوان شناسایی کرد.

 ناروا گویی، مکث، تکرار حروف اگرچه در فهم جملات تاثیر گذارند اما زمانی وجود اختلال محرز می شود که گفتار درمانگر آن را تایید کند.

استفاده از استراتژی های درمانی از آن جهت الزامی است که می تواند بدون دردسر آسیب علائمی همچون لکنت، تکرار حروف یا پراکنده حرف زدن را کمرنگ کند و اعتماد به نفس را به کودک بازگرداند.

متاسفانه این گروه اختلالات نه تنها مهارت های گفتاری را تحت تاثیر قرار می دهند بلکه سبب می شوند کودک نتواند حتی در کار های ساده ای همچون دوست پیدا کردن و یا بازی با دیگران نیز موفق شود.

گفتار درمانی کودک 3 سال

از ملموس ترین توانمندی های هر انسان گفتار است، ناروا گویی و یا مشکلات گفتاری بی ارتباط با وجود اختلال نیستند. در ادامه برای این که بتوانید الگوی طبیعی رشد گفتار کودکان ۳ سال را تشخیص دهید به شواهد رفتاری گریزی زده شده است.

توصیه می شود خانواده ها به ویژه زوج های جوان همواره اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند، هر گونه بی توجهی می تواند با کمرنگ کردن بازدهی درمان به ماندگاری این قبیل رفتار ها بینجامد.

چه زمانی می توان گفت که کودکان ۳ ساله از مهارت های گفتاری سالمی برخوردارند؟

شناخت الگو های رشد و آگاهی از مهارت های مرتبط می تواند به والدین این اطمینان را بدهد فرزندشان مانند سایر همسن و سالان از وضوح گفتاری برخوردار است یا خیر.

اگر مایلید در زمینه تشخیص اطلاعات خود را افزایش دهید مطالعه ادامه متن به شما کمک زیادی می کند.

کم نبودند خانواده هایی که با بی ‌توجهی به نشانه های پر خطر حال درگیر ای کاش و اما ها هستند.۳ سالگی با توجه به نمایش بهتر مهارت های گفتاری اطلاعات دقیق تری از وجود این گروه اختلالات به دست می دهد.

کودکان ۳ ساله کم کم می آموزند چگونه با استفاده از دایره واژگان خویش یک مکالمه شاداب و تاثیر گذار را انجام دهند.

مطرح کردن سوالات بسیار از دیگر خصوصیات این سن است.

به خاطر سپردن جزئیات اشیا و رده بندی اجسام مختلف نشان از هوش و ذکاوت بالای آن ها دارد.

به اشتراک گذاشتن افکار و احساسات شخصی به آن ها کمک می کند که دایره ارتباطات خود را گسترش دهند و دوستان جدید تری نیز پیدا کنند.

از کاربرد درست حروف اضافه مانند کنار، زیر، بالا و ... به خوبی آگاهند و نسبت به موقعیت استفاده هوشمندانه ای دارند.

درک احساسات و هیجانات منفی از دیگر قابلیت هایی است که در این سن به دست می آورند.

داستان های تخیلی پر از کاراکتر های جذاب می تواند گوشه ای از مهارت های کلامی آن ها را به تصویر بکشد، همچنین علاقه بسیاری دارند که دایره واژگان خود را وسیع تر کنند.

برای معرفی خود اسم و فامیل را به درستی می گویند و به سوالات ساده نیز جواب های کاملی می دهند.

اگرچه ملموس ترین مهارت های گفتاری کودکان ۳ ساله را اشاره کردیم اما نباید از قلم انداخت فاکتور هایی همچون شرایط زندگی، ژنتیک و سابقه خانوادگی می تواند زمان بروز آن ها را زود تر یا دیر تر کند.

استفاده از خدمات گفتاردرمانی زمانی الزامی است که توانمندی کودک در زیر سایه‌ ای از ضعف ها مدفون شده باشد. البته کمتر کودک ۳ ساله ای را می توان پیدا کرد که تمامی حروف و کلمات را به درستی و با لحن واضح بیان کند.

راهکار های موثر گفتار درمانی برای کودکان ۳ سال کدامند؟

نقشی که خانواده به ویژه پدر و مادر در تشخیص به موقع اختلالات گفتاری دارند حتی با اقدامات درمانی نیز برابری می کند. درمان به موقع و در زمان طلایی می تواند نتایج چند برابری را به ارمغان بیاورد.

متاسفانه برخی از والدین وسایل الکترونیکی همچون تلویزیون یا رادیو را جایگزین مراودات کلامی خود با کودک می کنند در حالی که گفت و گو های دو نفره آنچنان نتایج شگرفی در آموزش دارد که نمی توان آن را با هیچ چیز مقایسه کرد. کودک علاوه بر این که با واژگان درست آشنا می شود لحن را نیز می آموزد.

تاثیر کتاب بر کاربرد مهارت های کلامی کودک

کمتر کسی را می توان پیدا کرد که با تاثیر کتاب خوانی این فعالیت مفرح آشنا نباشد اما باید بدانید که کودکان حتی در سن ۳ سالگی می توانند از این فرصت شگرف نتایج خیره کننده ای را به ویژه در مهارت های گفتاری شاهد باشند که در ادامه به چند مورد گریزی زده شده است.

کتاب خوانی کمک می‌کند والدین با فرزند خویش ارتباط عاطفی عمیق تری را تجربه کنند که می تواند به شکوفایی خلاقیت آن ها نیز بیانجامد.

در صورت انتخاب کتاب متناسب با سن، کودک کلمات جدید تر را می آموزد علاوه بر این که بر ساختار جملات نیز مسلط می شود.

شرایط محیطی می تواند در بروز نتایج تاثیر اصلی را بگذارد.

