صفحه ها
دسته
وبلاگ من در بلاگفا
عکس من
وبلاگهاي دوستان
ورودي هاي پنجره اميد
معرفي وب سايت هاي پرطرفدار
سايتهاي دوستان
لينك هاي دسترسي سريع
مطالب من در ثبت مطالب روزانه
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 993232
تعداد نوشته ها : 1368
تعداد نظرات : 348
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
پست ۵۰۰ بیم کلاب

تقدیم به هواداران خونگرم بیم بابل

 

کل ماجرای باشگاه بیم مازندران از ابتدا تاکنون

شامل قسمت های ۱ و ۲ و ۳

 

باشگاه فرهنگی ورزشی بیم مازندران در سال 1385 تاسیس شد.باشگاه بیم در شهر بابل با تیم بسکتبال خود در دسته اول کار خود را آغاز کرد.
باشگاه بیم برنامه راهبردی خود را برای 5 سال آینده تنظیم نموده که تشکیل 5 تیم در رده های سنی مختلف ، تشکیل تیم ب باشگاه و حضور در جمع قهرمان قهرمانان باشگاه های ایران و در نهایت حضور در جام باشگاه های آسیا از آن جمله است.

در لیگ دسته اول با وجود گروه سختی که بیم در آن حضور داشت در نهایت بیم سرگروه شد و بعد از بیم آرارات تهران در گروه 1 دوم شد.در گروه دوم مسابقات دسته اول تیم کاوه تهران با اقتدار و تنها با یک باخت در اوایل بازی ها صدرنشن شد و تیم گنبد در گروه دوم به مقام دوم رسید.
در مسابقات آن سال تیم بیم در مرحله پلی آف به مصاف گنبد رفت و بازی رفت با اختلاف بسیار کم بازی رو به گنبد واگذار کرد اما در بازی برگشت در یک بازی خاطره انگیز که در نیمه اول بیم 43-8 بازی رو برنده به رختکن رفت و در نهایت با یک اختلاف بسیار عالی آن بازی را برد و به لیگ برتر صعود کرد. و در آن بازی بچه های باغیرت بیم بابل برای اولین بار حلقه شادی را وسط زمین برقرا کردند.

بیم با صعود به لیگ برتر به دیدار فینال راه پیدا کرد.
در دیدار رفت فینال در بابل بیم به مصاف تیم کاوه رفت. کاوه تیم بسیار پرقدرت لیگ دسته اول بود که بازیکنان خوبی را دور هم جمع کرده بود.کاوه در آن مسابقات قبل از بازی فینال تنها یک باخت و در هفته دوم رقابت ها به تیم پاسارگاد شیراز داشت و بعد از اون تمامی بازی های خودش رو حتی با اختلافات 30 و 40 و حتی 50 اختلاف تیم های گروه خود را شکست می داد.
در بازی رفت فینال این تیم بیم بود که مقتدرانه کاوه قدرتمند را به زانو درآورد.بیم تا آخرین ثانیه بازی با 21 اختلاف از کاوه جلو بود که یک پرتاب 3 امیازی در آخرین لحظه بازی که داور آن را قبول کرد و بیم در بازی رفت فینال موفق شد با 18 امتیاز اختلاف کاوه را شکست دهد.

اما برای بازی برگشت بیم با مشکلاتی همراه شد.تیم بعدازظهر شنبه به سمت تهران حرکت کرد که متاسفانه شب به جاده خراب و نامساعد هراز برخوردند و مجبور شدند به بابل برگردند و صبح روز یکشنبه که در آن روز بازی باید در تهران برگزار میشد تیم عازم تهران شد.
و تنها چند ساعت قبل از بازی به استادیوم آزادی رسید و حتی بدون استراحت کامل و بدون حتی یک جلسه تمرین بیم در بازی برگشت مقابل کاوه قرار گرفت که آن بازی را با اختلاف واگذار کرد و نایب قهرمان لیگ شد.
در آن سال تیم بسکتبال بیم با بازیکنانی مثل مجید تهرانی نژاد ، مهرداد قانعی ، متین عیدمحمدی ، مجید بارانی ، نیما بخشی ، جمال کاووسی و بازیکنان خوب و بعضا جوان دیگر به مقام دوم لیگ دسته اول رسید.
بیم بابل به رقابتهای لیگ برتر بسکتبال باشگاه های کشور صعود کرد و می بایست تیم خوب و بزرگی را برای بقا در لیگ برتر تشکیل می داد.

مهندس سعیدیان مدیرعامل باشگاه بیم در اولین سال حضور تیمش در لیگ برتر با خرید بازیکنان خوب و ملی کشورمان قصد ساختن یک تیم خوب و در حد قهرمانی داشت!


حضور پویا تاجیک (کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران و عضو باشگاه پیکان) ، ایمان زندی (بازیکن ملی پوش ذوب آهن) ، توماج کریمیان و محمد شاهسوند از پیکان ، مهندی عسگرنژاد از ذوب آهن ، مجتبی بنی عقیل از شهرداری گرگان و بازیکنانی نظیر سیاوش محسنی ، حمید کاشانی و چند بازیکن خوب سال گذشته باشگاه در یک تیم و یک مجموعه برای هواداران بی نظیر بابلی یک اتفاق تازه و خوشایند بود!
بیم در اوایل فصل در خرید بازیکنان خارجی که 2 سهمیه برای هر تیم معین شده بود چندان فعال کار نکرد و با یک بازیکن خارجی پا به مسابقات گذاشت.
کوین جمال برادلی بازیکن امریکایی که سابقه بازی در گل گهر سیرجان را در لیگ کشورمان داشت به عنوان تنها بازیکن خارجی بیم در اوایل فصل وارد بابل شد.
بیم در رقابت های لیگ برتر در سال 86 برای اولین سال شرکت کرد و بازی ها را هم خوب شروع کرد.

اولین بازی بیم در لیگ برتر در تهران و مقابل تیم تازه صعود کرده آرارات بود که بیم آن بازی را با 10 اختلاف برد.

در آن بازی کوین جمال برادلی و ایمان زندی بازی خوبی را از خود نشان دادند.


X