معرفی وبلاگ
دسته
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 333706
تعداد نوشته ها : 574
تعداد نظرات : 38
reza
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

تو آخرین امیدمی؟میدونستی؟گل سرخ"

دسته ها : دوست
1387/11/6 15:25
دوستت دارم..
دسته ها : دوست
1387/10/26 15:55

آهنگ مورد علاقه p83angهرچی میخای ازم بگیر آرزوهامو ازم نگیر...

دسته ها : دوست
1387/10/26 15:37
به من نگو که بعد تو زندگی از سر بگیرم               نگو که از درخت تو جای دیگه پر بگیرم به من نگو که اسمتو پاک کنم از توی دلم               نگو که از کنار تو جای دیگه باید برم نگاه تو یه دسته گل از طرف خدا بوده               به این دل شکسته که بدون تو فنا بوده به من نگو نگاهتو دیگه تو چشمام ندارم              نگو که گلدون تو رو دیگه رو تاقچه نذارم مثل صداقت تو رو دیگه تو دنیا ندیدم              آبی چشمای تو رو تو موج دریا ندیدم به من نگو که مثل تو جای دیگه پیدا کنم              نگو که این دلو بازم جای دیگه شیدا کنم فقط گل نگاه تو تو قلب من ریشه زده              ببین حالا دوری تو به این درخت تیشه زده به من نگو که حرفامو بگم واسه یکی دیگه             خیال نکن که قلب من بدون تو قصه می گه اگه نتابه آفتاب چشمای تو به باغ دل              درخت احساس دیگه نمی گیره سراغ دل حالا که قلب من شده با زنجیر چشات اسیر              فقط اینو ازت می خوام : نگاهتو ازم نگیر
دسته ها : دوست
1387/10/26 15:25

گفتی چرا به وبلاگت سر نمیزنم .خب ادرس وبلاگتو بده سمی..............ا

دسته ها : دوست
1387/10/26 15:15

i love you

دسته ها : دوست
1387/10/26 14:7

آدرس و اسم وبلاگتو بده تا من بیام اونجا. مگه وبلاگ ساختی ؟

دسته ها : دوست
1387/10/26 13:58
reyhanemanاگه وبلاگ داری آدرسشو بده تا من هم به شما سری بزنم.
دسته ها : دوست
1387/10/24 16:29

adel eminemلطفا اسم وبلاگ خود را بنویسد تا من نظر بدم.آدرس اون هم بنویس

دسته ها : دوست
1387/10/24 16:3
من با کسی دشمنی ندارم.معذرت میخام. لطف کم که اسم وبلاگ و آدرستو برام بنویس تا من تو رو لینک کنم.
دسته ها : دوست
1387/10/24 15:56
shahla 21لطفا آدرس وبلاگتونو برام بنویس تا منم به وبلاگ شما سر بزنم. جواب به ناشناس: لطفا اسم خود را بنویسد.بله من تنهام.
دسته ها : دوست
1387/10/23 15:25
تو چرا عکستو نشون نمیدی به این سوال جواب بده. منتظرم.
دسته ها : دوست
1387/10/20 17:46
narahat besham ? baraks khoshhal misham
دسته ها : دوست
1387/10/20 17:35

برای دیدن عکس من میتونی در سمت راست وبلاگم نوشته دیدن عکس بری اونجا

دسته ها : دوست
1387/10/15 16:28

اگه عکسامو دیدی نظر بده راستی توهم میتونی عکست را اونجابذاری.

دسته ها : دوست
1387/10/15 16:1
 تو به چه بهونهای می خوای بیای اراک اگه بهت اس ام اس نمیدم چون شارژ ندارم اگه تو دست داری که با هم هنوز ارتباط داشته باشیم میرم میخرم.
دسته ها : دوست
1387/10/14 20:27

از همه د.ستان که نظر دادن ممنونم بخصوص محمد امین و رزرو.

