دسته
آدرس های دیگر این وبلاگ
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 505929
تعداد نوشته ها : 1708
تعداد نظرات : 23
Rss
طراح قالب

ادامه از متن قبلی

2/11- جمعیت تحت پوشش شبکه توزیع آب شهری از 2.46 میلیون نفر (پوشش جمعیتی 2.98 درصد) در تیر 84 به 4.47 میلیون نفر (پوشش جمعیت 4.98 درصد) در تیر 86 رسید. تعداد شهرهای تحت پوشش از 865 شهر به 891 شهر و تعداد انشعابات آب از 7.9 میلیون رشته 84 به 12.10 میلیون رشته در تیرماه 86 رسیده است.

2/12- در مدت 41 ماهه برنامه چهارم توسعه (سالهای 1384 تا پنج ماهه نخست 1387)، 9/46 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی انجام شده که 141 درصد از برنامة هدف گذاری را تشکیل می دهد. این در حالی است که در برنامه‌های اول و دوم و سوم، هیچ‌گاه عملکرد واقعی از اهداف تعیین شده فراتر نرفته است.

 2/13- درسال 1386 ایران به 166 کشور حدود 3511 قلم کالا برحسب تعرفه صادر کرده است که سهم  اصلی متعلق به کالاهای صنعتی می‌باشد.

در حال حاضر حدود 7400 صادر کننده در بانک اطلاعات صادرکنندگان ثبت گردیده اند. صادرات خدمات به حدود 2/9 میلیارد دلار در سال 1386 رسیده است که صادرات خدمات فنی و مهندسی از جمله اجزای مهم آن و از دستاوردهای قابل توجه در زمینه صادرات غیر نفتی می‌باشد.

در سال 1381 حدود 44 درصد واردات کشورمان کالاهای واسطه ای، 4/43 درصد سرمایه‌ای و حدود 13 درصد مصرفی بوده است. در سال 1385 حدود 9/67 درصد واردات کشورمان  واسطه ای، 7/17 درصد سرمایه ای و 5/14 درصد مصرفی بوده  که نسبت به سال1381 بهبود یافته است .
 
2/14- دولت نهم در سال84 معادل 2 میلیون و 557 هزار شغل‏جدید و در سال 85 برابر با 2 میلیون و 754 هزار شغل ایجاد کرده است. نرخ پیش‏بینی‏شده‏بیکاری در برنامه چهارم در سال 84 معادل 8/11 درصد و در سال 85 برابر 11 درصد بوده است‏که در عمل به ترتیب 5/11 و 6/11 درصد تحقق یافته است.

کاهش بحران‏ها و شکایت‏های‏کارگری و کارفرمایی، توجه ویژه به بنگاه‏های زودبازده، تعدیل نرخ بیکاری بین استانها، تهیه واجرای طرح اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری، طرح اصلاح قراردادهای موقت کار، متمرکز نمودن سیاست‏های اشتغال در وزارت کار که قبلاً در سازمان مدیریت متمرکز بود، افزایش تعامل با کشورها و نهادهای بین‏المللی برای استفاده از فرصت‏های اشتغال آن کشورهاو بالاخره، بهبود فضای کسب و کار، برخی از اقدامات دولت بوده است. این اقدامات باعث گردیده‏رشد نرخ بیکاری متوقف شود.
 
2/15- در فاصله سالهای 84 تا 86 با صرف اعتبار 5 هزار و 310 میلیارد ریال حدود 3 هزار و 301 پروژه به بهره‌برداری رسیده و بیش از 2 هزار و 80روستا با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 487 هزار و 450 نفر از مزایای پروژه‌های اجرایی بهره‌مند شده‌اند.

 در طول فعالیت دولت نهم یک هزار و 185 پروژه آبرسانی روستایی برای بهر‌ه‌مندی 690 هزار نفر از اهالی یک هزار و 244 روستا به اجرا درآمده و با اجرای یک هزار و 197 پروژه راهسازی شامل 2 هزار و 655 کیلومتر راه شوسه جدید و آسفالت 3 هزار و 850 کیلومتر راه مشکل تردد و راه مواصلاتی 760 هزار نفر از جمعیت روستایی کشور رفع گردیده است.

ادامه دارد...

منبع:سایت دولت یار

دسته ها : انتخابات
چهارشنبه بیستم 3 1388 20:41

ادامه از متن قبلی

2- عملکرد 4 ساله

دفاع از عملکرد احمدی نژاد فقط بخاطر رویکردها و جهت گیری های آن نیست، دولت احمدی نژاد در عرصه های انسانی، علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی،هسته ای،  دفاعی،موشک و ماهواره و بهداشت و درمان نیز گام های بزرگی برداشته است. ارتقای ایران اسلامی با 15 رده صعود به رتبه 84 توسعه انسانی در جهان در دولت نهم، افزایش صادرات غیر نفتی به سالانه 25 میلیارد دلار، کاهش نرخ سود بانکی برای حمایت از مردم و تولید از این جمله است.