استرس و اضطراب همچون سم در بروز و شکوفایی این مهارت عمل می کند.

اگر مایلید دید بهتری نسبت به درک کودک خود داشته باشید سوالاتی ساده و شفاف در انتهای قصه گویی بپرسید.

واکنش معقول نسبت به جواب های کودک می تواند به رشد اعتماد به نفس او بیانجامد.

در صورتی که کتاب خوانی به یک برنامه روتین تبدیل شود نتایج و تاثیرات بیشتری در مهارت های ملموس گفتاری به وجود می آید.

انجام حرکات خلاقانه و استفاده از لحن صدای نمایشی می تواند در جلب نظر کودک نیز موثر باشد.

اگر دوست دارید محکی از رشد مهارت های گفتاری کودک داشته باشید پرسیدن پرسش های محرک نیز توصیه می شود همچون "به نظرت چرا قهرمان داستان این تصمیم را گرفت؟"، "دوست داشتی به جای کدام شخصیت داستان بودی؟"، "خلاصه داستان را برای من تعریف کن"

اقداماتی همچون تماس چشمی و یا در آغوش گرفتن می تواند از نظر روحی به کودک امنیت بدهد و او را برای همراهی در این فعالیت نیز علاقمند کند.

مجموعه نورولند که از برترین مراکز گفتار درمانی نه تنها تهران بلکه ایران است آمادگی دارد که دغدغه والدین را در زمینه تشخیص و اقدامات درمانی اختلالات کودکان برطرف کند.

تست ها و معاینات دقیقی که این مشاورین و متخصصان کار بلد انجام می دهند کمک کرده در این ۱۵ سال فعالیت کودکان بسیاری بدون دارو، مهارت های خود را تقویت کنند.

مشاوره آنلاین از دیگر خدماتی است که برای خانواده های پر مشغله و یا افراد ساکن در شهرستان در نظر گرفته است. وب سایت نورولند به آدرس http://koodaksun.com می تواند به شما کمک کند که از نشانه های پر خطر اختلالات گفتاری در سریع ترین زمان مطلع شوید و از استراتژی های درمانی استفاده کنید، توصیه می شود مطالعه آن را از دست ندهید.

اگر نیاز به مشاوره تلفنی دارید شماره تماس 09124942773 می تواند پل ارتباطی بین شما و بهترین کارشناسان کشور باشد.

دسته ها : رپورتاژ

برای پیدا کردن بهترین مهدکودک در یک منطقه راه های بسیاری وجود دارد ما به شما مولفه هایی را معرفی می کنیم تا بتوانید از طریق آن ها بهترین مهدکودک در سعادت آباد ، بهترین مهدکودک در تجریش و بهترین مهدکودک جردن در را پیدا کنید.

 

 


 

 

ما به شما استانداردهایی را معرفی می کنیم تا خود شما براساس نگاهتان به آینده کودکتان بهترین مهدکودک را انتخاب کنید.

 

فرستادن کودکان به مهدکودک میتواند یکی از پر چالش ترین تصمیمات زندگی پدر و مادرها باشد، نگرانی ها و سوالات مختلفی درباره ی رفتن به مهدکودک وجود دارد که باید به آنها پاسخ داده شود. بعضی ها معتقدند فرستادن کودکان به مهدکودک بهترین تصمیم نیست و بهتر است کودک تا جای ممکن کنار مادر و پدر خود باشد. اما لازم است بدانید رفتن به مهدکودک میتواند بسیار در روند رشد و پرورش کودک تاثیر مثبتی داشته باشد درصورتیکه پدر و مادر مهدکودکی را انتخاب کنند که فضایی امن، شاد و غنی از آموزش (غیر مستقیم) داشته باشد، و البته کودک ساعت های محدودی از روز را در مهدکودک بگذراند. بودن در کنار کودکان دیگر و محیط های آموزشی مزایای زیادی برای کودک دارد از جمله: افزایش استقلال، بهبود مهارت های ارتباطی، بهبود هوش هیجانی، مهارت های حل مسئله، افزایش اعتماد بنفس، آمادگی برای ورود به محبط های آموزشی دیگر و آشنایی با مفاهیم قانون و نظم. بنابراین لازم است پدر و مادرها ویژگی های مهدکودک خوب را بدانند و براساس آن مهدکودک مناسب را برای کودک خود انتخاب کنند.

انتخاب مهدکودک مناسب:

      مجوز از سازمان بهزیستی یا وزارت فرهنگ و ارشاد (برای موسسات استعدادیابی یا آموزشی خاص): داشتن مجوز معتبر نشان دهنده ی استاندارد بودن مهدکودک و داشتن معیارهای لازم برای یک مهدکودک خوب است.

      رویکرد آموزشی و تربیتی مناسب: رویکرد موردنظر خود را انتخاب کنید، بطور کلی مهدکودک ها و موسسات با دو رویکرد کلی "آموزش محور" و "بازی محور" فعالیت میکنند. باتوجه به نیازها و سلیقه ی خود مهدکودک با رویکرد مناسب را انتخاب کنید.

      مربیان و مدیریت مهدکودک: درمورد تعداد مربیان و تحصیلات، دوره های گذرانده و تجربه ی کاری آنها سوال کنید. لزوما مربی با تحصیلات مرتبط یا سابقه کاری بالا مربی خوبی نیست، بلکه گاهی مربیان تازه نفس، با حوصله تر، پر انگیزه تر و خلاق تر هستند. سعی کنید در کار و برخورد با بچه ها آنها را بشناسید.

      حضور مشاور یا روانشناس کودک در محیط مهدکودک: بودن یک مشاور یا روانشناس میتواند خیلی برای یک مهدکودک مفید باشد و کمک بزرگی برای والدین نیز خواهد بود.