دسته ها : دوست
1387/10/14 19:18

                         

میخوام این وبلاگو تعطیل کنم نظر شما چیه با نظر منو یاری کنید و اگه دوست دارید که این وبلاگ تعطیل بشه یا نشه نظر بدید16:56:12

نظر شما تا تاریخ    10/10/87اعتبار دارد.

دسته ها : دوست
1387/10/8 16:51

دوستان ناباب و افراد فاسد از منجلاب هاى فساد و تباهى براى جوانان است .

هر قدمى که جوان در رفـاقـت بـا دوسـت نـابـاب بـرمـى دارد, قدمى است که به طرف لجنزار فساد و منجلاب سقوط بـرمـى دارد .در واقـع , دوسـت نـاباب دشمن است , اما چون که این گونه افراد, خود را به ظاهر, دوست معرفى مى کنند, ما آن را تحت عنوان دوستان ناباب ذکر مى کنیم .آدمـى هـر قـدر هـم کـه پـاک باشد, هنگامى که با ناپاکان , رفاقت و نشست و برخاست مى نماید, بـیمارى اخلاقی شخص فاسد بسان مرضى مسرى در او سرایت مى کند .

گاه بدون این که خودش هم متوجه شود, بر اثر رفاقت با نااهلان , به گونه اى متاثر مى شود که ناخود آگاه از همه جهت به آنها شبیه مى گردد, افکار, اعمال , برخورد و سایر کارهایش , نمونه و نشانگر شخص فاسد مى شود .بـه هـمـان میزان که دوست پاک , در روحیه آدمى ناخودآگاه اثر خوب مى گذارد و نقش بسیار مهمى در پیشرفت انسان دارد,دوست ناباب نیز در سقوط و انحطاط بشر نقش دارد .

گاهى جوانان , تصور مى کنند انسان اگر خودش پاک باشد,هیچ کس نمى تواند در او اثر بگذارد, از این رو مهم نیست انسان کجا مى رود و با چه کسى دوست مى شود .اما این تصور, تصورى غلط و تفکرى شیطانى براى انحراف انسان است .این سخن مانند این است که شـخـصـى بـگوید: انسانى که سالم است مى تواند در محیط میکروبى زندگى کند, بدون این که مـیـکـروب هـا بـه بـدن او سرایت کند, حال آن که محال است انسان بتواند در چنین محیطى به زنـدگـى سـالـمـى ادامـه دهـد .

قطعا اثر و خطر رفیق بد در از بین بردن اخلاق انسانى کم تر از میکروب در مریض کردن جسم نیست , بلکه به مراتب بیشتر و مهمتر است .لرد آویبورى مى گوید: باید در انتخاب دوستان دقت کرد .غالب مصیبت هاى ما در نتیجه معاشرت هاى بیجا پدید مى آید .انـسـان وقتى از گهواره , قدم به معرکه حیات مى نهد, در جولانگاه اجتماع با طبقات مردم آشنا مـى شـود و بـر حـسب تصادف با گروهى از آنها آمیزش مى کند .

بسا مى شود در نتیجه آشنایى با فرومایگان در پرتگاه سفالت و رذالت مى افتد .ممکن است اشخاص فرومایه نسبت به آشنایان خود منظور بدى نداشته باشند, ولى مانند عقرب , فقط اقتضاى طبیعت , دایما به دیگران نیش مى زنند و اخـلاق زهـرآلـود را در روح آنـان تزریق مى کنند .بعضى اشخاص , چنان به عفت و فضیلت خود اعتماد دارند که گمان مى کنند از معاشرت بدان , ضررى نخواهند برد .

شخصیت خود را بالاتر از آن مى دانند که اخلاق نکوهیده بتواند در آنها اثر کند, غافل از آن که پنبه در مجاورت آتش , ناچار مشتعل مى شود و شیشه در پهلوى سنگ مسلما مى شکند .بدبختانه انسان طورى ساخته شده است که فساد و رذالت ,خیلى زود در روحش اثر مى کند, چون توده باروت که به یک جرقه مشتعل مى شود و از شراره خود مى سوزد .