  دستاوردهای عظیم نظام اسلامی و بویژه دولت نهم در به دست آوردن چرخه کامل سوخت هسته‏ای، ورود به عرصه نانوتکنولوژی، تولید گوسفند و موش‏های شبیه سازی شده، درمان بیماران نخاعی، قلبی، کبدی، عروقی و چشمی با استفاده از سلول‏های بنیادی، داروی کنترل ایدز و سرطان، داروی زخم دیابت، داروی‏سرطان پوست، آزمایش نهایی بیش از 30 داروی درمان کننده بیماری‏های صعب العلاج، ساخت ماهواره، ساخت موشک ماهواره‏بر، ساخت موشک‏های دوربرد، زیردریایی، موشک‏های کروز، جنگنده‏های پیشرفته و صدها دستاورد دیگر، جز در سایه تدابیر و اهتمام مستمر رهبر معظم انقلاب اسلامی و پایبندی دولت نهم به پیشرفت و عدالت به دست نیآمده است.

مسیری که پس از انقلاب اسلامی آغاز شد و با آمد و رفت دولت‏ها، خللی‏در زاویه حرکت علمی کشور به وجود نیامد. در طی این میسر بود که پله‏های پیشرفت و تعالی را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشتیم و هم اینک به کشور اول منطقه در نرخ تولید علم، رتبه 12ریاضی‏جهانی، 13کامپیوتر، 17مکانیک، 18شیمی، 26نانو دنیا دست یافته‏ایم. در 7 شاخه علمی رتبه اول منطقه را داریم و در هر سه سال، میزان تولید علم در کشور دو برابرشود. فقط برای تقریب به ذهن، در رشته نانوتکنولوژی که سرعت پیشرفت متخصصان ایرانی اعجاب کارشناسان خارجی را برانگیخته است، باید متذکر شویم که قطر اتم‏های نانو مورد استفاده در آزمایشگاه‏ها و محصولات تولید شده از نانو، یک هشت هزارم قطر موی انسان است .

2/1-  محققان ایرانی در دولت نهم با ارائه 17 هزار و 88 مستند علمی، از لحاظ «تعداد کل تولیدات علمی نمایه شده»، با شش پله صعود نسبت به سال 2007 در جایگاه «بیست و چهارم» جهان و از لحاظ «تعداد مقالات علمی نمایه شده» در جایگاه «بیست و سوم» جهان قرار گرفته اند. قبل از انقلاب اسلامی از سال 42 تا 57 تنها 841 مورد اختراع ثبت شده بود که در فاصله زمانی 57 تا 83 تعداد اختراعات ثبت شده به 4640 مورد رسیده است و از سال 84 تاکنون نیز حدود 200000 اختراع ثبت شده است.

2/2- در آستانة جشن عظیم ملت ایران به مناسبت سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ماهوارة ملی امید با فرمان دکتر احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری با موفقیت به فضا پرتاب شد ودر مدار قرارگرفت. ماهوارة ملی امید به وسیله ماهواره بر سفیر 2 که به صورت کاملاً بومی در کشور طراحی و ساخته شده است، درمدار زمین قرار گرفت. این ماهواره از نوع ماهواره سبک بود و با هدف برقراری ارتباطات متقابل ماهواره و ایستگاه زمینی، تعیین مشخصات مداری و تلة متری مشخصات زیرسامانه‌ها در مدار زمین قرار داده شده است، ماهوارة امید هر 24 ساعت 15 بار به دور زمین می‌چرخید و در هر دور، دو بار به وسیلة ایستگاه‌های زمینی دورسنجی و بردسنجی کنترل و هدایت می‌شد.

2/3- افتتاح بزرگ‏ترین مجتمع تولید فرآورده‏های دارویی نوترکیب در کشوراز دیگر اتفاقات محقق شده در دولت نهم می باشد. در این‏مجتمع، واکسن هپاتیت بی، داروی بیماران‌ام. اس، داروی بیماران مبتلا به کم‏خونی و داروهای‏بازکننده لخته‏های خون و رفع انسداد قلبی تولید می‏شود. در دنیای پزشکی از این داروها به عنوان «محصولات استراتژیک» نام می‏برند و در حال حاضردر منطقه خاورمیانه، ایران تنها کشوری است که به این فناوری استراتژیک دست‏یافته است.

دستیابی به دانش تولید داروهای گرانقیمت و حیاتی نیز از سیاستهای مهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای خودکفایی، جلوگیری از کمبودهای مقطعی، ممانعت از صرف یارانه بسیار و خروج ارز از کشور می‌باشد . دستیابی ایران به روش نوین‏درمان سلولی بیماران نخاعی در دولت نهم از دیگر پیشرفت ها است.در این روش بیماران ضایعات نخاعی با تزریق سلول‏های‏عصبی که در محیط آزمایشگاه کشت شده‏اند، توان برخاستن و حرکت را به دست می‏آورند. در حال حاضر ایران به همراه سه کشور دیگر، از این فناوری و دانش پزشکی برخوردارشده اند.