      روش های تربیتی: درمورد مکانیزم تربیتی مهدکودک و روش ها و قوانین سوال کنید، بطور مثال رویکرد شما در مقابل اشتباه کودکان چیست؟ آیا از ابزار تنبیه استفاده میکنید؟

      فضاها و محیط فیزیکی مهدکودک: وجود فضاهای تمیز، پرنور و روشن، و امن یکی از نکات مهم در انتخاب مهدکودک مناسب است. فضاهای مختلف آموزشی و کلاس های مجزا یکی از ویژگی های قابل توجه است. کفپوش های نرم، نبود گوشه های تیز خطرناک برای کودکان، درپوش ایمنی برای پریزها، و نداشتن نقاط کور و دور از چشم مربیان نیز از نکاتی است که باید به آنها توجه کنید.

      وسایل و ابزارهای سالم، استاندارد و کافی: لازم است که ابزارهای مورد استفاده ی کودکان سالم و ایمن باشند. همچنین کهنه نبودن و کافی بودن آنها نیز جزو نکات مثبت است.

      امنیت: لازم است که مکانیزم مناسبی برای ورود و خروج افراد متفرقه و همچنین ورود و خروج کودکان وجود داشته باشد. همچنین وسایلی مثل کپسول آتش نشانی و جعبه ی کمک های اولیه نیز باید در مهدکودک وجود داشته باشد.

      تغذیه: درمورد وعده های غذایی مختلف، مواد اولیه ی مورد استفاده و نحوه آماده سازی سوال کنید. اگر لازم است خودتان تغذیه کودک را بفرستید درمورد نحوه ی گرم کردن و ساعت های غذا سوال کنید.

      سیاست مهدکودک درکورد کودکان بیمار: آیا اتاق جداگانه ای برای بچه های بیمار وجود دارد؟ آیا مهدکودک کودکان بیمار را پذیرش میکند؟ تا چند روز کودک بیمار نمیتواند به مهدکودک برود؟ 

انتخاب مهدکودک مناسب بصورت آنلاین:

باتوجه به مشغله های روزانه مادر و پدرها و تعداد زیاد مهدکودک ها یکی از بهترین راه ها، تحقیق اولیه در اینترنت و انتخاب کاندیداهای مناسب و سپس مراجعه ی حضوری و انتخاب قطعی است. برای پیدا کردن یک مهدکودک خوب در اینترنت میتوانید طبق گام های زیر پیش بروید:

- مهدکودکی را انتخاب کنید که حداقل اطلاعات اولیه ی آن مشخص باشد، از جمله مجوز، تعداد مربیان، ساعات کاری و موارد دیگر از جمله وجود وعده های صبحانه و ناهار، یا سرویس رفت و برگشت و....

- اگر مهدکودک دارای گالری عکس است، حتما عکس ها را مشاهده کنید تا با محیط مهدکودک، فضاهای مختلف آموزشی و نوع ارتباطات و آموزش آشنا شوید.

- اگر مهدکودک وبسایت شخصی یا آدرس اینستاگرام دارد حتما به آن مراجعه کنید و اطلاعات تکمیلی را در آنجا پیدا کنید.

- وجود کارگاه های مادر و فرزند یا جلسات آموزشی برای پدر مادرها را چک کنید، حتما به درد شما خواهد خورد.

- در آخر نظرات مرتبط با مهدکودک های منتخب خود را مطالعه نمایید، ممکن است نکته ای در نظرات وجود داشته باشد که بدرد شما بخورد. 

بهترین مهدکودک در سعادت آباد

در این قسمت می توانید از بین این همه مهدکودک مهدکودک مناسب خود را انتخاب کنید.

نام مهدکودک: خانه کودک آسمان آبی سعادت آباد

آدرس: سعادت آباد، بلوار پاکنژاد، بالاتر از چهارراه سرو، روبروی کلینیک ساج، مجتمع ماهان، برج فارابی، طبقه همکف

 

نام مهدکودک: مهدکودک نهال زندگی سعادت آباد

آدرس: نشانی تهران سعادت آباد خیابان یکم ( جمشیدی) خیابان شبنم کوچه لاله پلاک ۶ پیش دبستانی و مهدکودک دوزبانه نهال زندگی(شریفی)

 

نام مهدکودک: مهد کودک رستا سعادت آباد

آدرس: سعادت آباد، بلوار پاک نژاد، بالاتر از چهارراه سرو، کوچه سپیدار پلاک 57

 

نام مهدکودک: مهد کودک شادلین سعادت آباد

آدرس: تهران، سعادت آباد، به سمت میدان شهرداری، بعد از خیابان بخشایش، پلاک 30

 

نام مهدکودک: پیش دبستانی شکوفه های آسمانی سعادت آباد

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان صرافان، خیابان 23، پلاک 12

 

نام مهدکودک: مهدکودک وانیا سعادت آباد

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان مطهری شمالی، کوچه عیسی پور، پلاک ۳

 

نام مهدکودک: مهد کودک رزین سعادت آباد

آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، خیابان هفتم (پورزند)، پلاک 3

 

نام مهدکودک: مهد کودک راه رشد سعادت آباد

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلواردریا، خیابان مطهری شمالی کوی مروارید، خیابان شقایق 1 – پلاک 13

 

نام مهدکودک: مهد کودک قند عسل سعادت آباد

آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، خیابان دوم عبقری، کوچه دوم جنوبی، پلاک 13

 

نام مهدکودک: مهد کودک ریحانه های بهشتی سعادت آباد

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان علامه جنوبی، خیابان شهید قیصری(32 شرقی )، پلاک 4

 

نام مهدکودک: مهد کودک توانا سعادت آباد

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان صرافان جنوبی، نبش کوچه 25، پلاک 37

 