کـسى که به فضیلت خود مغرور است و از معاشرت مردم سفله پرهیز نمى کند, مانند کسى است که خانه خود را در گذرگاه سیل استوار مى کند, به این خیال که قدرت سیل در اساس خانه اش رخنه نخواهد کرد. هر روز در روزنامه ها و مجدت از سرنوشت جوانان فریب خورده اطلاع مى یابیم که به سبب رفاقت با دوستان ناباب به کارهاى خلاف شرع پرداخته اند, از جمله : 1) جوانى که به جرم سرقت به زندان افتاده بود, گفت : دوستان نامناسب مرا از راه صحیح به در بردند و از من , یک سارق حرفه اى ساختند .

اگرچه من از یک خانواده مذهبى بودم که همیشه مرا به نماز و اطاعت خدا دعوت مى کردند .و از کارهاى زشت نـهى مى نمودند, ولى تاثیر حرف دوستانم در من بیشتر از حرف خانواده ام بود .

من از تمام جوانان مـى خـواهم که از سرنوشت من عبرت گیرند و هرگز دوستان ناباب را به جاى خانواده سرمشق نگیرند .

2) جوان نوزده ساله اى که به اعدام محکوم شده بود, گفت : در تـهـران بـا عـده اى از هـمـکارانم دوست شدم .اى کاش هرگز به تهران نیامده بودم و هرگز دوستى نداشتم ! آنـهـا بـه مـن پـیشنهاد سرقت کردند .ابتدا نپذیرفتم , ولى آنان مرا با حرفهایشان راضى نمودند و سرانجام در حال سرقت و درگیرى با صاحب خانه , او را کشتم .

اکـنـون بـه جـوانـان توصیه مى کنم که با دوستان ناباب گام برندارند, که به سرنوشت شوم من گرفتار شوند. از ایـن داستان ها و داستان هاى دیگر نقش دوست ناباب در انحراف انسان معلوم مى گردد, از این رو دیـنـ ما را از انتخاب و رفاقت با دوست فاسد به شدت بر حذر داشته است .

قرآن کریم درسوره مـدثـر, رفـاقـت و هـمـنـشـیـنى با انسان هاى فاسد را از علل جهنمى شدن اهل دوزخ مى داند و امیرمومنان للّه مى فرماید: جـمـاع الشر فى مقارنة قرین السوء(2), تمام شرور و بدى ها در مجالست و همنشین بد, گرد آمده است .

بـا نـظر به اهمیت مساله و براى این که جوانان , شناخت بیشترى از دوستان ناباب پیدا کنند و در ایـن راه , مـوفـق بـاشـند, نشانه هاى دوستان فاسد را ذکر مى کنیم تا ماران خوش خط و خال , که زهـرى کـشـنـده در درون دارنـد و منتظر فرصت تزریق آن به جوانان کم تجربه هستند, بیشتر شـنـاخته شوند, زیرا اکتفا به کلیات و ذکر مفاهیم در این امور, کافى نیست .

آنچه مهم است , بیان مصادیق است , وگرنه همه معتقدند که باید از رفیق بد فاصله گرفت , اما این که رفیق بد کیست , ممکن است هر کس تفسیرى داشته باشد, به این سبب در این جا به بیان نشانه هاى دوستان ناباب مى پردازیم , که اهم آن نشانه ها عبارت است از: بـى تقیدى به دستورات الهى : کسانى که به دستورهاى الهى پاى بند نیستند و حکم الهى را زیر پا مـى گذارند و از روى تعمد و آگاهى از ارزش هاى اسلامى فاصله گرفته اند و در مسیر طغیان و گـنـاه افتاده اند, شایسته دوستى نیستند,

باید از آنها فاصله گرفت , همان گونه که آنها از خدا و تقوا فاصله گرفته اند, آثار اسلامى ما را از رفاقت با چنین اشخاصى نهى کرده است : احذر مصاحبة الفساق و الفجار و المجاهرین بمعاصی اللّه , از رفـاقـت بـا افراد فاسق و بى بندوبار و گناهکاران و کسانى که آشکارا نافرمانى خدا مى کنند, بر حذر باش ! تملق و چاپلوسى : علامت دیگر دوستان ناباب چابلوسى است .