  در سال 56 از نظر شاخص‌های بهداشتی، درمانی جزء 30 کشور آخر دنیا بودیم اما امروز با وجود بیش از 190 کشور در دنیا جزء 30 کشور برتر دنیا از نظر شاخص‌های بهداشتی درمانی هستیم و رتبه ما بین20 تا 30 کشور برتر است.

طی 3 سال گذشته شاهد رشد چشمگیر خدمات و شاخص‌های بهداشتی ودرمانی در کشور هستیم، تعداد آزمایشگاه‌های کشور در سال 83 حدود 4100 مرکز بود که امروز به 4600 مرکز افزایش یافته است، مراکز توانبخشی نیز از 2100 مرکز در سال 83 امروز به 2700 مرکز در کشور افزایش یافته است.

  طی 41 ماه منتهی به بهمن هشتاد و هفت 71 بیمارستان جدید در کشور به بهره‌برداری رسید، تعداد پایگاه‌های اورژانس کشور از 600 پایگاه به 1700پایگاه افزایش یافت،1800آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس کشور اضافه شد و تا چند ماه آینده 800 آمبولانس جدید دیگر نیز به مجموعه وزارت بهداشت اضافه می‌شود.

  یکی دیگر از دستاوردهای وزارت بهداشت طی 3 سال گذشته، ایجاد مراکز درمانی در مناطق محروم است، به این ترتیب که مصوب شده است برای شهرهای زیر 50 هزار نفر که فاقد مرکز درمانی هستند، یک مرکز درمانی 10 تخته مجهز به سیستم ویدئو کنفرانس قوی ایجاد شود که برای این کار 42 شهر شناسایی و تعریف شد و پروژه ساخت این مراکز آغاز شده که به تدریج به بهره برداری می‌رسند.

اخیراً سازمان جهانی بهداشت، گزارش خود را از وضعیت بهداشت، سلامت و متوسط عمر در 193 کشور جهان، از جمله ایران منتشر کرد. در ایران، متوسط عمر مردها 68 سال و متوسط عمر زن‌ها 73 سال است.

ادامه دارد...

منبع:سایت دولت یار

دسته ها : انتخابات
چهارشنبه بیستم 3 1388 20:41

ادامه از متن قبلی

برخی از رویکرد‌ها به این شرح است:

1/1/1- گفتمان خدمت و فرهنگ خدمت رسانی: از رویکرد‌های مورد تاکید و پیگیر مجموعه دولت، برنامه ریزی جهت افزایش کیفی و کمی فرهنگ خدمات رسانی به مردم بوده است. در این دوره تلاش گردیده در این راستا با دوری از منازعات بدون حاصل سیاسی و حزبی، جهت پایدار نمودن آرامش سیاسی در جامعه زمینه تسلط فضای کار و خدمت را فراهم نماید. افزایش قابل توجه ساعات فعالیت بدنه مدیریتی دولت،‌برنامه ریزی جهت دخیل شدن بدنه کارشناسی استانی و ملی دستگاه‌ها در فرآیند تصمیم گیری‌ها، انجام منظم سفر‌های منطقه‌ای وزراء و معاونین رئیس جمهور و دیگر همکاران آنها بعلاوه سفر‌های منظم پایان هفته هیات وزیران هر دو هفته یکبار موجب شد فضای عمومی جامعه و همچنین ساختار دولت به جای فضای ملتهب و غیر کاری فضای آکنده زا روحیه کار و تلاش و فرهنگ خدمت باشد.

1/1/2- مردم محوری: دولت نهم این افتخار را برای خود محفوظ می‌داند که در برنامه‌ریزی‌های خود هرگز به دنبال ترجیح منافع گروه‌ها،‌ دسته‌ها و اقشار خاص و ویژه به منافع عامه مردم نبوده و «مردم محوری» را به عنوان آموزه‌ای دینی و اعتقادی سرلوحه خدمات خود قرار داده است. دولت در این راه با نامهربانی‌های متعددی نیز روبرو گشته است. اما بر این اعتقاد راسخ باور دارد که آثار مبارک این رویکرد در تصحیح برخی جهت گیری‌های پیشین اجرایی و نزدیک تر کردن رابطه «دولت ملت» در تداوم عزت مندی نظام ظهور و بروز مناسبی را پیدا خواهد نمود.
مبنای «مردم محوری» موجب شده است مجموعه دولت با غنیمت شمردن فرصت کوتاه تصدی اجرایی خود نسبت به برنامه ریزی جهت بردن دولت به اقصی نقاط کشور با اولویت مناطق محروم و کمتر برخوردار اقدام نماید. دولت نهم در این سفرها که از آغازین ماه‌های استقرار دولت آبان ماه 1384 آغاز شده است، موفق شده‌اند در تمامی سفر‌های دوره‌ای استانی خود تشکیل جلسات هماهنگی متعدد و هزاران ساعت کار کارشناسی و تصمیم سازی با حضور مسئولین و کارشناسان استانی و دستگاههای اجرایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور جلساتی نیز با حضور نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از استانهای مورد سفر با مردم شریف شهرستان‌های مختلف کشور با همراهی جدی و فعال نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی دیدار نموده و از نزدیک با مشکلات آنان آشنا شوند.