نام مهدکودک: مهد کودک سرزمین رولان سعادت آباد

آدرس: تهران، سعادت آباد، بعد از چهارراه سرو، میدان بهرود، خیابان عابدی، نبش کوچه 27، پلاک 31

 

نام مهدکودک: مهد کودک آیشین سعادت آباد

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان یکم خیابان شبنم، خیابان شاهد، پلاک 25

 

نام مهدکودک: مهد کودک پانیذ سعادت آباد

آدرس: تهران، سعادت آباد، شهرک مخابرات، خیابان پیوند، کوچه بیستم، پلاک 14

 

نام مهدکودک: مهد کودک سبز سعادت آباد

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان قیصر امین پور، خیابان جوریکی (بلوار شهرداری) ـ خیابان جمشیدی (یکم)، پلاک 83

 

نام مهدکودک: مهد کودک رویای رنگین سعادت آباد

آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، بین میادین سرو و بوستان، پلاک 139

 

بهترین مهدکودک های تجریش

در این صفحه می توانید لیست تمام مهدکودک های تجریش را مشاهده کنید. اما در نهایت شمائید که باید بهترین مهدکودک را انتخاب کنید.

نام مهدکودک: مهد کودک بهارک

آدرس: تهران، خیابان فرجام شرقی، تقاطع فرجام و اتوبان باقری، نبش 172 غربی، کوچه شهید تجریشی، پلاک 2

 

نام مهدکودک: مهد کودک سه زبانه رویای آبی زعفرانیه

آدرس: مسیر 1: زعفرانیه، خیابان رامکوه، خیابان انوش، خیابان افراز، پلاک ۳ مسیر 2: تجریش، خیابان ملکی، خیابان افراز، پلاک ۳

 

نام مهدکودک: مهدکودک باغ گلشن در نیاوران

آدرس: نیاوران، خیابان آبکوه چهارم، خیابان شهید لواسانی، پلاک ۱۸۹

 

نام مهدکودک: مهد کودک و پیش دبستانی دو زبانه خانه دوست

آدرس: تهران، نیاوران، بعد از سه راه یاسر به سمت تجریش، بن بست مطهری، پلاک 37

 

نام مهدکودک: مهدکودک دوزبانه قصر فرشته ها زعفرانیه

آدرس: بالاتر از پارک وی، خیابان فیاضی، نبش فرش عظیم زاده، پلاک ۱۳۶

 

نام مهدکودک: مهد کودک سرخابی تجریش

آدرس: تهران، میدان تجریش، خیابان ملکی، پلاک 46

 

نام مهدکودک: مهد کودک ایران زمین تجریش

آدرس: تهران، تجریش، خیابان ملکی (سعد آباد)، خیابان افراز، پلاک 3

 

نام مهدکودک: مهدکودک نفس من زعفرانیه (بسته شد)

آدرس: تجریش، زعفرانیه، اعجازی، رضا علی حسینی، پلاک 46

 

نام مهدکودک: مهد کودک باغ سبز لاکی تجریش

آدرس: تهران، تجریش، میدان قدس، خیابان دربند، خیابان ظهیرالدوله، خیابان الفت، پلاک 10

 

بهترین مهدکودک در جردن

 

نام مهدکودک: مهدکودک و خانه کودک تامیلا در شیخ بهایی

آدرس: تهران خیابان شیخ بهایی شمالی کوچه امداد غربی پلاک ۳۴

 

نام مهدکودک: مهد کودک و پیش دبستانی هیوا در میرداماد

آدرس: میرداماد، خیابان نساء، کوچه پیرزاده، پلاک ۲۳

 

نام مهدکودک: مهد کودک نانی در شریعتی

آدرس: خیابان شریعتی، بالاتر از پل آیت ا... صدر، خیابان مهندس میرزا پور ( سهیل )، خیابان سرتیپی، پلاک 26

 

نام مهدکودک: مهد کودک غزل در جردن

آدرس: تهران، خیابان آفریقا، بالاتراز ظفر، کوچه ناصری، پلاک 67

 

نام مهدکودک: مهد کودک نیما شریعتی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، خیابان برادران واعظی، کوچه خیام، بن بست فرشته، پلاک 3

 

نام مهدکودک: مهدکودک دو زبانه پاکان ایران آفریقا

آدرس: جردن (آفریقا)، مقابل سوپر جردن، کوچه مهیار، پلاک ۱

 

نام مهدکودک: مهدکودک مهدی یاران در شریعتی

آدرس: خیابان شریعتی خیابان کلاهدوز خیابان رحمانی بالاتر از سه راه منظریه خیابان رحمانی پلاک ۳

 

نام مهدکودک: مهدکودک قرآنی مشکات در جردن

آدرس: جردن، کوچه آناهیتا، پلاک ۶

 

نام مهدکودک: مهدکودک کیمیا کوچولو در شریعتی

آدرس: خیابان شریعتی، بالاتر از ظفر (دستگردی)، کوچه آبان، پلاک 16

 

نام مهدکودک: مهد کودک کفشدوزک در شریعتی، قلهک

آدرس: جنب مترو قلهک،خیابان شهید کدویی،خیابان سیما جنوبی،کوچه تقوی، پلاک 11

 

نام مهدکودک: خانه کودک ذهن پردازان کاووسیه در جردن

آدرس: جردن (آفریقا)، مقابل سوپر جردن، کوچه مهیار، پلاک ۱

 

نام مهدکودک: مهدکودک گل مریم در جردن

آدرس: بلوار نلسون ماندلا کوچه فرزان شرقی پلاک ۸

 

نام مهدکودک: مهد کودک دو زبانه یاس در شریعتی، میرداماد

آدرس: خیابان شریعتی، پل صدر، خیابان شهید کشانی، خیابان بهمنی، سرای محله، درب دوم

 