عده اى براى این که در دوستان خود نـفوذ کنند و بر قلب و روح آنان حاکمیت نمایند به چاپلوسى مى پردازند و دوستان خود را از آنچه هستند بزرگ تر توصیف مى کنند, تا نشان دهند شدیدا به آنها محبت دارند و در نتیجه هرکارى که پیشنهاد کردند با موافقت آنها مواجه شوند .

کسانى که بیش از اندازه به ستایش انسان مى پردازند, دشـمنان واقعى و دوستان ظاهرى هستند, زیرا کسى که بى جهت به ستایش افراد مى پردازد, در مواقع لزوم هم بى جهت به سرزنش آنها خواهد پرداخت .

لاتصحب المالق فیزین لک فعله و یود انک مثله بـا چاپلوس رفاقت مکن , که او با چرب زبانى تو را اغفال مى کند, کار نارواى خود را در نظرت زیبا مى نماید و دوست دارد که تو نیز مانند او باشى .

جـوانـان بـاید خوب مواظب باشند تا فریب دوستان چرب زبان و چاپلوس را نخورند, زیرا بسیارند افـرادى کـه با ستایش و گفتار نیکى که در باره آنها گفته مى شود, فریب مى خورند و در مسیر دوستان نابکار خود قرار مى گیرند .

ارتباط با ناپاکان : از نشانه هاى دوستان ناباب , این است که با افراد ناپاک ارتباط دارند .باید کسى را به دوستى انتخاب کرد که با افراد ناباب رفاقت و رفت و آمد نداشته باشد .کسى که با افراد فاسد و لا ابـالـى دوست باشد خودش هم ناپاک است , گرچه به ظاهر خود را از آنها جدا بداند, زیرا امکان ندارد افراد پاک با افراد ناپاک دوست باشند .حتما وجه مشترکى در آنها هست که با هم رفت و آمد دارند .

از این رو شناخت دوستان دوستان لازم است تا انسان , فریب افراد دوست نما را نخورد, و این اصلى کلى است که یکى از راه هاى شناخت اشخاص , شناخت دوستان آنهاست .وسـوسـه گـر: عـلامـت دیگر دوستان نااهل , این است که انسان را با حالت به ظاهر دلسوزانه و با جملات زیبا و وسوسه انگیز به کار شر دعوت مى کنند .کار شر چیزى است که خلاف رضاى حق , و خلاف فطرت و عقل سلیم باشد .

کسانى که انسان را به کار شر دعوت مى کنند .یـا از روى جهالت و نادانى است یا از روى تعمد و نقشه .در هر صورت , عمل کردن به دعوت آنان , اثـرهـاى سوء خود را به جا مى گذارد .

باید چنین دوستانى را نصیحت کرد و در صورت اثر بخش نبودن نصیحت از آنان فاصله گرفت .

جمله هایى که گاه به گاه چنین دوستانى بیان مى کنند, چنین است : بابا جوانى است باید خوش بـاشى , زندگى دوروزه , مى گذرد, حالا این کار را مى کنیم , بعدا خوب مى شویم , بابا, کى رفت آن دنـیا و آمد, این کار, کار مردان است , لابد تو ترسو هستى و امثال این جمله ها .

بدون شک , بیان این کلمات وسوسه انگیز به هر عنوانى و از طرف هر کسى که باشد, همچون جرقه اى که در فضاى آکـنـده از گاز, روشن مى گردد و همه چیز را مى سوزاند, آتش غرایز جوان را شعله ور مى کند و ارزش هـاى اخلاقى و فضایل انسانى را, در وجود او به آتش مى کشاند و به خاکستر شهوت پرستى تبدیل مى نماید .