1/1/3- عدالت محوری: عدالت محوری در همه عرصه‌های حوزه فعالیت دولت از جمله هدایت منابع بانکی به مناطق محروم در جهت ایجاد عدالت اجتماعی و اقتصادی، کاهش نرخ سود بانک‌های دولتی و خصوصی، بر قراری تناسب در توزیع اعتبارات و تسهیلات کشور، افزایش حقوق کارکنان دولت، ‌معلمان و بازنشستگان، توجه به اقشار محروم تحت پوشش کمیته امداد، اجرای طرح بیمه‌های روستایی، کاهش نرخ تورم،‌ واگذاری سهام عدالت،‌حمایت از بخش خصوصی، سرمایه گذاری تولید و کارآفرینی، ‌اجرای اصل 44 با رویکرد واگذاری‌ها با اقشار مردم و نه صاحبان نفوذ، ‌توزیع عادلانه منابع و ثروت در بین همه اقشار جامعه و مناطق، برخورد با رانت خواران اقتصادی و نظارت به منظور پیشگیری از سوء استفاده‌های احتمالی، تلاش انکارناپذیری داشته است.

1/1/4- عرصه سیاست خارجی: سیاست خارجی نیز ابتکار عمل و دیپلماسی قوی و موثر ریاست محترم جمهور باعث همگرایی بسیار از کشور‌ها در مقابل زورگویی‌های استکبار جهانی و عقب نشینی تدریجی آنان در عرصه روابط بین‌المللی شده و موج گسترد‌ه‌ای از اسلام خواهی و عدالت طلبی را در سطح جهان بویژه کشور‌های اسلامی در پی داشته است. از نظر این دولت، استکبار، آفت بشریت است و ستیز، با این روحیه و دفاع از حقوق مردم مظلوم از ارزشهای اساسی نظام اسلامی است که پس از سیاست منفعل دولت دوم خرداد، در دولت احمدی‌نژاد علی‌رغم هزینه‌های سنگینی که دولت تحمل کرد، در دستور کار قرار گرفت. تکمیل چرخه سوخت هسته‌ای، انفعال آمریکا، تقویت نهضت‌های ضداستکباری در لبنان وغزه، تقویت آرمان فلسطین، تقویت مبارزات مردم عراق و افغانستان وارتقاء جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان و محبوبیت احمدی نژاد در بین ملل اسلامی، به چالش کشاندن حسن نیت قدرت های بزرگ  در حوزه خلع سلاح هسته‌ای فراگیر، افزایش عزت و استقلال ملی،   ایجاد فضای اتحاد وانسجام ملی از دستاوردهای این موضع بود.  
مقاومت و ایستادگی دولت نهم در حراست از حقوق مسلم مردم ایران برای استفاده صلح آمیز از فن‌آوری هسته‌ای هم در داخل و هم در خارج از کشور نیز با استقبال و واکنش بسیار مثبت ملت‌ها همراه بوده است. در ماجرای هسته‌ای، ‌دولت با کمک دیگر مجموعه‌های نظام بالاخص مجلس شورای اسلامی موفق گردید مجموعه اقداماتی که آخرین روز‌های دولت گذشته برای راه‌اندازی مراکز هسته‌ای به تعویق افتاده بود را گسترش داده و در کنار فعال نمودن تعاملات دیپلماتیک و افزایش رایزنی‌ها در سطوح منطقه‌ای و جهانی، با قدرت به استیفای حقوق هسته‌ای ملت، ‌بازگشایی مراکز هسته‌ای تعطیل شده در کشور،‌تکمیل و تثبیت چرخه سوخت هسته‌ای و راه‌اندازی بخش‌های جدید در این حوزه بپردازند. اتخاذ رویکرد‌های فعال در عرصه دیپلماسی با باور به ضرورت «تامین عزت ملی» از دیگر گزینه‌های انتخاب شده در سال ابتدایی دولت نهم بود. مکاتبه با روسای جمهور کشور‌های بزرگ جهان، ‌طراحی و بیان ایده‌هایی چون «گفت‌وگوهای حقوق بشری با غرب»، «خدشه‌ به باور‌های بی پایه مجموعه استکباری جهان چون لوکوهاست»، فعال تر نمودن سطح مناسبات با کشور‌های آفریقایی و آمریکای لاتین و بسیاری از کشور‌های عضو جنبش عدم تعهد و تشکیل ستاد کشور‌های توسعه‌ای جهت هماهنگی دستگاه‌ها به همین منظور،‌از دیگر تلاش‌های صورت گرفته در این راستا می‌باشد.
از جمله اثرات موفقیت آمیز این رویکرد «پررنگ نمودن الگو محوری جمهوری اسلامی در جهان اسلام» بود. رویکرد عزتمند دولت نهم در عرصه خارجی موجب گردید مجدداً آموزه‌های حضرت امام راحل (ره) به عنوان آموزه‌های قابل تحقق در خارج نمودن ملل مسلمان از زیر یوغ استکبار مطرح گردد. این رویکرد نه تنها زمینه حفظ آرمانها را فراهم نمود بلکه موجب افزایش سطح تعاملات دیپلماتیک رئیس جمهور و دستگاه‌ها و افزایش سرمایه گذاری و صادرات گردید.
1/1/5- امنیت داخلی: رویکرد جدی به مسئوله تقویت امنیت و اقتدار ملی در سایه حمایت جدی از سیستم ارتقاء توان دفاعی  _ موشکی، سبب ایجاد امید ونشاط در نیروهای متدین، حضور نیروهای متعهد به انقلاب اسلامی در بدنه دولت و نهادهای فرهنگی،  توسعه وگسترش مدیریت مردم و تقویت بسیج مردم حافظ اصلی انقلاب اسلامی شد. این امر محبوبیت احمدی نژاد را افزایش داد و دشمنی و تخریب علیه احمدی نژاد توسط نظام استکبار را تشدید کرد. جنگ روانی و رسانه‌ای و تخریب علیه احمدی‌نژاد در تاریخ انقلاب اسلامی بی‌سابقه بوده است. این موضوع حکایت از دشمنی نظام استکبار با مشی و روحیه احمدی نژاد دارد.