نام مهدکودک: مهد کودک آسمانک در شریعتی

آدرس: خیابان شریعتی پل صدر، خیابان شهید کشانی، خیابان بهمنی، سرای محله، درب دوم

 

نام مهدکودک: مهدکودک دو زبانه گل های ناز در شریعتی

آدرس: خیابان شریعتی، خیابان دولت، سه راه نشاط، خیابان نجف آبادی، بعد از فکوریان، پلاک۹

 

نام مهدکودک: مهد کودک باغ نیلوفر گاندی

آدرس: تهران، خیابان گاندی جنوبی، خیابان بیست و یکم، پلاک 13

 

نام مهدکودک: مهدکودک و پیش دبستانی رادین در میرداماد

آدرس: میرداماد، خیابان نساء، کوچه پیرزاده، پلاک ۲۳

 

نام مهدکودک: مهد کودک نغمه ارشاد (ارشاد سابق) در شریعتی

آدرس: خیابان دکتر شریعتی، بعد از دوراهی قلهک، خیابان یخچال، خیابان کی نژاد، خیابان اسلامیه غربی، نبش جلالی پور، پلاک ۱

 

نام مهدکودک: مهد کودک تابان در جردن

آدرس: تهران، بلوار آفریقا، خیابان گل افشان، پلاک 30

 

نام مهدکودک: مهد کودک مهر و لبخند در شریعتی

آدرس: خیابان شریعتی ، بالاتر از مترو قلهک ، خیابان یزدانیان ، خیابان سیما جنوبی ، کوچه تقوی ، پ ۱۱

 

نام مهدکودک: مهد کودک سرو در شریعتی ظفر

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، پلاک 82

 

نام مهدکودک: مهد کودک آذین در جردن

آدرس: خیابان ولیعصر، کاوسیه، پایین تر از اسفتدیار ( تقاطع نیایش )، خیابان بابک بهرامی، پلاک 57

 

نام مهدکودک: مهد کودک چیستا جردن

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میرداماد، کوچه سرو، پلاک 15

 

نام مهدکودک: مهدکودک آب نبات چوبی در شریعتی

آدرس: خیابان شریعتی، خیابان خواجه عبداله انصاری، کوچه شهید کرمی ابرده ( 14 )، پلاک 4

 

نام مهدکودک: خانه کودک آبان در جردن

آدرس:

 

نام مهدکودک: خانه کودک ملیکا در شریعتی

آدرس: خیابان شریعتی، خیابان یخچال، خیابان کی نژاد، خیابان اسلامیه غربی، بن بست یاس، خانه کودک ملیکا

 

نام مهدکودک: مهد کودک راهیان رشد خیابان آفریقا

آدرس: تهران، خیابان آفریقا، خیابان گل گونه، پلاک 33

 

نام مهدکودک: مهدکودک و پیش دبستانی سایه در جردن

آدرس: مسیر یک: خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، خیابان سلطانی (سایه)، بن بست صوفی، پلاک ۱ | مسیر دو: بلوار نلسون ماندلا، خیابان سلطانی (سایه)، بن بست صوفی، پلاک ۱

 

نام مهدکودک: مهدکودک هم صدا در شریعتی

آدرس: شریعتی، بعد از تقاطع میرداماد،روبروی بیمارستان مفید،کوچه بهشت اسا،پلاک 

دسته ها : رپورتاژ

در این صفحه می توانید بهترین مهدکودک در قلهک، بهترین مهدکودک در امیرآباد شمالی و بهترین مهدکودک در تجریش را مشاهده کنید.


 

 

انتخاب مهدکودک خوب

باتوجه به مشغله های زندگی امروزی و لزوم کار کردن باهم پدر و مادر، پیدا کردن مهدکودک خوب و قابل اعتماد یکی از دغدغه های والدین است. علاوه بر این حضور در مهدکودک برای کودکان امروزی که عموما تک بچه هستند و همبازی های زیادی ندارند مزایای زیادی دارد. مهدکودک میتواند تاثیرات بسیار خوبی بر روی کودک داشته باشد به شرط اینکه پدر و مادر با آگاهی و دقت مهدکودک مناسب را انتخاب کنند و البته بهتر است ساعت های حضور کودک در مهدکودک، حداقل در هفته های اول کوتاه و محدود باشد.

معمولا بعد از سه سالگی مناسب ترین زمان برای رفتن کودکان به مهدکودک است، با ساعت های محدود شروع کنید و کم کم ان را افزابش دهید، درصورتیکه یکی از والدین شاغل نیستند بهتر است کودک برای زمان ناهار به خانه برگردد، مگر کودکانی که عادات غذایی نادرست دارند و برای اصلاح این عادت ها بهتر است در جمع کودکان غذا بخورند.

حضور در مهدکودک تاثیرات مختلفی روی کودکان دارد از جمله:

      افزایش اعتماد بنفس

      شکل گیری استقلال کودک

      افزایش هوش هیجانی

      بهبود مهارت های ارتباطی و تعامل

      آمادگی برای ورود به محیط های آموزشی

      کاهش قدرت طلبی و...

اما در کنار تمام مزایای مهدکودک، قرار دادن کودک در محیطی که مورد نظارت مدام ما نیست میتواند استرس زا و کمی ترسناک باشد، بنابراین مهم است که بتوانیم مهدکودک خوب و قابل اعتماد را شناسایی و انتخاب کنیم. معیارهای مختلفی برای سنجش عملکرد مهدکودک ها وجود دارد که در ادامه به مهم ترین آنها خواهیم پرداخت:

موارد قابل توجه در انتخاب مهدکودک خوب:

1.    مدیریت مهدکودک: لازم است که مدیر مهدکودک با روش های تربیتی و آموزشی مختلف آشنا باشد و در زمینه ی ارتباط با کودکان سابقه ی کافی داشته باشد، مدیریت سیاست های کلی مهدکودک و روش های آموزشی و تربیتی را انتخاب میکند، بنابراین یک مدیر آگاه، با تجربه و دلسوز از مهم ترین ویژگی های یک مهدکودک خوب محسوب میشود.