دسته ها : دوست
1387/10/5 16:26

راز پُر اشتهایی در چاق ها

مردی چاق در حال خوردن شیرین و چای

تا به حال به این سؤال فکر کرده‌اید که چرا آدم‌های چاق، از خوردن غذا لذت می‌برند؟

چرا افراد لاغر میلی به خوردن غذاهای رنگین ندارند؟

چه اتفاقی در بدن آدم‌های لاغر باعث کاهش اشتهای آنان می‌شود؟

آیا چاق‌ها برای شاد بودن نیاز به خوردن دارند؟

آیا به نظر شما رابطه‌ای بین خوشحالی و لاغری وجود دارد؟

در طول تاریخ محققان زیادی در این رابطه جستجو کرده‌اند و حتی عده‌ای از آنها از روی ظاهر افراد توانسته اند شخصیت و خصوصیات باطنی آنها را شرح دهند. به عنوان مثال کرچمر، روانپزشک آلمانی می گوید آدم‌های چاق قد کوتاه که سینه و شکم خیلی بزرگ دارند و پوستشان به سرخی تمایل دارد، برون‌گرا، خوشگذران و خوش‌برخورد هستند. این افراد معمولاً شاد بوده و از زندگی لذت می‌برند.

اما آدم‌های لاغر و قد بلند، درون‌گرا، مضطرب و عصبی هستند و با کنایه حرف می‌زنند. گروه سوم که استخوان ‌بندی محکم و عضلات قوی و سینه پهن و بلند دارند، جدی، ریاست ‌طلب، پرخاشگر و زورگو هستند. با توجه به تقسیم‌ بندی این روانپزشک آیا می‌توانیم بگوییم آدم‌های چاق از خوردن لذت می‌برند و این‌ کار آنها را شاد می‌کند؟

دانشمندان بیکار ننشسته و در جستجوی پاسخی برای  سؤال ما هستند. حتی آنها معتقدند با کشف ساز و کار این قضیه می‌توان راه‌هایی برای کاهش اشتهای آدم‌های چاق  پیدا کرد؛ چنان‌که پژوهشگران دانشگاه شفیلد در بریتانیا سرگرم تحقیقاتی درباره رابطه هورمون سروتونین (Serotonin) با لاغری افراد هستند.

هورمون سروتونین در مغز احساس شادی به همراه می‌آورد. پژوهشگران معتقدند با افزایش میزان این ماده شیمیایی در افراد، به کاهش وزن کمک می‌شود.

دکتر کارولین دالتون که سرپرستی این تحقیقات را به عهده دارد می‌گوید: افرادی که میزان تولید سروتونین در مغز آنها پایین است (یعنی افراد چاق)، برای بهبود روحیه خود بیشتر به غذا روی می‌آورند.

او معتقد است 75 درصد افراد برای بهبود حالات روحی خود میل شدید به غذا پیدا می‌کنند، در حالی که آنها می‌توانند با جایگزین کردن سایر فعالیت‌های سرگرم کننده مانند ورزش، به همان نتیجه مطلوب برسند.

جالب است، ورزش و خوردن غذاهای رنگین هر دو می‌تواند مقدار سروتونین را در مغز زیاد کند.

این تحقیقات تازه آغاز شده است و تا 18 ماه دیگر ادامه خواهد داشت. دکتر دالتون درباره این تحقیق به بی‌بی سی می‌گوید: ما در تحقیقات خود افرادی را که دارای ژن چاقی هستند طی برنامه خاصی تشویق به ورزش خواهیم کرد.

ورزش نه‌ تنها به آنها کمک می‌کند تا با سوزاندن کالری لاغر شوند، بلکه با افزایش تولید هورمون سروتونین در مغز، وابستگی آنها را به غذا کمتر می‌کند.

البته قضیه به همین‌جا ختم نمی‌شود، چون گر چه چاق‌ها برای بالا بردن روحیه خود به خوردن غذا متوسل شده‌اند، اما انگار آدم‌های لاغر نتوانسته‌اند برای شاد بودن، راهی را جایگزین کنند. گواه کلام ما تحقیقاتی است که نشان می‌دهد لاغرها بیشتر خودکشی می‌کنند.

دکتر مهشید چایچی
دسته ها : دوست
1387/10/5 16:26
X