ادامه دارد...

منبع:سایت دولت یار

دسته ها : انتخابات
چهارشنبه بیستم 3 1388 20:41

ادامه از متن قبلی

1- مشارکت گسترده مردم

در یک دسته‌بندی کلی دلایل و الزامات مشارکت گسترده مردم در نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را می توان تحت عناوین زیر برشمرد:
1/1 ـ تأکیدات مقام معظم رهبری :
قانون اساسی جمهوری اسلامی ایرانبه عنوان سند میثاق ملی، اداره کشور را با اتکاء به آراء عمومی و از طریق همه‌پرسی و انتخابات برشمرده‌ است. از آنجا که مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران، اصلی‌ترین پایه اقتدار ملی جامعه محسوب می‌شوند، بی گمان، به هر میزان که حضور مردم در انتخابات بیشتر باشد، توان بازدارندگی، تهدیدزدایی و کارآمدی کشور ارتقاء می‌یابد. 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اولین روزسال جدید در اجتماع عظیم زائران حرم رضوی و مردم مشهد در این خصوص فرمودند: اولاً انتخابات در کشور ما یک حرکت نمایشى نیست. پایه‏ى نظام ما همین انتخابات است. یکى از پایه‏ها، انتخابات است. مردم‏سالارى دینى با حرف نمیشود؛ مردم‏سالارى دینى با شرکت مردم، حضور مردم، اراده‏ى مردم، ارتباط فکرى و عقلانى و عاطفى مردم با تحولات کشور صورت میگیرد؛ این هم جز با یک انتخابات صحیح و همگانى و مشارکت وسیع مردم ممکن نیست. این مردم‏سالارى، عامل پایدارى ملت ایران است. اینکه شما توانسته‏اید در طول این سى سال از نهیب ابرقدرتها نترسید، اینکه ابرقدرتها هم غیر از نهیب نتوانستند ضربه‏ى اساسى به شما بزنند، اینکه جوانان کشور در ورود به میدانهاى گوناگون این شجاعت و اخلاص را نشان میدهند، ناشى از مردم‏سالارى دینى است؛ این را باید خیلى قدر بدانیم. انتخابات سرمایه‏گذارى عظیم ملت ایران است؛ مثل اینکه شما سرمایه‏ى سنگین و عظیمى را در بانک میگذارید، بانک با آن کار میکند و شما از سودش استفاده میکنید؛ انتخابات یک چنین چیزى است. ملت ایران سرمایه‏گذارى عظیمى را میکند، سپرده‏گذارى بزرگى را انجام میدهد و سود آن را میبرد. آراء یکایک شما مردم سهمى است از همان سرمایه‏گذارى و سپرده‏گذارى. هر رأیى که شما در صندوق مى‏اندازید، مثل این است که یک بخشى از پول آن سپرده را دارید تأمین میکنید. یک رأى هم اهمیت دارد. هرچه انتخابات پرشورتر باشد، عظمت ملت ایران بیشتر در چشم مخالفان و دشمنانش دیده خواهد شد؛ براى ملت ایران حرمت بیشترى خواهند گذاشت؛ دوستان شما هم در دنیا خوشحال میشوند. عظمت ملت ایران را حضور مردم در انتخابات نشان میدهد؛ انتخابات این است. بنده همواره در درجه‏ى اول در انتخابات سعیم بر این است که به مردم عرض کنم حضور شما در این انتخابات مهم است. این، تصدیق و تأیید و مستحکم کردن نظام جمهورى اسلامى است. مسئله فقط یک مسئله‏ى سیاسى و فردى و اخلاقىِ محض نیست؛ یک مسئله‏ى همه‏جانبه است. انتخابات با سرنوشت مردم سر و کار دارد؛ بخصوص انتخابات ریاست جمهورى که سپردن قوه‏ى اجرائیه‏ى کشور به دست یک نفر و یک مجموعه است که کشور را براى مدت چند سال اداره کنند؛ اینقدر انتخابات اهمیت دارد.