2.    مجوز معتبر: مهدکودک منتخب شما حتما باید دارای مجوز از یک سازمان مرتبط باشد و استانداردهای لازم را کسب کرده باشد و معمولا مهدکودک تحت نظارت سازمان بهزیستی هستند و مجوزشان را از این سازمان دریافت میکنند، مگر موسسات خاص آموزشی یا درمانی که دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد هستند، هردوی این مجوزها معتبر و قابل اطمینان هستند.

3.    مربی های مهدکودک: سوابق تحصیلی و کاری مربیان از نکاتی هستند که میتوانید به آنها توجه کنید، اما بخاطر داشته باشید صرف داشتن مدارک و سوابق یک مربی، مربی خوب و دلسوزی نیست. بنابراین بهتر است مربی را در نحوه ی برخورد با کودکان جدید و شاگردان فعلی، و همچنین نوع برخورد شاگردانش با او بشناسید.

4.    آدرس مهدکودک: بهتر است که مهدکودک در محلی باشد که یک فرد امین به آن نزدیک باشد،جایی نزدیک به محل کار مادر یا پدر، و یا منزل پدربزرگ و مادربزرگ که درصورت لزوم بتوانید در اسرع وقت به مهدکودک برسید.

5.    فضاهای داخلی: اتاق های مهدکودک باید ایمن، تمیز و روشن و پرنور باشند. کفپوش نرم و گوشه های تیز مهار شده، و پریزهای برق با حفاظ از نکات قابل توجه است. فضاهای آموزشی مجزا میتواند نکته ی مثبتی باشد. همچنین نقاط کور و دور از چشم مسثولین میتوانند خطرزا باشند بنابراین وجود دوربین مداربسته یک ویژگی خوب خواهد بود.

6.    ابزار و اسباب بازی های سالم و ایمن: بهتر است وسایلی که کودکان درطول روز با آنها کار میکنند سالم، و ایمن باشند. همچنین وجود ابزار و اسباب بازی به مقدار کافی نیز مهم است.

7.    امنیت: حتما درمورد سیستم رفت و آمد مراجعین و همچنین رفت و آمد خود کودکان تحقیق کنید، لازم است که افراد غریبه بدون نظارت به اتاق کودکان دسترسی نداشته باشند، و کودکان نیز بدون هماهنگا کامل وارد یا خارج نشوند.

8.    روش های تربیتی: درمورد رویکردهای تربیتی مربیان و مجموعه سوال کنید. درصورت اشتباه چگونه با کودک برخورد خواهد شد؟ آیا از مکانیزم تنبیه در موقعیت های مختلف استفاده خواهند کرد؟ و....

انتخاب آنلاین مهدکودک مناسب:

یک روش بسیار کارآمد و کم دردسر برای پیدا کردن مهدکودک منتخب استفاده از اینترنت است. میتوانید از طریق اینترنت کامدیدهای نهایی خود را انتخاب کنید و سپس با مراجعه ی حضوری به این مهدکودک ها تصمیم قطعی خود را بگیرید.برای انتخاب بهتر از روش های زیر استفاده کنید:

- مهدکودک هایی را انتخاب کنید که حداقل توضیحات اولیه درمورد آنها وجود داشته باشد، مثل مجوز، ساعات کاری، کلاس های آموزشی یا موارد اضافه تر از جمله وجود وعده های غذایی یا سرویس رفت و برگشت.

- اگر مهدکودک دارای گالری عکس میباشد، حتما عکس ها را مشاهده کنید تا با فضاهای مختلف و حال و هوای مهدکودک مربوطه آشنا شوید، میتوانید متوجه شوید که مهدکودک با سلیقه ی شما منطبق هست یا خیر.

- اگر آدرس وبسایت شخصی یا اینستاگرام مجموعه درج شده است حتما آن را مشاهده کنید تا اطلاعات کاملتری کسب کنید.

- در پایان به نظرات خانواده های دیگر و اشخاص دیگر توجه کنید تا نکته ای از چشم شما پوشیده نماند.

- میتوانید با شماره تلفت درج شده در صفحه ی مهدکودک موردنظر تماس بگیرید تا اطلاعات خود را تکمیل کنید. 

بهترین مهدکودک در تجریش

 

نام مهدکودک: مهدکودک دوزبانه قصر فرشته ها زعفرانیه

آدرس: بالاتر از پارک وی، خیابان فیاضی، نبش فرش عظیم زاده، پلاک ۱۳۶

 

نام مهدکودک: مهد کودک و پیش دبستانی دو زبانه خانه دوست

آدرس: تهران، نیاوران، بعد از سه راه یاسر به سمت تجریش، بن بست مطهری، پلاک 37

 

نام مهدکودک: مهد کودک بهارک

آدرس: تهران، خیابان فرجام شرقی، تقاطع فرجام و اتوبان باقری، نبش 172 غربی، کوچه شهید تجریشی، پلاک 2

 

نام مهدکودک: مهدکودک نفس من زعفرانیه (بسته شد)

آدرس: تجریش، زعفرانیه، اعجازی، رضا علی حسینی، پلاک 46

 

نام مهدکودک: مهدکودک باغ گلشن در نیاوران

آدرس: نیاوران، خیابان آبکوه چهارم، خیابان شهید لواسانی، پلاک ۱۸۹

 

نام مهدکودک: مهد کودک باغ سبز لاکی تجریش

آدرس: تهران، تجریش، میدان قدس، خیابان دربند، خیابان ظهیرالدوله، خیابان الفت، پلاک 10

 