2/1ـ چالش‌های ایران در عرصه بین‌الملل:
کشور ایران هم اکنون در عرصه بین الملل با چالش‌های متعددی روبروست؛ پرونده هسته ایران، روی کار آمدن باراک اوباما و رفتارهای دوگانه آمریکا، بغض و کینه صهیونیستها، اتهامات تکراری غرب به ایران  و... برخی از چالش‌های فراروی ایران در عرصه بین‌الملل است که حل آن نیاز به تدبیر و برنامه‌ریزی دارد. حضور شکوهمند مردم در انتخابات می‌تواند تهدیدات موجود را برای سالیان دراز کاهش داده و بر قدرت چانه زنی کشور از موضع اقتدار و دفاع از تمامیت ارضی و حقوق حقه ملت در نظام بین‌الملل بیافزاید.

3/1 ـ مسائل و مشکلات داخلی:
به رغم خدمات و کارنامه درخشان نظام جمهوری اسلامی در آبادانی، پیشرفت، محرومیت‌زدایی، دستیابی به خودکفایی در پاره‌ای از محصولات استراتژیک، رشد و پیشرفت قابل ستایش در حوزه علوم، فنون و فنّاوری، کاهش واردات و افزایش صادرات غیرنفتی، توجه به زیرساخت‌ها و...،  نمی‌توان برخی مشکلات و نارسایی‌های موجود در کشور را که ناشی از پیامدهای منفی برخی سیاست‌ها و اقدامات دو دولت گذشته (سازندگی و اصلاحات) است و به رغم تلاشها هنوز پابرجاست را نادیده گرفت. حل این چالش‌ها و رفع نیاز جامعه و مردم که خواهان تحول‌خواهی، کارآمدی، حل مشکلات کشور، تأمین رفاه و امنیت، گسترش و نهادینه شدن گفتمان خدمت صادقانه و پیشرفت همه جانبه ایران اسلامی، صداقت در گفتار و سلامت در عمل مسؤولان، حفظ اعتدال و میانه‌روی و پرهیز از غوغاسالاری و تنش‌زدایی هستند، بی گمان در گرو  مشارکت حداکثری مردم و برگزاری انتخاباتی با شکوه است.

2- بسط گفتمان اصولگرایی
گفتمان اصول‌گرایی به برکت عنایت خاص حضرت‌حق و رهنمودهای مقام‌معظم‌رهبری و تلاش و کوشش و همدلی همه نیروهای اصول‌گرا حاکم شد. این گفتمان در میان شدائد و در شرایط بحرانی رشد یافت و فراگیر شد و علی‌رغم فشارهای نظام استکبار، کارشکنی‌های بین‌المللی و توطئه بدخواهان و تخریب افراطیون، امروز شاهد پویایی و رشد بیش از پیش آن هستیم. این گفتمان کارآمدی خود را در داخل و خارج کشور اثبات کرده، به نحوی که تمام نامزدهای انتخاباتی شرکت کننده در نهمین انتخابات ریاست جمهوری، حتی رقبای اصولگرایان هم برای جلب‌آراء تلاش دارند از ادبیات این گفتمان که برآمده از گفتمان انقلاب اسلامی است استفاده کنند. مردم امروزه در پرتو ایمان و بصیرت و تعهد به اسلام و به مدد گفتمان اصولگرایی، افراطی گری را پس می زنند و هر نوع بازگشت به گفتمانهای نادرست افراطیون ساختارشگن را بازگشت از نوع ارتجاع و انحراف از مسیر اصلی انقلاب می دانند. این دستاورد کمی نیست؛ به همین دلیل هم تداوم، گسترش و توسعه گفتمان اصولگرایی در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر همه  فرض و لازم است.

3-پیروزی نامزد واحد اصولگرایان
وحدت و همدلی اصولگرایان کلید پیروزی آنها در چند انتخابات گذشته است. این بار و در آستانه انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری نیز با توجه به حساسیت شرایط و فعالیت گسترده عملیات‌ روانی جریان خارجی و داخلی وابسته به استکبار و بدخواهان‌ و افراطیون، یقینا وحدت و همدلی اصول‌گرایان یک ضرورت است. در حال حاضر، طیفهای مختلف و اضلاع سه گانه اصولگرا، از بین نامزدهای موجود دکتر محمود احمدی نژاد را به عنوان نامزد انتخاباتی خود معرفی کرده اند.
 و- چرا احمدی نژاد؟
بر اساس مباحث گفته شده در یک مقایسه اجمالی از عملکرد دو جریان اصولگرا و دوم خرداد روشن می شود که حاکمیت تفکر اصول‌گرایی، زمینه تقویت و توسعه گفتمان انقلاب اسلامی را فراهم و کشور را از موضع انفعال خارج کرده و کار و تلاش و حل مشکلات اصلی مردم با رویکرد پیشرفت و عدالت، مهمترین دغدغه مسئولین در دولت، مجلس و سایر نهادها شده است. با این اوصاف استمرار حاکمیت اصول‌گرایان در ارکان نظام و بویژه قوه مجریه، یک ضرورت برای تقویت گفتمان انقلاب اسلامی است. بی‌شک انتخاب مردم در انتخاب دهمین دوره ریاست جمهوری، تفکر اصولگرایی است؛ حال سوالی که مطرح می‌شود، این است که گزینه مناسب در بین اصولگرایان چه کسی است؟
 جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به عنوان اولین تشکل اصولگرای حامی احمدی نژاد، برای تداوم جریان اصیل و خدمتگذار انقلاب اسلامی و با توجه به رویکرد دولت نهم و مقبولیت مردمی رئیس جمهور محبوب، کوشیده است در تحلیل های سیاسی، سخنرانی ها و نطق پیش از دستور دبیرکل خود پاره ای از دلایل این انتخاب را تبیین نماید. اهم دلایل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در این زمینه به شرح زیر است:

1- امتیازهای دولت نهم
دولت نهم واجد امتیازاتی در زمینه رویکردها، عملکردها و ویژگی های شخصی جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد است که یقینا تدوام آن در دوره بعد، به نفع نظام و انقلاب و تحقق بخش بسیاری از آرمانهای امام(ره) و فرامین مقام معظم رهبری خواهد بود. چنانچه تا کنون نیز این گونه بوده است.

1/1- رویکردهای دولت نهم

دولت نهم احیا کننده شعارهای اصلی انقلاب است. این دولت با تلاش و پرکاری و رویکردهای اساسی چون عدالتخواهی، ولایت‌مداری، استکبارستیزی، مردم‌گرایی، مستضعف‌نوازی کارآمدی، گرایش به طبقات محروم و پرهیز از اسراف و زندگی اشرافی، مشارکت عموم مردم در تصمیم‌گیری‌ها، توجه به ارزش‌ها و اصول روحیه خدمت‌گزاری و … را به متن تصمیم‌ گیری تصمیم‌سازان آورد.
رویکرد کلان سیاسی و اجتماعی و فرهنگی،‌دولت نهم با استراتژی و راهبرد انجام سفر‌های مستمر دولت به استانها و تمامی شهرستان‌های کشور، به منظور برقراری رابطه دولت با مردم و از بین بردن شکاف بین دولت و مردم،‌آشنایی با مشکلات و دغدغه‌های مردم،‌پیگیری و تسریع در حل مشکلات مردم و اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها و... تجلی پیدا کرده است.

ادامه دارد...

منبع:سایت دولت یار

دسته ها : انتخابات
چهارشنبه بیستم 3 1388 18:1

ادامه از متن قبلی

10/ باز سازی فرهنگ شأن و منزلت، جایگاه مردم، محرومین و مستضعفین یعنی«ولی نعمتان» و ایجاد فضایی برای طرح مطالبات حقه آنها در چارچوب نظام(فرصت) و نه عصیان علیه نظام(تهدید)
اکنون مردم احساس می‌کنند زمام امور در دست آنهاست و با مکانیزم انتخابات، مکاتبه با مسؤولین و... می‏توانند در تصمیم گیریها و تصمیم‌سازی ها مشارکت داشته باشند. اکنون دیگر مردم، محرومین و مستضعفین به منزله میهمان ناخوانده، غریبه، مهجور، بیگانه و ... تلقی نمی‌شوند و جریان اصولگرا این زمینه را فراهم کرده تا مردم و لایه‌های محروم جامعه، جایگاه مناسب و مطلوب خود را در ظرف نظام اسلامی به درستی بیابند.
این روحیه امام(ره) و رهبری است که مردم و محرومین را ولی نعمت می‌دانستند و اکنون نیز جریان اصولگرا بر این باور است که نباید طرح مطالبات مردم را طرح مطالبات اپوزیسیون، تعبیر کرده بلکه این مطالبات  و حل مشکلات آنها در واقع پویایی و رشد انقلاب اسلامی و گفتمان انقلاب، امام و رهبری خواهد بود.