نام مهدکودک: مهد کودک ایران زمین تجریش

آدرس: تهران، تجریش، خیابان ملکی (سعد آباد)، خیابان افراز، پلاک 3

 

نام مهدکودک: مهد کودک سرخابی تجریش

آدرس: تهران، میدان تجریش، خیابان ملکی، پلاک 46

 

نام مهدکودک: مهد کودک سه زبانه رویای آبی زعفرانیه

آدرس: مسیر 1: زعفرانیه، خیابان رامکوه، خیابان انوش، خیابان افراز، پلاک ۳ مسیر 2: تجریش، خیابان ملکی، خیابان افراز، پلاک ۳

 

بهترین مهدکودک در قلهک

نام مهدکودک: مهد کودک غنچه پاسداران

آدرس: پاسداران، خیابان گل نبی، خیابان ناطق نوری ( زمرد )، بن بست طلایی، پلاک 7

 

نام مهدکودک: مهدکودک نونا در دروس

آدرس: خیابان دروس، خیابان هدایت، بالاتر از میدان هدایت، کوچه شیفته، پلاک 9

 

نام مهدکودک: مهدکودک و پیش دبستانی مهر مینو در قیطریه

آدرس: قیطریه، ضلع شرقی پارک قیطریه، بعد از بانک سامان، کوچه شب افروز، پلاک ۱۴

 

نام مهدکودک: مهدکودک مهدی یاران در شریعتی

آدرس: خیابان شریعتی خیابان کلاهدوز خیابان رحمانی بالاتر از سه راه منظریه خیابان رحمانی پلاک ۳

 

نام مهدکودک: پیش دبستانی غیردولتی ریحانه

آدرس: خیابان شریعتی، خیابان شهید موسیوند، پلاک 38

 

نام مهدکودک: مهد کودک آفاق ولایت چیذر

آدرس: چیذر، خیابان شهید مهدی چیذری، خیابان شهید حسن چیذری، بالاتر از مسجد قائم چیذر، بن بست اردیبهشت، پلاک 70

 

نام مهدکودک: مهدکودک و آمادگی لبخند فرشته ها قلهک

آدرس: شریعتی، دوراهی قلهک، خیابان امیر پابرجا،بعد از بلوار آینه، کوچه جلیلی، پلاک ۹

 

نام مهدکودک: مهد کودک فردای روشن فرمانیه

آدرس: فرمانیه، بعد از برج کوه نور، خیابان فربین، کوچه هوشمند، پلاک 5

 

نام مهدکودک: خانه کودک لگو قیطریه

آدرس: تهران،قیطریه،خ. فاطمیه،خ. مهر سوم غربی،خ. مریم

 

نام مهدکودک: مهدکودک کیمیا کوچولو در شریعتی

آدرس: خیابان شریعتی، بالاتر از ظفر (دستگردی)، کوچه آبان، پلاک 16

 

نام مهدکودک: مهد کودک و پیش دبستانی قرآنی بهشت 2

آدرس: شریعتی، زرگنده، پایین تر از دانشگاه آزاد، کوچه بهنام

 

نام مهدکودک: موسسه قلمرو کودکان پارس

آدرس: محدوده قیطریه، سهیل

 

نام مهدکودک: مهدکودک و پیش دبستانی پیام

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، خیابان موسیوند، خیابان کریمی، پلاک ۱۴۹

 

نام مهدکودک: مهد کودک نیما شریعتی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، خیابان برادران واعظی، کوچه خیام، بن بست فرشته، پلاک 3

 

نام مهدکودک: مهدکودک و پیش دبستانی آساره قلهک

آدرس:

 

نام مهدکودک: مهد کودک پردیس کامرانیه شمالی

آدرس: کامرانیه شمالی، بعد از کوچه تاجیکی، بن بست سرخس، پلاک 21

 

نام مهدکودک: مهدکودک و پیش دبستانی مژگان

آدرس: خیابان ظفر، خیابان شهید گوی آبادی، کوچه شهید بلانیان، پلاک۳۴

 

نام مهدکودک: خانه کودک ملیکا در شریعتی

آدرس: خیابان شریعتی، خیابان یخچال، خیابان کی نژاد، خیابان اسلامیه غربی، بن بست یاس، خانه کودک ملیکا

 

نام مهدکودک: مهد کودک کفشدوزک در شریعتی، قلهک

آدرس: جنب مترو قلهک،خیابان شهید کدویی،خیابان سیما جنوبی،کوچه تقوی، پلاک 11

 

نام مهدکودک: مهد کودک آهنگ مهر کامرانیه

آدرس: اتوبان صدر، کامرانیه جنوبی، کوچه دژم جو، کوچه عبدلی، کوچه پرستو، پلاک 18

 

نام مهدکودک: مرکز کودک و پیش دبستانی متفکران شاد

آدرس: دروس، خیابان آقا میری، خیابان شهید چیذری، پلاک 29

 

نام مهدکودک: آکادمی تخصصی کودک دو زبانه لیان

آدرس: بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی جنوبی، نبش کوچه صبوری، پلاک ۲، واحد ۲

 

نام مهدکودک: خانه کودک صدر در شریعتی

آدرس: شریعتی ، خیابان کلاهدوز ، خیابان بهمنی ، خیابان احمد قلندری ، پلاک۴۷

 

نام مهدکودک: مهدکودک و پیش دبستانی آشیانه مهر

آدرس: بزرگراه صدر، قلندری شمالی، کوچه مهتاب، پلاک ۷

 

نام مهدکودک: مهدکودک و پیش دبستانی ماهین

آدرس: شریعتی، خیابان ظفر، خیابان صبر، خیابان مطهری جنوبی، کوچه خسرو، پلاک 12

 

نام مهدکودک: مهدکودک خانه امن کودک من در خیابان دولت

آدرس: خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، بعد از سه راه نشاط، بن بست موسوی، سرای محله قلهک

 

نام مهدکودک: مهدکودک فرشته آسمانی دیباجی

آدرس: خیابان دولت، خیابان دیباجی جنوبی، انتهای کاووس شرقی، بن بست گلنار، پلاک 5

 

نام مهدکودک: مهدکودک و پیش دبستانی دوزبانه ی مروارید

آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان عبدالهی جنوبی، خیابان ارشادی، بن بست مینو، پلاک ۱۷

 

نام مهدکودک: مهد کودک مهر و لبخند در شریعتی

آدرس: خیابان شریعتی ، بالاتر از مترو قلهک ، خیابان یزدانیان ، خیابان سیما جنوبی ، کوچه تقوی ، پ ۱۱

 

نام مهدکودک: خانه فرهنگ و کودک نکو

آدرس: قیطریه،خ. فاطمیه،خ. مهر سوم غربی،خ. مریم

 

نام مهدکودک: مهدکودک و پیش دبستانی بهاران پایتخت

آدرس: خیابان شریعتی بالاتر از پل رومی بلوار صبا خیابان فاطمیه مهر ششم کوچه حامدی پلاک ۱۳

 

نام مهدکودک: مهدکودک و پیش دبستانی دوزبانه تیلا در قیطریه

آدرس: خیابان قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، شماره 22

 

نام مهدکودک: مهد کودک رضویه در قیطریه

آدرس: انتهای بلوار اندرزگو، ابتدای قیطریه، جنب مخابرات شهید غریبی، نبش کوچه کیارنگ

 

نام مهدکودک: مهدکودک دو زبانه گل های ناز در شریعتی

آدرس: خیابان شریعتی، خیابان دولت، سه راه نشاط، خیابان نجف آبادی، بعد از فکوریان، پلاک۹

 

نام مهدکودک: مهد کودک پرین قیطریه

آدرس: بلوار قیطریه، خیابان تواضعی، خیابان چیذر، خیابان عقابی، پلاک 3

 

نام مهدکودک: مهد کودک نغمه ارشاد (ارشاد سابق) در شریعتی

آدرس: خیابان دکتر شریعتی، بعد از دوراهی قلهک، خیابان یخچال، خیابان کی نژاد، خیابان اسلامیه غربی، نبش جلالی پور، پلاک ۱

 

نام مهدکودک: آموزشگاه و مهد کودک لنا در قیطریه

آدرس: بزرگراه صدر، بلوار کاوه شمالی، ابتدای خیابان روشنایی، پلاک ۱۴

 

نام مهدکودک: مهد کودک و پیش دبستانی رضوان

آدرس: قیطریه، بلوار شهید اندرزگو، نبش خیابان شهید مهر محمدی(شمالی)، پلاک ۱۵، مجموعه فرهنگی سیدالشهدا(ع)، مسجد مفتخر

 

نام مهدکودک: مهد کودک نانی در شریعتی

آدرس: خیابان شریعتی، بالاتر از پل آیت ا... صدر، خیابان مهندس میرزا پور ( سهیل )، خیابان سرتیپی، پلاک 26

 

بهترین مهدکودک در امیرآباد شمالی

 

نام مهدکودک: مهد کودک و پیش دبستانی آهنگ

آدرس: تهران، خیابان کارگر جنوبی، بالاتر از میدان حر، جنب پمپ بنزین، کوچه قدیریان

 

نام مهدکودک: مهد کودک و پیش دبستانی غنچه های ساعی

آدرس: یوسف آباد، خیابان جهان آرا، نبش کوچه عزیزی(خیابان 15)، پلاک 1

 

نام مهدکودک: مهدکودک مهر فرشتگان کارگر شمالی

آدرس: کارگر شمالی، روبروی مرکز قلب تهران، کوچه مجد، پلاک 224

 

نام مهدکودک: مهد کودک و پیش دبستانی شیدا

آدرس: تهران، کارگر شمالی، نرسیده به بلوار کشاورز، خیابان قدر، پلاک 7

 

نام مهدکودک: مهدکودک نشاط در امیرآباد شمالی

آدرس: کارگر شمالی (امیرآباد)، خیابان دوم، پلاک 71، طبقه همکف

 

نام مهدکودک: مهدکودک ویستا در امیرآباد شمالی

آدرس: امیرآباد شمالی، کوچه دهم، پلاک 35

 

نام مهدکودک: مهدکودک مهروفا یوسف آباد

آدرس: یوسف آباد، بین 15 و 17، پلاک 161

 

نام مهدکودک: مهد کودک و پیش دبستانی فروغ

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، خیابان بهرام زره پوش، پلاک 117

 

نام مهدکودک: مهد کودک سازمان انرژی اتمی در امیرآباد شمالی

آدرس: تهران،امیرآباد، خیابان کارگر شمالی، خیابان ابطحی غربی

 

نام مهدکودک: مهدکودک دو زبانه گلک در امیرآباد شمالی

آدرس: امیرآباد شمالی، خیابان بیستم (شهید ابطحی)، پلاک ۵۰

 

نام مهدکودک: مهد کودک چرخ و فلک امیرآباد شمالی

آدرس: امیرآباد شمالی، روبروی بیمارستان قلب، خیابان شکراله، پلاک 26

 

نام مهدکودک: مهد کودک و پیش دبستانی دوزبانه اینترنشنال فرایان

آدرس: تهران، خیابان کارگرشمالی، روبروی مرکز قلب تهران، کوچه دانش ثانی اخلاق، پلاک 43

 

نام مهدکودک: مهدکودک دهکده دانش

آدرس: امیرآباد شمالی، شهرک والفجر انتهای خیابان نهم جنب بازار شیخ بهایی طبقه اول 

دسته ها : رپورتاژ
X