 

11/ جابجایی قدرت در دو حوزه (نسلی و محتوایی) با کمترین هزینه
در انقلاب‌های دنیا متعارف است که نسل اولی‌های انقلاب‌ها محافظه کار می‌شوند و سعی می‌کنند قدرت را در اختیار خود نگه دارند. لذا نسل دوم برای رسیدن به قدرت مجبور به شورش و انقلاب می شود و در این میان قتل عام وسیعی از طرفین به وجود می ‌آید. این همان فرآیند است که برخی ادعا می کنند «انقلابها فرزندان خود را می‌خورند» و همین سیکل، بعضاً ادامه می‌یافت.
با ساماندهی مجدد نیروهای انقلاب در ذیل گفتمان اصولگرایی، روندی از شورای شهر دوم آغاز شد که با پیروزی در انتخابات مجلس هفتم و ریاست‌جمهوری نهم و... موجب شد نسل جدید و جوانی از نیروهای انقلاب وارد عرصه‌های اجرایی، تقنینی و ... شوند بدون آنکه کمترین هزینه‌ای متوجه انقلاب شود.
در فرآیند جابجایی قدرت در حوزه محتوایی هم نکات قابل تأمل وجود دارد. در پیش از حاکمیت گفتمان اصولگرایی، جریانی وارد ارکان حاکمیت شد که با طراحی عملیات روانی، استفاده از امکانات حکومتی و ... تلاش کرد مسیر انقلاب را تغییر داده و ریل‌گذاری به موازات مسیر ولایت داشته باشد. این جریان متأسفانه هزینه‌های سنگینی را متوجه نظام کرد که جلوه بارز آن در مجلس ششم، 18تیر 78، روزنامه‌های زنجبره ای و ... بود. لیکن با برنامه‌ریزی، ساماندهی و طراحی اصولگرایان بدون کمترین خون‌ریزی جابجایی قدرتی شکل گرفت که نه تنها نسل دوم و سوم انقلاب وارد صحنه شد بلکه به لحاظ محتوایی تغییر کیفی را شاهد بودیم.
با گذشت 30 سال از انقلاب اسلامی جامعه ایران نسل اول و دوم انقلاب را با افتخار و احترام مشایعت می‌کند. نسلی که افتخارآفرین دوران مبارزات ستم شاهی بوده و در شکل‌گیری و بنیانگذاری جمهوری اسلامی بر ویرانه‌های سلطنت 2500 ساله نقش اصلی را داشته است. در 8 سال جنگ تحمیلی شجاعانه و با اقتدار از مرزهای جغرافیایی و عقیدتی دفاع کرد و در سازندگی، توسعه سیاسی و عدالت‌خواهی نقش‌آفرین بوده است.
بی‌تردید آئین مشایعت و تجلیل از این نسل که روان‌شناسان آنان را «نسل فرمانروا» می‌نامند، خود آموزه‌ای برای نسل آینده است . نسلی که هم‌اکنون جامعه ایرانی به استقبال آن می‌رود، نسل سوم و چهارم انقلاب است. نسل جوان، خلاق، آرمانگرا، متخصص و جویای نام، نسلی که باید اعتبار و جایگاه و منزلت نسل فرمانروا را پاس بدارد و در عین حال مدیریت کشور را بر پایه دانش و تخصص بر محور گفتمان عدالت و پیشرفت رقم بزند.

12/رسوا نمودن مثلث شوم قدرت، ثروت و رسانه
به دلیل بسترهای دینی جامعه ایران، گره خوردن جایگاه قدرت با مراکز کسب ثروت و رسانه باعث بروز تنش و التهاب در کشور شد. مثلث شوم قدرت، ثروت و رسانه در آن مقطع با طراحی عملیات روانی و سیاسی و امنیتی کردن جامعه، التهاب را به جامعه تزریق کردند. متاسفانه رسانه ها به ابزاری در دست سیاستمداران و صاحبان ثروت تقلیل یافتند. لیکن اصولگرایان این مثلث شوم را را رسوا و افشا کردند و مانع از آن شدند که بیش از این آرامش جامعه برای خدمت‏گذاری، کار و تلاش دچار آسیب و لطمه شود.

13- شاخص و تراز شدن انقلاب اسلامی برای دولت‏ها و ملت‏ها
گرچه زخمهای ژرف حاصل از بی عدالتی و اهنت به ارزشها در گذشته که متاسفانه بازتابهای جهانی نیز داشت بسیار عمیق تراز آن است که در یک کوتاه التیام یابد اما بازخوانی پرونده عملکرد اصولگرایان در این محدوده نویدبخش شاخص و تراز شدن انقلاب اسلامی برای دولت‏ها و ملت‏ها است.

ه ـ چه باید کرد؟
مرورکارنامه دوم خردادیها در ضدیت با مبانی انقلاب و در مقابل دستاوردهای اصولگرایان برای ایران اسلامی ، پاسخ دادن به سئوال چه باید کرد را برای هر ذهن منصفی، آسان خواهد کرد. به نظر می رسد، اهداف اصولگرایان در دهمین دوره انتخاب ریاست جمهوری که مشارکت گسترده مردمی، بسط گفتمان اصولگرایی و پیروزی نامزد واحد اصولگرایان است، نزدیکترین پاسخ به سئوال چه باید کرد، باشد. در ذیل به چرایی ضرورت این اهداف می پردازیم:

ادامه دارد...

منبع:سایت دولت یار

دسته ها : انتخابات
چهارشنبه بیستم 3 1388 18:1
X